Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.203.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ананко О. А. 
Особливості клініки, діагностики та лікування шлунково-кишкових кровотеч при синдромі Меллорі - Вейсса : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. А. Ананко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Розроблено діагностичний та лікувальний алгоритми, системи прогнозування рецидивних кровотеч у разі синдрому Меллорі - Вейсса (СМВ) для поліпшення наслідків лікування. Створено класифікацію, орієнтовану на причини виникнення СМВ. Проведено патоморфологічний аналіз ділянки езофагокардіального переходу до типу підслизового варикозу, що розвивається внаслідок "прихованої" портальної гіпертензії, у поєднанні з конституційно обумовленою недостатністю сполучної тканини. Запропоновано діагностичний алгоритм, який з високою вірогідністю дозволив встановити діагноз ще до проведення ендоскопічного дослідження. Для визначення достовірних факторів, які призвели до розвитку рецидиву кровотечі (РРК) використано покроковий дискримінантний аналіз, що виявив 4 дискримінантні змінні, в процесі обчислення яких розроблено комп'ютерні програми та бальні формули з виділенням груп з низькою та високою ймовірністю виникнення РРК. На підставі отриманої прогностичної системи розроблено алгоритм лікувально-профілактичних засобів, внаслідок застосування якого частоту рецидивних кровотеч зменшено з 8,7 % до 3,4 %, термін стаціонарного лікування хворих з 5,82 +- 2,51 л/д до 3,75 +- 1,85 л/д.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-3 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дзюбановський І. Я. 
Роль ендоскопічного та імунологічного моніторингу в прогнозуванні перебігу виразкової гастродуоденальної кровотечі / І. Я. Дзюбановський, О. Б. Луговий // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 122-124. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено зміни концентрації секреторного імуноглобуліну А в біоптатах слизової оболонки периульцерозної ділянки дванадцятипалої кишки та його зв'язок з виникненням раннього рецидиву кровотечі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тарабан І. А. 
Експериментально-клінічне обгрунтування корекції порушень симпатоадреналової системи в комплексі хірургічного лікування хворих на кровоточащі гастродуоденальні виразки : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.03 / І. А. Тарабан; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2003. - 36 c. - укp.

Розроблено комплексний етіопатогенетичний підхід до обгрунтування корекції порушень симпатоадреналової системи (САС), направлений на покращання результатів хірургічного лікування хворих на виразкову хворобу (ВХ) шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК), ускладнену кровотечею. За результатами експериментів на дослідних тваринах доведено важливу роль САС у механізмах виразкоутворення та розвитку кровотечі. Визначено місце та роль симпатоадреналових реакцій загального та місцевого типів і можливості для їх медикаментозної та хірургічної корекції. Розроблено алгоритми тактики та застосування комплексу операцій на симпатичній нервовій системі як додаткових втручань до органозберігаючих операцій у випадку ВХ шлунка та ДПК. Застосування запропонованого підходу дає змогу покращити результати у найближчому та віддаленому періодах після операцій, про що свідчить зниження післяопераційної летальності з 5,1 до 2,3 %, та частоти післяопераційних ускладнень - з 27,8 до 12,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Томаш О. В. 
Клініко-патогенетичне значення адсорбційної тензіореометрії шлункового соку та крові у хворих з гастродуоденальними пептичними виразками : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. В. Томаш; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2003. - 20 c. - укp.

Удосконалено діагностику пептичних гастродуоденальних виразок завдяки дослідженню динамічної адсорбційної тензіометрії шлункового соку (ШС) та сироватки крові. Відзначено, що у разі виразкової хвороби фізико-хімічні параметри біологічних рідин (показники динамічного поверхневого натягу, в'язкоеластичності та релаксації) залежать від статі та віку хворих, тютюнопаління, тривалості захворювання, наявності гастроезофагеального та дуоденогастрального рефлюксів, виразності фіброезофагогастродуоденоскопічних і морфологічних ознак ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Встановлено, що на клініко-морфологічний перебіг пептичних гастродуоденальних виразок впливають кислотність ШС і рівень метаболітів оксиду азоту в крові, а ці показники співвідносяться зі станом в'язкоеластичності біологічних рідин і відображають ступінь тяжкості гастриту та дуоденіту. На тлі етіопатогенетичного лікування хворих з пептичними гастродуоденальними виразками підвищуються рівні поверхневої активності ШС у зоні середніх часів існування поверхні та подовження релаксації сироватки крові. Зазначено, що вихідні показники адсорбційної тензіометрії біологічних рідин відображають клініко-морфологічний характер перебігу виразкової хвороби та подальшу ефективність лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-3 + Р413.203.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шалько І. В. 
Вплив лансопразолу на фактори агресії та захисту слизової оболонки гастродуоденальної зони у хворих з ерозіями цибулини дванадцятипалої кишки / І. В. Шалько // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2004. - № 4. - С. 106-110. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Губергриц Н. Б. 
"Гастротипин-Дарница" - настоящее и будущее в гастроэнтерологии / Н. Б. Губергриц, И. С. Павленко, Г. М. Лукашевич, К. Ю. Линевская, Ю. А. Загоренко, О. К. Голубченко // Сучас. гастроентерологія. - 2005. - № 4. - С. 90-95. - Библиогр.: 37 назв. - рус.


Ключ. слова: М-холинолитики, пирензепин, "Гастротипин-Дарница", цитопротекция, хронический рецидивирующий панкреатит, пептические и стрессовые язвы, язвенное кровотечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р413.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Орловський О. В. 
Стан цитокінової продукції у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки тяжкого перебігу, ускладнену шлунково-кишковою кровотечею / О. В. Орловський // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2005. - № 3. - С. 106-111. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Робота присвячена одному із найтяжчих ускладнень виразкової хвороби дванадцятипалої кишки - шлунково-кишковій кровотечі. Зроблено спробу з'ясувати більш досконало патогенез ускладнень та на основі цього розробити практичні рекомендації щодо їх діагностики та прогнозування.


Ключ. слова: пептична виразка дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкова кровотеча
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р413.203.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Черненко В. В. 
Применение ингибиторов протонной помпы для лечения неварикозных кровотечений из верхних отделов пищевого канала / В. В. Черненко // Сучас. гастроентерологія. - 2005. - № 4. - С. 85-89. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Ключ. слова: неварикозные кровотечения, верхние отделы пищеварительного канала, кислотность, соляная кислота, блокаторы H_2-рецепторов к гистамину
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Ананко А. А. 
Тактика диагностики и лечения острых желудочно-кишечных кровотечений на современном этапе: (Обзор зап. лит.) / А. А. Ананко // Укр. мед. часоп. - 2006. - № 6. - С. 55-60. - Библиогр.: с. 58-60 - рус.

Рассмотрены современные тенденции в лечении острых желудочно-кишечных кровотечений (ЖКК) на Западе и перемены, произошедшие за последнюю четверть века в эпидемиологии, диагностике и лечении ЖКК. В первую очередь внимание уделено успехам в лечении ЖКК и увеличению удельного веса ятрогенных источников кровотечений. Кроме этого, указано на значительный прогресс эндоскопического и ангиографического методов гемостаза и связанного с этим резкого уменьшения количества неотложных хирургических вмешательств как единственно возможного способа осуществления надежного гемостаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Серіков К. В. 
Відновлення біологічної стійкості організму при тяжких шлунково-кишкових кровотечах / К. В. Серіков // Запорож. мед. журн. - 2006. - № 3. - С. 52-56. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Летальность у больных с тяжелыми желудочно-кишечными кровотечениями язвенного генеза при применении интегративного крововосполнения уменьшается на 8,7 % в сравнении с компонентным крововосполнением.


Ключ. слова: інтегративна трансфузійна терапія, тяжка шлунково-кишкова кровотеча, біологічна стійкість організму
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бойко В. В. 
Діагностика та лікування хворих з рецидивними гастродуоденальними кровотечами виразкової етіології : метод. рек. / В. В. Бойко, В. О. Шапринський, І. А. Гусак, І. А. Тарабан, С. В. Сушков, І. І. Басистюк, О. А. Камінський, І. В. Павлик; Укр. центр наук. мед. інформації та патент.-ліценз. роботи. - К., 2007. - 56 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено клінічну характеристику синдромів, притаманних виразковим гострим шлунково-кишковим кровотечам (ШКК). Розглянуто питання патогенезу крововтрати, діагностики гіповолемії та об'єму крововтрати, прогнозування виникнення рецидиву ШКК, оперативного лікування, ведення хворих після зупинки кровотечі. Визначено підходи до ендоскопічної діагностики джерела кровотечі та можливості ендоскопічного гемостазу. Проведено оцінку супутньої патології у хворих з ШКК, висвітлено тактику її лікування, консервативну гемостатичну та інфузійно-трансфузійну терапію, характеристику основних препаратів.

Дана клиническая характеристика синдромов, свойственных язвенным острым желудочно-кишечным кровотечениям (ЖКК). Рассмотрены вопросы патогенеза кровопотери, диагностики гиповолемии и объема кровопотери, прогнозирования возникновения рецидива ЖКК, оперативного лечения, ведения больных после остановки кровотечения. Определены подходы к эндоскопической диагностике источника кровотечения и возможности эндоскопического гемостаза. Проведена оценка сопутствующей патологии у больных с ЖКК, освещены тактика её лечения, консервативная гемостатическая и инфузионно-трансфузионная терапия, характеристика основных препаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2 + Р413.203.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Довганюк І. Е. 
Клініко-морфологічне та біохімічне обгрунтування застосування "Церулоплазміну" в комплексному лікуванні хронічного атрофічного гастриту і пептичної виразки шлунка : автореф. дис... канд. мед. наук / І. Е. Довганюк; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". - Д., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-5 + Р413.203.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Павлов О. О. 
Вплив загального знеболювання та інтенсивної терапії на динаміку рівня лактату і пірувату у хворих з гострою шлунково-кишковою кровотечею / О. О. Павлов // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 1. - С. 130-132. - укp.

Визначено вплив різних методів загального знеболювання і схем інтенсивної терапії на вміст показників кисневого статусу - лактату та пірувату. Зроблено висновки про доцільність використання розробленої стратегії анестезії та інтенсивної терапії (тіоцетам + ентеральне харчування) з метою профілактики гіпоксичних станів, що супроводжують гостру шлунково-кишкову кровотечу.

Определено влияние различных методов общего обезболивания и интенсивной терапии на содержание показателей кислородного статуса - лактата и пирувата. Сделан вывод о целесообразности использования разработанной стратегии анестезии и интенсивной терапии (тиоцетам + энтеральное питание) с целью профилактики гипоксических состояний, сопровождающих острое желудочно-кишечное кровотечение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-5 + Р413.303.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фадеенко Г. Д. 
Лечение и профилактика желудочно-кишечных кровотечений у пациентов кардиологического профиля / Г. Д. Фадеенко, А. Е. Гриднев // Укр. терапевт. журн. - 2009. - № 1. - С. 8-14. - Библиогр.: 36 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Мішалов В. Г. 
Ерозивно-виразкові гострі гастродуоденальні кровотечі у хворих на інфаркт міокарда: вплив на госпітальну летальність, можливості профілактики та ендоскопічного гемостазу / В. Г. Мішалов, К. М. Амосова, П. Л. Бик, І. М. Лещишин, Л. Ю. Маркулан, Є. В. Бородін // Серце і судини. - 2009. - № 3. - С. 35-41. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - визначити частоту ерозивно-виразкових гострих гастродуоденальних кровотеч (ЕВГГДК) у хворих на інфаркт міокарда (ІМ), їх вплив на госпітальну летальність, оцінити ефективність профілактики і ендоскопічного гемостазу у таких пацієнтів. Обстежено 208 хворих на ІМ, ускладнений ЕВГГДК. У контрольній групі (141 хворий) профілактику ЕВГГДК не проводили, а в основній групі (67) з профілактичною метою використовували пероральний прийом омепразолу одночасно з комбінованим препаратом діосміну/гесперидину в терапевтичних дозах. Висновки. У хворих на ІМ ЕВГГДК виникають у 3,4 % випадків (унаслідок гострих пошкоджень гастродуоденальної слизової оболонки - у 57,3 % випадків та хронічних виразок - у 42,7 %) і асоціюються зі збільшенням рівня госпітальної летальності на 37,7 %. Профілактика ЕВГГДК при ІМ інгібітором протонної помпи одночасно з діосміном/гесперидином протягом 10 діб дає змогу зменшити частоту ЕВГГДК на 26,5 %, частку активних кровотеч (Forrest I) з 24,0 до 14,9 % і частоту рецидивів - з 35,4 до 11,1 %, що свідчить про доцільність її проведення всім хворим на ІМ. У пацієнтів з ІМ та з активними ерозивно-виразковими гастродуоденальними кровотечами (Forrest I) ендоскопічний гемостаз є ефективним у 45,5 % випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р413.203.2-5 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Клименко В. Н. 
Эндоскопический гемостаз с применением 3 % раствора перекиси водорода при желудочно-кишечных кровотечениях / В. Н. Клименко, С. Н. Гулевский, А. Н. Шаповал, С. М. Кравченко, В. В. Избицкий, А. В. Захарчук // Патологія. - 2010. - 7, № 3. - С. 91-93. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Для остановки кровотечений из верхних отделов ЖКТ различной этиологии существуют и широко применяются разнообразные способы местного гемостаза. Проблема диагностики и лечения этих состояний остается актуальной, требуя поиска новых более эффективных и доступных методов. В их числе способ, предусматривающий орошение зоны кровотечения раствором 3 % перекиси водорода. Применение данной методики у 125 больных с различными типами интенсивности кровотечений (по Forrest) из верхних отделов ЖКТ позволило добиться стабильного гемостаза у 113 (90,4 %) из них. При струйном пульсирующем артериальном кровотечении стойкий гемостаз достигнут у 40 % больных, при венозном вялом паренхиматозном кровотечении - у 76 %, при состоявшемся кровотечении с нестабильным гемостазом - у 91 % пациентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мамчур В. Й. 
Патоморфологічний стан слизової оболонки шлунка та особливості обміну NO при експериментальному моделюванні гострої кровоточивої виразки / В. Й. Мамчур, С. О. Мунтян, В. П. Кришень, М. В. Трофімов, О. В. Макаренко // Мед. перспективи. - 2010. - 15, № 3. - С. 4-8. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-3 + Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Баринов Э. Ф. 
Модуляция серотонином функционального ответа тромбоцитов и лейкоцитов при остром кровотечении из язв двенадцатиперстной кишки / Э. Ф. Баринов, О. Н. Сулаева, Е. Д. Крахоткина // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 2. - С. 29-32. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Омельченко В. Ф. 
Патологічна анатомія гострих ерозивно-виразкових уражень шлунка у хворих на генералізований атеросклероз і нешлункові злоякісні пухлини : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.02 / В. Ф. Омельченко; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Наведено результати макроскопічних, органометричних досліджень шлунків, аналізу морфо-функціонального стану епітеліальних клітин за допомогою гістологічних, гістохімічних, цитофотометричних, імуногістохімічних і морфометричних методів дослідження, а також охарактеризовано електронно-мікроскопічні особливості різних класів епітеліальних клітин слизової оболонки шлунка. У хворих на генералізований атеросклероз і злоякісні нешлункові новоутворення найбільший відсоток локалізації ерозивно-виразкових уражень припадає на тіло шлунка, з однаковою частотою виявлено виразки й ерозії, а у разі злоякісних нешлункових новоутворень домінують виразки шлунка. У слизовій оболонці шлунка таких хворих відзначено зниження захисної й репаративної функцій фовеолярних епітеліоцитів, пригнічення проліферативної активності шийкових епітеліоцитів більше за рахунок мікроциркуляторних порушень. У слизовій оболонці шлунка хворих на злоякісні нешлункові новоутворення виявлено тяжкі дистрофічні й деструктивні зміни зі зниженням морфо-функціональної активності фовеолярних епітеліоцитів і більше вираженим пригніченням проліферативних процесів у шийкових епітеліоцитах у порівнянні із змінами за генералізованого атеросклерозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-2 + Р562.4-5 + Р410.210.41-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Баринов Е. Ф. 
Просторово-хронологічна характеристика реакції міофібробластів при кровотечі з виразок шлунка та дванадцятипалої кишки / Е. Ф. Баринов, П. Г. Кондратенко, О. М. Сулаєва, Є. Є. Раденко // Сучас. гастроентерологія. - 2010. - № 1. - С. 29-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Для выяснения роли и закономерностей реакции миофибробластов (МФБ) в репарации органов пищеварения после острого кровотечения изучены биоптаты краевой зоны язв желудка и двенадцатиперстной кишки (ДПК) пациентов на момент госпитализации, через 1, 3 и 7 сут после эндоскопического гемостаза. Показано, что в слизистой оболочке (СО) желудка и ДПК существует постоянный пул МФБ, ассоциированный с эпителиальными стволовыми клетками. В маргинальной зоне язв, помимо зоны перешейка желудочных желез и перикриптального пространства в ДПК, МФБ определялись в субэпителиальном регионе. Репарация после кровотечения сопровождалась десинхронизацией реакции эндотелия и МФБ. Максимальная стимуляция ангиогенеза зарегистрирована через 1 сут, была связана с пролиферацией покровного эпителия и лейкоцитарной инфильтрацией. Пик стимуляции МФБ наблюдался через 3 сут. В отдельных участках гиперпролиферация эпителиоцитов не была ассоциирована с наличием и количеством МФБ. Через 7 сут после гемостаза отмечены пролонгирование воспалительно-репаративного процесса в СО желудка и ДПК и признаки дизморфогенеза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.203.2-3 + Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського