Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (179)Журнали та продовжувані видання (67)
Пошуковий запит: (<.>U=П008$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 153
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Перспективи екологізації аграрного виробництва в Україні : зб. наук. пр. / ред.: Ю. О. Лупенко, О. В. Ходаківська; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". - К., 2012. - 178 c. - укp.

Висвітлено сучасний стан і перспективи екологізації сільськогосподарської та харчової галузей України. Проаналізовано діяльність вітчизняних харчових компаній в сфері забезпечення належної якості та безпечності продуктів харчування. Розкрито проблеми запровадження новітніх технологій органічного виробництва та сертифікації органічної продукції в Україні. Увагу приділено актуальним питанням залучення інвестицій у проекти екологізації аграрного виробництва. Розглянуто нормативно-правові аспекти забезпечення органічного виробництва в країні. Розроблено методологічні підходи до економічного стимулювання екологізації сільськогосподарського землекористування. Показано можливості екологізації процесів зберігання та передпосівної обробки зерна шляхом застосування сильних електричних полів. Обгрунтовано концептуальні засади виробництва якісної та безпечної вітчизняної фітопродукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 (4УКР) я43 + У9(4УКР)32 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

III-й Всеукраїнський з'їзд екологів з міжнародною участю (Екологія / Ecology-2011), Україна, Вінниця, 21 - 24 вересня, 2011 : зб. наук. статей. Т. 2, Секції 4-7 / НАН України, Вінниц. нац. техн. ун-т, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр., Нац. техн. ун-т України "КПІ", Держ. ін-т упр. та економіки вод. ресурсів, Вінниц. нац. аграр. ун-т та ін. - Вінниця : ВНТУ, 2011. - 718 c. - укp. - рус. - англ.

Вміщено результати наукових досліджень за такими напрямами: прилади та методи контролю речовин, матеріалів, виробів і навколишнього середовища, проблеми агроекології та радіоекології та шляхи їх вирішення, екологія людини та екотрофологія, регіональна політика та екологічні проблеми Поділля, хімія довкілля та екотоксикологія, проблеми змін клімату та біосфери, контроль за атмосферними викидами у світлі Кіотського протоколу, проблеми екологічної освіти і науки, виховання та культури, екологічні, економічні та соціальні проблеми сталого розвитку. Розглянуто питання використання термаакустичних технологій для зменшення впливу на довкілля теплових викидів, дослідження аерозольного забруднення атмосфери, лідарного контролю радіаційного забрудження. Запропоновано екологічно чисту технологію спалювання палива. Проведено аналіз сучасних тенденцій використання нанотехнологій у екологічній та інших сферах діяльності. Обгрунтовано необхідність контролю впливу інсектицидів на якість біопродукції в агросистемах, напрями удосконалення методів еколого-орієнтованого регулювання землекористування в Україні. Описано методичні підходи до формування моделей для еколого-економічного оцінювання сільськогосподарського землекористування. Окреслено перспективи застосування адсорбційних технологій в захисті навколишнього середовища, запропоновано принципово нові перспективні методи очистки повітря від дрібнодисперсного пилу. Значну увагу приділено участі громадськості в ефективному поводженні з твердими побутовими відходами, акцентовано на перспективах розвитку місцевих ініціатив у сфері раціонального та безпечсного поподження з ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(0) я431 + П008 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11193/2, секції 4-7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крисак А. І. 
Еколого-економічне обгрунтування сівозмін та впорядкування угідь як інституціональний чинник забезпечення екологічної політики / А. І. Крисак // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 12. - С. 83-87. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні положення сутності екологізації агропромислового комплексу, визначено проблемні моменти, що призвели до потреби розробити проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь для подальшої організації сільськогосподарського виробництва у межах землеволодінь та землекористувань для ефективного ведення сільськогосподарського виробництва, створення сприятливого екологічного середовища й покращання природних ландшафтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-280 + П008 + П141.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Антоненко А. М. 
Оптимізація аналітичного контролю залишкових кількостей діючих речовин гербіциду майстер Пауер OD / А. М. Антоненко, В. Г. Бардов, О. М. Коршун, В. В. Карпенко, М. М. Коршун, А. О. Ліпавська // Мед. перспективи. - 2012. - 17, № 2. - С. 78-83. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Разработаны высокочувствительные и селективные методы определения форамсульфурона, тиенкарбазон-метила и ципросульфамида при совместном присутствии в пробах воды, почвы и зерна кукурузы с использованием высокоэффективной жидкостной хроматографии. Методы основаны на экстракции гербицидов из проб, очистке экстрактов от коэкстрактивных веществ и дальнейшем хроматографическом определении. Внедрение разработанных и запатентованных методов в практику оптимизирует контроль за применением гербицидов в сельском хозяйстве и их мониторинг в окружающей природной среде.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П146.752.1 + Н761.101.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуменюк К. 
Агроекологічна оцінка сільськогосподарського потенціалу України : методологія і результати / К. Гуменюк, Н. Міщенко, Г. Фішер, Гаррі ван Вельтхайзен; НАН України, Ін-т економіки та прогнозування. - К., 2011. - 143 c. - Бібліогр.: с. 74. - укp.

Проведено оцінювання потенціалу землеробства України на основі методології агроекологічних зон. Розроблено системний просторовий реєстр і класифікацію природних (кліматичних, грунтових) ресурсів України щодо їх придатності для вирощування основних сільськогосподарських культур. Наведено кількісні оцінки потенціалу урожайності озимої пшениці, кукурудзи на зерно та соняшнику за визначених агроекономічних і господарських умов. Визначено, що Україна має значні ресурси для сільськогосподарського виробництва з огляду на кліматичні умови, грунти та режими зволоження, але поточні сільськогосподарські технології далекі від оптимальних, а територіальні та щорічні коливання загалом низької урожайності призводять до невизначеності сільськогосподарського виробництва, втрат доходів, соціальних проблем на селі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-280 + П008

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС53300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лагутенко О. Т. 
Агроекологія : навч. посіб. для студ. спец. "Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування" / О. Т. Лагутенко. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2012. - 206 c. - Бібліогр.: с. 201-203. - укp.

Розкрито основні поняття агроекології як наукової дисципліни, характер впливу антропогенних факторів на основні компоненти агроекосистем, а також агроекологічні аспекти ведення сільськогосподарського виробництва. Увагу приділено агроекосистемі та агроценозу як основним структурно-функціональним одиницям в агроекології. Розглянуто поняття агроландшафту, агробіорізноманіття, грунту як стабілізувального фактора агроекосистем та агроекологічні аспекти стану грунтового покриву. Акцентовано на проблемах забруднення повітряного та водного середовища в агропромисловому комплексі. Висвітлено екологічні аспекти використання добрив у землеробстві, подано детальну інформацію про пестициди як фактор забруднення навколишнього середовища. Визначено перспективи екологічної конверсії сільськогосподарського виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА754130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Черенков А. Д. 
Основные факторы экологического давления на составляющие агропромышленного комплекса / А. Д. Черенков, И. А. Черепнев, Г. А. Ляшенко, А. Г. Курченко // Системи оброб. інформації. - 2011. - Вип. 8. - С. 290-302. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Рассмотрены основные факторы природного и техногенного происхождения, которые наносят экономически значимый ущерб агропромышленному комплексу и снижают показатели продовольственной безопасности государства. Проанализированы основные болезни сельскохозяйственных животных с точки зрения снижения эффективности животноводства и возможности использования экологически чистой терапии на основе низкоэнергетических электромагнитных излучений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + У9(4УКР)320-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Катков М. В. 
Небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, що пов'язані з хімічними засобами захисту рослин / М. В. Катков, Ю. В. Малкович, Ю. В. Буц // Экология и пром-сть. - 2012. - № 1. - С. 25-28. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій, що пов'язані зі зберіганням хімічних засобів захисту рослин. Охарактеризовано стан накопичення пестицидів та отрутохімікатів в Україні та зокрема у Харківському регіоні. Надано результати наявності пестицидів у грунтах і підземних водах прискладських територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.26 + П008

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Олійник Л. В. 
Еколого-економічні засади забезпечення сталого розвитку екологізованих підприємств в зоні зрошення / Л. В. Олійник // Екол. безпека прибереж. та шельф. зон та комплекс. використ. ресурсів шельфу. - 2011. - Вип. 25, т. 1. - С. 122-132. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання формування механізму екологізації зрошення земель в умовах ринку. Обгрунтовано системно-екологічний підхід до модернізації виробництва. Запропоновано нові принципи оптимізації структури використання зрошуваних земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-280 + П008 + П034.305

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Єрошина Т. В. 
Екологічно чиста продукція АПК: суть поняття, суспільно-географічні підходи до дослідження / Т. В. Єрошина // Укр. геогр. журн. - 2012. - № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Обращается внимание на проблемы понимания сути понятия "экологически чистая продукция АПК". Рассмотрена история формирования и развития системы экологически чистого производства. Выделены основные общественно-географические подходы и направления в изучении производства экологически чистой продукции АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Регіональні екологічні проблеми : V Міжнар. наук. конф. студ., магістрантів і асп., 21 - 23 берез. 2012 р., Одеса / ред.: Т. А. Сафранов; Одес. держ. екол. ун-т. - О. : ТЕС, 2012. - 348 c. - укp. - рус. - англ.

Наведено визначення показника населення, що знаходиться у зоні шумового забруднення та загазованості селищ від автотранспорту. Проведено екологічний аналіз якості води р. Ворскла у межах Полтавської області. Розглянуто математичне моделювання емісій парникових газів від спалювання населенням твердих видів палива у Рівненській області. Увагу приділено аналізу міжнародного співробітництва України у сфері охорони навколишнього природного середовища. Подано інформацію про внесок феросплавного виробництва в забруднення природного середовища. Проведено функціональне зонування Азовського узбережжя України з метою вдосконалення раціонального природокористування. Вивчено зміни об'єму та фотоактивної поверхні хлоропластів деревної рослинності за дії аерогенного забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я431(0) + Б2 я431(0) + П008 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Актуальні проблеми сучасної гідрометеорології : тези доп. міжнар. наук. конф. студ. та молодих вчен., 17 - 19 жовт. 2012 р., Одеса / ред.: Ю. С. Тучковенко; Одес. держ. екол. ун-т. - О. : ТЕС, 2012. - 205 c. - укp. - рус.

Досліджено агрометеорологічні умови росту та розвитку озимого ріпаку в весняно-літній період вегетації. Висвітлено досвід використання автоматичних вимірювачів температури поверхні грунту на метеостанції Києва за весняний період 2012 р. Розглянуто теоретичні основи та практичні реалізації оцінки стану водних ресурсів за умов недостатності даних спостережень і змін клімату (на прикладі Північно-Західного Причорномор'я). Вивчено рельєф дна Луганського водосховища, залежність випаровування з водної поверхні Каховського водосховища від температурного фактора. Описано методику просторових прогнозів характеристик максимального весняного стоку на річках Півдня України. Досліджено льодові явища нижньої частини р. Дунай, наведено їх статистичні характеристики. Проаналізовано доцільність використання регіональних кліматичних моделей для прогнозу температури повітря на території України. Вивчено властивості снігового покриву для обстеження відвалів вугільних шахт, з'ясовано їх мікрокліматичні властивості. Досліджено сучасні зміни континентальності клімату України. Показано особливості утворення циклонів влітку над Східною Європою. Проведено аналіз статистичних характеристик згуртованості морського льоду Антарктичного басейну з 1972 до 2010 рр. Розкрито гідроекологічний стан Азовського моря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222,0 я431(0) + Д23/24 я431(0) + П.02 я431(0) + П008 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стефанків О. М. 
Раціоналізація природокористування в АПК та формування екологічної свідомості населення : монографія / О. М. Стефанків, О. М. Максимович; Терноп. нац. ун-т, Івано-Франків. ін-т менедж., Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. - Івано-Франківськ : Сімик, 2012. - 179 c. - Бібліогр.: с. 168-179 - укp.

Досліджено й узагальнено актуальні проблеми природокористування в АПК. Подано інформацію, яка характеризує ефективність використання, відтворення й охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано варіант концептуальної моделі забезпечення сталого еколого-збалансованого розвитку АПК. Розглянуто методологічні засади формування екологічної культури особистості. Розкрито педагогічні умови забезпечення ефективності процесу формування екологічної культури. Наведено основні напрями діяльності та заходи для формування екологічної культури населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р,021 + П008 + Ч421.352.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кузьменко О. К. 
Еколого-економічна система: поняття та структура / О. К. Кузьменко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 2. - С. 217-221. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто категорію "еколого-економічна система" як цілісність екологічної та економічної систем, що характеризується інтенсивністю внутрішніх зв'язків та емерджементних властивостей. Проведено аналіз структурних елементів еколого-економічної системи. Запропоновано схему взаємодії складових еколого-економічної системи з урахуванням впливу на неї сільськогосподарських підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П141.92 + У9(4УКР)321-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Демешкант Н. А. 
Екологічна освіта майбутніх фахівців аграрної галузі в університетах Польщі. Теоретичні і методичні засади : монографія / Н. А. Демешкант; НАПН України, Ін-т пед. освіти та освіти дорослих. - Херсон : Грінь Д. С., 2012. - 491 c. - Бібліогр.: с. 422-472 - укp.

Розглянуто зміст і методи реалізації завдань екологічної освіти в процесі підготовки фахівців аграрної галузі у вищій освіті Польщі. Проаналізовано проблеми екологічної освіти з теоретико-методологічної та філософської точок зору. Окреслено стратегічні напрями розвитку екологічної освіти у діяльності світових природоохоронних організацій. Висвітлено досвід і здобутки науково-дослідних та освітніх установ Польщі в розбудові системи екологічної освіти. Увагу приділено аналізу ролі реформи вищої освіти Польщі для формування екологічної компетентності фахівців. Охарактеризовано систему професійної екологічної підготовки в університетах природничо-аграрного профілю Польщі, компонентами якої визначено професійну екологічну підготовку, міжфакультетську екологічну підготовку та сільськогосподарське дорадництво. Розглянуто зміст освітніх стандартів, програм і навчальних планів підготовки фахівців основних аграрних напрямів під призмою екологічної освіти. Обгрунтовано методичні та дидактичні засади екологічної освіти в аграрних університетах Польщі. Визначено й обгрунтовано особливості екологічної підготовки науково-педагогічних працівників в польських університетах аграрного профілю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4ПОЛ)3-2,021 + П008 р(4ПОЛ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кириченко В. К. 
Оцінка радіоекологічної безпеки хвостосховищ Придніпровського хімічного заводу / В. К. Кириченко, В. О. Кашпаров // Ядер. фізика та енергетика. - 2012. - 13, № 3. - С. 297-305. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.2 н63 + Р126 + П008

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Мітков В. Б. 
Вплив екологічної діяльності сільськогосподарського виробництва на навколишнє середовище / В. Б. Мітков, В. П. Кувачов, В. В. Рубанський // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2012. - Вип. 12, т. 5. - С. 80-90. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено визначення основних факторів впливу економічної діяльності сільськогосподарського виробництва на екологічні аспекти функціонування суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чухліб Ю. О. 
Розробка стратегії екологізації сільськогосподарського виробництва / Ю. О. Чухліб // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 160-164. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано передумови та розроблено теоретико-методологічні положення з екологізації сільськогосподарського виробництва на основі системно-екологічного підходу. Виявлено фактори, що визначають організаційні, технологічні, економічні та соціальні аспекти переходу сільськогосподарського виробництва на екологічний спосіб господарювання. Зазначено, що для господарювання на екологічних засадах сільськогосподарське виробництво повинно розглядатися як стала еколого-економічна система, елементи якої функціонують як єдине взаємопов'язане ціле.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Білоножко В. Я. 
Агробіоценологія : навч. посіб. для студ. ВНЗ III - IV рівнів акредитації / В. Я. Білоножко, С. П. Полторецький, В. П. Карпенко, І. І. Мостов'як, А. П. Березовський; ред.: В. Я. Білоножко. - Умань : Едельвейс і К, 2013. - 339 c. - Бібліогр.: с. 335-337 - укp.

Висвітлено теоретичні основи та практичні аспекти агробіоценології як комплексної навчальної дисципліни, що вивчає зв'язки між організмами в сільськогосподарських ценозах, вплив на них навколишнього середовища. Розглянуто роль організмів у створенні біоценозів, а також структуру, продуктивність, типи агроценозів, їхнє районування та взаємодію людини з довкіллям у процесі розвитку сільськогосподарського виробництва. Наведено методологію та методику фітосанітарного та агроекосистемного моніторингу з моделюванням біоценотичних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 я73 + Е0*806.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Екологічне управління в аграрному секторі України : навч. посіб. / М. Д. Білокур, О. О. Шевченко, Н. О. Шевченко, О. А. Ляшенко, В. О. Компанієць; ред.: М. Д. Білокур; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д. : Біла К. О., 2013. - 209 c. - Бібліогр.: с. 206-209 - укp.

Викладено теоретичні основи екологічного управління. Вивчено вплив виробничої системи та аграрного сектору на навколишнє середовище. Проаналізовано соціально-економічні аспекти формування екологічної свідомості. Охарактеризовано систему органів управління в галузі охорони навколишнього середовища України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 я7 + У9(4УКР)320-280-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768859 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського