Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*666*46*332.1-723.58$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Сурмин Ю. П. 
Днепропетровск в зеркале общественного мнения / Ю. П. Сурмин, С. М. Серегин, А. В. Решетниченко, В. В. Баштанник, Д. Ю. Нарижный, К. В. Машков, О. Б. Киреева. - Д. : "Пороги", 2002. - 243 c. - Библиогр.: 127 назв. - укp.

Освещена сущность мегаполиса и его роль в обществе. Проанализировано общественное мнение на примере большого индустриального города Днепропетровска как социальный институт. Описаны методика и техника измерения общественного мнения, а также его особенности и тенденции изменения. Рассмотрены ключевые вопросы политики государства в зеркале общественного мнения мегаполиса.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Легеза Я. О. 
Особливості взаємодії громадської думки та влади в Україні : автореф. дис... канд. політ. наук / Я. О. Легеза; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Здійснено політологічний аналіз поняття "громадська думка" та її здатність впливати на органи влади і навпаки - здатність влади змінювати громадську думку. Досліджено особливості суспільно-політичного життя останніх десятиріч, якими є автономізація публічного політичного простору, тобто формування та зміцнення суто публічних форм взаємодії та боротьби між політичними суб'єктами, що зумовило появу нових форм публічної активності. Такими формами є поява та посилення впливу особливого типу фахівця - експерта-політолога - професіонала в області політичної інтерпретації, типовим різновидом діяльності якого стало залучення до аргументації даних опитувань громадської думки. Запропоновано тезу, що для України доби постсоціалістичних трансформацій властивим є посилення впливу мас-медійних чинників на формування громадської думки, зменшення публічної активності громадян та нерозвиненість громадянського суспільства, яке будується за горизонтальними зв'язками громадської взаємодії. Запропоновано визначення та розглянуто форми і функції засобів масової інформації як важелі, за допомогою яких влада може формувати та змінювати громадську думку на сучасному етапі розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф018 + Ф024 + С5*666*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шевченко В. М. 
Ідентифікація громадської думки з проблем політики в соціологічних дослідженнях : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.02 / В. М. Шевченко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 16 c. - укp.

Здійснено узагальнення теоретичного доробку й практики організації та проведення емпіричних досліджень стану та динаміки громадської думки з проблем політики. З'ясовано специфіку соціологічного розуміння суттєвих характеристик змісту поняття політичної громадської думки у порівнянні з його традиційним полстерівським трактуванням. Розроблено комплекс методичних та технічних прийомів ідентифікації феномену громадської думки щодо проблем політики у процесі емпіричного дослідження, що дозволило відмежувати політичну громадську думку від суспільного настрою. Визначено методологічні принципи побудови вибірки й обрання адекватного методу та проведення емпіричного соціологічного дослідження стану і динаміки громадської думки з проблем політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Прасюк О. В. 
Електоральна громадська думка в Україні: проблеми поставання та виявлення : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / О. В. Прасюк; НАН України, Ін-т соціології. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Концептуалізовно електоральну громадську думку як різновид громадської думки. Визначено теоретико-методологічні засади вивчення громадської думки, розкрито її суб'єкт-об'єктну детермінованість та особливості функціонування. Проаналізовано структуру електоральної громадської думки та процес її становлення. Встановлено, що етапи формування електоральної громадської думки пов'язані з динамікою виборчого процесу. Вивчено комунікативну природу передвиборної агітації та її вплив на формування електоральної громадської думки. Окреслено соціально-політичні пріоритети електоральної громадської думки та шляхи вдосконалення політичних практик її формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*46*332.1-723.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського