Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р673.901.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Павловська Г. Я. 
Застосування внутрішньовенного лазерного опромінення крові в комплексному лікуванні діабетичних ангіо- та ретинопатій (клінічна ефективність та патогенетичне обгрунтування) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / Г. Я. Павловська; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено результати застосування методу внутрішньовенного лазерного опромінення крові (ВЛОК) у лікуванні хворих на діабетичну ангіопатію (ДАП) сітківки та на діабетичну ретинопатію (ДРП). Проведено дослідження зору, стану ліпідного обміну та імунологічної реактивності організму 161 хворого (322 ока) на інсулінозалежний цукровий діабет (ІЗЦД). Встановлено, що застосування ВЛОК у комплексній терапії даних хворих, у порівнянні з загальноприйнятим лікуванням, підвищує його ефективність за показниками гостроти зору в цілому з 65,8 % до 85,4 % випадків, а відносно відновлення її до норми - з 9,6 % до 28,3 % випадків. Встановлено, що частота відновлення гостроти зору до норми у випадку ДАП під впливом ВЛОК наступає у 54,4 % хворих, а під впливом загальноприйнятого лікування - лише у 18,4 %. На підставі всебічного комплексного дослідження ліпідного обміну, імунологічного стану з'ясовано патогенетичні механізми одержаного підвищення ефективності лікування з застосуванням ВЛОК. Вперше патогенетично обгрунтовано застосування ВЛОК у лікуванні хворих не лише за наявності ДРП, але й на доклінічній стадії розвитку (ангіопатії) для запобігання розвитку ДРП. Відзначено стійкість результатів лікування протягом 6 - 12 - 24 місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р673.901.1-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петруня О. М. 
Ефективність антралю та ербісолу в комплексній терапії хворих на просту діабетичну ретинопатію : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. М. Петруня; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2003. - 20 c. - укp.

Вперше науково обгрунтовано можливість і доцільність використання мембраностаблізатора антралю й імунокоректора ербісолу з метою лікування хворих на просту (непроліферативну) діабетичну ретинопатію. Встановлено, що використання антралю у комплексному лікуванні зазначених хворих, нормалізує показники системного та місцевого імунітету за рахунок зниження концентрації циркулюючих імунних комплексів, рівня аутоімунних реакцій до антигенів ока, підвищення активності захисних факторів сльози - лізоциму та секреторного імуноглобуліну А. Доведено вплив антралю та ербісолу у комплексному лікуванні хворих на просту діабетичну ретинопатію на вираженість синдрому метаболічної інтоксикації за рахунок зменшення рівня середніх молекул у сироватці крові, на показники вільнорадикального окиснення ліпідів,зі зниженням рівня проміжних і кінцевих продуктів ПОЛ на тлі нормалізації активності ферментів антиоксидантного захисту. У разі включення мембраностабілізатора антралю та імунокоректора ербісолу до комплексного лікування хворих на просту діабетичну ретинопатію виявлено синергізм комбінованого застосування даних препаратів у вигляді сумації ефектів, що впливають на функціональні показники зорового аналізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р673.901.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гузун О. В. 
Ефективність низькоінтенсивного лазерного випромінювання в лікуванні хворих "сухою" формою центральної атеросклеротичної хоріоретинальної дистрофії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. В. Гузун; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2003. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пасєчнікова Н. В. 
Сучасні аспекти лікування герпетичних хоріоретинітів / Н. В. Пасєчнікова // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 2. - С. 214-218. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Висвітлено питання сучасних ресурсів лікування герпетичних хоріоретинітів. Приділено увагу етіологічній і патогенетичній терапії. Обговорено застосування немедикаментозних способів лікування герпетичних хоріоретинітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пасечникова Н. В. 
Клинические результаты фотодинамической терапии хориоидальной неоваскуляризации / Н. В. Пасечникова // Клініч. хірургія. - 2003. - № 7. - С. 58-60. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Отмечено, что образование субретинальных неоваскулярных мембран (СНМ) при некоторых заболеваниях сетчатки в области пятна сопровождается стойким снижением центрального зрения. Фотодинамическая терапия - новый перспективный метод лечения, который позволяет селективно воздействовать на структуры СНМ, обусловливая их регресс без снижения зрительных функций.


Ключ. слова: центральная инволюционная дегенерация сетчатки, субретинальная неоваскулярная мембрана, фотодинамическая терапия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Недзвецкая О. В. 
Взаимосвязь нарушений гемодинамики глаза и вегетососудистой регуляции при ювенильной диабетической ретинопатии / О. В. Недзвецкая // Пробл. ендокрин. патології. - 2003. - № 4. - С. 49-53. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Досліджено швидкість кровотоку в центральній артерії сітківки (ЦАС) за умов різних форм ювенільної діабетичної ретинопатії (ДР). Встановлено, що у хворих з препроліферативною ДР у разі давності ювенільного цукрового діабету до 10 - 15 років уповільнюється систолічний і діастолічний кровоток у ЦАС за надлишкової активності симпатичної частини вегетативної нервової системи з явною вазоконстрикцією. Посилення парасимпатичного впливу є характерним для проліферативної ДР, що проявляється вазодилятацією та подальшим уповільненням кровотоку в ЦАС.


Ключ. слова: ювенильная диабетическая ретинопатия, центральная артерия сетчатки, скорость кровотока
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р673.901.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пасечникова Н. В. 
Селективное воздействие лазерного излучения на структуры глазного дна / Н. В. Пасечникова // Клініч. хірургія. - 2003. - № 6. - С. 44-46. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Изучено воздействие лазерного излучения на структуры глазного дна. Представлена концепция порогового и селективного воздействия лазерного излучения. Приведены результаты лечения пациентов с диабетической макулопатией с использованием разработанной автором модели селективного воздействия лазерного излучения на структуры глазного дна. Применение разработанной методики позволит снизить вероятность осложнений, возникающих после классической лазерной коагуляции.


Ключ. слова: модель структуры глазного дна, лазерное излучение, селективное воздействие
Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зборовська О. В. 
Ефективність нового методу діагностики та лазерного лікування хворих на центральний хоріоретиніт : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. В. Зборовська; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2004. - 17 c. - укp.

Запропоновано методи підвищення ефективності діагностики та лікування центральних хоріоретинітів шляхом застосування об'єктивних кількісних діагностичних методів та нових способів лазерного лікування. Розроблено оптимальний комплекс лабораторних досліджень в етіологічній діагностиці центральних хоріоретинітів та спосіб об'єктивної кількісної оцінки флюоресцентних ангіограм. Встановлено диференційно-діагностичні критерії гострого центрального хоріоретиніту та у стадії хоріоретинального рубця за даними оптичної когерентної томографії. Визначено ефективність селективної лазерної коагуляції центральних хоріоретинітів у порівнянні з іншими способами лікування даної патології. Встановлено клінічні особливості характеристик хоріоретинального рубця за різних видів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тодор О. Г. 
Клінічне обгрунтування діагностичних методів дослідження при центральній серозній хоріоретинопатії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. Г. Тодор; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано доцільність застосування нових методів дослідження зорових функцій і очного дна (аутоскотометрії, метаморфометрії, кольорового тесту, модифікованої автокампіграфії, динамічної та сканувальної офтальмоскопії) для підвищення ефективності ранньої діагностики центральної серозної хоріоретинопатії (ЦСХ). За допомогою клінічних неінвазивних методів дослідження встановлено, що ознаками відшарування пігментного та нейроепітелію у разі ЦСХ є: позитивна транзиторна скотома, метаморфопсії за типом конкав-феномена, мікропсія, тривалість фотострес-тесту більш ніж 4,8 хв., симптом дископодібної або сегментарної інтраілюмінації, симптом осередкованого помутніння та гіпорефлексії сітківки, крайовий дуговий рефлекс. Розроблено алгоритм ранньої діагностики ЦСХ, що складається з наступних етапів: анамнестичного, функціонального, офтальмоскопічного та флюоресцентно-ангіографічного. Запропоновано клінічну класифікацію ЦСХ, що містить різновиди форм за перебігом (гостру, хронічну, рецидив), стадіями (початкову, розвинену, регресивну, наслідок), локалізацією патологічного процесу (центральну, парацентральну), розташуванням "точки протікання" (фовеолярну, фовеальну, парафовеальну, парамакулярну) за ФАГ та атипові форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тронько Н. Д. 
Распространённость пролиферативной ретинопатии и гендерные различия в уровне смертности среди получающих инсулин больных сахарным диабетом с нарушением зрения (по данным национального диабетологического регистра) / Н. Д. Тронько, Н. Д. Халангот, В. И. Кравченко, Я. Б. Кульчинская, В. Г. Гурьянов, Л. А. Мисько // Лікар. справа. - 2004. - № 7. - С. 29-32. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

The article presents the analysis of the occurrence of diabetes mellitus-linked sight impairment and proliferative retinopathy after data of National Diabetes Population Register among patients receiving insulin therapy. The number of women with above mentioned impairments has been found to prevail significantly over that of men. This tendency is also observed among the patients aged to 50 у. о., although in this age group the number of men with diabetes mellitus prevails over that of women. This discrepancy can be explained through higher death rate linked with diabetes mellitus among men as compared with women. Death rate statistics concerning patients with diabetes mellitus complicated with sight impairment for 2003 у. confirms this supposition.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р673.901.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Добриця Я. В. 
Ефективність лаферону в комплексному лікуванні діабетичної ретинопатії : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Я. В. Добриця; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2004. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329223 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Науменко В. О. 
Ефективність нового методу діагностики та лазерного лікування набрякових форм діабетичної макулопатії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.18 / В. О. Науменко; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2004. - 18 c. - укp.

Запропоновано нові методи діагностики та диференційовані підходи щодо лазерного лікування, а також способи лазерного лікування набрякових форм діабетичної макулопатії. Вперше встановлено переваги індивідуального вибору лазерної енергії для лікування даної патології методом мікрофлюоресцентної ангіоскопії. Вивчено товщину сітківки макулярної ділянки у нормі та у разі цукрового діабету за допомогою оптичної когерентної томографії. Встановлено можливості застосування даного методу для ранньої діагностики набрякових форм діабетичної макулопатії. На підставі клінічних досліджень вперше обгрунтовано ефективність селективної лазерної коагуляції за різних видів набрякових форм діабетичної макулопатії у порівнянні з існуючими методами лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-542 + Р673.901.1-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шенк Я. О. 
Особливості патоморфологічної діагностики змін тканин очей у хворих на туберкульоз легень : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.02 / Я. О. Шенк; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості патоморфологічної діагностики змін тканин очей хворих на туберкульоз легень за умов його епідемічного поширення в Україні. На підставі використання комплексу оглядових мікроскопічних, селективних гістохімічних, імуногістохімічних, кристалографічних методів визначено патоморфологічні зміни у вигляді токсико-алергічних і параспецифічних реакцій, а також судинно-стромальних диспротеїнозів, що сприяють розвитку безсимптомних хоріоїдитів і хоріоретинітів. Під час проведення експериментальних досліджень імуногістохімічно визначено клітини Мюллера за допомогою антитіл GFAP, KAT I, Glutamine synthetase. Встановлено, що патологічні зміни ретинальної глії органа зору тварин залежать від вікової реактивності й обгрунтовано можливість екстраполювання одержаних даних на організм людини. Виявлено, що туберкульозний хоріоїдит прогресує з віком пацієнта та призводить до виникнення хронічної увеальної глаукоми, наслідком якої є втрата зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р673.901.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ефимов А.  
Диабетическая ретинопатия / А. Ефимов, Н. Зуева, И. Скробонская // Ліки України. - 2005. - № 2. - С. 34-36. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Отмечено, что нарушение зрения - одно из тяжелых, приводящих к инвалидности проявлений сахарного диабета. Слепота у больных сахарным диабетом, по данным ВОЗ, наступает в 25 раз чаще, чем у лиц, не страдающих этим заболеванием. Сахарному диабету отводится печальное первенство в развитии слепоты у людей в возрасте от 20 до 70-ти лет. Основная причина потери зрения - диабетическая ретинопатия, различные проявления которой обнаруживаются у 50 - 60 % больных, а при длительности заболевания более 20 лет - практически у 100 %. Более чем у 70 % пациентов она приводит к снижению зрения, а у 6 - 10 % - к полной слепоте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р673.901.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Науменко В. О. 
Система диференційного підходу до ранньої діагностики та лікування патології органа зору при цукровому діабеті : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / В. О. Науменко; Вища атестац. комісія України. - К., 2010. - 40 c. - укp.

Досліджено структуру захворюваності пацієнтів з діабетичним ураженням органа зору та наведено систему диференційованої діагностики непроліферативної діабетичної ретинопатії (ДРП) (підвищення рівня вітреальної флюоресценції на 5-й хв. більше 0,8 нг/мл, а на 30-й хв. більше 3,4 нг/мл свідчить про наявність у хворого цукровим діабетом початкової непроліферативної стадії ДРП, за сукупності віку 46 р. та більше, стажу діабету 7 років та площі неврального обідка 1,43 кв.мм та менше можна припустити з вірогідністю 84% наявність ДРП за відсутності офтальмоскопічних ознак). Розроблено тактику лікування діабетичного макулярного набряку, що дозволило на 10 % підвищити ефективність лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р673.901.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Иванова Н. В. 
Применение модифицированного способа лечения диабетической ретинопатии / Н. В. Иванова, Н. А. Ярошева // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2010. - 13, № 1. - С. 72-78. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р673.901.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Науменко В. А. 
Интегральная система ранней диагностики непролиферативной диабетической ретинопатии / В. А. Науменко // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2010. - № 2. - С. 98-103. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р673.901.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Олейник Т. В. 
Сучасні патогенетично орієнтовані шляхи профілактики та лікування початкових стадій діабетичної ретинопатії (експериментальне та клінічне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / Т. В. Олейник; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П. Філатова АМН України. - О., 2010. - 39 c. - укp.

Вивчено окремі ланки патогенезу діабетичної ретинопатії (ДР) та проблеми розробки шляхів профілактики та лікування пацієнтів з початковими стадіями діабетичного ураження сітківки. Встановлено ушкодження мембран лізосом пігментного епітелію сітківки, підвищення у сітківці концентрації метилгліоксалю більш, ніж на 50 %. Встановлено, що за умов експерименту застосування мільгами та комплексу амінокислот факовіт забезпечує нормалізуючу дію на рівень метаболітів, сприяє активації антиоксидантної системи глутатіону в сітківці, стабілізує мембрани лізосом пігментного епітелію сітківки. Бенфотіамін справляє більш виражений нормалізуючий ефект на метаболічні порушення в крові й сітківці в ранній термін розвитку експериментального діабету. Використання препаратів мільгама та факовіт у пацієнтів з початковими формами ДР сприяє зниженню частоти її прогресування в тяжку непроліферативну та проліферативну стадії до 4,2 % у порівнянні з 19,4 % у пацієнтів, які одержують традиційне лікування. Встановлено, що у хворих з ДР, прооперованих з приводу катаракти, даний метод лікування знижує частоту розвитку тяжкої непроліферативної та проліферативної стадій ДР до 12,1 % у порівнянні з 30,4 % у групі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА378806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Задорожний О. С. 
Діагностична значимість нового способу довгохвильової фундусграфії у хворих з субретинальними неоваскулярними мембранами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. С. Задорожний; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2010. - 18 c. - укp.

Розроблено новий пристрій і новий спосіб фотореєстрації структур очного дна та спосіб кількісної оцінки фотозображень. Встановлено, що довгохвильова фундусграфія на відміну від флюоресцентної ангіографії дозволяє без використання контрастних речовин візуалізувати хоріоїдальні судини та субретинальну неоваскулярну мембрану "класичного" й "прихованого" типу. Доведено, що довгохвильова фундусграфія дозволяє уточнити морфометричні характеристики субретинальної неоваскулярної мембрани. Встановлено, що даний новий неінвазивний спосіб фотореєстрації, а також спостереження в динаміці за структурами очного дна підвищує вірогідність виявлення субретинальних неоваскулярних мембран на 12 % і може використовуватися в комплексному обстеженні хворих поряд з традиційними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кучук О. П. 
Вплив препарату Нормовен на функціональний стан периферичних відділів сітківки при лікуванні непроліферативної діабетичної ретинопатії / О. П. Кучук // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 4. - С. 55-57. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив препарату Нормовен на функціональний стан периферичних відділів сітківки (ПВС) хворих на непроліферативну діабетичну ретинопатію (НПДР) у комплексному лікуванні. Виявлено ефективніше відновлення та покращання функцій ПВС у разі використання препарату Нормовен у комплексному консервативному лікуванні НПДР у порівнянні з базисним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського