Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.415.202.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шелестова Л. П. 
Ретроспективний аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок з ожирінням / Л. П. Шелестова // Ендокринологія. - 2007. - 12, № 1. - С. 107-110. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З метою вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів у жінок з ожирінням проведено детальний ретроспективний аналіз 134-х історій пологів і амбулаторних карт жінок з ожирінням. Результати проведених досліджень свідчать про те, що ожиріння та вагітність є взаємнообтяжувальними чинниками, які різко збільшують ризик розвитку високого відсотка ускладнень вагітності. Багато ускладнень, які виникають під час вагітності, стають показаннями для акушерських операцій, що призводять до збільшення пологового травматизму матері та плода. Зауважено, що на перебіг вагітності та пологів у жінок з ожирінням несприятливо впливає екстрагенітальна патологія, яка зустрічається у різних поєднаннях. Все це дозволяє зробити висновок, що пацієнтки з ожирінням відносяться до групи високого ризику з розвитку ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду.

С целью изучения особенностей течения беременности и родов у женщин с ожирением проведен детальный ретроспективный анализ 134-х историй родов и амбулаторных карт женщин с ожирением. Результаты проведенных исследований свидетельствуют о том, что ожирение и беременность являются взаимоотягощающими факторами, значительно увеличивающими риск развития высокого процента осложнений беременности. Часто осложнения, возникающие во время беременности, становятся показаниями для акушерских операций, что приводит к увеличению родового травматизма матери и плода. В то же время необходимо указать, что на течение беременности и родов у женщин с ожирением неблагоприятно влияет экстрагенитальная патология, которая встречается в различных сочетаниях. Все это позволяет сделать вывод, что пациентки с ожирением относятся к группе высокого риска по развитию осложнений в течение беременности, родов и в послеродовом периоде.

The retrospective analysis of 134 case histories in delivery and in outpatient cards was carried out with the purpose of studying peculiarities of pregnancy and delivery in females with obesity. The research proves that obesity and pregnancy are mutually aggravating factors. They increase considerably the risk of pregnancy complications. Most complications appearing during the gestation become indications for obstetrical operations which lead to the increased labor traumatism of a woman and her fetus. At the same time it should be emphasized that extragenital pathology has negative effect on gestation and delivery of females with obesity. There are different types of extragenital pathology. All this allows a conclusion that pregnant females with obesity and their neonates are a group of high risk of obstetrical and prenatal complications.


Ключ. слова: жінка, ожиріння, вагітність, пологи, новонароджений
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-3 + Р716.226.415.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Луценко Н. С. 
Санаторное лечение как фактор коррекции метаболических процессов у беременных женщин с ожирением / Н. С. Луценко, Л. Р. Гераскина, И. А. Евтерева, В. Ю. Потебня, К. В. Островский // Запорож. мед. журн. - 2006. - № 4. - С. 87-88. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Исследованием установлено, что проводимая оздоровительная санаторно-курортная терапия оказывает благоприятное влияние на состояние плода. Об этом свидетельствует достоверное повышение амплитуды мгновенной вариабельности, частоты и амплитуды медленных осцилляций, увеличение частоты акцелераций, снижение удельного веса монотонного ритма, частоты и амплитуды децелераций, повышение бальной оценки КТГ. Эффективность санаторной терапии беременных с ожирением позволяет считать целесообразным применение этого метода для профилактики акушерских осложнений или стабилизации патологических процессов у тучных женщин.


Ключ. слова: беременность, ожирение, санаторий, кардиотокография
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Товстановская В. О. 
Кесарів розтин у жінок з ожирінням / В. О. Товстановская, Т. В. Цапенко // Здоровье женщины. - 2007. - № 4. - С. 57-58. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено чинники ризику виникнення акушерської та перинатальної патології у вагітних із аліментарно-конституційним ожирінням у разі проведення операції кесарева розтину. На підставі клінічного аналізу показань до оперативного розродження, протікання вагітності та післяопераційного періоду виявлено, що вагітні з ожирінням належать до групи високого ризику виникнення акушерської та перинатальної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82 + Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коломійцева А. Г. 
Особливості показників гормонів та цитокінів при гестаційному ожирінні вагітних жінок / А. Г. Коломійцева, М. А. Лизин, С. Л. Стефанко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 1. - С. 76-79. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

При проведении анализа уровня гормонов у 55 беременных женщин с гестационным ожирением выявлена зависимость между степенью ожирения и уровнем лептина и инсулина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Товстановська В. О. 
Сучасний погляд на профілактику плацентарної недостатності у жінок з ожирінням / В. О. Товстановська, Т. В. Цапенко, В. О. Ткаліч, А. Б. Прилуцька // Здоровье женщины. - 2008. - № 3. - С. 120-123. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Згідно з даними дослідження, у разі аліментарно-конституційного типу ожиріння у вагітних спостерігається пригнічення функціональної активності біокомплексу мати - плацента - плід, що підтверджується зниженням рівнів статевих гормонів (естиролу, прогестерону) та плацентарного лактогену. Такі зміни гормональної рівноваги свідчать про порушення функції плацентарної системи. Після запропонованого профілактичного лікування у пацієнток значно посилилася гормональна функція плацентарного комплексу і, як наслідок, підвищився вміст досліджуваних гормонів. Так, рівень естиролу збільшився у 1,5 разів, плацентарного лактогену - на 35 %, прогестерону - на 26 % у порівнянні з контрольними показниками. Показано, що застосування препаратів Хофітол та Ліпін з метою профілактики плацентарної недостатності у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням значно покращує гормональну функцію плацентарного комплексу та сприяє відновленню адекватних обмінних процесів між матір'ю та плодом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-5 + Р716.212.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Островський К. В. 
Вплив терапії хламідійної інфекції на імунний гомеостаз, перебіг та вихід вагітності у жінок з нормальною вагою тіла та ожирінням : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / К. В. Островський; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

На підставі результатів аналізу імунологічних зрушень у вагітних з хламідіозом на фоні ожиріння встановлено вищий ступінь вираженості дисфункції імунної системи на відміну від зрушень у вагітних з нормальною вагою тіла. Доведено, що одноразовий прийом азітроміцину є високоефективним способом терапії хламідійної контамінації, який не має імуносупресивного впливу на фракції лімфоцитів периферичної крові та вірогідно підвищує фагоцитарну активність нейтрофілів. Розроблено оптимальні терміни проведення специфічної терапії у вагітних жінок, показано негативний вплив хламідійної контамінації на перебіг вагітності та стан новонароджених за відсутності лікування хламідіозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-37 + Р716.216.715.016-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сафонов Р. А. 
Зміни у фетоплацентарному комплексі і системі гемостазу у вагітних з аліментарно-конституціональним ожирінням та їх корекція : автореф. дис... канд. мед. наук / Р. А. Сафонов; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2007. - 21 c. - укp.

Вперше встановлено залежність між змінами в системі гемостазу та функціональним станом фетоплацентарного комплексу (ФПК) у вагітних з різним ступенем виразності аліментарно-конституціонального ожиріння (АКО). Вперше досліджено особливості гемодинаміки в матково-плацентарних та пуповинних судинах за АКО I - III ступеня. Встановлено залежність гемодинамічних порушень від ступеня ожиріння вагітних. Вперше виявлено, що прогресування ожиріння супроводжується підвищенням частоти дистресу плода під час вагітності та пологів, що підтверджено зниженням у новонароджених рівня сатурації кисню в ранньому неонатальному періоді. Удосконалено методологію доклінічної пренатальної діагностики функціональних порушень ФПК і гемокоагуляційних змін у вагітних жінок з ожирінням та розроблено адекватний лікувальний підхід. Вперше науково доведено й обгрунтовано доцільність комплексної дезагрегаційної, інфузійної та оксигенотерапії в профілактиці дистресу плода й лікуванні гемокоагуляційних змін і функціональних порушень ФПК у вагітних з АКО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стефанко С. Л. 
Патогенетичні аспекти ожиріння у вагітних жінок, оптимізація методів лікування та профілактики його ускладнень : автореф. дис... канд. мед. наук / С. Л. Стефанко; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2007. - 19 c. - укp.

Вперше на підставі комплексного обстеження вагітних жінок встановлено взаємозв'язок і взаємозалежність між масою тіла вагітної, рівнем лептину та інсуліну, показниками цитокінового статусу та змінами рівня ліпідів і ліпідних фракцій. Доведено, що функціональні розлади обміну ліпідів під впливом гормональної дисфукнції призводять до виникнення та прогресування гестаційного ожиріння, що впливає на зростання акушерської та перинатальної патології даної групи вагітних жінок. Вперше комплексно визначено патогенетичну роль гормонів і цитокінів, що продукуються адипоцитами, в розвитку акушерської та перинатальної патології у жінок з гестаційним ожирінням, запропоновано методи корекції виявлених порушень. Доведено доцільність застосування коригувальної терапії, спрямованої на нормалізацію гормонального, цитокінового та ліпідного обмінів шляхом використання препаратів "Есенціале форте Н" та "Епадол" у комплексному лікуванні вагітних жінок з гестаційним ожирінням, що позитивно впливає на перебіг вагітності та пологів, сприяє зниженню частоти ускладнень акушерської та перинатальної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Годлевська Н. А. 
Прогнозування та профілактика ожиріння у вагітних жінок та його ускладнень : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н. А. Годлевська; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Проведено комплексне дослідження у вагітних жінок з нормальною вагою тіла та з різними ступенями ожиріння з визначенням особливостей соматотипу, еритроцитарних антигенів крові та їх асоціацій, вливу ендо- і екзогамії, стану жирового обміну та інших біохімічних показників. У вагітних з ожирінням встановлено виражені зміни в показниках ліпідного спектра крові, білковому обміні. На основі показників соматотипу, генетичних маркерів крові, біохімічних даних розроблено індивідуальний метод прогнозування ожиріння. Виведено оригінальну методику визначення ступеня ожиріння у вагітних, які набули його під час вагітності. З метою корекції жирового обміну та профілактики ускладнень під час вагітності та пологів запропоновано застосування профілактичного лікування з використанням системної ензимотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-3 + Р716.216.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Трещак І. І. 
Прогнозування та профілактика фетоплацентарної недостатності і гіпогалактії у жінок із супутнім ожирінням : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. І. Трещак; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Уперше вивчено особливості формування фетоплацентарного комплексу та становлення лактації в жінок з супутнім ожирінням залежно від клінічного перебігу вагітності, пологів, післяпологового та неонатального періодів. Уперше встановлено взаємозв'язок між ступенем вираженості гіпогалактії та станом фетоплацентарного комплексу в даних жінок з застосуванням ехографічних, доплерометричних й ендокринологічних досліджень, що дало змогу розширити наявні дані про патогенез фетоплацентарної недостатності та гіпогалактії. Науково обгрунтовано методику прогнозування та поетапної профілактики досліджених патологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Цапенко Т. В. 
Профілактика ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. В. Цапенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Проаналізовано особливості акушерської та перинатальної патології, їх зв'язок зі ступенем ожиріння вагітних. Доведено, що гормональна дисфункція під впливом функціональних розладів обміну ліпідів призводить до виникнення та прогресування ступеня ожиріння, що впливає на зростання акушерської та перинатальної патології у даного контингенту жінок. Отримано нові дані щодо внутрішньоутробного стану плода в жінок з ожирінням за даними кардіотокографії та біофізичного профілю плода. Патологічні зміни кардіотокографії та зниження показників зазначеного профілю плода є преморбідним фоном до розвитку гіпоксичного стану плода від матерів з ожирінням. У характеристиці стану плода від матері даного контингенту виявлено зниження адаптаційних можливостей з наступним розвитком дезадаптаційного синдрому у новонароджених і порушення клінічної адаптації у ранньому неонатальному періоді. Вперше розроблено та запропоновано спосіб профілактики ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням з використанням препаратів "Хофітол" і "Ліпін", спрямований на нормалізацію гормонального та ліпідного обмінів, що сприяє зниженню частоти ускладнень акушерської та перинатальної патології у жінок з ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-52 + Р716.226.415.202.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стефанко С. Л. 
Жирова тканина як ендокринний орган у вагітних з ожирінням / С. Л. Стефанко, Т. М. Дрінь // Здоровье женщины. - 2009. - № 8. - С. 165-167. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Корчинська О. О. 
Перебіг вагітності та пологів у жінок з ожирінням / О. О. Корчинська, У. В. Волошина, Т. В. Цибик // Україна. Здоров'я нації. - 2011. - № 1. - С. 89-92. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

У вагітних жінок з ожирінням різного ступеня підвищується ризик виникнення ускладнень під час вагітності і особливо під час пологів. Тому вагітні жінки та роділлі з ожирінням потребують пильного нагляду, оскільки становлять групу високого ризику з акушерських і перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мамедъярова Э. А. 
Тактики ведения беременности и родов у женщин с ожирением / Э. А. Мамедъярова, И. А. Шамхалова // Здоровье женщины. - 2011. - № 3. - С. 178-180. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Изучены особенности течения беременности и родов у женщин, страдающих ожирением, с разработкой мер профилактики осложнений. Проанализированы данные клинического обследования 142 беременных с ожирением. Возраст беременных с ожирением колебался от 21 года до 33 лет, составив в среднем 26 лет. Обследование проведено в сроки 28 - 41 нед гестации. Все беременные были разделены на три группы. В I группу вошли женщины с избыточной массой тела и I степенью ожирения (56 %), во II группу - со II степенью ожирения (47 %), в III группу - с III степенью ожирения (39 %). В качестве сравнения обследованы 38 беременных с нормальной массой тела (контрольная группа). В большинстве случаев при ожирении наблюдалось осложненное течение беременности с наличием нескольких осложнений. Гестоз отмечался в 87,9 % случаях. Кроме того, анализ данных карт беременных выявил недостаточность плаценты у 92,7 % пациенток. Полученные данные указывают на высокую частоту осложнений в течении и исходах беременностей у женщин с ожирением. Следовательно, возникает необходимость в скрининговом обследовании таких пациенток с целью выявления возможных причин возникновения осложнений, снижения их частоты и выработки тактики ведения беременностей и родов у данного контингента женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шелестова Л. П. 
Ускладнення вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституціональним ожирінням / Л. П. Шелестова // Здоровье женщины. - 2009. - № 7. - С. 201-203. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано частоти ускладнень вагітності та пологів у 128 вагітних з аліментарно-конституціональним ожирінням. До контрольної групи включено 30 здорових жінок. Аналіз одержаних даних показав, що в жінок з ожирінням виявлено високу частоту різноманітних ускладнень перебігу вагітності та пологів, що дозволяє припустити зв'язок між аліментарно-конституціональним ожирінням і розвитком ускладнень. Ускладнений перебіг вагітності і пологів негативно впливає на стан новонародженого. На підставі клінічного аналізу перебігу вагітності та пологів визначено, що вагітні з ожирінням належать до групи високого ризику щодо виникнення акушерської та перинатальної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Юзько О. М. 
Алельний стан гена ангіотензинперетворювального ферменту (ACE I/D) у вагітних із ожирінням / О. М. Юзько, Л. П. Сидорчук, Т. С. Булик // Здоровье женщины. - 2012. - № 8. - С. 95-97. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано частоту алелей і генотипів інсерційно-делеційного (I/D) поліморфізму гена ангіотензинперетворювального ферменту (ACE) у структурі вагітних із ожирінням і без ожиріння у Північно-Буковинському регіоні. Серед вагітних із ожирінням мутація у 16-у інтроні гена ACE спостерігається у 64,4 % випадків, що у 3,4 разу частіше, ніж серед вагітних без ожиріння. За характером алельного розподілу I/D-поліморфізму промоторної зони гена ACE переважає несприятливий D-алель (71,0 % випадків проти 29 % носіїв I-алеля), за вірогідного дефіциту гетерозиготності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Веропотвелян П. Н. 
Роль ожирения в развитии осложнений беременности и родов / П. Н. Веропотвелян, И. В. Гужевская, Н. П. Веропотвелян // Здоровье женщины. - 2012. - № 7. - С. 116-120. - Библиогр.: 49 назв. - рус.

Приведены данные обзора литературы и собственных исследований, касающихся риска развития осложнений беременности у пациенток с ожирением. Обращает внимание связь ожирения у беременных с возникновением врожденных пороков развития у плодов. Также приведены противоречивые данные публикаций о развитии у плодов, матери которых страдали повышенной массой тела, пороков сердца и сосудов, орофациальных расщелин. Во всех случаях у пациенток с ожирением необходимо проводить медико-генетическое консультирование с включением клинико-генеалогического и цитогенетического исследований, результаты которых подтвердили, что определенную роль в данной патологии играют наследственные факторы. Следует проводить прегравидарную подготовку для снижения массы тела до наступления беременности, так как во время беременности невозможно повлиять на исходную массу тела. Полученные результаты свидетельствуют о высокой эффективности превентивной терапии, которая позволяет значительно уменьшить число осложнений беременности, родов и, как следствие, существенно улучшить исходы беременности и родов для новорожденных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тарасенко К. В. 
Патогенетичне значення прозапальних цитокінів у розвитку ускладнень вагітності у жінок з ожирінням / К. В. Тарасенко, А. М. Громова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2012. - 75, № 2. - С. 52-55. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Булавенко О. В. 
Аналіз стану щодо низьковагових дітей, народжених від жінок з лейоміомою матки та надлишковою масою тіла / О. В. Булавенко, П. В. Яворський // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2012. - 75, № 5. - С. 23-25. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Выживание детей с низкой массой тела при рождении зависит от уровня интенсификации и внедрения новых акушерских технологий в перинатальных центрах, уровня оказания специализированной медицинской помощи и степени зрелости детей. Внедрение и использование новых акушерских технологий будет способствовать своевременной диагностике, лечению и снижению перинатальных потерь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 + Р716.216.569.714.1 + Р716.216.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Петруняк Р. І. 
Особливості стану фетоплацентарного комплексу у жінок з ожирінням та артеріальною гіпертензією / Р. І. Петруняк // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 1. - С. 63-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані обстеження 209 вагітних, з яких 55 - з ожирінням та артеріальною гіпертензією. Встановлено, що розвиток фетоплацентарної недостатності в таких жінок відбувається у разі порушень у системі плодо-плацентарного кровообігу. Показано, що дослідження рівня естріолу і плацентарного лактогена дозволяє виявити функціональні порушення фетоплацентарного комплексу на ранніх етапах їх виникнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.216.415.202.1 + Р716.216.410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського