Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р625.961$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Грабовий О. М. 
Реакції регенераційної невроми сідничного нерва щурів на дію норадреналіну та пропранололу / О. М. Грабовий // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 83-86. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В експериментах на білих щурах вивчено вплив норадреналіну (НА) і пропранололу (ПР) на регенераційну неврому (РН) сідничного нерва. Показано, що адренотропні препарати можуть істотно впливати на формування РН. НА зменшує, а ПР збільшує вміст в регенератах фібробластів і нейролемоцитів. Одночасно НА збільшує, а ПР зменшує питому довжину регенеруючих нервових волокон. Отримані графіки залежності доза-ефект мають вид S-подібних кривих; це дозволяє припустити, що виявлені реакції є специфічними. Реакції різних тканинних компонентів РН на дію НА та ПР відмінні не тільки кількісно, але й якісно, а інтенсивність цих реакцій залежить від фази відновлювального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Осташук Т. Я. 
Аналіз лікарського забезпечення хворих з діагнозом ішіас, попереково-крижовий радикулоневрит, спондилоартроз поперекового відділу хребта у стаціонарі / Т. Я. Осташук, Н. Л. Боженко // Фармац. журн. - 2004. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведен анализ лекарственного обеспечения стационарных больных с диагнозом ишиас, пояснично-крестцовый радикулоневрит, спондилоартроз поясничной области позвоночника. Сравнительный анализ схем фармакотерапии вышеуказанных неврологических заболеваний, предложенных кафедрой неврологии Львовского национального медицинского университета им. Данила Галицкого и представленных в литературных источниках, показал, что стоимость лечения, предложенного кафедрой, выше. Причина - использование более дорогих новейших лекарственных средств (безопасных с клинической точки зрения). Проанализирован весь спектр лекарственных средств для лечения вышеуказанных патологий в ракурсе стоимости курса лечения и безопасности использования в комплексной терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961.069-52 + Р625.960.68-52 + Р458.250.42-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Васько Л. В. 
Морфологические изменения в спинальных ганглиях при перерезке облученного седалищного нерва / Л. В. Васько, Ю. А. Мозгова // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2002. - № 8. - С. 53-58. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Представлено результати мікроскопічного дослідження ретроградних процесів у перикаріонах спинно-мозкових гангліїв після перерізання опроміненого сідничого нерва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Иваников И. В. 
Современные подходы к лечению хронической вертеброгенной люмбалгии и деформирующего артроза коленных суставов / И. В. Иваников, А. Д. Цыганий // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2006. - 12, № 2. - С. 100. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961.069-5 + Р458.285.404.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Каліберденко В. Б. 
Морфо-функціональна оцінка сідничного нерва в умовах алкогольних інтоксикацій (експериментальне і секційно-морфологічне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В. Б. Каліберденко; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено морфологічні, гістохімічні та ультраструктурні зміни у тканинах сідничного нерва за умов гострої і хронічної алкогольних інтоксикацій (ХАІ) в експерименті та на секційному матеріалі. За умов ХАІ в експерименті в характері та динаміці морфологічних перетворень у сідничному нерві встановлено два періоди: у першому (до 3 місяців) виявлено прогресування гемомікроциркуляторних розладів та внутрішньостовбурного набряку з розвитком циркуляторної гіпоксії, внаслідок чого наростали переважно оборотні реактивні зміни осьових циліндрів нервових волокон та їх мієлінових оболонок, у другому періоді (3-12 місяців) - наростання деструктивних змін нервових волокон і формування рубцево-трансформативних змін усього стовбура сідничного нерва. В осіб, померлих на тлі хронічної алкогольної інтоксикації, чітко простежується розходження характеру та ступеня виразності морфологічних змін у сідничому нерві залежно від алкогольного катамнезу та виразності алкогольної вісцеральної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шобат Л. Б. 
Морфологія та реактивні зміни мотонейронів спинного мозку в умовах ауто- та алопластики сідничого нерва : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.09 / Л. Б. Шобат; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. - 20 c. - укp.

За результатами світлооптичних досліджень одержано нові дані про кількісні та якісні зміни у складі нейроцитів та їх гліальному оточенні в рухових центрах спинного мозку за умов різних видів ауто- та алопластики периферійного нерва. Визначено закономірності динаміки змін морфо-функціонального стану мотонейронів спинного мозку на різних етапах після ушкодження та пластики периферійного нерва за різних способів пластичних операцій. Уперше вивчено деструктивні та адаптаційно-компенсаторні явища у мотонейронах спинного мозку у постопераційному періоді. Проведено порівняльний аналіз стану мотонейронів рухових центрів спинного мозку за умов ауто- та алонейропластики. Визначено три етапи змін мотонейронів спинного мозку після різних способів нейропластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-3 + Р625.961-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матківський Р. М. 
Морфологія сідничого нерва та його мікроциркуляторного русла в нормі та при експериментальному цукровому діабеті : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Р. М. Матківський; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2010. - 19 c. - укp.

Встановлено величину внутрішнього діаметра всіх ланок мікроциркуляторного русла, кількісний і груповий склад ендоневральних капілярів, досліджено якісні особливості та кількісний розподіл мієлінових нервових волокон. Відмічено якісну перебудову стінки судин, їх кількісні зміни, показано, що в ранні терміни розвитку (2 і 4 тижні) цукрового діабету у нервових волокнах сідничого нерва відбуваються переважно периаксональні зміни, тоді як у пізніх термінах виявляються субмікроскопічні та світлооптичні зміни аксонів, аж до їх повного руйнування - аксональної дегенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р625.961-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Колінко Я. О. 
Морфофункціональні особливості провідникового апарату та кровоносного русла сідничого нерва щура в нормі та після впливу загальної глибокої гіпотермії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Я. О. Колінко; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Т., 2011. - 16 c. - укp.

Вивчено загальні закономірності структурної організації сідничого нерва в щура у нормі й особливості його морфофункціональних змін на висоті дії загальної глибокої гіпотермії та в різні терміни (3, 7, 14, 30 та 90 діб) постгіпотермічного періоду. Після впливу загальної глибокої гіпотермії у структурних компонентах нервового стовбура відбуваються послідовні стадійні зміни: у перші 7 діб переважають реактивні та набряково-деструктивні явища, обумовлені безпосереднім негативним впливом холоду на нервові провідники та розвитком стрес-реакції, у наступні терміни (14 - 90 діб) - компенсаторно-відновні зміни, основою яких є активація внутрішньоклітинних регенераторних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.52 + Р625.961-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шамало С. М. 
Регенерація периферійного нерва за умов мікромеркуріалізму та його корекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / С. М. Шамало; Держ. ВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". - Івано-Франківськ, 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено детальний аналіз стану нервових волокон у разі травми за умов мікромеркуріалізму. Вперше у разі травми периферійного нерва за умов мікромеркуріалізму вивчено стан нервових волокон, які проростають у дистальний відділ через сполучну тканину регенераційної невроми й їх мієлінізацію під впливом тіотриазоліну. Одержано дані, які дозволяють з'ясувати закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон за умов мікромеркуріалізму в різні терміни після травми залежно від впливу тіотриазоліну. Встановлено доцільність використання препарату антиоксидантної дії тіотриазоліну для відновлення сідничого нерва за умов травми на фоні мікромеркуріалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Родинский А. Г. 
Влияние системного введения гамма-гидроксибутирата на восстановление функций дистальных мышц задней конечности крыс после передавливания седалищного нерва / А. Г. Родинский, И. Я. Сердюченко, Т. В. Демченко // Нейрофизиология. - 2011. - 43, № 2. - С. 134-145. - Библиогр.: 45 назв. - рус.

Изучено влияние системного введения гамма-гидроксибутирата (ГГОБ) натрия (100 мг/кг, внутрибрюшинно, ежедневно в течение четырех недель после передавливания седалищного нерва (СН)) на восстановление сокращений дистальных разгибательных и сгибательных мышц задних конечностей. Проанализированы такие показатели, как функциональный седалищный индекс и динамика восстановления силы сокращений мышц; последнюю определяли с помощью тензометрических устройств. В контрольной группе животных также передавливали СН, но не вводили ГГОБ. В экспериментальной группе на стороне передавливания нерва восстановление мышечной активности под влиянием ГГОБ ускорялось, причем скорость такого восстановления у разных мышц различалась. Восстановление показателей сократительной активности разгибателей стопы и пальцев происходило уже на четвертой неделе (на восемь недель раньше, чем в контроле), а сила сокращений сгибателей пальцев восстанавливалась на третьей неделе (на семь недель раньше). В отдаленные сроки (10-я и 12-я недели) после операции сила сокращений разгибателей правой стопы значительно увеличивалась (на 40 и 30 % соответственно по сравнению с контролем), у сгибателей увеличение составляло лишь 5 и 4 %. У левой (интактной) конечности уже с третьей недели сила сокращений сгибателей и разгибателей существенно возрастала (на 20 - 40 % по сравнению с контролем). В поздние сроки после травмы нерва под влиянием ГГОБ сила сокращений мышц была не только больше, чем в контроле, но и превышала исходные значения до операции. Таким образом, эффект ГГОБ в отношении контралатеральной (интактной) конечности проявлялся в виде прироста силы

сокращений (у разгибателей - на 26 и 20 % на 10-й и 12-й неделе, а у сгибателей - соответственно на 48 и 36 %). Рассмотрены возможные механизмы положительного влияния ГГОБ на процессы восстановления функциональной активности периферических нервов и силы мышечных сокращений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822.1 + Р625.961-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Родинский А. Г. 
Восстановление функциональной реиннервации дистальных мышц задней конечности крыс после передавливания седалищного нерва / А. Г. Родинский, И. Я. Сердюченко, Т. В. Демченко // Нейрофизиология. - 2010. - 42, № 5. - С. 405-417. - Библиогр.: 41 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-29 + Р458.285-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Продан А. И. 
Морфология седалищного нерва после локального криовоздействия / А. И. Продан, Л. М. Бенгус, А. А. Сиренко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2010. - № 2. - С. 66-72. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Зазначено, що порушення структурної організації сідничого нерва за умов локального кріовпливу супроводжується вираженою фрагментацією нервових пучків і волокон, масовим руйнуванням осьових циліндра з досить високим збереженням мієлінового покриття. Вираженість деструкції, що перебігає за типом Уоллерівської дегенерації, зростає до 10-ї доби після кріовпливу. У сідничому нерві через 1 міс після кріовпливу відзначено локальний прояв репаративних процесів, що підсилюються до 6 міс спостереження. Морфологічно регенерація виявляється наявністю великої кількості аксонів і їх колатералей, що проростають у дистальний відділ нерва. Новоутворені нервові волокна мають тонку мієліновую оболонку. Деструктивні зміни в сідничому нерві зафіксовано і через 6 міс після кріовпливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961.062

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сандер С. В. 
Парціальна денервація в комплексному лікуванні оклюзійних захворювань артерій нижніх кінцівок / С. В. Сандер // Клініч. хірургія. - 2011. - № 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Оцінено ефективність втручань на нервових структурах у 198 пацієнтів за оклюзійних захворювань артерій нижніх кінцівок, у 68 з них здійснено блокаду стегнового, сідничного нерва, епідуральну анестезію, відкриту алкоголізацію сідничного нерва. Встановлено ефективність парціальної денервації у комплексному лікуванні хворих у випадку хронічної ішемії нижніх кінцівок II - IIIA стадії за неможливості їх прямої реваскуляризації з огляду на збереження функціонального резерву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862 + Р625.961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Цимбалюк Ю. В. 
Попередні результати використання прямої довготривалої електростимуляції при наслідках ушкодження великогомілкового нерва / Ю. В. Цимбалюк // Мед. реабілітація, курортологія і фізіотерапія. - 2013. - № 1. - С. 47-49. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Представлены данные хирургического лечения 32 пациентов с последствиями повреждения большеберцового нерва с использованием системы для прямой длительной электростимуляции "Нейси 3М". Получены позитивные результаты в виде увеличения объема и силы в конечностях, восстановления их утраченных функций, чувствительности, регресса вегетативно-трофических нарушений, уменьшения или исчезновения болевого синдрома у 26 (81,25 %) пациентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961.1-5

Шифр НБУВ: Ж14741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чайковський Ю. Б. 
Аналіз морфології мотонейронів спинного мозку в умовах алопластики сідничого нерва собак / Ю. Б. Чайковський, Л. Б. Шобат // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 1. - С. 112-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За умов експерименту проведено морфологічне дослідження мотонейронів спинного мозку в разі застосування двох видів алопластичних операцій на ушкодженому сідничному нерві у собак. У першій групі тварин виконано алопластику правого сідничного нерва кріоконсервованим трансплантатом. У другій групі - алопластику епіневректомованим кріоконсервованим трансплантатом. Мотонейрони поперекових сегментів спинного мозку в ділянках проекції сідничного нерва вивчено через 1, 2, 4 тижні, 3, 6 місяців після операцій. Досліджено динаміку змін об'ємів нейронів, їх ядер, ядерно-цитоплазматичного відношення. Проведений порівняльний аналіз двох видів алопластики сідничного нерва дозволяє рекомендувати пластику епіневректомованим кріоконсервованим трансплантатом як метод вибору в разі ушкоджень периферійних нервів з утворенням великого дефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Грабовий О. М. 
Васкуляризація регенератів шкіри та сідничого нерва за умов дії норадреналіну, ацетилхоліну, пропранололу та атропіну / О. М. Грабовий // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 72-74. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено локальний вплив норадреналіну, ацетилхоліну, пропранололу й атропіну на регенерати шкіри та регенераційні невроми сідничого нерва в щурів. Показано, що норадреналін та атропін зменшують васкуляризацію регенераторних тканинних комплексів. Ацетилхолін і пропранолол призводять до протилежних змін. Реакції кровоносних судин на нейротрансміттери та їх антагоністи несуть не тільки кількісні, а й якісні зміни залежно від типу та напрямку дії речовин. Виразність відносних відхилень вивчених показників залежить від фази репаративного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сокуренко Л. М. 
Регенерація великогомілкового нерва при відстроченій алопластиці з використанням консервативної терапії / Л. М. Сокуренко // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 2. - С. 80-83. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У дослідах на білих щурах, яким проведено відстрочену алонейропластику кріоконсервованим трансплантатом без та з використанням ліпіну, досліджували дистальні відрізки великогомілкового нерва за допомогою імпрегнації нітратом срібла та морфометричного аналізу напівтонких поперечних зрізів нервів. Вплив ліпіну на регенерацію нервів характеризувався збільшенням об'єму та кількості волокон, а також більш раннім часом появи та збільшенням кількості товстих мієлінових волокон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961.1-5

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Старченко И. И. 
Строение кровеносного микроциркуляторного русла седалищного нерва белой крысы / И. И. Старченко, Ю. П. Костиленко // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 188-190. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

В результате проведенных исследований установленно, что кровеносное микроциркуляторное русло седалищного нерва белой крысы подразделяется на две автономные системы. Одна из них предназначена осуществлять обменные процессы в пределах собственных границ эпиневрия, а другая служит в качестве обеспечения трофических процессов отдельных нервных пучков. В пределах эндоневрия каждого нервного пучка находится сеть обменных микрососудов, состоящая из удлинённых, продольно ориентированых петель. В этой сети удаётся проследить пути с последовательным и параллельным включением между прекапиллярными артериолами и посткапиллярными венулами. Первые из них относятся к каналам предпочтительного кровотока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Колінко Я. О. 
Стан провідникового апарату та мікроциркуляторного русла сідничного нерва щура відразу після впливу загальної глибокої гіпотермії / Я. О. Колінко // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 4. - С. 55-57. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено зміни провідникового апарату і кровоносного русла сідничного нерва 18 білих щурів відразу після дії загальної глибокої гіпотермії. В експерименті встановлено ущільнене розташування нервових волокон. Частка безмієлінових та мієлінових нервових волокон залишається незмінною, однак відбувається їх перекалібрування, в разі якого збільшується частка великих волокон із тонкою мієліновою оболонкою. Індекс "g" мієлінових волокон незначно зростає. Середня площа безмієлінових та аксонів мієлінових волокон не зазнає статистично вірогідних змін. У кровоносному руслі спостережено зменшення просвіту артеріальної та розширення венозної частин мікроциркуляторного кров'яного русла. Електронно-мікроскопічно відзначається просвітлення цитоплазми ендотеліоцитів, пальцеподібні випинання в просвіт судин їх люменальної поверхні, адвентиційна оболонка розволокнюється. Такі зміни носять реактивний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.961-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Губенко В. П. 
Магнітно-резонансно-томографічні особливості у хворих вертеброгенними попереково-крижовими радикулопатіями і люмбоішіалгіями / В. П. Губенко, Л. В. Мельниченко, А. М. Губенко, В. С. Соловйова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 79-85. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-4 + Р625.961.069-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського