Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П040.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Корнієнко Я. М. 
Перспективи виробництва та ефективність використання гуміновмісних органо-мінеральних добрив в Україні / Я. М. Корнієнко, Я. М. Заграй // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2004. - № 5. - С. 45-52. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Освещены результаты применения гуминовых веществ для улучшения качества урожая и уменьшения истощения грунтов. Рассмотрены основные направления промышленного производства гуминовых препаратов в странах СНГ. Приведены результаты использования гранулированных гуминовых органо-минеральных удобрений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-6(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пасічник Н. А. 
Ефективність використання вуглеамофоски ("Текос-3") при вирощуванні моркви столової на темно-сірих опідзолених грунтах Північного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / Н. А. Пасічник; Нац. аграр. ун-т. - К., 2002. - 17 c. - укp.

Наведено результати досліджень впливу вуглеамофоски на окремі показники родючості темно-сірого опідзоленого грунту та інтенсивність фізіолого-біохімічних процесів у рослинах. Встановлено, що удобрення вуглеамофоскою ("Текос-3") сприяє підвищенню врожайності моркви столової на 40 %, покращанню біологічної цінності та здатності до тривалого зберігання одержаної продукції. Визначено раціональні дози, проведено економічну й енергетичну оцінку внесення вуглеамофоски окремо та в поєднанні з вермикомпостом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-43 + П040.4 + П040.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Плахотнік О. М. 
Технологія органо-мінеральних добрив з осадів міських стічних вод : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. М. Плахотнік; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо розробки технологічного процесу обезводнення осадів стічних вод та одержання на їх основі органо-мінеральних добрив. Показано вплив попереднього вакуумування на процеси відстоювання, центрифугування, фільтрування, метанування та сушіння осадів стічних вод. Встановлено, що застосування органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод з домішкою карбаміду позитивно впливає на схожість і ріст пшениці. Розроблено комплексну технологічну схему одержання органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод на базі очисних споруд, до якої крім стадії зневоднення, компостування, кондиціювання та устрою дренажу на мулових майданчиках додано вузол вакуумування активного мулу перед його ущільненням. Обгрунтовано доцільність використання добрива за розробленою технологією для рекультивації радіоактивних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-3 + П040.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крамарьова Ю. С. 
Еколого-гігієнічне обгрунтування застосування органо-мінеральних добрив, отриманих з осадів міських стічних вод : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.16 / Ю. С. Крамарьова; ДУ "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М. Марзєєва НАМН України". - К., 2011. - 18 c. - укp.

За експериментальних умов встановлено особливості вилучення обмінних форм важких металів з осадів міських стічних вод у разі застосування комплексоутворювального екстрагенту на основі етилендиамінтетраацетату. Показано можливість ефективної детоксикації осадів міських стічних вод і вперше визначено оптимальні умови вилучення іонів окремих важких металів з їх сполук з гумусовими структурами осадів за умов природного дозрівання. Встановлено принципову можливість збереження у органо-мінеральних добривах, виготовлених з осадів міських стічних вод, азотфіксувальної, фосфатмобілізувальної мікрофлори та стрептоміцетів. Одержано нові дані щодо транслокації важких металів з продуктів переробки осадів стічних вод у рослини - продукти харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жалніна К. В. 
Сумісна дія біопрепарату Мікрогумін та органо-мінерального добрива Органік на урунтах різного ступеня змитості / К. В. Жалніна, О. І. Маклюк // Агроекол. журн.. - 2009. - № 2. - С. 68-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено сумісний вплив органо-мінерального добрива Органік та біопрепарату Мікрогумін на мікробний ценоз прикореневої зони ячменю ярого, ферментативну активність, амоніфікаційну здатність грунту та врожайність ячменю ярого на темно-сірому урунті різного ступеня змитості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-434 + П040.4-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тарасюк В. В. 
Обгрунтування технології та засобу формування гранул на основі сапропелю : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. В. Тарасюк; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Т., 2012. - 24 c. - укp.

Вперше розроблено математичну модель переносу тепла від рухомої поверхні до шару гранул органо-мінеральних добрив (ОМД) і визначено сумарну кількість теплоти необхідної для їх затвердіння. Вперше запропоновано модель перетворення попередньо виготовлених частинок з ОМС довільної форми у кулясту коливну поверхню. За допомогою математичної моделі вперше описано процес кондуктивного сушіння рухомих частинок кулястої форми. Обгрунтовано граничні режими нагрітої поверхні засобу формування гранул ОМД методом кочення за умов збереження їх якісних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4 + Л320.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Василенко М. Г. 
Вплив органо-мінеральних добрив на міграцію радіонуклідів у сірих лісових грунтах / М. Г. Василенко, А. П. Стадник, П. М. Душко // Агроекол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 31-37. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У польових і лабораторних дослідженнях на сірих лісових грунтах дослідного поля Інституту агроекології і природокористування НААН упродовж 2004 - 2011 рр. вивчали вплив нових вітчизняних органо-мінеральних добрив - Віталист, Оазис, Добродій на врожайність і якість зерна, а також в інших дослідженнях зменшення переходу радіонуклідів у продукцію різних сільськогосподарських культур, у т.ч. зерно кукурудзи. Встановлено, що застосування вказаних добрив сприяло збільшенню вмісту рухомих форм фосфору і калію в грунті навіть за підвищення врожайності, а також активізації біоти, зниженню фітотоксичності грунту. Доведено екологічну й економічну доцільність застосування нових органо-мінеральних добрив Віталист, Оазис, Добродій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-23 + П040.4-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Василенко М. Г. 
Перспективи застосування органо-мінеральних добрив і регуляторів росту рослин / М. Г. Василенко, А. П. Стадник, П. М. Душко // Агроекол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 96-102. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Упродовж 1992 - 2016 рр. досліджено вплив органо-мінеральних добрив (ОМД), регуляторів росту рослин (РРР), мікробіологічних препаратів (МП) вітчизняного виробництва на екологічну безпеку, врожайність і якість продукції сільськогосподарських культур. Застосування Гумісолу, ОМД (Віталист, Оазис, Добродій), РРР (Емістим, Ендофіт, Екостим, Неофіт, Вегестим, Ноостим, Гарт, Агростим), мікробіологічних препаратів (Азотовіт, Ембіонік) відповідає екологічним вимогам, забезпечує охорону навколишнього природного середовища, створює належні умови росту та розвитку і підвищує врожайність і якість сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рокитянський А. Б. 
Дія органо-мінерального мікродобрива як засобу послаблення негативного впливу гербіцидів на грунтові мікроорганізми / А. Б. Рокитянський // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2019. - Вип. 88. - С. 128-136. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - показати можливість зменшення негативного впливу гербіцидів різного класу небезпечності на основні еколого-трофічні групи мікроорганізмів (мікроорганізми, що мобілізують органічні та мінеральні форми азоту, актиноміцети, оліготрофи, олігонітрофільні та асоціативні азотфіксувальні мікроорганізми, мікроскопічні гриби, мікроорганізми, що мобілізують органічні та мінеральні форми фосфору) у чорноземі опідзоленому, за сукупного застосування гербіцидів з елементами біологізації землеробства. Встановлено, що за допомогою різних способів застосування органо-мінерального мікродобрива (одночасна обробка гербіцидом та мікродобривом або обробка грунту гербіцидом з наступною обробкою мікродобривом кукурудзи по листу) разом з гербіцидами (прометрин III клас небезпечності та ацетохлор II клас небезпечності), можливо зменшити негативний вплив діючих речовин гербіцидів на грунтові мікроорганізми. Встановлено, що за окремого застосування гербіцидів відбувається як стимулювання окремих еколого-трофічних груп мікроорганізмів, так і їх пригнічення. Так, застосування гербіциду з діючою речовиною прометрин викликає зростання впродовж вегетації чисельності мікроорганізмів, що мобілізують органічні та мінеральні форми азоту а також актиноміцетів, а застосування гербіциду з діючою речовиною ацетохлор викликає зменшення їх чисельності. По-іншому гербіциди впливають на мікроорганізми, що мобілізують органічні та мінеральні форми фосфору: ацетохлор стимулює зростання чисельності мікроорганізмів цих еколого-торфічних груп, а прометрин, навпаки, пригнічує. Застосування з гербіцидами органо-мінерального мікродобрива, як правило, на початку вегетації призводить до пригнічення мікрофлори чорнозему опідзоленого, але впродовж вегетації на цих варіантах спостерігається значна активність мікрофлори. За одночасного застосування гербіцидів, що містять ацетохлор та органо-мінерального мікродобрива, а також при застосуванні гербіциду з діючою речовиною прометрин та наступною обробкою мікродобривом по листу кукурудзи збільшується біогенність чорнозему опідзоленого та підвищується врожай Zea mays L, про що свідчать розраховані коефіцієнти оліготрофності, мінералізації, олігонітрофільності та показник мікробіологічної трансформації органічної речовини грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4 + П032.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

The results of testing of organo-siliceous mixtures in Ukraine : [брошура] / N. V. Zaimenko, O. M. Slyusarenko, N. P. Didyk, O. I. Dzyuba, N. E. Ellanska, I. P. Kharytonova, B. O. Ivanytska, N. A. Pavluchenko, N. V. Rositska, A. V. Viter, O. V. Zakrasov, O. P. Yunosheva, V. A. Dobroskok, S. I. Krupa; ред.: N. Zaimenko, O. M. Slyusarenko; Nat. acad. of sciences of Ukraine, M. M. Gryshko nat. bot. garden, Bot. garden of Odessa I. I. Mechnikov nat. univ. - Kyiv : [Вид-во Ліра-К], 2018. - 40 c. - англ.

Silicon has long been known to provide beneficial effects on soil and plant growth.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІР8974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Василенко М. Г. 
Органо-мінеральні добрива і регулятори росту рослин в агроекосистемах : монографія / М. Г. Василенко, А. П. Стадник; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - Київ : ДІА, 2018. - 310 c. - Бібліогр.: с. 270-310 - укp.

Узагальнено практичний досвід, наукові результати, а також сучасні уявлення щодо проблеми використання органо-мінеральних добрив (ОМД) і регуляторів росту рослин (РРР) в агроекосистемах. Розглянуто фізико-хімічні властивості ОМД і РРР. На основі проведених багаторічних наукових досліджень розроблено рекомендації щодо використання їх в агроекосистемах. Обгрунтовано екологічну й економічну ефективність застосування ОМД і РРР в агроекосистемах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4 + П049

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Artyukhov A. E. 
The investigation of nanoporous structure morphology and elemental composition of organo-mineral fertilizer granules = Дослідження морфології нанопористої структури і елементного складу гранул органо-мінеральних добрив / A. E. Artyukhov, S. V. Vakal, A. O. Yanovska, V. Y. Shkola, V. S. Vakal, T. Y. Yarova // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 6. - С. 06039-1-06039-5. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Проведено вивчення структури гранул карбаміду, які капсульовані органічною оболонкою. Запропоновано принципову схему експериментальної установки для одержання органо-мінерального добрива з нанопористою оболонкою. Обгрунтовано застосування тарілчастого гранулятора для процесу капсулювання мінерального добрива органічною нанопористою оболонкою. Наведено особливості структури нанопор, які надають змогу забезпечити ефективний процес розчинення оболонки і гранули в грунті. Нанопориста структура оболонки рівномірна по всій поверхні оболонки і займає від 65 до 75 % для різних зразків. Товщина оболонки в різних частинах гранули неоднакова, що вимагає додаткового вивчення та корекції технологічних параметрів процесу. Морфологія пористої структури оболонки: прямолінійні та криволінійні нанопори, глибина яких становить від 0,1 до 0,2 товщини оболонки. Пори в оболонці створюють розвинену структуру по всій товщі оболонки, з'єднуючись між собою на різній глибині (товщині) оболонки. На поверхні оболонки є певна кількість "механічних" пір, які, ймовірно, утворюються під час висихання зразка; наявність таких пор призводить до необхідності перегляду термодинамічних характеристик процесу сушіння. Вивчено елементний склад ядра і оболонки гранул з метою прогнозування процесу проникнення елементів оболонки в ядро за обраної технології капсулювання. Одержані дані надають змогу вдосконалити технологію одержання капсульованих добрив в тарілчастих грануляторах. На основі одержаних даних перебачено можливим удосконалення алгоритму конструктивного розрахунку тарілчастого гранулятора.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Артем'єва К. С. 
Ефективність нових комплексних органо-мінеральних добрив на чорноземі типовому в умовах Лівобережного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / К. С. Артем'єва; Національний науковий центр "Інститут грунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського",. - Харків, 2019. - 23 c. - укp.

Наведено результати досліджень зі встановлення ефективності дії нових комплексних органо-мінеральних добрив на агрохімічні показники чорнозему типового, особливості росту та розвитку ячменю ярого, його врожайність, вміст і накопичення елементів живлення в основній та побічній продукції в умовах Лівобережного Лісостепу України. Науково обґрунтовано доцільність збагачення КАС препаратами гумінової природи, що підсилює удобрювальностимулювальний ефект та дає змогу одержувати добрива пролонгованої дії з поліпшеними агрохімічними властивостями. Встановлено оптимальне співвідношення компонентів комплексних ОМД, які містять мінеральну складову − КАС (95 % і 85 %) та органічну − гумат калію (5 і 15 %), отриманий екстрагуванням зі стабілізованої органічної сировини (різні типи торфів). В умовах польового досліду на чорноземі типовому встановлено перевагу комплексних ОМД порівняно з мінеральними добривами КАС, які вносили в еквівалентних дозах. Визначено, що комплексне застосування ОМД у дозі 40 кг/га д. р. під передпосівну культивацію та позакоренево у дозі 6 кг/га д. р сприяє поліпшенню агрохімічних властивостей чорнозему типового, підвищенню вмісту основних елементів живлення (азоту мінеральних та легкогідролізованих сполук і рухомих форм фосфору і калію), гумусу та показника рНKCl. Найвищі і стабільні показники урожайності на рівні 2,85 − 3,34 т/га та якості зерна із вмістом білка 12,2 −12,3 % забезпечує комплексне застосування ОМД. За таких систем удобрення агроценози ячменю ярого забезпечують рівень рентабельності в межах 152 − 231 % та найвищий коефіцієнт енергетичної ефективності 3,51 − 3,80 од. залежно від вмісту ОМД.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П040.4-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439383 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського