Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.426.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Процек О. Г. 
Деякі загрозливі проблеми несприятливих змін стану здоров'я керівних кадрів у системі охорони здоров'я / О. Г. Процек, Н. Т. Комарницька, М. С. Гнатишин // Україна. Здоров'я нації. - 2009. - № 1/2. - С. 160-162. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Одержано дані про зв'язок стажу роботи на посаді керівника установ охорони здоров'я із синдромом "вигорання": за умови стажу роботи 5 - 10 років синдром "вигорання" сформувався в 45,0 % керівників, 11 - 20 років - у 53,0 %, понад 20 років - у 69,0 %. На підставі вивчення специфіки синдрому "вигорання" в керівників охорони здоров'я визначили, в яких напрямках необхідно проводити психокорекцію, щоб "емоційне вигорання" не наносило збитку здоров'ю і професійній діяльності. Дослідження показало, що синдром "вигорання" також є наслідком неправильних уявлень, помилкових висновків, тому коригується переважно шляхом логічних доказів і переконань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р124.426.2 + Ю959.189:Р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Калайтан Н. Л. 
Психологічні чинники розвитку синдрому емоційного вигорання та його динаміка у лікарів швидкої й невідкладної медичної допомоги : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Н. Л. Калайтан; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2011. - 22 c. - укp.

Виявлено особливості прояву та трьохфакторна структура синдрому емоційного вигорання у лікарів швидкої та невідкладної медичної допомоги. Визначено поширеність різних рівнів синдрому залежно від стажу роботи. Детально розглянуто гендерні розбіжності прояву "вигорання". Запропоновано діагностичні критерії оцінювання наявності синдрому емоційного вигорання у лікарів швидкої медичної допомоги. Визначено особливості динаміки синдрому емоційного вигорання у лікарів швидкої та невідкладної медичної допомоги. Вказано на особливості особистості, емоційної сфери, механізмів психологічного захисту та копінг-стратегій у лікарів з "вигоранням" та їх роль у формуванні синдрому. Встановлено психологічні чинники, що безпосередньо беруть участь у розвитку "вигорання" у лікарів швидкої та невідкладної медичної допомоги. Апробовано програму психологічної корекції синдрому емоційного вигорання, яка показала свою ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернюк В. І. 
Дослідження ризику захворювання на вібраційну хворобу та вегетосенсорну поліневропатію рук у шахтарів вугільних шахт Львівської області / В. І. Чернюк, П. М. Вітте, В. В. Мазур // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2011. - № 1. - С. 53-56. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено аналіз професійного ризику захворювання на вібраційну хворобу та вегетосенсорну поліневропатію рук у шахтарів Львівсько-Волинського вугільного басейну та надано кількісну оцінку професійних факторів ризику. Установлено, що професії прохідника та гірничого робітника очисного вибою є вібронебезпечними з високим ризиком виникнення вібраційної хвороби та вегетосенсорної поліневропатії рук від впливу локальної вібрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1 + Р124.426.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Патькова Н. Ю. 
К вопросу о профессиональном здоровье учителя: результаты мини-исследования / Н. Ю. Патькова, Е. М. Никонова // Вісн. Черкас. ун-ту. Cер. Пед. науки. - 2009. - Вип. 163. - С. 62-66. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрен профессиональный аспект здоровья педагогов и проанализированы результаты исследования влияния профессиональной деятельности педагогов на их эмоциональное состояние и самочувствие.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ч421.421 + Р124.426.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зборовський О. М. 
Психічні розлади непсихотичного регістру у постраждалих гірників з термічними ураженнями при аваріях на вугільних шахтах Донбасу (діагностика, клініка, профілактика та корекція) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / О. М. Зборовський; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Вперше оцінено захворюваність на психічні розлади непсихотичного регістру у постраждалих гірників з термічними ураженнями, які одержані внаслідок техногенних аварій на вугільних шахтах Донбасу. Досліджено соціально-демографічні, клініко-анамнестичні, клініко-психопатологічні особливості психічних розладів непсихотичного регістру у постраждалих гірників з термічними ураженнями, одержані внаслідок техногенних аварій на вугільних шахтах і виділено їх клінічні варіанти. Оцінено ефективність науково обгрунтованого комплексу поетапної лікувально-діагностичної (психофармакологічної та психотерапевтичної) допомоги постраждалим гірникам з термічними ураженнями та психічними розладами непсихотичного регістру, одержані внаслідок техногенних аварій на вугільних шахтах. Оцінено динаміку психічних розладів непсихотичного регістру у постраждалих гірників з термічними ураженнями, одержані внаслідок техногенних аварій на вугільних шахтах Донбасу залежно від лікувальної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1 + Р124.426.2 + Р64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мешко Г. М. 
Емоційне вигоряння педагога як показник стану його професійного здоров'я / Г. М. Мешко // Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закл. освіти : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 121-125. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що робота педагога відноситься до розряду стресогенних, найбільш напружених в емоційному плані. Проаналізовано сутнісні аспекти емоційного вигоряння педагога, виявлено превентивні заходи і шляхи профілактики вигоряння, а також описано досвід роботи у цьому напрямку, зроблено аналіз останніх досліджень і публікацій. Синдром емоційного вигоряння розглянуто як процес поступового втрачання емоційної, пізнавальної та фізичної енергії, що виявляється в ознаках емоційного та інтелектуального виснаження, фізичної втоми, особистої відстороненості та зменшення почуття задоволення від виконаної роботи. Виділено психолого-педагогічні засоби, що сприяють збереженню і зміцненню професійного здоров'я психолога, запобігають виникненню емоційного вигоряння. Наголошено, що майбутнім вчителям не можна ототожнювати особисту і професійну самооцінку, неможливо входити у професію з установками надзвичайно високих стандартів, гіпервідповідальності. Підкреслено, що усунення ознак синдрому "емоційного вигоряння" залежить і від вироблення та удосконалення психологічного захисту педагога у процесі його професійного й особистісного росту.

Указано на то, что работа педагога относится к разряду стрессогенных, наиболее напряженных в эмоциональном плане. Проанализированы существенные аспекты эмоционального выгорания педагога, обнаружены превентивные мероприятия и пути профилактики выгорания, а также описан опыт работы в этом направлении, сделан анализ последних исследований и публикаций. Синдром эмоционального выгорания рассмотрен как процесс постепенной потери эмоциональной, познавательной и физической энергии, который обнаруживается в признаках эмоционального и интеллектуального истощения, физической усталости, личной отстраненности и уменьшения чувства удовлетворенности от исполненной работы. Выделены психолого-педагогические средства, что способствуют сбережению и укреплению профессионального здоровья психолога, предотвращают появление эмоционального выгорания. Акцентировано внимание на том, что будущим учителям нельзя отождествлять личную и профессиональную самооценку, невозможно входить в профессию с установками необычно высоких стандартов, гиперответственности. Подчеркнуто, что устранение признаков синдрома "эмоционального выгорания" зависит и от выработки, и от усовершенствования психологической защиты педагога в процессе его профессионального и личностного роста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ю940.9 + Р124.426.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Єна Т. А. 
Особливості психофізіологічних характеристик диспетчерів енергосистем у штатних і аварійних ситуаціях : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Т. А. Єна; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". - К., 2012. - 19 c. - укp.

На основі дослідження умов і характеристик праці диспетчерів енергосистем у штатних та аварійних ситуаціях здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано оригінальне практичне вирішення гігієнічної проблеми прогнозу та підвищення надійності й ефективності діяльності диспетчерів енергосистем за рахунок практичного використання розробленого психофізіологічного контуру "тренажера оперативних перемикань" з комплексом адекватних модифікованих психофізіологічних методик для оцінювання рівня розвитку та тренування професійно важливих якостей диспетчерів енергосистем, використання обгрунтованих розв'язувальних прогностичних правил і застосування розроблених методичних рекомендацій, спрямованих на покращання психофізіологічних характеристик і збереження високої працездатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.2 + Р124.507-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чиняк О. С. 
Структура неврологічної патології у працівників машинобудівного підприємства. Шляхи профілактики і зниження захворюваності / О. С. Чиняк, О. І. Коленко, М. І. Дяченко // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 3. - С. 367-373. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Узагальнено результати клінічного спостереження та обстеження представників найбільш поширених робітничих спеціальностей на одному з найбільших машинобудівних підприємств в Україні. Мета роботи - вивчення структури неврологічної патології серед котельників, ковалів і кранівників, а також оцінювання основних факторів ризику професійного середовища. Для уточнення особливостей стану здоров'я та змін нервової системи працівників під впливом комплексу факторів виробничого середовища було проведено поглиблене обстеження 250-ти працівників підприємства, серед яких було 100 котельників (1-ша група) 70 ковалів (2-га група) та 80 кранівників (3-тя група). Висновки: основними нозологічними одиницями в структурі неврологічної захворюваності серед працівників є дегенеративно-дистрофічні ураження хребта, ангіоневрози верхніх кінцівок і прояви хронічної ішемії мозку. Провідні виробничі фактори ризику - вплив локальної та загальної вібрації, виробничий шум, фізичне перенапруження і робота на механічному обладнанні. Намічено основні шляхи зменшення, несприятливої дії шкідливих факторів промислового виробництва, а саме: підвищення якості періодичних медичних оглядів; здійснення заходів з оздоровлення робочого контингенту; проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед лікарів загальної медичної практики, які працюють на підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.2 + Р124.508-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вашадзе Ш. 
Выгорание у медицинских работников / Ш. Вашадзе, М. Кекенадзе // Медицина неотлож. состояний. - 2019. - № 1. - С. 118-120. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проведено изучение состояния медицинских работников. Использованы анкетирование и психометрический метод. Выполнена коррекция выявленных нарушений здоровья. Показано, что комплексные рекомендации и их выполнение приводят к улучшению качества жизни медицинских работников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.п + Р124.426.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Басанець А. В. 
Функціональний стан периферичної нервової системи в шахтарів, хворих на хронічну попереково-крижову радикулопатію професійного генезу / А. В. Басанець, В. А. Гвоздецький // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 4. - С. 150-159. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Фізичне навантаження є основним чинником розвитку професійної патології сполучної тканини та кістково-м'язової системи, зокрема хронічної попереково-крижової радикулопатії (ХПКР), на яку припадає 20 % у структурі професійних захворювань в Україні. Незважаючи на значну кількість наукових робіт, присвячених вивченню питань етіології, патогенезу, особливостей клінічних проявів, застосування діагностичних та профілактичних заходів при ХПКР, деякі проблеми залишаються вивченими недостатньо. Зокрема, потребують уточнення та систематизації критерії діагностики змін периферичної нервової системи шляхом поглибленого вивчення функціонального стану нервового апарату у хворих на ХПКР професійного генезу. Дослідження проведені в групі 60 шахтарів основних професій (забійник, гірничий робітник очисного вибою (ГРОВ), прохідник), які хворіють на ХПКР. При обстеженні пацієнтів оцінювалась активність нервово-м'язового апарату за показниками електронейроміографії (ЕНМГ), а саме: амплітуди М-відповіді при стимуляції в дистальній точці правого та лівого m. abductor hallucis, n. plantaris medialis, S1, S2 (мВ), а також показників термінальної та резидуальної латентності (мс), швидкості проведення імпульсу по зазначеним нервам (м/с). Встановлено, що середній показник амплітуди М-відповіді при стимуляції в дистальній точці m. abductor hallucis, n. plantaris medialis у групі ГРОВ реєструвався на рівні 6,37 мВ (при нормативному значенні 4 - 5,8 мВ), середній показник швидкості проведення імпульсу становив 38,46 м/с (при нормативному значенні 40,00 - 50,00 м/с)), при аналізі структури частоти патологічних змін показників ЕНМГ за професійними групами встановлено, що найчастіше (64,2 %) у групі забійників реєструвався патологічний показник термінальної латентності, тоді як у групі прохідників він не виходив за межі норми в жодного з обстежуваних шахтарів, що хворіють на ХПКР професійного генезу. ЕНМГ довгих нервів нижніх кінцівок є одним з основних методів об'єктивізації діагнозу ХПКР професійного генезу, що дозволяє визначити ступінь порушення функціональної активності периферичних нервів, нервово-м'язових синапсів та скорочувальну здатність посмугованих м'язів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68 + Р124.426.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського