Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П817.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Хімич М. С. 
Ветеринарно-санітарна і якісна оцінка сухих кормів тваринного походження для непродуктивних тварин : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.09 / М. С. Хімич; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Проведено комплексні ветеринарно-санітарні дослідження щодо виявлення якості та безпеки сухих кормів імпортного та вітчизняного виробництва, що використовуються для годівлі непродуктивних тварин - собак і кішок. Установлено, що всі сухі корми для даних тварин, які надходять з метою їх реалізації, відповідають ветеринарно-санітарним вимогам якості та безпеки, але у процесі реалізації, особливо за порушення умов зберігання, частина кормів втрачає якість і у певних випадках може бути небезпечною для тварин. З'ясовано, що система контролю якості та безпеки кормів під час реалізації, побудована відповідно до чинних вимог та передбачає використання результатів органолептичних досліджень, не повною мірою об'єктивна. Установлено, що значна частина кормів, що реалізуються, навіть за органолептичними показниками відноситься до категорії сумнівної якості: 57,2 % - за запахом і кольором, 28,6 % - за консистенцією та 14,3 % - за зовнішнім виглядом, а за біохімічними показниками - понад 60 % кормів. Виявлено, що за бактеріальними показниками 34,4 % досліджених кормів не відповідали ветеринарно-санітарним вимогам стосовно загального бактеріального обсіменіння, з 31,2 % виділено ентеробактерії, 13,7 % сальмонели, 21,8 % - протей. Вміст токсичних елементів у кормах не перевищував допустимих рівнів, а 34,8 % кормів які знаходились у реалізації, була притаманна загальна токсичність. Установлено, що всі корми, які надходять для реалізації, особливо імпортні, за хімічним складом не завжди відповідають вимогам сертифікату. Розроблено науково обгрунтовану систему класифікації сухих

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коцюмбас І. Я. 
Система токсикологічного контролю засобів захисту тварин та кормових добавок (розробка, апробація та впровадження) : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.04 / І. Я. Коцюмбас; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. - Х., 2001. - 39 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П857

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Букалова Н. В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза кормів, кормових добавок та сировини для їх виробництва : навч. посіб. для студ. ВНЗ, які навчаються за напрямом підготов. "Ветеринарна медицина" / Н. В. Букалова, Н. М. Богатко, О. А. Хіцька. - К. : Аграр. освіта, 2010. - 461 c. - Бібліогр.: 83 назв - укp.

Розглянуто питання якості, безпеки, сертифікації, ветеринарно-санітарної експертизи кормів, кормових домішок і сировини для їх виробництва. Охарактеризовано методи органолептичних, фізико-механічних, біохімічних, бактеріологічних, мікологічних і токсико-біологічних досліджень кормів, виготовлених за новими технологіями. Описано порядок проведення лабораторного токсикологічного контролю кормів і кормових домішок з метою забезпечення їх високої якості. Увагу приділено санітарно-гігієнічному значенню мікрофлори зерна, методам аналізу радіаційної безпеки, особливостям визначення фізичних показників якості сипких матеріалів, ветеринарно-санітарному контролю сировини і комбікорму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гарнаженко Ю. А. 
Санітарно-гігієнічна оцінка кормів з двостулкових молюсків мідій і вплив їх на якість та безпеку продукції птахівництва : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Ю. А. Гарнаженко; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-45 + П682-60 + П817.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ареф'єв В. Л. 
Система індикації та ідентифікації сальмонел в кормах на основі мультиплексної полімеразної ланцюгової реакції : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. Л. Ареф'єв; Нац. акад. аграр. наук України, ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Харків, 2016. - 23 c. - укp.

Уперше в Україні проведено біоінформатичний аналіз послідовностей генів сальмонел різних видів (Salmonella spp., S. Enteritidis, S. Typhimurium, S. Dublin, S. Gallinarum-Pullorum, S. Typhi). Охарактеризовано родо- та видоспецифічні генетичні маркери, релевантні для олігонуклеотидного дизайну. Розроблено методику постановки мультиплексної ПЛР для індикації генетичного матеріалу Salmonella spp. з можливістю одночасної ідентифікації п’яти найбільш важливих з епізоотологічної та епідеміологічної точки зору серологічних варіантів збудників: S. Enteritidis, S. Typhimurium, S. Dublin, S. Gallinarum-Pullorum, S. Typhi. Підібрано оптимальні параметри для розробки відповідного протоколу ампліфікації ДНК бактерій роду Salmonella й епізоотологічно значимих видів збудника. Уперше проведено дослідження консервативних локусів генів invА та створено загальнородові праймери Salm_3/4 для індикації Salmonella spp. Уперше визначено варіабельні ділянки гена sefA для створення серотипоспецифічних праймерів Sent_F/R для типування генетичного матеріалу S. Enteritidis, а також гена fliC для створення видоспецифічних праймерів з Styp_F/R для генотипування S. Typhimurium. Відпрацьовано протокол постановки мультиплесної ПЛР на основі застосування створених праймерів Salm_3/4, Sent_F/R, Styp_F/R, а також праймерів EMP2F/2R - для ідентифікації генетичного матеріалу S. Dublin, GMP1F/1R - S. Gallinarum-Pullorum і ViaBF/R - S. Typhi. Уперше в Україні створено тест-систему на основі мультиплексної ПЛР для індикації представників роду Salmonella та ідентифікації окремих найбільш важливих серологічних варіантів "Multi-DNA-test-Salm". Для моніторингових досліджень контамінації сальмонелами різних об’єктів тваринного походження та кормів запропоновано відповідну схему. Наукову новизну роботи підтверджено патентом України на корисну модель № 85805.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Величко В. О. 
Застосування міжнародного стандарту GMPsup+/sup для проведення сертифікації кормів на вітчизняних підприємствах : (огляд) / В. О. Величко, У. І. Тесарівська, Л. І. Фляк, М. І. Савка // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 342-346. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П545.11 + Л824я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Демчишин О. В. 
Санітарно-гігієнічна оцінка використання підкислювача "Аквасан" при вирощуванні курчат-бройлерів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. В. Демчишин; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 23 c. - укp.

Дослідження спрямовано на розроблення підкислювана для курчат-бройлерів, його санітарно-гігієнічну оцінку, вплив на продуктивність птиці і якість продуктів забою. Вперше науково обгрунтовано склад нового рідкого підкислювана "Аквасан" для курчат-бройлерів, створеного на основі органічних та неорганічних кислот. Експериментально встановлено оптимальну дозу застосування підкислювача "Аквасан", яка становить 0,1 % розчин препарату для випоювання курчатам-бройлерам з 27 доби вирощування. Доведено його позитивний вплив на мікрофлору кишкового тракту та структуру слизової оболонки тонкого кишечника курчат-бройлерів. Встановлено зменшення відходу курчат-бройлерів у 2,3 раза, що забезпечує збереженість поголів'я на рівні 96,2 %. Доведено позитивну дію на продуктивність курчат-бройлерів, показники забою тушок, резистентність та обмін речовин у курчат-бройлерів. Встановлено відсутність негативного впливу підкислювача "Аквасан" на якість та біологічну цінність м'яса курчат-бройлерів. Підкислювач "Аквасан" позитивно впливав на мікрофлору шлунково-кишкового тракту курчат-бройлерів та знижував контамінацію тушок патогенною і умовно-патогенною мікрофлорою під час їх переробки. Встановлено зменшення чисельності мезофільних аеробних і факультативно- анаеробних мікроорганізмів на шкірі тушок курчат-бройлерів у 1,8-1,9 раза та на черевній стінці - у 3 рази, а кількості бактерії групи кишкових паличок - відповідно у 2,9-4 та 3,6 раза. Препарат "Аквасан" за ефективністю застосування не поступався зарубіжним аналогам, зокрема підкислювану "Фідацид Макс Л".


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4 + П817.18 + П811.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445927 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського