Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(0)323.4-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Рейда Р. М. 
"Готські" війни та античні держави Північного Надчорномор'я : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / Р. М. Рейда; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Розглянуто події "готських" війн (232 - 270 рр. н.е.) на території Північного Надчорномор'я. Акцентовано увагу на контактах між народами з різним суспільно-економічним та політичним рівнем розвитку, а саме, варварського населення Південно-Східної Європи з античними центрами Північного Надчорномор'я під час "готських" війн. Простежено характер контактів між варварами та античним населенням регіону напередодні походів. Розглянуто рівень суспільно-політичного розвитку варварського населення Південно-Східної Європи, детермінований його суспільно-економічним розвитком. Виділено три основні райони на території Північного Надчорномор'я, контакти яких з варварами-учасниками "готських" війн, мали своєрідні риси та наслідки. Запропоновано хронологічний поділ "готських" війн на території регіону на два періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-684 + Т3(0)324.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Литовченко С. Д. 
Римсько-вірменські відносини в І ст. до н.е. - на початку І ст. н.е. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. Д. Литовченко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

Показано, що у період з I ст. до н. е. до початку I ст. н. е. більшість вірменських царів прагнула налагодити стосунки з римлянами. За допомогою союзу з Римом царі Великої Вірменії намагалися протистояти зростаючій експансії Парфії. Відзначено, що менш послідовною політикою була політика Риму стосовно вірменського царства. Гней Помпей перетворив царство Тіграна II з ворожої на дружню державу, однак Марк Ліціній Красс та Марк Антоній порушили союзні відносини з Артаваздом II. Август спробував повернутися до традиційно дружньої політики стосовно Вірменії, але потім був змушений відкрито втрутитись у внутрішні справи союзної держави. Зроблено висновок, що у даний період Велика Вірменія перетворилася на другорядну державу. Політика Риму в другій половині I ст. до н.е. сприяла посиленню сепаратистських настроїв серед вірменської знаті. Занепад Великої Вірменії негативно відбився на політиці римлян у регіоні, тому що вони втратили надійного союзника та були змушені постійно піклуватися про забезпечення свого впливу у Вірменії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-6 + Т3(0)324.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лозинська С. О. 
Прикордонна політика Римської імперії у Центрально-Східній Європі (I - III ст. н. е.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С. О. Лозинська; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто особливості, характер і зміст прикордонної політики із використанням збройних сил Риму у Центрально-Східній Європі в І - ІІІ ст. н.е. Охарактеризовано основні етапи розбудови східноєвропейських лімесів та їх роль у багатофункціональній системі відносин Риму з варварськими племенами. Розкрито роль і характер намісництва та військових з'єднань у проведенні лімесної оборони й організації функціонування приєднаних територій. З'ясовано вплив різноманітних факторів, які сприяли романізації провінцій та населення в прикордонній смузі. Вивчено процес еволюції військової політики, яка проводилась в районах Карпато-Дунайських земель. Досліджено причини та характер змін прикордонної та військової політики Риму у середині ІІ - ІІІ ст. н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рейда Р. М. 
До питання про морський похід варварських народів Північного Причорномор'я 269 р. н. е. / Р. М. Рейда // Археологія. - 2007. - № 4. - С. 54-60. - Бібліогр.: с. 59 - укp.

Охарактеризованы технические аспекты подготовки похода 269 г. - одного из самых грандиозных в истории готских войн 30 - 70-х гг. III в. Детально рассмотрены возможности создания варварскими племенами Северного Причерноморья собственного флота для данного похода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(0)323.4 + Т3(0)323.4-684

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яновський Я. М. 
Війна гунського союзу племен із Західною Римською імперією 451 - 455 рр.: генеза, перебіг подій та наслідки : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Я. М. Яновський; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2016. - 20 c. - укp.

Розглянуто витоки, передумови й причини війни гунського союзу племен, очолюваного Аттілою, із Західною Римською імперією у 451 - 455 рр. Висвітлено перебіг подій на тлі активізації Великого переселення народів. Простежено особисті взаємини Аттіли з Аецієм. Охарактеризовано наслідки цієї війни як для гунської держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-684

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гуменний В. Л. 
Римська імперія і Парфія: політичні та військові контакти (кінець I ст. до н.е. - початок III ст. н.е.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. Л. Гуменний; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Досліджено основні форми, структуру та механізми політичних і військових контактів між Римською імперією та Парфією у добу принципату. Взаємовідносини цих двох державних утворень розглянуто шляхом вивчення образу "іншого", який безпосередньо впливав на конкретну сторону зовнішньої політики цих держав. На основі залучення широкого джерельного матеріалу проаналізовано образ Парфії у римській ідеології, літературі та пропаганді. Формування та реалізацію основних форм політичних контактів, які були пов'язані з роллю римського імператора, його оточення та родичів у політичному протистоянні з Парфією охарактеризовано як специфічні політичні практики. Реконструйовано еволюцію парфянської стратегії та окреслено вплив внутрішньополітичної боротьби в Парфії на взаємини з Римською імперією. Особливу увагу приділено аналізу військових кампаній та прикордонної політики Риму, яку проаналізовано як у військовому аспекті так і через вивчення становища пограничних царств, провінцій, міст і груп населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-642 + Т3(0)323.4-682 + Т3(0)324.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438219 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського