Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=О687$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Родин Е. В. 
Автоматические системы межпланетной доставки полезных грузов / Е. В. Родин // Вопр. проектирования и пр-ва конструкций летат. аппаратов. - 2009. - Вып. 2. - С. 93-96. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрены общее устройство и принципы функционирования одного из вариантов одиночного модуля автоматической системы межпланетной доставки полезных грузов.


Індекс рубрикатора НБУВ: О687

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шкуратов Ю. Г. 
Українська місія на Місяць: цілі та корисне навантаження / Ю. Г. Шкуратов, О. О. Коноваленко, В. В. Захаренко, О. О. Станіславський, О. Ю. Баннікова, В. Г. Кайдаш, Д. Г. Станкевич, В. В. Корохін, Д. М. Ваврів, В. Г. Галушко, С. М. Єрін, І. М. Бубнов, П. Л. Токарський // Косм. наука і технологія. - 2018. - 24, № 1. - С. 3-30. - Бібліогр.: 126 назв. - укp.

Науково-технічний потенціал України у співпраці з іншими зацікавленими країнами надає змогу підготувати космічну місію з корисним навантаженням для дослідження Місяця. Розглянуто подробиці такої місії, яка складається з двох корисних частин: орбітальне дослідження з витягнутої орбіти з перицентром над північним полюсом (100 км над поверхнею) і апоцентром над південним полюсом (висота приблизно 3000 км); дослідження за допомогою посадкового модуля на зворотному боці Місяця поблизу південного полюса в околицях кратера Брауде. Посадковий модуль, що має у своєму складі п'ять дипольних антен, надає змогу виконати різноманітні радіоастрономічні спостереження від сотень кілогерц до 40 МГц. Панорамна камера посадкового модуля, яка буде обладнана колірними та поляризаційними фільтрами, забезпечить важливі спостереження горизонту з метою досліджень сяйва, викликаного ефектом електростатичної левітації місячного пилу. Для картування структурних і мінералогічних характеристик молодих поверхневих утворень запропоновано камеру HiRes, що працює у двох спектральних смугах. Триміліметровий радар у режимі бокового огляду надасть змогу картувати не тільки радіояскравість поверхні, що характеризує його шорсткість, але й поліпшити місячну топографічну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: О687 + В654.137-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Білик А. С. 
Особливості проєктування споруд в умовах Марса / А. С. Білик, І. В. Гребенєва // Косм. наука і технологія. - 2020. - 26, № 5. - С. 73-89. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто основні фізичні параметри та кліматичні особливості Марса як можливого місця будівництва першої стаціонарної дослідницької місії. На основі цього вибудовуються фактори впливу на будівлі колонії, які в свою чергу є основним підгрунтям для проектування на Марсі. Також у роботі проведено аналіз відомих проектних пропозицій споруд на Марсі та ефективних засобів їх захисту від негативного впливу середовища, прийнято до уваги досвід будівництва у складних умовах на Землі. Детально проаналізовано дані та визначено параметри для вибору місця розташування комплексу, серед яких склад грунту, кліматичні показники, місцевість, рівень космічного випромінювання, місця виявлення коливання метану, зона екватора, перспективні місця для дослідження та місця успішної посадки минулих місій. Таким чином, на основі даних обгрунтовано вибір місця розташування комплексу, що є основним результуючим фактором для будівництва, важливим аспектом також є визначення етапів колонізації планети та місця колонії у системі будівництва. Розроблена проектна пропозиція стосується другого етапу колонізації планети. Колонія - це квазізамкнена система, яка має свій "життєвий цикл" з використанням лише власних і наявних на планеті ресурсів. За допомогою параметрів, які впливають життєздатність проекту, можна досягнути повний "життєвий цикл" колонії. У роботі також запропоновано ієрархічну систему функцій комплексу дослідницької місії, яка включає п'ять основних функцій: дослідницьку, транспортну, житлову, виробничу та функцію переробки. На основі ієрархії розроблено функціональні параметри приміщень та показано зв'язки між ними. Загалом можна виокремити три блоки: житловий, науковий та технічно-складський, які органічно пов'язані між собою. Функцію максимально оптимізовано під потреби людини у марсіанських умовах та розраховано на інтеграцію штучного інтелекту у колонію. Однак задачі, що розглядаються, є лише частиною широкого кола технічних, анспортних, фінансових та інших задач, які становлять комплексну проблематику забудови на Марсі.


Індекс рубрикатора НБУВ: О687 + Н7-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петранек С. Л. 
Як ми житимемо на Марсі / С. Л. Петранек; Пер.: П. Іваненко, О. Ларікова. - Харків : Віват, 2018. - 87, [40] c. - (Серія "TED books"). - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.14 я9 + О687 я9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819154 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського