Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410 с21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Маковеев С. Н. 
Дослідження математичної моделі біфуркації судинної ділянки з детальністю, що відповідає контролеві хворого в середовищі LabVIEW / С. Н. Маковеев, Д. Ш. Газизова, А. А. Горбач, В. А. Ліщук, С. В. Фролов // Мед. інф-ка та інженерія. - 2008. - № 4. - С. 25-45. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Представлено математичний опис і реалізацію в середовищі LabVIEW моделі біфуркації судини. Враховано об'єм, тиск і потік, а також їх залежність від жорсткості, тонусу, опору і інерційності. Модель побудовано в термінах, що дозволяють включити біфуркацію до складу розгалуженої багаторівневої системи судин. Досліджено статичні і динамічні відношення між оцінками стану і функцією біфуркації судинної ділянки і її властивостей. Встановлено роль кожної властивості судини у формуванні потоку, тиску й об'єму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 с21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Книшов Г. В. 
Обчислювальна фізіологія в експериментальних і клінічних дослідженнях кровообігу / Г. В. Книшов, Б. Л. Палець // Мед. інф-ка та інженерія. - 2008. - № 2. - С. 28-35. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Обчислювальна фізіологія (ОФ) - область дослідження живих систем за допомогою методу математичного моделювання. На прикладах дослідження взаємодії серця і судинної системи у тварин і пацієнтів із набутими вадами лівого шлуночка показано, що модельний аналіз необхідний для правильної оцінки результатів експериментів і клінічних спостережень. Зроблено висновок, що методи ОФ знайдуть застосування для рішення задач доказової медицини, дозволяючи усунути або зменшити значущість систематичних помилок у клінічних дослідженнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 с21 + Е70*732 в641.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вовкодав О. В. 
Математичні моделі динаміки реабілітації пацієнтів в кардіологічних системах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О. В. Вовкодав; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

Вирішено актуальне наукове завдання - підвищено достовірність прийняття рішень щодо формування програми реабілітації пацієнтів в процесі лікування серцево-судинних захворювань (ССЗ). Виявлено недоліки сучасних моделей характеристик ССЗ. Розроблено концепцію підтримки формування програми реабілітації після ССЗ на основі об'єктивних даних. Розроблено математичну модель толерантності до субмаксимальних фізичних навантажень та толерантності до тривалих фізичних навантажень мінімальної інтенсивності. На підставі аналітично-часових досліджень запропонованих математичних моделей, вперше розроблено метод прогнозування впливу фізичних навантажень протягом періоду реабілітації хворого. Удосконалено метод ідентифікації параметрів моделей толерантності до тривалих і субмаксимальних фізичних навантажень з метою їх уточнення. Здійснено обчислювальні експерименти. Розроблено комплекс прикладних програм із застосуванням пакету прикладних програм для математичного моделювання, який дозволяє прогнозувати реакцію організму в процесі реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 с21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соловйова О. М. 
Моделі та методи інформаційної системи моніторингу стану артеріального русла людини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О. М. Соловйова; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2020. - 26 c. - укp.

Розроблено концептуальну модель інформаційної системи (ІС) моніторингу стану артеріального русла (АР) людини. Зазначено, що запропонована ІС моніторингу дозволяє розраховувати діагностичні показники з необхідною точністю, при цьому значно знизивши витрати ресурсів. Розроблена ІС моніторингу ґрунтується на найбільш достовірній та точній моделі геометрії АР людини, а також на математичних моделях руху крові по системі артерій з урахуванням біоактивності стінки судини. Удосконалена модель геометрії АР людини є найбільш достовірною на сьогодні; вона налічує понад 100000 артеріальних сегментів, що дозволило врахувати фізичні ефекти розповсюдження та відбиття хвиль. Розроблено метод відновлення індивідуальної геометрії АР людини. Вдосконалено двовимірну модель руху крові по АР (2D модель), яка, на відміну від існуючих, враховує біоактивні реакції стінки судин. Для врахування активної поведінки судин покращено реологічну модель стінки судин. Для моделювання мікроциркуляторного русла вдосконалено нульвимірну модель АР (0D Windkessel модель). Запропонована модель враховує ефекти саморегуляції русла. Здійснено практичну реалізацію розробленої ІС моніторингу стану АР людини. Для тестування даної ІС проведено розрахунки діагностичних показників на п'ятьох добровольцях. Порівняльний аналіз з експериментальними даними показав добру якісну та кількісну відповідність розрахованих параметрів кривих тиску та швидкості з відповідними параметрами, одержаними за допомогою ультразвукових вимірювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 с21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського