Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.201.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Скляр С. И. 
Хронический гастрит у военнослужащих - ликвидаторов последствий авaрии на Чернобыльской АЭС, которые подверглись воздействию малых доз ионизирующей радиации: клиническое течение, структурные и функциональные изменения желудка : Дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С. И. Скляр; Национальный медицинский университет имени А. А. Богомольца. - К., 1996. - 165 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.201.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49910 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чумак І. П. 
Стан гомеостазу хворих на нейроциркуляторну дистонію і хронічний гастродуоденіт, які перебували в зоні аварії ЧАЕС. (Клініко-лабораторне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І. П. Чумак; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1998. - 15 c. - укp. - рус.

Містяться результати комплексного дослідження гемореології, гормонального спектру крові, перекисного окислення ліпідів у хворих на нейроциркуляторну дистонію та хронічний гастродуоденіт, які перебували в зоні підвищеної радіації. Виявлено, що у ліквідаторів наслідків аварії виникають значні порушення гемореології, знижуються рівні АКТГ та НСТ-тесту, що сприяє зниженню активності антиоксидантних ферментів в крові і збільшенню продуктів перекисного окислення ліпідів. На основі отриманих даних, розроблено патогенетично обумовлений методичний підхід до лікування сполученої патології НЦД та хронічного гастродуоденіту у ліквідаторів аварії на ЧАЕС із використанням біофізичних методів: бішофітних ванн, магнітотерапії, лазерної пунктури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р628.063-3 + Р413.201.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Богомаз В. М. 
Хронічний гастродуоденіт і виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у осіб плавскладу флоту (діагностика, профілактика, лікування) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В. М. Богомаз; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення діагностики та підвищення ефективності лікування хронічного гастродуоденіту і виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки у осіб плавскладу флоту. В роботі встановлено високу частоту ураження гастродуоденальної зони у осіб плавскладу, знайдено особливості клінічного перебігу патології. Проведена комплексна оцінка ендоскопічної і морфологічної характеристики слизової оболонки шлунка, кислотоутворюючої функції шлунка, показників інфікованості Helicobacter pylori дозволила оцінити ефективність методів лікування виразкової хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3 + Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соломєнцева Т. А. 
Динаміка кислотоутворюючої функції шлунка при хронічному гастриті у хворих, інфікованих Helicobacter pylori в дитячому віці / Т. А. Соломєнцева, О. Я. Бабак // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 3. - С. 132-135. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено кислотоутворюючу функцію шлунка у хворих на хронічний гастрит, інфікованих Неlicobacter pylori в дитячому віці. Встановлено, що персистенція бактерій в шлунковому епітелії призводить до поступового зниження кислотоутворення. Проте у хворих на хронічний гастрит в молодому віці підвищена або нормальна кислотоутворююча функція шлунка реєструється у більшості випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Аббасова С. Г. 
Ингибитор апоптоза - растворимый iFas/i-антиген в сыворотке крови больных хроническим гастритом и раком желудка / С. Г. Аббасова, Н. Е. Кушлинский, Ю. М. Степанов, И. А. Костанян, В. М. Липкин // Журн. Акад. мед. наук України. - 1999. - 5, № 2. - С. 347-351. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Ключ. слова: апоптоз, растворимый Fas-антиген, хронический гастрит, рак желудка
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3 + Р569.433.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Самусєва О. С. 
Патоморфоз хронічного гастриту у військовослужбовців - ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.02 / О. С. Самусєва; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Містяться результати зіставлення даних основних клініко-лабораторних методів дослідження і комплексного морфологічного аналізу гастро- та дуоденобіопатів, отриманих від ліквідаторів з верифікованою дозою опромінення, хворих на хронічний гастрит, а також пацієнтів нозологічної контрольної групи. Визначені структурні прояви індукованого патоморфозу хронічного гастрита о осіб, які підпали дії "чорнобильського фактора". Простежена інтенсифікація інволютивних процесів у слизовій оболонці шлунка у недужих із радіаційним чинником в анамнезі. Запропоновані гіпотетичні схеми пато- і морфогенезу порушень у слизових оболонках шлунка і дванадцятипалої кишки при хронічному гастриті у ліквідаторів. Обгрунтовані рекомендації щодо оптимізації лікувально-профілактичної тактики вказаному контингентові пацієнтів із урахуванням патоморфозу захворювання. Оцінена інформативність та аргументована необхідність застосування ряду гістохімічних методик при дослідженні гастро- та дуоденобіопатів, отриманих від ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Степанов Ю. М. 
Содержание простагландинов группы Е в слизистой оболочке желудка больных с различными формами хронического гастрита / Ю. М. Степанов, И. И. Гриценко // Укр. біохім. журн.. - 2000. - 72, № 3. - С. 87-90. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Радіоімунологічним методом вивчено концентрацію простагландинів групи Е у біоптатах слизової оболонки шлунка у 158 хворих з різними морфологічними варіантами та різної локалізації хронічного гастриту. Встановлено, що для хронічного гастриту без атрофії та з помірною атрофією характерним є зниження рівня простагландинів Е у слизовій оболонці шлунка хворих у порівнянні з таким показником у здорових осіб. Для атрофічного гастриту з "перебудовою" епітелію виявлено підвищення концентрації простагландинів, яке досягає максимальних значень у хворих з атрофічно-гіперпластичною формою захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Глубоченко О. В. 
Вплив препаратів перстачу прямостоячого на шлункове кислотоутворення та моторику жовчного міхура у хворих на хронічний гастродуоденіт із супутнім некаменевим холециститом / О. В. Глубоченко // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 1. - С. 32-37. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У "гострих" фармакологічних дослідах за допомогою інтрагастральної топографічної рН-метрії та динамічної ехохолецистографії у 47 хворих на хронічний гастродуоденіт із супутнім хронічним некаменевим холециститом вивчено вплив настоянки та відвару перстачу прямостоячого на кислотоутворюючу функцію шлунка та моторно-евакуаторну функцію жовчного міхура. Встановлено чітку стимуляцію шлункового кислотоутворення незалежно від його висхідного стану, холецистокінетичну та холеретичну дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-525

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Капчак В. О. 
Ефективність комплексної терапії хворих на хронічний гастродуоденіт : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. О. Капчак; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено шляхи удосконалення якості діагностики та лікування хворих на хронічний гастродуоденіт (ХГД), асоційований з H.pylori. Оцінено залежність клінічного перебігу захворювання від морфофункціональних змін слизової оболонки дванадцятипалої кишки (ДПК). Визначено стан секреторної, кислотопродукуючої функції шлунка. Проведено морфологічні та морфометричні дослідження слизової оболонки ДПК. Вивчено роль порушень з боку місцевого та системного імунітету в патогенезі ХГД. Встановлено клініко-лабораторну ефективність запропонованої комбінації препаратів-циклоферону й етонію в комплексній терапії хворих на ХГД. Доведено, що запропонований курс лікування сприяє більш швидкому поліпшенню клінічної картини захворювання, ерадикації H.pylori в 93,1 % випадків, відновленню моторно-евакуаторної функції шлунка, стабілізації дисбалансу імунологічних показників з боку місцевого та системного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Глубоченко О. В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препаратів перстачу прямостоячого у хворих на хронічний гастродуоденіт у поєднанні з хронічним некаменевим холециститом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. В. Глубоченко; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франківськ, 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено терапевтичну ефективність препаратів перстачу прямостоячого (ПП) в комплексному лікуванні хворих на хронічний гастродуоденіт у поєднанні з хронічним некаменевим холециститом. За результатами "гострих" фармакологічних досліджень і під час курсового застосування встановлено сприятливу дію препаратів ПП на шлункове кислотоутворення та моторику жовчного міхура. Визначено позитивний вплив курсового лікування препаратами ПП на систему жовчовиділення, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки (ДПК). Доведено м'які антихелікобактерні властивості та антиоксидантну дію ПП. За умов норми in vitro на моделі еритроцита встановлено мембраностабілізувальні властивості настоянки ПП. У ході експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденальної зони у щурів показано позитивний вплив настоянки ПП на про- й антиоксидантну системи, морфологічні зміни слизової оболонки шлунка та ДПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3 + Р413.520.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стародуб Є. М. 
Можливості застосування озонотерапії при хронічному гастродуоденіті / Є. М. Стародуб, О. С. Усинська, С. Є. Шостак, Р. П. Дуць, І. Б. Паньків // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 2. - С. 104. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Филипченко Л. Л. 
Особенности морфологических проявлений хронического гастрита у горнорабочих / Л. Л. Филипченко, Т. А. Ковальчук, Н. З. Слинченко // Лікар. справа. - 2002. - № 5-6. - С. 10-12. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Степанов Ю. М. 
Хронічний гастрит: клініко-біохімічні та морфофункціональні аспекти формування диспластичних змін слизової оболонки шлунка : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.02 / Ю. М. Степанов; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 2002. - 36 c. - укp.

Визначено характер порушень основних ендогенних факторів, які впливають на процес апоптоз-залежного формування диспластичних змін слизової оболонки шлунка, зумовлених прогресуванням хронічного гастриту (ХГ), для оптимізації своєчасної діагностики передракового стану шлунка. На репрезентативній вибірці розглянуто характер порушень вмісту сироваткового гастрину, рецепторів естрогенів, простагландинів групи Е за різних клініко-морфологічних форм ХГ і раку шлунка (РШ). Досліджено роль інфекції Helicobacter у процесі дії гастроканцерогену та її взаємодію з ендогенними факторами. Проаналізовано стан апоптозу епітеліоцитів шлунка у хворих на ХГ і РШ у взаємозв'язку з його функціонально-метаболічним регулятором - Fas-антигеном. Розроблено рекомендації щодо використання морфологічних критеріїв апоптозу, показників розчинного Fas-антигену, простагландинів Е, рецепторів і рівня сироваткового гастрину як додаткових маркерів верифікації диспластичних змін і гастроканцерогену у хворих на ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3 + Р569.433.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гоженко А. І. 
Вплив стадії розвитку хронічного гастриту типу B на ефективність блокувачів "протонної помпи" / А. І. Гоженко, А. О. Авраменко // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 3. - С. 33-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено порівняльну характеристику ефективності зниження рівня кислотності у 50-ти хворих на хронічний гастрит типу B у разі використання препарату "Омепразол" за різних стадій розвитку патологічного процесу. Встановлено, що очікуваний ефект (підвищення pH середовища шлунка до 7,0) досягається тільки у хворих із помірною та вираженою гіпоацидністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Стародуб Є. М. 
Ефективність застосування A-бактерину та озонотерапії у лікуванні хронічного гастродуоденіту / Є. М. Стародуб, О. С. Усинська // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 3. - С. 53-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проанализированы возможности применения пробиотика A-бактерина и системной озонотерапии при хроническом хеликобактер-ассоциированном гастродуодените как метода повышения эффективности антихеликобактерной терапии и уменьшения частоты ее побочных реакций. Сочетанное применение антихеликобактерной терапии, озонотерапии и A-бактерина является наиболее рациональным, позволяет достичь высокой степени эрадикации и практически не вызывает побочных эффектов. Это позволяет рекомендовать предложенную схему для широкого применения в лечении хронического гастродуоденита.


Ключ. слова: гастродуоденіт, хелікобактерна інфекція, пробіотики, A-бактерин, побічні реакції
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Головченко О. І. 
Характеристика моторно-евакуаторної функції шлунка у хворих на хронічний гастрит / О. І. Головченко // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 4. - С. 53-54. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наличие морфологически доказанной активности (обострения) хронического гастрита по степени инфильтрации слизистой оболочки желудка нейтрофильными гранулоцитами играет определенную роль в выраженности симптомов заболевания. В то же время и при отсутствии морфологически доказанной активности процесса у больных хроническим гастритом нередко выявляют значительно выраженные симптомы. Исследователи объясняют это нарушением моторики желудка. Проведенные исследования показали отсутствие связи между степенью активности воспалительных изменений слизостой оболочки желудка и выраженностью нарушений моторики желудка.


Ключ. слова: хронічний гастрит, моторно-евакуаторна функція, морфологічні дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Позур Н. З. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препаратів літію та мікрохвильової резонансної терапії у хворих на хронічний гастродуоденіт : Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.02 / Н. З. Позур; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франківськ, 2003. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень ендоскопічно-морфологічного стану слизової оболонки гастродуоденальної зони, моторної та кислототвірної функції шлунка, вегетативного та психоемоційного статусів, медіаторного забезпечення функціонування регуляторних систем, а також вмісту літію у сироватці крові у хворих на хронічний гастродуоденіт. Встановлено, що процес вегетативної регуляції у даних хворих здійснюється у режимі дисбалансу вегетативної нервової системи, а аналіз взаємозв'язку між особистісними характеристиками та характером перебігу захворювання дозволяє стверджувати, що психосоматична дезадаптація може бути компонентом патогенезу даної патології. Доведено, що виразність порушень нейрогуморального обміну є відзеркаленням напруження адаптивно-пристосувальних реакцій та патогенетичним обгрунтуванням механізму реалізації впливу вегетативної та психоемоційної сфер. Зазначено, що низький вміст сироваткового літію може слугувати маркером розвитку дезадаптивних розладів і прогностичним критерієм більш важкого перебігу даного захворювання. Розроблено критерії ефективності застосування та показання щодо призначення літію карбонату, а також сеансів мікрохвильової резонансної терапії у хворих на хронічний первинний гастродуоденіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гоженко А. І. 
Роль артеріальної гіпертензії у формуванні кровотеч з ерозивних уражень слизової цибулини дванадцятипалої кишки у хворих на хронічний гастрит типу B / А. І. Гоженко, А. О. Авраменко, Є. В. Садовник, О. П. Чеботарьов // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 1. - С. 48-49. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р413.201.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Свінцицький А.  
Особливості клінічних і морфологічних проявів хронічного ерозивного гастриту / А. Свінцицький, К. Ревенок, Г. Соловйова, Л. Бардах // Ліки України. - 2003. - № 3. - С. 25-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано особливості клінічних і морфологічних проявів хронічного ерозивного антального гастриту та хронічного гастриту без ерозій в антальному відділі шлунка. Установлено, що в разі хронічного ерозивного гастриту клінічні прояви захворювання та морфологічні зміни у слизовій оболонці антрального відділу шлунка виражені яскравіше, ніж у разі хронічного гастриту без ерозій. Не виявлено тісного кореляційного зв'язку між клінічними проявами захворювання та морфологічними змінами у слизовій оболонці шлунка у пацієнтів із хронічним ерозивним гастритом та хронічним гастритом без ерозій.


Ключ. слова: ерозії, слизова оболонка шлунка, хронічний гастрит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вільцанюк І. О. 
Нові підходи діагностики та антимікробного лікування пептичних виразок і хронічних гастритів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. О. Вільцанюк; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2003. - 21 c. - укp.

Розроблено потрійну ерадикаційну схему для лікування пацієнтів з Hp-залежними захворюваннями гастродуоденальної зони, що складається з нітазолу, амоксициліну та омепразолу. Доведено клінічну ефективність запропонованого комплексного методу ерадикації в хворих на пептичні виразки дванадцятипалої кишки та хронічні активні гастрити, асоційовані з Hp. За результатами порівняльного дослідження виявлено переваги в антимікробній ефективності модифікованої потрійної антихелікобактерної схеми поряд зі стандартною. Розроблено новий спосіб експрес-діагностики хелікобактерної інфекції безпосередньо в ендоскопічному кабінеті, що полягає в поєднанні оригінальної методики забарвлення Hp в цитологічному препараті з запропонованим уреазним тестом. Встановлено високу чутливість клінічних штамів Hp до фторхінолонів, рифампіцину та антибактеріальних препаратів, які застосовуються переважно для парентерального лікування (парентеральні фторхінолони, цефалоспорини), у порівнянні з тими, що призначаються перорально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-5 + Р413.204-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322929 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського