Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Таряник К. А. 
Вплив різних способів лікування на клінічний перебіг захворювання та ендотелійзалежний фактор оксид азоту у хворих із дисциркуляторною енцефалопатією II ст. на тлі гіпертонічної хвороби II ст. / К. А. Таряник, Н. М. Грицай, В. П. Міщенко, І. В. Міщенко // Укр. неврол. журн. - 2006. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета: вивчити вплив різних методів медикаментозного та немедикаментозного лікування хворих з дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) II ст. на тлі гіпертонічної хвороби (ГХ) II ст. на перебіг захворювання та активність оксиду азоту в сироватці крові. Матеріали та методи. Обстежено 45 хворих з ДЕ II ст. на тлі ГХ II ст. Пацієнти були розділені на три групи, по 15 осіб у кожній: 1-а - хворі, які одержували тільки медикаментозне лікування, 2-а - пацієнти, які на тлі медикаментозної терапії одержували лікування за допомогою лампи "Біоптрон", експозиція - 10 хв на кожну півкулю головного мозку, 3-я - хворі, яких лікували тільки за допомогою поляризованого світла. Курс лікування становив 10 днів. До і після лікування визначено активність загального азоту у сироватці крові за допомогою методу ферментного перетворення нітрату в нітрит з наступним калориметричним визначенням нітриту. Висновки. У пацієнтів з ДЕ II ст. на тлі ГХ II ст. під впливом комбінованого лікування (медикаментозного та немедикаментозного) або тільки біоптронотерапії спостережено підвищення активності загального оксиду азоту, що є позитивною ознакою і свідчить про поліпшення вазодилататорного резерву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Закрутько Л. И. 
Когнитивные расстройства и эмоциональные нарушения у больных с дисциркуляторной энцефалопатией / Л. И. Закрутько, Л. П. Рудика, Д. П. Лисенко, В. А. Колинько, И. Б. Ярощук // Україна. Здоров'я нації. - 2007. - № 2. - С. 70-72. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Представлено результати когнітивних розладів та емоційних порушень у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією за даними нейропсихологічних тестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мутичко М. В. 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування уражень дигестивної системи у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із супутніми цереброваскулярними розладами : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М. В. Мутичко; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертація включає результати комплексного клініко-імунологічного, біохімічного та інструментального обстеження 166 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС з мікст-патологією органів травлення і супутніми цереброваскулярними розладами. Встановлено, що виразкова хвороба спостерігалась в 44,6% і хронічний гепатит - 61,4% випадків, причому в 19,3% випадках зустрічалось їх поєднання. Багаточисельна сполучена патологія гепатобіліарної системи і гастродуоденальної зони мали місце в 89,2% випадків. Виявлено розвиток синдрому метаболічної інтоксикації, розладів мікрогемодинаміки та формування імунодефіцитного стану. Проведення імунореабілітації з включенням тімогену, спленіну та нуклеїнату натрію сприяло більш швидкому покращанню загального стану, настанню тривалої і повноцінної клінічної ремісії захворювань дигестивної системи, поліпшенню біохімічних, імунологічних та мікрогемодинамічних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р413-3 + Р627.703-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кривчун А. М. 
Вплив поліморфізму генів рецепторів ангіотензину II першого типу на клінічний перебіг та лікування гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. М. Кривчун; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Одержано дані щодо розподілу частот генотипів генів рецепторів АТІР (поліморфний маркер А1166С) у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію (ГДЕ) - жителів Полтавщини. Доведено взаємозв'язок генотипів рецепторів АТІР з сімейним анамнезом щодо інсульту та АГ, факторами ризику розвитку ГДЕ (гіперліпідемія, ожиріння, паління). Уточнено вплив поліморфізму генів рецепторів АТІР на клінічний перебіг ГДЕ. Встановлено залежність клінічного ефекту кандесартану в комплексній терапії хворих на ГДЕ II стадії від структури гена рецептора АТІР. На підставі аналізу даних епідеміологічного обстеження, вивченого взаємозв'язку між генотипами генів рецепторів АТІР та розвитком і перебігом ГДЕ, запропоновано визначення у пацієнтів наявності поліморфних варіантів А1166С гена рецептора АТІР з метою прогнозування розвитку АГ та ГДЕ, формування групи ризику для профілактики виникнення ускладнень і вибору гіпотензивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37 + Р410.030-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пашковська Н. В. 
Діабетичні енцефалопатії: механізм розвитку, диференційована діагностика, лікування та профілактика : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / Н. В. Пашковська; АМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Х., 2010. - 36 c. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження особливостей неврологічного статусу, когнітивного забезпечення, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки, морфофункціонального стану судинного ендотелію, цитокінової регуляції, індукції апоптозу, змін з боку про- та антиоксидантної систем, ліпідного обміну та гемокоагуляцінного гомеостазу на тлі діабетичної енцефалопатії. Розроблено диференційний підхід щодо діагностики діабетичних енцефалопатій з урахуванням особливостей механізмів розвитку та перебігу церебральних порушень залежно від типу цукрового діабету. Здійснено патогенетичне обгрунтування застосування цитиколіну у комплексному лікуванні діабетичних енцефалопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р627.703-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Візір В. А. 
Стан мозкової гемодинаміки та процесів ремоделювання артеріальних судин у хворих на гіпертонічну хворобу / В. А. Візір, О. В. Деміденко, Г. В. Полякова // Запорож. мед. журн. - 2012. - № 3. - С. 40-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37 + Р410.030-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Борсенко М. І. 
Діагностика та хірургічне лікування синдромів обкрадання головного мозку при хронічній ішемії верхніх кінцівок : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Борсенко; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. - Л., 2012. - 17 c. - укp.

Представлено результати діагностики та лікування хронічної ішемії верхніх кінцівок на фоні атеросклерозу з проявами синдромів обкрадання головного мозку (ОГМ). Вивчено частоту та види синдромів ОГМ у хворих з хронічною недостатністю кровопостачання верхніх кінцівок. Описано три основні механізми екстракраніальної гемодинамічної компенсації синдрому підключично-хребтового обкрадання - потилично-хребтовий, щитовидний та потилично-стовбуровий та два інтракраніальні механізми компенсації - хребтово-хребтовий та церебро-базилярний. Досліджено гемодинамічні параметри кровоплину за різних стадій перебігу хронічної ішемії верхніх кінцівок за поєднаних уражень судин дуги аорти. Розроблено ангіографічну семіотику синдромів ОГМ. Виділено 5 рівнів обкрадання головного мозку: три екстракраніальні - рівень сонних артерій, рівень підключичних артерій, рівень хребтових артерій та два інтракраніальні - вертебро-базилярний та церебро-базилярний рівні. Базуючись на стадії перебігу синдромів обкрадання, ступінь хронічної ішемії верхніх кінцівок, толерантність головного мозку до перетискання сонних артерій та на рівні ОГМ запропоновано вибір послідовності відновлення кровоплину у відповідних артеріальних басейнах за множинного ураження екстракраніальних артерій. Вперше, базуючись на ультрасонографічних і рентгенконтрастних методах обстеження об'єктивізовано безпосередні та віддалені результати ендоваскулярних і відкритих способів операційних втручань на артеріях дуги аорти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-37 + Р627.703-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мурашко Н. К. 
Оцінка поширеності факторів ризику розвитку хронічної ішемії мозку у хворих зі стенокардією напруги / Н. К. Мурашко, Н. І. Інгула // Ліки України. - 2014. - № 5/6. - С. 63-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Стенокардія напруги - одне з найбільш частих захворювань серця, яке майже в 50 % випадків є першою маніфестацією ішемічної хвороби серця. Результати популяційних досліджень показали, що в країнах з високою частотою коронарної хвороби серця кількість хворих на стенокардію може становити до 30 - 40 тисяч осіб на 1 млн населення. У понад половини хворих на стенокардію тяжкість симптомів серйозно обмежує їх повсякденну активність і часто призводить до передчасної втрати працездатності. На підставі дослідження за допомогою анамнестичних даних, аналізу факторів ризику, клінічного обстеження, лабораторних досліджень, електрофізіологічних методик обстеження, методик нейровізуалізації (магнітно-резонансної томографія) виявлено, що у хворих з хронічною ішемією мозку при стабільній стенокардії напруги перебіг захворювання асоціюється з розвитком інсульту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського