Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=О42-083-51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Прокапало М. М. 
Технологія обстеження та ремонту підводної частини споруд для підйому суден по похилій площині : Автореф. дис... канд. техн. наук / М. М. Прокапало; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2005. - 20 c. - укp.

Вперше розроблено нові технології та прилади для підводного нівелювання рейкових шляхів спускового стапеля, які відрізняються високою точністю, компактністю та зручністю у застосуванні під водою, а також екологічно безпечні та невідривні від усіх технологічних будівельних процесів і відповідають нормативним вимогам і допускам в вимірюваннях. Зокрема, на основі ультразвукових коливань створено базову технологію підводного нівелювання судноспускових доріжок слінгів і сліпів, для реалізації якої створено відповідний пристрій - гідростатичний підводний нівелір. Простежено динаміку змін нев'язок і випадкових похибок, визначено їх залежність від ступеня впливу різних параметрів вітрових хвиль і оптимальної розрахункової глибини занурення вимірювального блоку. Розроблено ефективну конструктивно-технологічну схему ремонту у підводній зоні вузлів кріплення рейкових ниток до залізобетонних несучих конструкцій спускового стапеля без додаткового утворення перемичок і водовідливу. Наведено методичні рекомендації щодо застосування технології нівелювання та проведення ремонту підводної частини рейкових доріжок похилого стапеля слінгів і сліпів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-083-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Омельчук А. А. 
Оптимізація процесів оперативного керування суднопідйомним комплексом типу сліп : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / А. А. Омельчук; Херсон. нац. техн. ун-т. - Херсон, 2015. - 24 c. - укp.

Вирішено проблеми оптимізації оперативного керування суднопідіймальним комплексом типу сліп, що виникають під час спуску та підйому суден. Розроблено математичну модель динаміки складного руху судна в процесі переміщення за похилой поверхні, а також структуру багатоприводної системи. Сформульовано функціонал цілі для визначення оптимального керування процесом переміщення судна на основі критерію мінімізації відхилення параметрів руху об'єкта від заданих значень. Наведено методи оцінювання параметрів руху, що базуються на інформації, одержуваної від підсистеми моніторингу, та дозволяють ідентифікувати режим функціонування складної електромеханічної системи. Обгрунтовано структуру комп'ютеризованої системи керування багатоприводною системою спуску/підйому суден за допомогою суднопідйомного комплексу типу сліп. Виділено основні завдання керування процесом переміщення, які повинні вирішуватися на різних рівнях комп'ютеризованої системи. Запропоновано структуру інформаційно-вимірювальної підсистеми на основі групування факторів, що впливають на роботу сліпа, за функціональною ознакою. Розглянуто питання, пов'язані з реалізацією запропонованих моделей та методів для оперативного керування суднопідйомним комплексом на основі застосування сучасних мікроконтролерних засобів керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-060.83 + О42-083-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Rudakova G. V. 
Estimation of bulky object motion parameters by means of the least squares method = Оцінювання параметрів руху великогабаритного об'єкту методом найменших квадратів / G. V. Rudakova, O. V. Polyvoda, A. A. Omelchuk // Електроніка та системи упр.. - 2016. - № 3. - С. 66-72. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Досліджено ефективність процедури ідентифікації параметрів і вибору оптимальних значень коефіцієнтів моделі процесу спуску і підйому судна. Наведено вирішення завдання оптимізації оперативного керування суднопідіймальним комплексом типу сліп.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-060.83 + О42-083-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Omelchuk A. A. 
Optimal control of the vessel motion process at the broadside slip = Оптимальне керування процесом переміщення судна на поперечному сліпі / A. A. Omelchuk, G. V. Rudakova, O. V. Polivoda // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2015. - Вип. 3. - С. 73-82. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Під час механізованого спуску або підйому судна за допомогою поперечного сліпа головними задачами є забезпечення рівномірного руху об'єкта (судна разом з судновізними візками) та гарантоване запобігання позаштатних ситуацій. Мета роботи - формування і розв'язок задачі оптимального керування суднопідйомним комплексом типу сліп для забезпечення рівномірного, узгодженого та поступового переміщення великогабаритного об'єкту (судна). Розглянуто питання оптимізації оперативного керування суднопідйомним комплексом під час спуску або підйому судна на сліпі. Запропоновано здійснювати керування переміщенням великогабаритного об'єкта шляхом узгодження сил натягу тросів окремих електроприводів з урахуванням поточної ситуації. Отримано модель у просторі станів, що описує рух судна в процесі спуску-підйому. Сформульовано задачу оптимального керування складною багатоприводною системою з функціоналом мети, який дозволяє мінімізувати відхилення значень параметрів руху від заданих. Обгрунтовано доцільність застосування методів адаптивного керування зі спостерігачем для забезпечення відповідної надійності функціонування суднопідйомного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-083-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гончарук І. П. 
Методи діагностики і підвищення ефективності контролю технічного стану суднопіднімальних гідротехнічних споруд : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / І. П. Гончарук; Одеський національний морський університет. - Одеса, 2021. - 23 c. - укp.

Встановлено методи та засоби діагностування та підвищення ефективності контролю технічного стану транспортної техніки, зокрема елементів та агрегатів суднопіднімальних гідротехнічних споруд, за рахунок впровадження автоматизованої системи діагностики і контролю їх технічного стану, що забезпечило підвищення достовірності діагностування, зменшення часу та зниження витрат на його проведення. Встановлено, за результатами аналізу, що потребують вдосконалення існуючі методи визначення основних параметрів технічного стану елементів та агрегатів сліпів, які є основою для достовірної діагностики технічного стану. Розроблено метод контролю цілісності основних елементів суднопіднімальних гідротехнічних споруд на основі аналізу температури та частоти власних коливань основних елементів, який на відміну від існуючих методів дає похибку вимірювання частоти сигналу менше 0,05%, що дозволяє визначати дефекти на ранніх стадіях їх розвитку. Удосконалено метод вібраційного контролю технічного стану тягових лебідок шляхом використання методів передискретизації та децимації з дробовим коефіцієнтом для підвищення точності гармонійного аналізу вібраційного сигналу, який на відміну від існуючих методів має похибку визначення віброшвидкості менше 0,5%, що дозволяє більш достовірно визначати фізичний знос підшипників. Удосконалено метод діагностичного контролю технічного стану насосів з електроприводом, шляхом застосування цифрової фільтрації з подальшою інтерполяцією вібраційного сигналу, яка підвищує точність і надійність контролю основної гармоніки коливань, що дозволяє проводити якіснішу оцінку радіального та кутового зміщення осей насосів і силових агрегатів суднопіднімальних гідротехнічних споруд. Методи визначення параметрів технічного стану елементів і агрегатів сліпів впроваджено в апаратне та програмне забезпечення контрольно-обчислювального комплексу Distributed Measurement System, що дозволяє вирішувати актуальне науково-практичне завдання розроблення та впровадження методів і засобів діагностування технічного стану елементів і агрегатів суднопіднімальних гідротехнічних споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-083-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського