Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)305.652.11-21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Полянська А. С. 
Управління розвитком підприємств нафтогазового комплексу на основі дослідження їх потенціалу / А. С. Полянська, С. А. Побігун // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2009. - № 1. - С. 141-146. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні і практичні аспекти дослідження потенціалу розвитку підприємств нафтогазового комплексу. Використано сучасні методики діагностики потенціалу розвитку організацій для виявлення резервів поліпшення результатів роботи. Запропоновано напрямки поліпшення управління розвитком на підприємствах нафтогазового комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36-6 + У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корд Камран 
Стратегічне управління підприємствами нафтогазового комплексу : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Корд Камран; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2011. - 19 c. - укp.

Запропоновано двотріадну модель взаємодії основних елементів системи стратегічного управління підприємством, яка складається з мети, місії, організаційної культури та структури організації, спільним елементом для яких є стратегія, яка дозволяє об'єднати положення окремих напрямів у теоріях стратегічного управління. Розроблено інструментарій аналізу динамічних характеристик інтегрального показника та категорій політики індексу економічної свободи для підприємств країн-лідерів з виробництва нафти та газу на підставі кореляційного аналізу наборів статистичних даних, що дозволяє визначити довгострокові перспективи торговельно-економічного співробітництва в енергетичній сфері з урахуванням положень концепції сталого розвитку. Удосконалено моделі процесу стратегічного управління, а саме послідовність формулювання місії, цілей та стратегій розвитку підприємств нафтогазового комплексу в контексті міждержавних зв'язків, основними складовими якого є традиційні елементи (аналіз потенціалу підприємства, формулювання місії, планування стратегічних змін тощо) та другорядними (організаційна культура, імідж підприємства, стилі управління).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Василишина Н. Є. 
Управління підприємствами в умовах зовнішніх регулювань : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н. Є. Василишина; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2009. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано системні засади організації ефективної та результативної взаємодії зовнішніх регуляторів з керівниками підприємств на підставі створення моделі їх поведінки в процесі та процедурах практичної реалізації зовнішніх регулювань на рівні окремих підприємств. Виявлено відсутність у сьогоднішній практиці регулювання - управління підприємствами досвіду та рекомендацій з формування, налагодження та розвитку позитивних взаємостосунків. Зокрема, між владою та підприємництвом, між представниками влади та керівниками підприємств, а також між керівниками різних рівнів ієрархії підприємницьких корпоративних структур, які б враховували появу нових відносин власності, виникнення, формування та дію нових ціннісних категорій, життєвих позицій, мотивів діяльності підприємців і керівників підприємницьких структур з одного боку та працівників і керівників вищестоячих корпоративних структур, органів державного управління та місцевого самоврядування з іншого. Обгрунтовано необхідність організації умов ефективної та результативної співпраці підприємницької та владної складових вітчизняного економічного життя. Запропоновано методи та тестові інструменти оцінки готовності службовців і підприємців до ефективної співпраці у єдиній системі регулювання - управління підприємницькою діяльністю з одержанням максимальної користі для суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.354 + У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Фадєєва І. Г. 
Системно-синергічні засади управління розвитком нафтогазових підприємств корпоративної структури : монографія / І. Г. Фадєєва; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2012. - 460 c. - Бібліогр.: с. 422-459 - укp.

Проаналізовано передумови використання системно-синергічного підходу для ефективної взаємодії та розвитку нафтогазових підприємств корпоративної структури. Вивчено концепцію системно-синергічного розвитку нафтогазовидобувних корпоративних систем. Проаналізовано взаємозв'язки окремих елементів витрат підприємств та вибір раціонального критерію оптимальності процесу їх формування. Обгрунтовано застосування штучних нейронних мереж для прогнозування собівартості буріння нафтових і газових свердловин. Проведено структурний аналіз нафтогазовидобувного підприємства як об'єкта управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Полянська А. С. 
Актуальність ситуаційних теорій керівництва в управлінні розвитком підприємств нафтогазового комплексу / А. С. Полянська // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2013. - № 1. - С. 209-216. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З метою забезпечення реалізації змін, що супроводжують процеси розвитку підприємств нафтогазового комплексу, запропоновано методичні рекомендації щодо вибору та використання ситуаційних стилів керівництва. Розглянуто теоретичні й практичні аспекти використання ситуаційних теорій керівництва в процесі трансформаційних перетворень на підприємствах. Досліджено особливості теорій ситуаційних стилів керівництва, що надають змогу значно поліпшити результати діяльності підприємств із врахуванням чинників, що здійснюють найбільший вплив на результати управлінської діяльності. Виділено переваги і недоліки ситуаційних стилів керівництва з метою досягнення цілей розвитку та вирішення поточних завдань. Обгрунтовано доцільність застосування сучасних технологій менеджменту, зокрема аутсорсингу і аутстафингу в управлінській діяльності. Розроблено методичні рекомендації щодо вибору стилів керівництва на засадах ситуаційного управління. Запропоновано шляхи успішного впровадження окремих елементів сучасних теорій ситуаційного керівництва в досягненні цілей розвитку підприємств нафтогазового комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фадєєва І. Г. 
Методологічні засади управління діяльністю підприємств нафтогазовидобувної галузі / І. Г. Фадєєва // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2013. - № 2. - С. 205-212. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто методологічні засади управління діяльністю підприємств нафтогазовидобувної галузі. Показано, що відповідно до змін зовнішніх ринкових чинників і внутрішнього середовища повинна змінюватися і методологія прийняття стратегічних рішень на основі використання інтелектуальних методів управління. Доведено, що однією із сучасних концепцій стратегічного управління за умов системних перетворень у галузі є концепція, побудована на засадах синергетики. Методологічні проблеми поділені на дві групи. До першої групи віднесені принципи пізнання, пов'язані з філософією, гносеологією. Уточнено їх базові дефініції, а також сутність, зміст, принципи, особливості і закономірності формування диференційних вартісних оцінок окремо нафти і газу у багатокомпонентній суміші, що видобувається зі свердловини. Друга група методологічних проблем - це способи і прийоми дослідження, які складають концептуальне уявлення про методологію дослідження процесів розробки нафтових і газових родовищ. Запропоновано визначення синергії у стратегічному управління нафтогазовидобувними підприємствами, уточнено дефініцію синергічного ефекту у стратегічному розвитку цих підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36-61 + У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Побігун С. А. 
Економетричний супровід стратегічного управління нафтогазовими підприємствами : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. А. Побігун; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2013. - 21 c. - укp.

Розглянуто теоретико-методичні засади економетричного супроводу стратегічного управління нафтогазовими підприємствами України. Висвітлено проблеми процесів стратегічного управління на нафтогазових підприємствах України. Проаналізовано умови функціонування та взаємовідносин таких підприємств із зовнішнім середовищем. Обгрунтовано доцільність застосування системи економетричного супроводу як технології, яка забезпечить обгрунтування стратегічних управлінських рішень. Запропоновано методичний підхід щодо впровадження моделі стратегічного управління нафтогазовими підприємствами в критеріях сталого розвитку, модель оцінки ефективності стратегічного управління із застосуванням економетричних досліджень на основі індексу стратегічної конкурентоспроможності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фадєєва І.Г. 
Системно-синергічні засади управління нафтогазовидобувними підприємствами корпоративної структури : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / І.Г. Фадєєва; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2013. - 40 c. - укp.

Розкрито актуальну науково-прикладну проблему формування, використання та розвитку системно-синергічних засад управління нафтогазовидобувними підприємствами корпоративної структури. Обгрунтовано значущість системно-синергічного підходу до управління економічним розвитком нафтогазовидобувних підприємств корпоративної структури. Уточнено термінологічно-категорійний апарат у сфері дослідження системно-синергічного управління підприємствами. Розроблено парадигму синергічного розвитку нафтогазовидобувних підприємств корпоративної структури та концепцію управління нафтогазовидобувними підприємствами на засадах формування позитивного і негативного зворотних зв'язків. Запропоновано феноменологічну математичну модель динаміки видобування вуглеводнів. Удосконалено структуру системи інформаційної підтримки прийняття управлінських рішень на підприємствах. Розвинуто теоретичні засади створення організаційно-економічного механізму синергічного розвитку нафтогазовидобувних підприємств, удосконалено систему планування і координування взаємодії підсистем управління підприємствами. Увагу приділено питанням координування взаємодії підсистем у інтегрованій ієрархічній системі управління нафтогазовидобувним підприємством корпоративної структури. Обгрунтовано методологічні засади організації роботи підсистем синергічної орієнтації, взаємодії, організаційно-синергічної інтеграції та інноваційно-синергічного розвитку нафтогазовидобувних підприємств, побудовано системну модель формування синергічних ефектів у їх діяльності. Розроблено концептуальні засади управління корпоративним розвитком нафтогазовидобувних підприємств на основі синергетики. Запропоновано найважливіші напрями, у яких закладено основні резерви розвитку нафтогазовидобувних підприємств корпоративної структури на системно- синергічних засадах, спрямовані на удосконалення систем менеджменту шляхом розроблення й ухвалення більш обгрунтованих управлінських рішень, покращання систем інформаційного забезпечення в управлінській сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фадєєва І. Г. 
Системно-синергічні засади управління нафтогазовидобувними підприємствами / І. Г. Фадєєва // Нафтогаз. енергетика. - 2013. - № 2. - С. 128-142. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено аспект розв'язання науково-прикладної проблеми формування, використання та розвитку системно-синергічних засад управління нафтогазовидобувними підприємствами корпоративної структури. Обгрунтовано значущість системно-синергічного підходу до управління економічним розвитком нафтогазовидобувних підприємств корпоративної структури, уточнено термінологічно-категорійний апарат у сфері дослідження системно-синергічного управління підприємствами. Розроблено парадигму синергічного розвитку нафтогазовидобувних підприємств корпоративної структури та концепцію управління нафтогазовидобувними підприємствами на засадах формування позитивного і негативного зворотних зв'язків. Розроблено феноменологічну математичну модель динаміки видобування вуглеводнів. Удосконалено структуру системи інформаційної підтримки прийняття управлінських рішень на підприємствах. Розвинуто теоретичні засади створення організаційно-економічного механізму синергічного розвитку нафтогазовидобувних підприємств, удосконалено систему планування та координування взаємодії підсистем управління підприємствами. Розв'язано завдання координування взаємодії підсистем у інтегрованій ієрархічній системі управління нафтогазовидобувним підприємством корпоративної структури. Сформульовано методологічні засади розв'язання завдання організації роботи підсистем синергічної орієнтації, взаємодії, організаційно-синергічної інтеграції та інноваційно-синергічного розвитку нафтогазовидобувних підприємств, побудовано системну модель формування синергічних ефектів у їх діяльності. Розроблено концептуальні засади управління корпоративним розвитком нафтогазовидобувних підприємств на засадах синергетики. Запропоновано найважливіші напрями, у яких закладено основні резерви розвитку нафтогазовидобувних підприємств корпоративної структури на системно-синергічних засадах, спрямовані на вдосконалення систем менеджменту шляхом розробки й ухвалення більш обгрунтованих управлінських рішень, покращання систем інфомаційного забезпечення в управлінській сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-6 + У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фадєєва І. Г. 
Нечітка логіка як інструмент ризик-контролінгу в контексті проактивного управління нафтогазовидобувними підприємствами / І. Г. Фадєєва, О. І. Гринюк // Бізнес Інформ. - 2019. - № 4. - С. 212-220. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - пошук шляхів підвищення ефективності функціонування нафтогазовидобувних підприємств (НГВП) в умовах невизначеності бізнес-середовища. Обгрунтовано актуальність застосування методів нечіткої логіки як інструменту ризик-контролінгу в рамках забезпечення проактивного управління нафтогазовидобувними підприємствами. Удосконалено модель системи ризик-контролінгу НГВП, яка, на відміну від існуючих, доповнена каскадною нечіткою моделлю типу Мамдані - оцінювання та прогнозування ймовірності настання ризиків, що створює передумови для проактивного управління суб'єктом господарювання. Сформовано модель імплементації системи ризик-контролінгу в систему проактивного управління НГВП, яка базується на інтегруванні систем управління ризиками та ризик-контролінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Обельницька Х. В. 
Оцінювання соціально-економічної ефективності системи корпоративного управління нафтогазовими підприємствами : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Х. В. Обельницька; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2016. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні положення системи корпоративного управління нафтогазовими підприємствами та розроблено практичні рекомендації щодо поліпщення оцінювання її соціально-економічної ефективності. Досліджено теоретичні основи та сучасні моделі корпоративного управління, зокрема визначено сутність поняття "системи корпоративного управління підприємством", "соціально-економічної ефективності корпоративного управління підприємством". Розглянуто стан корпоративного управління нафтогазовими підприємствами. Обгрунтовано систему показників оцінювання соціально-економічної ефективності системи корпоративного управління підприємствами. Проаналізовано соціально-економічну ефективність системи корпоративного управління нафтогазовими підприємств. Побудовано модель оцінювання соціально-економічної ефективності системи корпоративного управління такими підприємствами на основі методів економічної статистики. З метою вдосконалення системи корпоративного управління цими підприємствами розроблено інтегральний показник соціально-економічної ефективності системи корпоративного управління нафтогазовими підприємствами на основі методу таксономії. Побудовано мультиплікативну модель оцінювання соціально-економічної ефективності системи корпоративного управління нафтогазових підприємствами. Наведено напрями контролю для підвищення ефективності функціонування системи корпоративного управління нафтогазовими підприємствами як складових системи корпоративного контролю, за кожним напрямом окреслено коло завдань та запропоновано шляхи їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Попадинець І. Р. 
Формування механізму управління мотивацією праці менеджерів на нафтогазових підприємствах : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. Р. Попадинець; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2016. - 21 c. - укp.

Розвинуто концептуальні засади та розроблено практичні рекомендації щодо побудови механізму управління мотивацією праці менеджерів (МУМПМ) на нафтогазових підприємствах. Узагальнено понятійно-категоріальний апарат мотивації управлінської праці. Визначено та розкрито суть концептуальної змістової характеристики МУМПМ. Сформовано систему критеріїв та показників оцінювання ефективності мотивації праці менеджерів. Обгрунтовано комплексний методичний підхід до визначення рівня такої мотивації. Проведено аналіз загальних результатів діяльності підприємства та мотивації управлінського персоналу. Здійснено оцінку мотивації праці менеджерів нафтогазових підприємств. Побудовано теоретико-аналітичну модель МУМПМ і обгрунтовано її математичну формалізацію. Проведено моніторинг ефективності МУМПМ нафтогазових підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-212.14-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Даляк Н. А. 
Оцінювання системи управління взаємовідносинами з контрагентами нафтогазових підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. А. Даляк; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2019. - 22 c. - укp.

Роботу присвячено вирішенню актуального науково-прикладного завдання поглиблення та розвитку теоретичних положень та практичних рекомендацій щодо оцінювання системи управління взаємовідносинами з контрагентами нафтогазових підприємств. Проведено дослідження епістеміологічних основ системи управління взаємовідносинами підприємств з контрагентами та конкретизовано сутність цієї дефініції, запропоновано авторське трактування поняття "концепція системи управління взаємовідносинами". Сформовано загальну схему процесу організації проведення експертного дослідження системи управління взаємовідносинами з контрагентами нафтогазових підприємств. Представлено організацію, послідовність і взаємозв’язок процесів координації в системі управління розвитком взаємовідносин з контрагентами нафтогазових підприємств з процедурами взаємоузгодженості та скоординованості інтересів всіх контрагентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського