Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=П256.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Одинцова В. А. 
Використання мікродощування для захисту дерев абрикоса від весняних приморозків / В. А. Одинцова, І. С. Онищук // Садівництво. - 2000. - Вип. 50. - С. 290-295. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Виявлено позитивний ефект від застосування непрямого та прямого методів захисту за допомогою мікродощування, для зменшення впливу весняних приморозків на квіткові бруньки абрикоса. Наведено основні технологічні параметри контролю за системою дрібнодисперсного дощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-462(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Майдебура В. І. 
Динаміка формування біохімічного складу плодів абрикоса під час достигання в умовах південного Полісся України / В. І. Майдебура, С. О. Соколов // Садівництво. - 1999. - Вип. 49. - С. 153-157. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено динаміку формування біохімічного складу плодів абрикоса сортів Червневий, Оболонський і Київський красень за умов південного Полісся України. Відмічено вплив агрокліматичних факторів і строків достигання на біохімічні показники на завершальних стадіях розвитку плодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-4(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жебентяева Т. Н. 
Использование изоферментов для идентификации сортов абрикоса / Т. Н. Жебентяева, В. М. Горина, Н. Г. Агеева // Цитология и генетика. - 2001. - 35, № 1. - С. 46-51. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Поліморфізм ізоферментів використано для ідентифікації сортів абрикоса. За алельним складом локусів AAT-1, EST-1, EST-2, SOD-1, LAP-1, PX-2 і фенотипами AMY 34 сорти з 38 вивчених мали унікальні генетичні профілі. Диференційовано всі районовані та передані до Держсортовипробування сорти гібридного походження. Сорти клонової селекції ідентифіковано з точністю до сортотипу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*992.4*446.33 + П256.4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горина В. М. 
Селекция абрикоса на устойчивость к ранне-весенним заморозкам / В. М. Горина, Т. С. Елманова // Садівництво. - 2000. - Вип. 50. - С. 131-135. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Изложены результаты четырехлетнего изучения морозостойкости генеративных почек 50 сортов и форм абрикоса. Установлены причины низкой устойчивости к ранне-весенним заморозкам. Представлены перспективные устойчивые к морозам сорта для селекции на это свойство.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-31(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жебентяева Т. Н. 
Полиморфизм и наследование аспартатаминотрансферазы у абрикоса / Т. Н. Жебентяева // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 57-62. - Библиогр.: 22 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444 + П256.4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Жебентяева Т. Н. 
Гибридизация и генетический контроль эстеразы у абрикоса обыкновенного / Т. Н. Жебентяева // Цитология и генетика. - 2002. - 36, № 3. - С. 17-21. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Богуславський М. М. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів та гібридів абрикоси для маточно-насіннєвих насаджень в умовах Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / М. М. Богуславський; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням виділення форм абрикоси з генофонду Інституту садівництва УААН для створення маточно-насіннєвих насаджень із різнобічним використанням виробленої в них продукції (насіннєвий матеріал, м'якоть плодів, ядро кісточок). Визначено відмінності між формами за силою росту, зимостійкістю, стійкістю до моніліального опіку маточних дерев, смаковими властивостями плодів, посівними якостями насіння, морфологічно-біохімічними показниками ядра насіння. За комплексом показників виділено форму Березняківська, що характеризується цінними господарсько-біологічними ознаками маточних дерев, високими розсадницькими якостями насіння, сировинними властивостями ядра. Як високопродуктивні можуть бути використані для створення маточно-насіннєвих насаджень також форми 12180, 9931, 7491. Встановлено вплив форм на початок і одночасність проростання насіння під час стратифікації, вегетативний ріст та накопичення біомаси сіянців. Доведено: форми з меншою тривалістю стратифікаційного періоду насіння відзначаються вищою інтенсивністю росту та кращим розвитком сіянців; тенденцію щодо прямої залежності продуктивності сіянців від вмісту вуглецю та хлорофілу в їх листі. Для підвищення ефективності маточно-насіннєвих насаджень запропоновано (як додатковий) сировинний напрямок використання насіннєвого матеріалу та залучення для реалізації переробним підприємствам м'якоті плодів відібраних форм. З метою підвищення якості ядра рекомендовано дозрівання плодів, зібраних у період технічної стиглості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-456(4Укр),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Соколов С. О. 
Особливості росту і плодоношення абрикоса в умовах південного Полісся України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / С. О. Соколов; Уман. держ. аграр. акад. - Умань, 2001. - 20 c. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження біологічних особливостей перспективних сортів абрикоса за умов південного Полісся України. Вивчено питання формування основних параметрів дерев та якості плодів сортів абрикоса різних строків достигання залежно від біологічних особливостей та агрокліматичних факторів для створення промислових насаджень і комплексного використання продукції, встановлення економічної ефективності вирощування абрикоса за даних умов. Рекомендовано високорентабельні, адаптовані до грунтово-кліматичних умов зони сорти з цінними якісними характеристиками плодів універсального призначення, придатних для тривалого зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Глушко Г. І. 
Оцінка придатності сортів абрикоса до тривалого низькотемпературного зберігання : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / Г. І. Глушко; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Виділені придатні до заморожування сорти абрикоса, із числа районованих та перспективних в умовах півдня України. Визначені та математично інтерпретовані закономірності: впливу пружності м'якоті плодів на показник втрати соку, а також динаміки показників кріорезистентності, хімічного складу, мікробіальної заселеності, втрат маси, дегустаційної оцінки заморожених плодів абрикоса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913.2 + П256.4-486,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мелконян А. М. 
Підбір сортів абрикоса для зберігання у замороженому вигляді та одержання продуктів переробки : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 05.18.03 / А. М. Мелконян; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2000. - 17 c. - укp.

Роботу присвячено технологічній оцінці придатності до низькотемпературного заморожування районованих та перспективних сортів абрикоса, вирощуваних у Вірменії. Наведено харчову, біохімічну та фізичну характеристику сортів за основними показниками. Визначено їх збереження у заморожених плодах і виготовлених із них продуктів. Розроблено та затверджено технологічні інструкції з виробництва заморожених плодів абрикоса, а також приготування компотів та варення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-486,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Корзін В. В. 
Господарсько-біологічні особливості інтродукованих сортів і форм абрикоса в умовах півдня України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. В. Корзін; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Сімф., 2011. - 19 c. - укp.

Базуючись на вивченні біологічних особливостей та комплексній оцінці господарсько-корисних ознак 80-ти інтродукованих сортів і форм абрикоса, встановлено ступінь їх адаптації за умов півдня України. Виділено 3 сорти Large Early, Магістр, Mandule Kajszi, рекомендовані для виробничого випробування, і 48 сортозразків - для використання у селекційних програмах. На основі фенологічних досліджень та вивчення морфогенезу квіткових бруньок визначено ступінь зимо- і морозостійкості сортів і форм. Встановлено особливості посухостійкості та польової стійкості проти моніліозу та клястерос-поріозу, терміни цвітіння та достигання, урожайність, хімічний склад плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Безменнікова В. М. 
Обгрунтування використання нових антиоксидантних препаратів для зберігання плодів абрикоса : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / В. М. Безменнікова; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Розроблено елементи технології обробки плодів абрикоса шляхом обприскування їх на дереві розчином антиоксидантної композиції АОК-М, яка здійснюється аерозольним генаратором регульованої дисперсності. Вивчено вплив різних способів обробки, концентрацій діючої речовини (дистинолу) і суміші плівкоутворювачів в складі антиоксидантної композиції АОК-М на зміни товарної якості, природної втрати маси, інтенсивності дихання, вмісту поживних і біологічноактивних речовин в плодах під час зберігання. Встановлено оптимальний спосіб обробки, обгрунтовано діапазон ефективних концентрацій діючої речовини та концентрацію плівкоутворювача в складі антиоксидантної композиції АОК-М.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-48 + Л91-309-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Одинцова В. А. 
Взаємозв'язок обводнення генеративних бруньок абрикоса й персика та температурних умов їх розвитку після виходу рослин зі стану спокою / В. А. Одинцова // Физиология и биохимия культур. растений. - 2011. - 43, № 5. - С. 433-439. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати досліджень динаміки обводнення генеративних бруньок абрикоса й персика в зимовий період та на початку вегетації, а також темпу накопичення деревами градусо-годин росту, необхідних для початку цвітіння. Встановлено взаємозв'язок між змінами температури повітря, які враховано у ході визначення градусо-годин росту, та водним режимом генеративних бруньок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.31-275.9 + П256.4-275.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Соколова В.М. 
Інтенсивність дихання плодів абрикоса залежно від способу їх обробки антиоксидантною композицією АКМ / В.М. Соколова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 1. - С. 77-80. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Встановлено, що із досліджених способів обробки плодів абрикоса найбільш ефективним є обприскування їх розчином антиоксидантної композиції АКМ перед збиранням, яке сприяє утворенню на поверхні плоду найбільш однорідної захисної плівки товщиною 7,0 - 7,5 мкм та забезпечує рівномірний розподіл антиоксидантів по їх поверхні. Така обробка дозволяє в 1,4 - 1,5 рази знизити інтенсивність дихання плодів, відсунути на більш пізні строки настання клімактеричного підйому та, як наслідок, подовжити термін їх зберігання до 55 діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-468

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Настека Т. М. 
Види роду i Armeniaca /i Mill. у Лісостепу України (біолого-екологічні та морфологічні особливості, використання) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Т. М. Настека; НАН України, Нац. ботан. сад ім. М.М. Гришка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кудренко І. К. 
Рід Armeniaca Mill. (Rosaceae Juss.): видовий склад, географія, інтродукція, селекція / І. К. Кудренко, В. Г. Собко // Інтродукція рослин. - 2005. - № 4. - С. 20-25. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано відомості щодо видового складу, поширення, інтродукційного і селективного процесів у роді Armeniaca Mill., уточнено українську родову назву та назву плоду. Наведено опис сортів абрикоси селекції Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка HAH України. Розглянуто етимологію і семантику народних назв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кудренко И. К. 
Изучение качества пыльцы абрикоса (IArmeniaca vulgarisD L.) и персика (IPersica vulgarisD Mill.) при интродукции в Лесостепи Украины / И. К. Кудренко, Н. С. Гриненко, П. А. Мороз // Інтродукція рослин. - 2005. - № 1. - С. 77-80. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Для селекційної роботи визначено якість пилку та самоплідність сортів абрикоса і персика. Показано, що самоплідність у абрикоса визначається не тільки походженням, а й строками достигання плодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-3 + П256.4-3

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Горина В. М. 
Реакция генеративных почек растений абрикоса на искусственное промораживание / В. М. Горина, А. А. Рихтер, Г. П. Зайцев // Інтродукція рослин. - 2012. - № 2. - С. 85-90. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Отобраны модельные растения с различной реакцией на воздействе низких температур воздуха. Выявлено повышенное содержание амигдалина, хлорогеновой кислоты, апигенина-7-о-гликозида и апигенина в генеративных почках на стадии "начало розового бутона" у морозостойких сортов абрикоса по сравнению с неустойчивыми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-264.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кондратенко П. В. 
Зимостійкість сорто-підщепних комбінувань абрикоса у північному Лісостепу / П. В. Кондратенко, Ю. П. Кіщак, О. А. Кіщак // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 2. - С. 20-23. - укp.

Висвітлено результати досліджень стійкості кореневої системи та надземної частини дерев абрикоса на насіннєвих та вегетативно розмножуваних підщепах до дії низьких температур. Запропоновано перспективні морозо- та зимостійкі сорто-підщепні комбінування для створення інтенсивних насаджень абрикоса за умов північного Лісостепу України.

Освещены результаты исследований устойчивости корневой системы и наземной части деревьев абрикоса на семенных и вегетативно размножаемых подщепах к действиям низких температур. Предложены перспективные морозо- и зимоустойчивые сорто-подщепные комбинирования для создания интенсивных насаждений абрикоса в условиях северной Лесостепи Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-275.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Одинцова В. А. 
Зв'язок росту генеративних бруньок абрикоса з температурними факторами зовнішнього середовища / В. А. Одинцова // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 12. - С. 79-81. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень динаміки росту генеративних бруньок і темпу нагромадження градусно-годин росту, потрібних деревам абрикоса для початку цвітіння. У результаті статистичного аналізу одержано рівняння регресії, які свідчать про характер зв'язку між цими показниками та кількісне співвідношення між ними.

Приведены результаты исследований динамики роста генеративных почек и темпа накопления градусо-часов роста, необходимых деревьям абрикоса для начала цветения. В результате статистического анализа получены уравнения регрессии, свидетельствующие о характере связи между этими показателями, и количественное соотношение между ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-275

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського