Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*333.81$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Гриценок Л. І. 
Подолання стигматизації і дискримінації людей (дітей), які живуть з ВІЛ : Навч.-метод. посіб. / Л. І. Гриценок, І. І. Ткачук; Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи АПН України. - К. : Ніка-Центр, 2005. - 155 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Проаналізовано причини та наслідки стигматизації та дискримінації людей (дітей), хворих на ВІЛ/СНІД. Розглянуто питання протидії стигматизації та дискримінації, розкрито зміст виховної роботи з подолання стигматизації, описано ефективні форми проведення профілактичних занять з дітьми та молоддю, зокрема, активні, театралізовані, інтерактивні ігрові, інтелектуально-пізнавальні, художньо-прикладні. Висвітлено питання формування в учнів толерантного ставлення до людей (дітей), хворих на ВІЛ/СНІД.

Проанализированы причины и последствия стигматизации и дискриминации лиц (детей), больных ВИЧ/СПИДом. Рассмотрены вопросы противодействия стигматизации и дискриминации, раскрыто содержание воспитательной работы по преодолению стигматизации, изучены эффективные формы проведения профилактических занятий с детьми и молодежью, в частности, активные, театрализованные, интерактивные игровые, интеллектуально-познавательные, художественно-прикладные. Освещены вопросы формирования в учеников толерантного отношения к людям (детям), больным ВИЧ/СПИДом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-5я7 + Ю949.241я7 + Х911.3я7 + С5*652.4я7 + С5*333.81я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мороз А. В. 
Соціально-психологічна компетентність щодо реагування на скарги з питань гендерної дискримінації / А. В. Мороз // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2012. - № 2. - С. 150-155. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Означено актуальні проблеми щодо розгляду скарг громадян з питань гендерної дискримінації, розкрито їх специфіку. Розглянуто механізми реагування на скарги, обумовлені порушенням прав людини через належність до певної статі, та запропоновано пропозиції щодо їх вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 + С5*423.2*344 + С5*333.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кресіна І. О. 
Запобігання дискримінації в Україні в контексті європейської інтеграції : монографія / І. О. Кресіна, К. М. Вітман, В. П. Горбатенко, А. А. Коваленко, Л. І. Лойко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2015. - 383 c. - укp.

Розглянуто явище ксенофобії та дискримінації за ознаками расової, етнічної, національної належності, віросповідання, мови, віку, статі, гендерної ідентичності тощо. Охарактеризовано передумови, причини виникнення цих видів дискримінації, їх особливості та основні прояви в Україні. Досліджено сучасні політичні та правові механізми протидії й запобігання ксенофобії, дискримінації у різних країнах. Проаналізовано українське законодавство та міжнародну нормативно-правову базу щодо протидії дискримінації. На основі вивчення зарубіжного досвіду в сфері боротьби з різними видами дискримінації (США, країни Європейського Союзу, постсоціалістичні держави) сформульовано рекомендації щодо вдосконалення антидискримінаційного законодавства України. Визначено шляхи удосконалення антидискримінаційної складової державної етнонаціональної політики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР):Х803 + С5*333.81 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Равлінко З. П. 
До питання про співвідношення принципів рівності суб'єктів права та заборони дискримінації / З. П. Равлінко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2014. - Вип. 3. - С. 4-7. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено деякі аспекти співвідношення принципів рівності та заборони дискримінації. Обгрунтовано, що принцип заборони дискримінації має самостійне значення і не може бути зведений до будь-якого порушення принципу рівності. Проаналізовано національне та міжнародні визначення дискримінації. Відзначено про частково релятивний оціночний характер принципів юридичної рівності та заборони дискримінації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.7 + Х911.2 + С5*333.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Марценюк Т. О. 
Дискримінація за гендерною ідентичністю в Україні на прикладі трансгендерних людей / Т. О. Марценюк, В. С. Колеснік // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2014. - № 2. - С. 95-105. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Надано результати емпіричного експролаторного дослідження трансгендерних людей в Україні. Концептуалізовано поняття гендерної ідентичності та пояснено основну термінологію щодо трансгендерних людей, проаналізовано відповідне законодавсто в Україні. Узагальнено попередні міжнародні та українські дослідження щодо дискримінації трансгендерів. Охарактеризовано дискримінацію на соціалізаційному та інституційному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*333.81 + Х809(4УКР)343.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
6.

Blikhar V. S. 
Age discrimination as a threat to the anthropological absolute of human being (using the pandemic crisis as an example) = Вікова дискримінація як загроза антропологічному абсолюту людського буття (на прикладі пандемічної кризи) / V. S. Blikhar, N. M. Hren // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 20. - С. 28-38. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Мета статті - дослідження антропологічних та соціально-філософських вимірів існування людини старшої вікової групи в умовах викликів пандемічних загроз, зумовлених COVID-19. Для цього передбачено розв'язати низку завдань, з-поміж яких необхідно виокремити такі: дослідити прояви вікової дискримінації в контексті соціально-трудової сфери буття людини; акцентувати увагу на асиметрії поведінки соціуму та держави стосовно осіб старшої вікової групи у сфері охорони здоров'я у контексті пандемічної кризи; відобразити антропологічні особливості змін соціалізації та активності людини старшого віку в сучасних умовах глобалізаційно-пандемічних викликів. Теоретичний базис. Не дивлячись на таку широку репрезентацію вікової проблеми у суспільних відносинах все таки відсутніми є практичні гарантії, що стосувалися б саме дискримінаційних аспектів осіб старшої вікової групи у різних сферах їх прояву. Синергетичний розвиток соціальної реальності вимагає предметного аналізу питання в сучасних умовах трансформації життєдіяльності соціуму, на який впливають глобалізаційні кризи, зумовлені пандемічними загрозами COVID-19. Стереотипні припущення, що лежать в основі правової політики та усталених суспільних відносин, грунтуються виключно на застосуванні хронологічного віку. Новизна полягає в обгрунтуванні індивідуального підходу до осіб літнього віку через персоніфікацію особистих характеристик людини. Дослідження антропологічних та соціально-філософських вимірів існування людини старшої вікової групи в умовах викликів пандемічних загроз, зумовлених COVID-19, дало можливість проаналізувати диструктивізм вікової дискримінації в контексті соціально-трудової сфери буття людини. Крім того, акцентувати увагу на асиметрії поведінки соціуму та держави стосовно цих осіб у сфері охорони здоров'я та наголосити на антропологічних особливостях змін соціалізації та активності людини в сучасних умовах глобалізаційно-пандемічних викликів. Висновки: зовнішні загрози людського існування загострюють увагу реалізації та захисту прав, свобод людини, її свобідної волі та ідентичності. Пандемічні загрози трансформували всі виміри людського буття, особливо груп суспільства, що є менш соціально захищеними. Пандемічна криза створила додаткові підстави для дискримінації осіб старшої вікової групи у різних сферах людського буття. Урівнювання осіб за досягненням певного віку без персоніфікації особистісних характеристик індивіда є дискримінацією за віковою ознакою, що порушує принципи демократії та гуманізму в суспільстві, призводить до стигматизації особи, є причиною антропологічної кризи людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*652*423.124 + С5*333.81*423.124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Попередження стигми та дискримінації щодо ВІЛ-інфікованих військовослужбовців Збройних Сил України : навч. посіб. / С. Л. Литовка, О. М. Іванько, Ю. М. Депутат, І. В. Огороднійчук, А. А. Кожокару; Командування медичних сил Збройних сил України, Українська військово-медична академія. - Київ : Да Вінчі, 2022. - 143 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Розглянуто стигматизація і дискримінація як найважливіші й найпоширеніші проблеми, з якими стикаються ВІЛ-позитивні та хворі на СНІД люди, в тому числі військовослужбовці. Містить рекомендації медичним працівникам щодо запобігання та протидії дискримінації ВІЛ-інфікованих військовослужбовців з урахуванням специфіки їхньої діяльності. Розглянуто особливості міжнародного законодавства з питань подолання стигми та дискримінації людей, які живуть із ВІЛ (ЛЖВ). Досліджено особливості епідемічного процесу ВІЛ-інфекції і СНІДу серед військовослужбовців Збройних Сил України. Увагу приділено алгоритмам обстеження на ВІЛ-інфекцію з використанням швидких (експрес) тестів для виявлення антитіл до ВІЛ ½.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14-3 я73 + С5*333.81 я73 + Р514.0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70823 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського