Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*671.1*423.121$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Варяниця Л. О. 
Дитяча субкультура як фактор соціалізації молодшого школяра в навчально-виховному процесі : Автореф. дис... канд. пед. наук / Л. О. Варяниця; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2006. - 20 c. - укp.

Вперше визначено особливості впливу дитячої субкультури на процес соціалізації молодшого школяра. Досліджено умови формування соціальної компетентності дітей шести-семи років у просторі дитячої субкультури. З'ясовано сутність та зміст поняття "дитяча субкультура молодших школярів". Удосконалено й доповнено теорію та методику соціально-педагогічної роботи з молодшими школярами щодо забезпечення опосередкованого впливу на збагачення дитячої субкультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.1 + Ч421.331.1 + С5*671.1*423.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Народна культура українців: життєвий цикл людини : іст.-етнол. дослідж. : у 5 т. Т. 1. Діти. Дитинство. Дитяча субкультура / Н. В. Аксьонова, В. К. Борисенко, О. О. Боряк, М. В. Гримич, Г. В. Довженок. - 2-ге вид., перероб. та допов. - Київ, 2016. - 407 c. - укp.

Видання надає змогу подивитися на людину в культурі з позицій статево-вікової стратифікації. Зазначено, що в традиційній культурі вік людини визначали не кількістю прожитих років, а фізіологічними функціями та соціальними маркерами. Зібрано дослідження сучасних етнологів, пов'язані з темою дитинства в традиційній культурі. Висвітлено етнографічні традиції XIX ст. і емпірично-еволюційний підхід радянської школи, модний у 1970 - 1980-х рр. структурно-семіотичний науковий стиль московської школи, окремі спроби застосування західних методик. Розглянуто класичні етнографічні праці кінця XIX ст. - початку XX ст., з яких в українській науці починалися дослідження дитячої субкультури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР)-522 я43 + С5*671.1*423.121 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356486/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мунтян І. В. 
Дитяча безпритульність як субкультура в сучасному українському суспільстві : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук: 22.00.04 / І. В. Мунтян; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2017. - 19 c. - укp.

Розглянуто сучасні теоретико-методологічні підходи дослідження дитячої безпритульності, окремо виділено соціологічний дискурс дослідження цього феномену. Аргументовано положення про необхідність визнання безпритульних дітей не лише об'єктом, але й насамперед суб'єктом соціальних відносин, які формують особистий простір, використовуючи певні практики, норми, цінності. На підставі соціологічної статистичної інформації, результатів спостережень за повсякденним життям безпритульних дітей, результатів глибинних інтерв'ю з молоддю з колишніх і теперішніх безпритульних, складено соціокультурний портрет безпритульного. У дослідженні застосовано змішану методологію, що дало змогу вивчати проблему комплексно, визначити масштаби і специфіку дитячої безпритульності в сучасних умовах. Детальний аналіз повсякденного життя безпритульних дає підстави розглянути дитячу безпритульність як особливу субкультуру або особливу форму солідаризації між безпритульними дітьми, яка початковує нові "ціннісні" вектори, що сприяють виникненню вуличного "ми". Охарактеризовано безпритульних дітей як окрему субкультуру, яка відрізняється власними нормами життя і правилами поведінки, особливістю якої є також зв'язок зі світом дитинства, з одного боку, і злочинним (кримінальним) світом - з іншого. Особливу увагу звернено на проблему адаптації та інтеграції молоді з досвідом безпритульного життя у "велике суспільство". На підставі аналізу глибинних біографічних інтерв'ю подано життєві історії, стратегії виживання молодих людей з колишніх безпритульних. Окреслено головні напрями регулювання проблеми дитячої безпритульності за дисциплінарними вимірами його здійснення, враховуючи рівні профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*361.2 + С5*671.1*423.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського