Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.716.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Лебедєва О. А. 
Артифіційні аборти у дівчат-підлітків: профілактика ускладнень і реабілітація репродуктивної функції : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. А. Лебедєва; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2006. - 17 c. - укp.

Досліджено актуальне питання сучасної гінекології - зниження частоти патології репродуктивної системи у дівчаток-підлітків. Встановлено взаємозв'язок між частотою та клінічними проявами післяабортних ускладнень і особливостями їх психологічного статусу, системного імунітету та мікробіоценозу статевих шляхів. Запропоновано алгоритм лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів на підставі психопрофілактичної та медикаментозної корекції. Наведено методи контролю за ефективністю та прийнятністю різних лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів, що проводятсься у даній віковій категорії населення після артифіційних абортів з використанням психологічних, мікробіологічних та імунологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.716.218.1-5

Шифр НБУВ: РА342419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заболотнов В. А. 
Беременность и состояние новорожденных у юных ВИЧ-инфицированных женщин / В. А. Заболотнов, А. Н. Рыбалка, Ф. Ш. Хурамшин // Здоровье женщины. - 2009. - № 8. - С. 238-239. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.716.216.514.0 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Яковлєва Е. Б. 
Залізодефіцитна анемія і вагітність у підлітків / Е. Б. Яковлєва, Ю. М. Халецький, К. В. Комлєв, Є. Ф. Аріх // Здоровье женщины. - 2009. - № 8. - С. 148-151. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що сучасна епоха соціально-економічного та морально-етичного зламу породила ряд соціально-демографічних і медичних проблем, найбільш важливою з яких є збереження й охорона репродуктивного здоров'я населення України. Зокрема, основною метою цієї поширеної програми є охорона репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків, частота вагітностей і пологів в яких зростає з кожним роком. Визначено той факт, що в останні роки серед усіх ускладнень гестаційного процесу провідне місце посідає залізодефіцитна анемія. Жінки, а особливо підлітки з незакінченим у них процесом соматичного та статевого дозрівання, перебувають у стані маргінального балансу заліза, ризик розвитку в них анемії в період гестації у прихованій або наявній формі є особливо величезним. Інтерпретуючи тези ВООЗ, сформульовано концепцію "гемоглобінового оздоровлення" юних пацієнток як групи, найбільш підлеглої ризику виникнення в них залізодефіцитного гемогестозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.716.216.411.033.2

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рожковська Н. М. 
Досвід використання медикаментозного аборту у дівчат-підлітків / Н. М. Рожковська, Л. М. Попова, Ю. С. Мозговий // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 2. - С. 108-110. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено медичні та психологічні наслідки переривання вагітності за допомогою хірургічного та медикаментозного методів у дівчат-підлітків. Медикаментозне переривання вагітності виконано 18-ти юним пацієнткам, хірургічний аборт - 16-ти підліткам. Медикаментозний аборт проведено з призначенням 600 мг міфоліану одноразово, з наступним (через 48 годин) призначенням 200 мг мізопростолу. Показано, що медикаментозний аборт у дівчат-підлітків може бути альтернативою хірургічного аборту та супроводжується меншим числом ускладнень, більш швидкою нормалізацією гіпофізарно-гонадних співвідношень і більш сприятливими психоемоційними реакціями (зменшення або відсутність депресії, покращання самопочуття, активності та настрою за даними САН-тесту).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.716.218.1-52

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Паращук Ю. С. 
Иммуногормональная адаптация у несовершеннолетних беременных с железодефицитной анемией (ЖДА) / Ю. С. Паращук, Е. В. Благовещенский // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 2. - С. 89-92. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Отмечено, что у несовершеннолетних беременных с железодефицитной анемией (ЖДА) наблюдается высокая частота изменений основных иммуногормональных показателей, что проявляется снижением уровня эстриола, прогестерона, уменьшением содержания T- и B-лимфоцитов, повышением сывороточного IgG. Выявлена достоверная зависимость иммунных и эндокринных нарушений от степени тяжести ЖДА, которая может рассматриваться как гестационная компенсаторная реакция юного организма в ответ на железодефицитное состояние.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.716.216.411.033.2-3

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Яремчук Т. П. 
Сифіліс у неповнолітніх вагітних / Т. П. Яремчук, О. Т. Сіра // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 2. - С. 146-148. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено ретроспективний аналіз клінічних та епідеміологічних показників неповнолітніх вагітних із сифілісом. Наведено дані про виявлення раннього прихованого сифілісу та вторинного рецидивного сифілісу, частоту внутрішньоутробної загибелі плода та невиношування вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.716.216.591-3

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гаджиева А. С. 
Ранняя диагностика остеопении у новорожденных, перенесших перинатальную асфиксию, и факторы риска ее развития / А. С. Гаджиева, С. Ш. Гасанов // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 5. - С. 35-38. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Цель исследования - ранняя диагностика остеопении у преждевременно родившихся детей, перенесших асфиксию, и выявление факторов риска ее развития. Под наблюдением находились 68 преждевременно родившихся детей, перенесшие асфиксию, и 20 детей, родившихся в срок от нормальной беременности и родов (группа контроля). Тяжесть состояния детей оценивалась по шкале NEOMOD. Обследования проводились на 5 - 7 и 24 - 28 день жизни ребенка. В первую вошли 37 детей гестационного возраста 28 - 33 недель, во вторую - 31 ребенок гестационного возраста 34 - 37 недель. Исследовались концентрации паратиреоидного гормона (ПТГ), кальцитонина, остеокальцина (ОК), щелочной фосфатазы (ЩФ) в плазме крови на 5 - 7 и 24 - 28 днях жизни с помощью метода иммуноферментного анализа. Уровни общего кальция, фосфора в плазме крови и в моче исследовались на второй неделе (через 14 дней) биохимическим методом. Установлено, что, с одной стороны ПТГ, увеличивая содержание в крови кальция и фосфора, приводит к реабсорбции костной тканью, а с другой - уменьшает уровень ОК, участвующего в синтезе остеобластов. У всех недоношенных детей с повреждениями центральной нервной системы наблюдалось повышение уровня кальцитонина на фоне гипокальцемии и гипофосфотемии до конца неонатального периода. Выводы: учитывая низкий уровень ОК и высокий уровень ЩФ до конца неонатального периода, их можно считать ранними диагностическими маркерами развития остеопении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.716.212.22 + Р733.418.11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Слабкий Г. О. 
Аборти, пологи та інфекції, що передаються статевим шляхом у дівчат та дівчат-підлітків, як проблема системи громадського здоров'я / Г. О. Слабкий, І. С. Миронюк, О. Ю. Качур // Україна. Здоров'я нації. - 2021. - № 2. - С. 29-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити рівень абортів, пологів та інфекцій, що передаються статевим шляхом серед дівчат віком 10 - 14 років та дівчат-підлітків (15 - 17 років) України в динаміці 2015 - 2019 років. Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали дані галузевої статистичної звітності України за період 2015 - 2019 років. При проведені дослідження використано статистичний метод та метод структурно-логічного аналізу. Результати. Результати проведеного дослідження вказують на те, що частина дівчат віком 10 - 14 років та дівчат-підлітків віком 15 - 17 років починають раннє статеве життя та мають небезпечну статеву поведінку по відношенню до попередження небажаної вагітності та захворювання на іПСШ. На це вказує, на зважаючи на зменшення показників за роки дослідження, високий рівень абортів та захворювань на інфекції, що передаються статевим шляхом. Також зареєстровано високий рівень пологів у дівчат-підлітків: 6,03 на 1000 дівчат-підлітків віком 15 - 17 років життя. Висновки: вказана ситуація потребує від системи громадського здоров'я комплексної цілеспрямованої роботи серед підлітків з формування у них мотивованої поведінки утримання від раннього початку статевого життя та формування безпечної поведінки та навичок з безпечної поведінки з попередження небажаної вагітності та профілактики інфекціями, що передаються статевим шляхом. Така робота має проводиться як на рівні сім'ї, навчального закладу , де вони навчаються так і в неформальних колективах підлітків використовуючи метод "Рівний рівному".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.9 + Р733.516.12 + Р733.716.218.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського