Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.40-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Лабунец В. А. 
Сравнительная характеристика распространенности и интенсивности кариеса зубов среди городского и сельского населения Кировоградской области / В. А. Лабунец, М. П. Фоменко, Т. В. Диева // Вісн. стоматології. - 2004. - № 2. - С. 29-31. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Проведено масові стоматологічні обстеження 6 472-х осіб сільського та міського населення Голованівського та Компаніївського районів Кіровоградської області. Встановлено високу (70 - 100 %) розповсюдженість карієсу та його ускладнень як серед міського, так і серед сільського населення. Відзначено залежність їх величин від концентрації фтору у питній воді та регіону мешкання, особливо у молодому віці. У ході поступового збільшення віку показники ураженості нівелюються і знаходяться практично на однаковому рівні.


Ключ. слова: стоматологические осмотры, кариес, распространенность, интенсивность
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Велігоря І. Є. 
Зміна мінералізуючої функції слини під впливом іонізуючої радіації в малих дозах та психоемоційного стресу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І. Є. Велігоря; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 15 c. - укp.

На підставі експериментальних досліджень виявлено, що завдяки спільному впливу пошкоджувальних чинників стрес створює в організмі стан підвищеної радіорезистетності до наступних фракцій іонізуючої радіації у малих дозах, які зумовили ураження нуклеїнових кислот ядра та мембранних структур ацинарних клітин привушної залози; викликає в крові найменші зміни активності ферментів, які беруть участь у процесі мінералізації твердих тканин, що сприяє активному надходженню до них кальцію. Клініко-біохімічне обстеження осіб, постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, які знаходяться в стані психоемоційного стресу, виявило в порожнині рота умови, за яких знизилася карієрезистентність твердих тканин зубів; у крові та слині переважав процес демінералізації, що супроводжувався формуванням захисно-компенсаційних реакцій з боку ферментів, які, в свою чергу, брали участь у процесі мінералізації та зумовили руйнування твердих тканин зубів. Розроблено схему загального лікування та профілактики карієсу з використанням препаратів "Фітіну", "Аєвіту", "Біотриту-С" та екстракту валеріани густої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Захарова Г. Є. 
Патогенез, профілактика та лікування оклюзійних порушень у осіб з втратою перших постійних молярів : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г. Є. Захарова; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано реабілітацію пацієнтів з наслідками втрати перших постійних молярів (ППМ) з урахуванням виявлених структурно-функціональних змін зубощелепного апарату (ЗЩА). Встановлено, що втрата ППМ призводить до розвитку зубощелепних деформацій, порушення оклюзійних співвідношень зубних рядів (ЗР), зміни функції скронево-нижньощелепних суглобів та жувальних м'язів у разі оклюзійної патології, які знижують ефективність надання ортопедичної допомоги на основі комплексу сучасних клінічних і лабораторних досліджень. Визначено вираженість ускладнень, яка залежить від кількості видалених перших молярів та терміну їх втрати. Доведено, що відновлення функціонального стану ЗЩА забезпечується нормалізацією структури оклюзійної поверхні та співвідношень ЗР, яка передує протезуванню та здійснюється на основі вибіркового пришліфовування та ортодонтичного виправлення положення зубів, а також застосування оклюзійних шин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3 + Р668.62 + Р11(4УКР)286.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Савичук Н. О. 
Особливості клінічних проявів каріозної хвороби у хворих на туберкульоз легенів / Н. О. Савичук, Л. Г. Єрмакова // Соврем. стоматология. - 2009. - № 4. - С. 64-69. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Результати проведених досліджень підтверджують, що стоматологічні захворювання у хворих на туберкульоз легенів характеризуються поширеністю й тенденцією до прогресування, що призводить до втрати зубів та ускладнює перебіг туберкульозного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-37 + Р661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Новикова Ж. А. 
Содержание фтора в ротовой жидкости у лиц с высокой интенсивностью кариеса после применения зубных паст с разной концентрацией фтора / Ж. А. Новикова // Вісн. стоматології. - 2010. - № 2. - С. 75-78. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Цель исследований заключалась в определении степени насыщения ротовой жидкости активным фтором в процессе чистки зубов фторсодержащими зубными пастами и влиянии концентрации фтора в зубной пасте на уровень насыщения. Молодым людям с множественным кариесом (КПУ от 5 до 8) были назначены для чистки зубов пасты с разной концентрацией фтора 1200 ррм и 1500 ррм. Установлено, что концентрация фторида в зубной пасте четко влияет на степень насыщения фтором ротовой жидкости: чем выше концентрация фтора в пасте, тем выше насыщение фтором ротовой жидкости.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Борисенко А. В. 
Характеристика распространенности и интенсивности кариеса зубов среди больных псориазом / А. В. Борисенко, Л. Т. Чегринюк // Соврем. стоматология. - 2009. - № 3. - С. 14-15. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Представлены результаты исследования распространенности и интенсивности кариеса зубов, уровня гигиены полости рта у больных псориазом. Выявлены некоторые особенности состояния твердых тканей зубов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-37 + Р661.210.40-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лукашевич М. Б. 
Епідеміологія гострого початкового карієсу в осіб молодого віку / М. Б. Лукашевич // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 1. - С. 143-144. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Указано на актуальність проблеми діагностики карієсу на ранніх стадіях, надано методи уникнення застосування оперативно-відновних методів лікування, викладено результати епідеміологічного дослідження, спрямованого на визначення рівня захворюваності на початковий карієс в осіб молодого віку, викладено методику вітального забарвлення твердих тканин зуба як спосіб ранньої діагностики карієсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Строяковская О. Н. 
Асимптоматический обратимый пульпит постоянных зубов у подростков: клиника, лечение / О. Н. Строяковская, Ю. Н. Паламарчук // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 1 (Дод.). - С. 70-73. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Наведено клінічні дослідження глибоких каріозних порожнин у фіссурах молярів підлітків. Обгрунтовано необхідність постановки діагнозу - асимптоматичний зворотний пульпіт, якщо повне видалення розм'якшеного дентину може спричинити оголення пульпи. Запропоновано лікування шляхом нанесення на все дно каріозної порожнини пасти з гідроокису кальцію терміном на 3 - 6 місяців і пломбуванням склоіономерним цементом. Відзначено, що репаративний дентин у підлітків виявляється після 6-ти місяців. Через указані терміни реставрації цілком видаляли та виконували постійну реставрацію "сендвич"-технікою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Антонишин Б. В. 
Експериментальне та клінічне обгрунтування карієспіддатливості емалі при гіпертиреозі / Б. В. Антонишин // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 1 (Дод.). - С. 9-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Представлено результати вивчення карієсрезистентності емалі за її хімічним складом у тварин з експериментальним тироксиновим гіпертиреозом і порівняно одержані дані з клінічними показниками її карієсрезистентності. Встановлено достовірне зниження ступеня мінералізації емалі (зменшення кількості кальцію та збільшення фосфору, що веде до зниження кальцій-фосфорного показника), особливо у поверхневих шарах пришийкової ділянки і фігур у разі незавершеного її дозрівання та перерозподіл структури апатитів хімічних елементів групи кальцію, фосфору й OH-заміщуючих. Виявлено зростання показників ТЕР-тесту та КОСРЕ-тесту і поширеності, й інтенсивності карієсу у дітей з гіпертиреозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-3 + Р661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського