Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=П213.6-434$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Щербаков В. Я. 
Мікробіологічна активність грунту та симбіоз з грунтовою мікрофлорою у сої за умов використання мінеральних добрив і гербіцидів / В. Я. Щербаков, С. М. Мішин, С. В. Почколіна // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 6. - С. 13-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Встановлено, що інгібуюча дія гербіциду трефлану та мінеральних добрив (N60P60 та N120P120) проявилась в уповільненні розкладу льонової тканини на 20,2-26,6 %. Депресуюча дія гербіциду та добрив на рівень симбіотичної активності характеризувалась зниженням маси бульбочкових бактерій на 26 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бахмат О. М. 
Особливості використання вермистиму і екограну в посівах сої південно-західної частини Лісостепу України / О. М. Бахмат // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 6. - С. 15-16. - укp.

Досліджено процеси росту і розвитку рослин сої, їх продуктивності залежно від внесення вермистиму і повнокомпонентних екологічно чистих органо-мінеральних гранульованих добрив екограну, а також агроекологічних умов, сорту і способів сівби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Левандовський І. Л. 
Чи виправдані "розрахункові" норми добрив під сою? / І. Л. Левандовський, В. І. Завірюхін, О. С. Бардадименко // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 34-36. - укp.

Викладено результати багаторічних дослідів щодо вивчення ефективності розрахункових норм мінеральних добрив під запланований врожай сої, а також інших дослідів з добривами.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434,025

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вирощування сої із застосуванням мікробних препаратів - ризобофіту та альбобактерину в умовах північної частини Лісостепу України : метод. рек. / упоряд.: В. П. Патика; Ін-т агроекол. та біотехнології УААН. - К., 2004. - 23 c. - Бібліогр.: с. 23. - укp.

Висвітлено технологію вирощування сої зі спільним застосуванням мікробних препаратів. Розглянуто особливості збагачення даної культури мікроелементами у процесі її вегетації. Визначено фактори впливу на симбіотичну азотфіксацію. Встановлено ефективність спільного застосування ризобофіту й альбобактерину на посівах сої за умов північної частини Лісостепу України.

Освещена технология выращивания сои с использованием микробных препаратов. Рассмотрены особенности обогащения данной культуры микроэлементами при ее вегетации. Определены факторы влияния на симбиотическую азотфиксацию. Установлена эффективность совместного применения ризобофита и альбобактерина на посевах сои в условиях северной части Лесостепи Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434.2(4УКР)

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Р110059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рибак В. К. 
Вплив бактеризації на врожайність чистих і змішаних посівів кукурудзи і сої на чорноземі вилугуваному / В. К. Рибак // Мікробіол. журн. - 2003. - 65, № 4. - С. 37-42. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: біопрепарати, мікроорганізми, змішані посіви кукурудзи і сої, урожайність, взаємовідносини рослин
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434 + П212.2-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Шинкаренко В. К. 
Спільний вплив мікробіологічних препаратів на урожай і якість зерна сої / В. К. Шинкаренко, В. В. Москалець, В. О. Пічкур // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 1. - С. 37-40. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено спільну дію двох мікробіологічних препаратів на основі азотфіксуючих та фосформобілізувальних мікроорганізмів на посівах сої. Показано, що використання обох препаратів, як окремо, так і сумісно позитивно впливає на урожай зерна сої та його якість. Спостережено підсилення ефекту у разі поєднання дії обох препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Толкачов М. З. 
Вплив нітрагінізації і мінеральних азотних добрив на урожай та якість зерна сої в післяжнивних посівах / М. З. Толкачов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Москалець В. В. 
Агроекологічні аспекти використання мікробіологічних препаратів на посівах сої : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. В. Москалець; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. - К., 2005. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 + П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА336219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мебрахтом М. К. 
Алелопатична біостимуляція макро- і мікросимбіонтів як спосіб поліпшення посівних якостей і урожайних властивостей насіння сої і їх прискореного розмноження : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М. К. Мебрахтом; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Встановлено, що передпосівна біостимуляція насіння сої екстрактом із проростаючого насіння озимої пшениці і його суспензіями з ризоторфіном сприяє підвищенню ефективності взаємовідносин макро- і мікросимбіонгів, дозволяє поліпшити посівні якості та врожайні властивості насіння, позитивно впливає на ріст і розвиток рослин. Обробка насіння сої екстрактно-ризоторфіновими суспензіями суттєво впливає на чисельність бульбочкових бактерій та їх активність, що в свою чергу сприяє активізації симбіотичних зв'язків і підвищенню врожайності сої та поліпшенню якості її зерна в рік обробки, так і в наступному поколінні. Цей метод може бути використаний в селекційній роботі з соєю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434,022

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА304921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волинець І. Г. 
Використання різних доз азотних добрив і бактеріальних препаратів при вирощуванні сої на чорноземі опідзоленому в умовах Правобережного Лісостепу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / І. Г. Волинець; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". - Х., 2009. - 23 c. - укp.

Вивчено вплив азотних добрив та досліжених штамів нітрагіну на поживний режим грунту та продуктивність сої на чорноземі опідзоленому у Правобережному Лісостепу України. За результатами досліджень установлено вміст основних елементів живлення в органах рослин сої, особливості росту, розвитку та формування фотосинтетичної та симбіотичної, а також індивідуальної та зернової продуктивності залежно від застосування азотних добрив і штаму нітрагіну. Визначено винос основних елементів живлення врожаєм. Розраховано їх баланс у грунті, а також надано економічну, біоенергетичну й агрохімічну оцінку застосуванню мінеральних добрив і штамів нітрагіну. За результатами проведених досліджень рекомендовано використовувати більш економічно вигідний штам нітрагіну 71-Т окремо та на фоні внесення азотних добрив за дози 90 кгд.р./га та фосфорних і калійних добрив, що забезпечує формування високих і стабільних врожаїв за умов Правобережного Лісостепу України на чорноземі опідзоленому.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434.2

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА364416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Міхєєв В. Г. 
Продуктивність сої залежно від застосування регуляторів росту, десикації та сенікації посівів в умовах Лівобережного Лісостепу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. Г. Міхєєв; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". - К., 2009. - 20 c. - укp.

Вперше встановлено ефективність обробки насіння сої ризогуміном і новими регуляторами росту рослин, обгрунтовано їх вплив на ріст і розвиток рослин, формування листкової поверхні і бактеріальних бульбочок та урожайність насіння сої. Виявлено вплив десикації та сенікації посівів на тривалість вегетаційного періоду, формування врожаю і якість зерна сортів сої різних груп стиглості. Встановлено ефективність застосування регуляторів росту, десикації та сенікації посівів сої в зоні Лівобережного Лісостепу України. Визначено частку впливу досліджених факторів на показники продуктивності сортів сої Романтика, Устя, Аннушка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434.2

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА365667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Золотар Ю. В. 
Продуктивність сої залежно від комплексної дії мінеральних та бактеріальних добрив в умовах північного Лісостепу : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Ю. В. Золотар; Ін-т землеробства УААН. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Відповідно до умов північного Лісостепу України установлено основні закономірності формування морфометричної структури рослин сої у процесі їх індивідуального росту та розвитку, а також особливості формування врожайності та якості насіння залежно від досліджених агроекологічних факторів, що дозволяє удосконалити технологію вирощування даної культури. Виявлено оптимальні параметри поєднання у технології вирощування сої мінеральних добрив та комплексних бактеріальних препаратів на сірих лісових грунтах. Визначено рівень нагромадження симбіотичного азоту у грунті та динаміку у ньому фосфору та калію у посівах даної рослини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434(4УКР)

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА337029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Колмаз Ю. Т. 
Удосконалення технології вирощування сої шляхом використання комплексних бактеріальних добрив : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю. Т. Колмаз; Ін-т земл-ва УААН. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено результати досліджень з питань застосування комплексних бактеріальних добрив для оптимізації умов вирощування сої. Встановлено, що подвійна бактеризація насіння сої активними штамами фосфатмобілізуючих та азотфіксуючих мікроорганізмів більш ефективна за монообробку ризоторфіном. Відмічено підвищення схожості насіння, швидкості накопичення зеленої біомаси рослинами, інтенсивності процесів, пов'язаних із фотосинтезом та фіксацією молекулярного азоту, а також збільшення урожайності сої та поліпшення якості зерна. Обгрунтовано біоенергетичну та економічну доцільність використання комплексної обробки насіння фосфатмобілізуючими та бульбочковими бактеріями під час вирощування сої. Виділено та відібрано перспективні штами фосфатмобілізуючих бактерій, які запропоновано для застосування на практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434(4УКР-4КИЇ),022

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА309044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Худяков О. І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування рідких комплексних добрив "Віталист" та "Оазис" при вирощуванні кукурудзи та сої : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О. І. Худяков; Укр. акад. аграр. наук. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Зазначено, що РКД Віталист і Оазис виявляють фунгіцидні властивості, істотно впливають на зниження поширення та розвиток хвороб у посівах кукурудзи та сої. Виявлено, що хвороби поширились лише у деяких варіантах, а інтенсивність розвитку є значно меншою, ніж у контрольному варіанті. Доведено зростання врожайності та покращання фізичних, біохімічних і санітарно-гігієнічних показників якості зерна кукурудзи та сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434 + П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА370966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Казанок О. О. 
Продуктивність сортів сої залежно від режиму зрошення та фону живлення в умовах півдня України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / О. О. Казанок; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон, 2011. - 20 c. - укp.

Вперше для умов півдня України досліджено вплив розрахункової дози добрив сумісно з позакореневими підживленнями комплексними мікродобривами за диференціації умов зволоження на продуктивність та якість зерна сої сортів Діона та Аполлон. Набули подальшого розвитку питання впливу умов оптимального режиму зрошення дощуванням на показники водоспоживання та випаровування, виносу елементів живлення сортами сої, ростові та продукційні процеси досліджуваних рослин. Удосконалено заходи ресурсозбереження в процесі вирощування сої досліджуваних сортів за поєднання оптимального режиму штучного зволоження та фону живлення. Надано комплексну економічну й енергетичну оцінку запропонованих елементів технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-462(4УКР-9ПІВ) + П213.6-434(4УКР-9ПІВ)

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА380244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Панасюк Р. М. 
Продуктивність сортів сої залежно від удобрення, норм висіву насіння та способів сівби в умовах Західного Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Р. М. Панасюк; НААН України, Ін-т земл-ва. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено особливості формування елементів продуктивності таких нових сортів сої, як Устя, Ворскла, Єлена, Легенда, Анжеліка залежно від рівня удобрення, норм висіву та способів сівби за умов Західного Лісостепу України. Проаналізовано вплив доз мінеральних добрив, передпосівної інокуляції насіння, норм висіву та способу сівби на сортові особливості формування симбіотичного апарату та продуктивність сої. Вперше для цієї зони встановлено перевагу рядкового (15 см) способу сівби сої у порівнянні з широкорядним (45 см). Визначено кореляційні зв'язки між рівнем урожайності зерна та досліджуваними факторами. За результатами економічного й енергетичного аналізу визначено рівень ефективності удосконалених елементів технології вирощування сортів сої.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434 + П213.6-451

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА378350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мигаль І. Б. 
Формування продуктивності сої залежно від біологічних особливостей сорту, норм висіву насіння та рівня мінерального живлення в умовах Лісостепу західного : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.19.09 / І. Б. Мигаль; Вінниц. нац. аграр. ун-т, Нац. акад. аграр. наук України, Ін-т кормів. - Вінниця, 2011. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-451.2(4УКР) + П213.6-434(4УКР)

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА377796 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Шевніков М. Я. 
Вплив мінеральних добрив на урожайність і поживну цінність змішаних посівів сої та злакових культур / М. Я. Шевніков // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 40-46. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Установлено, що безпосереднє внесення азотних добрив під сою пригнічує фіксацію азоту. З підвищенням дози добрив збільшився збір перетравного протеїну. У разі внесення 1 кг добрив у чистому посіві кукурудзи можна одержати 1,58 кг перетравного протеїну, тоді як у змішаних посівах 0,99 - 1,01 кг. Причина відносно низького збільшення врожаю в змішаних посівах від мінеральних добрив полягає в слабкій чутливості бобового компонента на поліпшення умов кореневого живлення. Соя в сумішках зі злаковими культурами пригнічується, і це пригнічення не зменшується у разі поліпшення умов живлення, коли вносяться мінеральні добрива, а, навпаки, підсилюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434 + П212-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шевніков М. Я. 
Ефективність застосування біопрепаратів та мінеральних добрив при вирощуванні сої в умовах нестійкого зволоження Лісостепу України / М. Я. Шевніков // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 2. - С. 14-18. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Шевніков М. Я. 
Оптимізація площі живлення різних сортів сої шляхом формування інтенсивної структури посіву / М. Я. Шевніков, О. М. Логвиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 2. - С. 30-33. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропонована модифікація променевого способу розміщення рослин сої з урахуванням специфіки сучасних інтенсивних сортів надає змогу оцінити великий набір густоти рослин і виявити конкурентні взаємовідносини між рослинами на порівняно невеликій дослідній ділянці. Для сортів Антрацит та Аметист доцільною була густота від 700 до 800 тис. рослин на 1 га за врожайності 25,0 - 26,7 ц/га. Сорт Алмаз найбільшу врожайність мав за густоти близько 1 млн рослин на 1 га, урожайність насіння склала 30,0 ц/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського