Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-297 я431$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Жінка в науці та освіті: минуле, сучасність, майбутнє : Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., Київ, 3 - 4 груд. 1999 р. / ред.: М. Жулинський. - К., 1999. - 282 c. - укp.

Висвітлено положення жінки в науковій та освітянській сферах України та зарубіжних країн. Наведено приклади того, що подолання патріархальних стереотипів у ставленні до жінки та щодо її вторинної ролі у науці та освіті, використання жіночого потенціалу є важливими покращання ситуації в науці та суспільстві в цілому. Визначено роль гуманітарної освіти у вихованні інтелігента-патріота, питання розширення міжнародних контактів, зокрема, з жіночими науковими організаціями. Розглянуто напрями роботи державних установ, відповідальних за розвиток науки та освіти в країні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч216(4УКР)17 я431 + Ч34(4УКР)42 я431 + Ф74(4УКР)045.2 я431 + Т3(4УКР)0-297 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сестри по обидві сторони Збруча: історичний досвід жіноцтва Галичини та Наддніпрянщини : матеріали Першої міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 125-й річниці з дня народж. О. Басараб, 23 - 24 верес. 2014 р., Львів / Львів. облдержадмін., Львів. обл. організація "Т-во українок ім. О. Басараб", Львів. нац. ун-т ветеринар. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознавства. - Львів : СПОЛОМ, 2014. - 143, [3] c. - укp. - bel.

Досліджено жіночі історії та жіночий рух України як соціальне явище. Висвітлено автобіографії та професійні звершення провідниць українського фемінізму, ставлення різноманітних верств населення та політичних течій до цього явища. Проаналізовано ідейно-теоретичну єдність жінок України та світу, спільність та відмінність жіночого руху Наддніпрянської та Західної України. Розглянуто психоемоційну сутність С. Крушельницької на тлі соціокультурних передумов буремної епохи кінця XIX - першої чверті XX ст. Надано відомості про творчий шлях художниці з Галичини І. Нижник-Винників, яка в період 1950 - 1980-х рр. своїм мистецтвом послідовно утверджувала в політкультурному середовищі Європи великі духовні та культурно-мистецькі надбання своєї Батьківщини. Показано, як українки Галичини розуміли поняття патріотизму та обов'язку в граничній ситуації, яку створила війна, а також вплив жінок на формування патріотичних почуттів у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-297 я431 + Ф74(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського