Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.936$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гладка О. А. 
Формування у iCorynebacterium diphtheriae/i резистентності до еритроміцину, індукованої його тривалим впливом / О. А. Гладка, О. І. Мотика // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 5. - С. 37-44. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Ключ. слова: Corynebacterium diphtheriae, антибіотикорезистентність, еритроміцин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Романюк С. І. 
Антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць : Автореф. дис... канд. біол. наук : 02.00.10 / С. І. Романюк; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено антигенні властивості дифтерійного токсину (ДТ) та його субодиниць у дітей з різними формами дифтерійної інфекції та після вакцинації, а також імунобіологічної активності ДТ, яка дозволяє йому протидіяти імунній системі. Розроблено імуноферментні методи виявлення ДТ й антитіл проти нього, які можуть бути використані з метою вдосконалення діагностики дифтерії. Створено комп'ютерну програму щодо кількісної оцінки результатів імуноблотингу. Проаналізовано сироватки крові дітей різних діагностичних груп стосовно вмісту ДТ, антитоксичних антитіл та їх специфічності до субодиниць ДТ. Встановлено, що антитіла хворих на дифтерію та носіїв відрізняються за специфічністю до субодиниць А та В ДТ. Запропоновано математичну модель дифтерійної інфекції для розрахунку терапевтичних доз антитоксичної сироватки коня. Вперше встановлено, що ДТ здатен проникати у фагоцити та специфічні до нього В-лімфоцити навіть за відсутності класичного рецептора для ДТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ждамарова Л. А. 
Вплив біотичних та абіотичних факторів на персистенцію та біологічні властивості збудника дифтерії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.07 / Л. А. Ждамарова; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Калініченко С. В. 
Вплив електромагнітних полів на біологічні властивості токсиноутворюючих коринебактерій : Автореф. дис... канд. мед. наук / С. В. Калініченко; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. - Х., 2006. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив міліметрових хвиль в частотних діапазонах 40 ГГц; 42,2 ГГц; 50,3 ГГц; 58 ГГц; 61 ГГц; 64,5 ГГц на біологічні властивості токсинотвірних коринобактерій (кінетику росту, ферментативну та адгезивну активність, токсиноутворення, мікроорганізми, фактори інвазії). Встановлено режими та частотні діапазони опромінення міліметровими хвилями, що впливають на біологічні властивості патогенних коринебактерій. Показано, що фізичні чинники викликають зміну показників адгезивного процесу, швидкості розщеплення глюкози, ферментації гіалуронової та сіалових кислот, активності цитратсинтетази та протикомплементарної дії. Встановлено, що міліметрові хвилі усіх досліджених діапазонів мають виражений захисний ефект, в частотному діапазоні 61,0 ГГц стимулюють відновлення втрачених за роки зберігання біологічних ознак токсинотвірних коринобактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-8 + Е422.272.3*716-633.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рижкова Т. А. 
Мікробіологічна характеристика мікрофлори мигдаликів, IBCorynebacterium diphtheriaeD та особливості міжбактеріальних взаємовідносин за аеробних і мікроаерофільних умов : автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.07 / Т. А. Рижкова; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". - Х., 2009. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116 + Р264.936

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Методи визначення токсигенних властивостей коринебактерій : метод. рек. / уклад.: Є. М. Бабич; АМН України, Укр. центр наук. мед. інформації та патент.-ліценз. роботи. - К. : Знання України, 2008. - 23 c. - Бібліогр.: с. 22. - укp.

Наведено фенотипічні методи виявлення екзотоксину, зокрема, тести імунопреципітації Елека та з імунохроматографічними стрічками, реакції флокуляції й аглютинації. Описано методи визначення токсигенності коринебактерій за допомогою культур клітин, зокрема, субкультування штаму, що досліджується з моношаром клітинної культури HeLa, COT, колориметричні методи. Увагу приділено генетичним методам виявлення екзотоксину, біологічним методам виявлення дифтерійного токсину.

Приведены фенотипические методы выявления экзотоксина, в частности, тесты имунопреципитации Элека, с имунохроматографическими лентами, реакции флокуляции и аглютинации. Описаны методы определения токсигенности коринебактерий с помощью культур клеток, в частности, субкультирования штамма с монослоем клеточной культуры HeLa, COT, колориметрические методы. Внимание уделено генетическим методам выявления экзотоксина, биологическим методам выявления дифтерийного токсина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-8 я7 + Е422.272.3 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р114855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колибо Д. В. 
Молекулярні механізми імунного розпізнавання дифтерійного токсину : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.03 / Д. В. Колибо; НАН України, Ін-т молекуляр. біології та генетики. - К., 2011. - 41 c. - укp.

Показано, що відмінності у чутливості клітин мишей і приматів до дифтерійного токсину (ДТ) можуть бути обумовлені не лише різною спорідненістю токсину до їх рецепторів, але й процесами, що відбуваються після проникнення токсину всередину клітини. Показано роль ДТ у пригніченні антитоксичної імунної відповіді. Імуносупресивний ефект ДТ доведено також математичною моделлю, яка наближено до реальності описує різні форми перебігу захворювання. Розроблені імуноферментні й імунохроматографічні тести для виявлення ДТ та антитіл проти субодиниць ДТ можуть бути використані для вдосконалення діагностики дифтерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.322 + Р264.936

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Олійник О. С. 
Одержання одноланцюгових варіабельних фрагментів антитіл проти дифтерійного токсину : автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.20 / О. С. Олійник; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Розглянуто проблеми одержання scFv-антитіл проти дифтерійного токсину, досліджено їх протективні властивості та можливості використання у діагностиці дифтерії. З неімунної та імунної бібліотек імуноглобулінових генів миші одержано методом фагового дисплею та охарактеризовано scFv-антитіла до дифтерійного токсину. Сконструйовано імунну бібліотеку кДНК імуноглобулінових генів мишей, імунізованих рекомбінантними аналогами A та B субодиниць дифтерійного токсину. Запропоновано універсальний підхід для детекції scFv-антитіл і їх комплексів з антигеном у імуноферментному аналізі. Висвітлено можливість використання одержаних scFv і їх похідних, об'єднаних з фрагментом стафілококового білка A, для виявлення дифтерійного токсину. Відібрано чотири антитоксичні scFv-антитіла, які здатні пригнічувати токсичні ефекти дифтерійного токсину, перешкоджаючи його проникненню до клітин-мішеней. Зазначено, що одержані scFv-антитіла можуть бути використані у діагностиці та терапії дифтерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-4 + Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кабернюк А. А. 
Отримання, модифікація та застосування рекомбінантних субодиниць дифтерійного токсину : автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.20 / А. А. Кабернюк; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936 + Р514.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Перспективні методи ідентифікації патогенних та умовно-патогенних коринебактерій : метод. рек. / уклад.: Є. М. Бабич; АМН України, Укр. центр наук. мед. інформації та патент.-ліценз. роботи. - К., 2008. - 21 c. - Бібліогр.: с. 21. - укp.

На підставі узагальнення літературних джерел, рекомендацій ВООЗ, класифікації бактерій за Берджі (1997 р.) висвітлено етіологічну роль різних представників коринебактерій у виникненні захворювань людини, наведено сучасні методи виділення й ідентифікації даних збудників. Розглянуто особливості застосування мікротест-систем для оцінки антибіотикочутливості коринебактерій.

На основе обобщения литературных источников, рекомендаций ВОЗ, классификации бактерий по Берджи (1997 г.) освещена этиологическая роль различных представителей коринебактерий в возникновении заболеваний человека, приведены современные методы выделения и идентификации данных возбудителей. Рассмотрены особенности применения микротест-систем для оценки антибиотикочувствительности коринебактерий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936 я7 + Е422.272.3 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р114829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Калініченко С. В. 
Вплив електромагнітних полів НЗВЧ-діапазону на біологічні властивості збудників дифтерії та кашлюку / С. В. Калініченко, О. І. Коваленко, Л. Ю. Юрченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2007. - № 2. - С. 49-53. - укp.

Визначено особливості впливу міліметрових хвиль різних частотних діапазонів на кінетику росту токсинотвірних коринебактерій, динаміку підвищення та зниження адгезивних властивостей, зміну активності ферментів інвазії, чутливість до протимікробних препаратів збудників дифтерії та кашлюку. Зроблено висновок, що міліметрові хвилі стимулюють відновлення біологічних ознак, втрачених під час тривалого зберігання культур коринебактерій.

Установлены особенности влияния миллиметровых волн разных частотных диапазонов на кинетику роста токсинообразующих коринебактерий, динамику повышения и снижения адгезивных свойств, изменение активности ферментов инвазии, чувствительность к противомикробным препаратам возбудителей дифтерии и коклюша. Сделан вывод, что миллиметровые волны стимулируют восстановление некоторых биологических признаков, которые были утрачены при длительном хранении культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-8 + Р264.926.2-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гладка О. А. 
Толерантність до бензилпеніциліну IСоrynebacterium DiphtheriaeD / О. А. Гладка, О. І. Мотика // Інфекц. хвороби. - 2005. - № 3. - С. 15-19. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Олійник О. С. 
Одержання біфункціональних молекул, специфічних до антигену та Fc-фрагментів антитіл, методом злиття scFv-антитіл із стафілококовим білком A / О. С. Олійник, А. А. Кабернюк, Т. А. Редчук, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 3. - С. 245-249. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - розробити підхід для детекції scFv та їх комплексів з антигенами. Сконструйовано гібридні білки, які містять послідовності scFv до субодиниці B дифтерійного токсину і стафілококового білка A, та з використанням імунохімічних методів охарактеризовано одержані біфункціональні молекули. Показано, що scFv, злиті з білком A, та їх комплекси з антигеном можна ефективно виявляти міченими імуноглобулінами довільної антигенної специфічності. Висновки: злиття з фрагментом білка A є перспективним підходом, що дозволяє підвищити ефективність застосування scFv в імуноферментному аналізі. Одержані scFv, об'єднані із білком A, можуть бути використані під час створення тест-систем для виявлення дифтерійного токсину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23 + Р264.936

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Олійник О. С. 
Дослідження токсин-нейтралізуючих властивостей рекомбінантних одноланцюгових варіабельних фрагментів антитіл проти субодиниці B дифтерійного токсину / О. С. Олійник, Ю. А. Лабинцев, Н. В. Короткевич, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 4. - С. 315-318. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - відібрати scFv, які можуть нейтралізувати дифтерійний токсин. З використанням протокової цитофлуориметрії досліджено здатність специфічних scFv блокувати взаємодію міченого рецепторзв'язувального фрагмента токсину з поверхнею чутливих клітин. Виокремлено чотири scFv, яким притаманні властивості нейтралізувати токсин. Висновки: одержані scFv можуть стати перспективними кандидатами на роль антитоксичних протидифтерійних препаратів нового покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*74*72 + Р264.936

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Антушева Т. І. 
Вплив фізичних чинників на активність alpha-амілази коринебактерій / Т. І. Антушева // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 4. - С. 77-81. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вивчено зміну амілолітичної активності музейних штамів коринебактерій дифтерії залежно від впливу низькочастотних ультразвукових коливань (УЗ) і міліметрових хвиль електромагнітного випромінювання (ЕМП) у частотних діапазонах 61,1 і 42,2 ГГц. Установлено підвищення активності alpha-амілази після монофакторної дії міліметровими хвилями використаних частотних діапазонів (більшою мірою за дії частоти 42,2 ГГц). Від комбінованої дії УЗ та ЕМП-хвиль рівень амілазної активності був меншим, ніж після використання тільки ЕМП. Після дії тільки УЗ не виявлено підвищення активності alpha-амілази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-8 + Е40*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кабернюк А. А. 
Клонування генів рекомбінантних субодиниць дифтерійного токсину IBCorynebacterium diphtheriaeD та їх експресія в клітинах IBEscherichia coliD / А. А. Кабернюк, О. С. Олійник, Т. А. Редчук, С. І. Романюк, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Доп. НАН України. - 2008. - № 3. - С. 160-166. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23 + Р264.936

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Labyntsev A. J. 
Effect of the T-domain on intracellular transport of diphtheria toxin / A. J. Labyntsev, D. V. Kolybo, E. S. Yurchenko, A. A. Kaberniuk, N. V. Korotkevych, S. V. Komisarenko // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 3. - С. 77-87. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Субодиниця B дифтерійного токсину (ДТ), яка складається із 2-х доменів, R - рецепторного та Т - трансмембранного, відіграє важливу роль у зв'язуванні токсину з рецептором на клітинах-мішенях та у транспортуванні каталітичної субодиниці A до цитозолю. Рекомбінантні аналоги субодиниці B є перспективними представниками унікального класу транспортувальних протеїнів, які здатні забезпечити доставку біологічно активних молекул до цитозолю клітин. Створення таких конструкцій вимагає з'ясування ролі кожного із фрагментів ДТ у транспортуванні комплексу рецептор - токсин. Досліджено роль T-домену у внутрішньоклітинному транспортуванні рекомбінантних фрагментів ДТ. Для цього порівнено особливості внутрішньоіклітинного транспортування R-домену та субодиниці B, яка містить в собі як R-, так і Т-домен. Рекомбінантні фрагменти ДТ мітили флуоресцентними протеїнами, що надало змогу використовувати в дослідженні техніку колокалізації. За допомогою методу конфокальної мікроскопії встановлено відмінності у транспортуванні рекомбінантних похідних ДТ у клітинах лінії Vero. Показано, що R-домен швидше потрапляє до тубулярних компартментів клітини, ніж субодиниця B. Аналіз колокалізації R-домену та субодиниці B підтверджує майже лінійне її зростання за коефіцієнтом Пірсона (PCC) у разі збільшення часу інкубації. Проте відсоток субодиниці B, колокалізованої з R-доменом, визначений за коефіцієнтом Мандерса (M1), зростає нелінійно, що може свідчити про здатність субодиниці В потрапляти до певних компартментів клітини, недоступних для R-домену. Роль T-домену у внутрішньоклітинному транспортуванні та компартменталізації токсину, вірогідно, пов'язана з його здатністю до формування протонних каналів і взаємодії з комплексом протеїнів цитоплазми COPI.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Романюк С. І. 
Вивчення шляхів проникнення дифтерійного токсину у клітини імунної системи мишей і морських свинок / С. І. Романюк, Д. В. Колибо // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4. - С. 155-156. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Кабернюк А. А. 
Отримання рекомбінантних флуоресцентних похідних субодиниці в дифтерійного токсину та дослідження їхніх рецепторзв'язувальних властивостей / А. А. Кабернюк, А. Ю. Лабинцев // Укр. біохім. журн.. - 2008. - 80, № 4. - С. 159. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Олійник О. С. 
Створення імунної бібліотеки імуноглобулінових генів миші та відбір одноланцюгових Fv-антитіл, специфічних до B-субодиниці дифтерійного токсину / О. С. Олійник, А. А. Кабернюк, Т. А. Редчук, Н. В. Короткевич, А. Ю. Лабинцев, С. І. Романюк, Д. В. Колибо, С. В. Комісаренко // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 2. - С. 68-79. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*74 + Р264.936-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського