Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)421.525.1-861$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Глущенко О. М. 
Науково-методичні підходи до удосконалення системи цін і тарифів на лікарські засоби, що виготовляються аптеками : автореф. дис... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О. М. Глущенко; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2009. - 24 c. - укp.

Розроблено науково-методичні підходи до розрахунку тарифів за індивідуальне виготовлення ліків, внутрішньоаптечну заготовку та фасувальні роботи відповідно до Національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Вивчено та проаналізовано дані фахових джерел з питань виготовлення та сучасних підходів до визначення вартості екстемпоральних ліків. На підставі анкетування фахівців визначено коефіцієнти витратомісткості багатокомпонентних лікарських форм. Доведено залежність виробничих витрат аптек від кількості та складності виготовлених ліків, основних фінансово-господарських показників і розроблено кореляційно-регресійні рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Євтушенко О. М. 
Моделювання впливу ринкових факторів на ціни лікарських препаратів / О. М. Євтушенко // Фармаком. - 2010. - № 1. - С. 123-132. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Змодельовано вплив ринкових факторів на ціни лікарських препаратів. Проаналізовано ринок лікарських засобів. На базі одержаних даних виведено рівняння залежності ціни від таких факторів як термін присутності на ринку, якість лікарських засобів, обізнаність фахівців, наявність в аптеках, ціна оригінального препарату. За допомогою моделі є можливим одержання теоретично обгрунтованої ціни для будь-якого лікарського засобу, що є основою для подальшого моделювання ринкової ситуації з урахуванням власних заходів фірми та дій конкурентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + У9(4УКР)421.525.1-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Косяченко К. Л. 
Наукове узагальнення підходів до формування системи цін на лікарські засоби та реімбурсації їх вартості у країнах ЄС / К. Л. Косяченко, А. С. Немченко // Фармаком. - 2010. - № 1. - С. 118-122. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Запропоновано методику аналізу міжнародних підходів до формування системи цін на лікарські засоби (ЛЗ) і реімбурсації їх вартості. Для цього визначено три групи країн аналізу та еталонні країни залежно від соціально-економічних показників розвитку та особливостей організації систем охорони здоров'я та фармації. Проаналізовано загальні підходи до ціноутворення та реімбурсації вартості на ЛЗ серед груп країн аналізу та визначено їх основні відмінності. У відповідності до визначених відмінностей проаналізовано методи державного регулювання системи цін в еталонних країнах та сформульовано основні принципи їх застосування. Встановлено, що основними методами державного регулювання цін на ЛЗ у країнах ЄС є референтне ціноутворення, моніторинг, встановлення диференційованої шкали торговельних націнок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4)26 к + У9(4УКР)421.525.1-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шевченко М. В. 
Державне регулювання ціноутворення та системи відшкодування лікарських засобів в Україні / М. В. Шевченко, Н. Т. Кучеренко // Україна. Здоров'я нації. - 2014. - № 2. - С. 86-93. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити принципи та механізми державного регулювання ціноутворення та системи відшкодування вартості лікарських засобів в Україні з використанням найкращих світових практик. Використано такі методи: бібліографічний, статистичний і порівняльного аналізу. Наведено методологічні підходи до ціноутворення на лікарські засоби в Україні. Показано, що державне регулювання цін і система відшкодування є одними з найефективніших інструментів вирішення цього завдання. Визначено підходи до запровадження оптимальної моделі державного регулювання ціноутворення та системи відшкодування в Україні. Встановлено, що вартість лікарських засобів є важливим фактором доступності населення до них, а способами поліпшення доступності є підвищення рівня бюджетного фінансування, відшкодування затрат через страхові механізми, стимулювання споживання генериків, відповідна закупівельна практика, розвиток конкуренції та одержання знижок від виробників, механізми регулювання імпорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Маганова Т. В. 
Формування попиту на контрацептиви з використанням методу ван Вестендорпа на підставі встановлення споживчої цінності / Т. В. Маганова // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2021. - 14, № 3. - С. 343-353. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Один из основных показателей потребительской ценности товара - цена. Ее спорная идеалистико-материалистическая основа направлена на обеспечение интересов двух противоположностей - производителя/продавца и покупателя. Верно принятые ценовые решения с учетом требований обоих участников фармацевтического рынка позволят эффективно регулировать процессы деятельности фармацевтического бизнеса и системы обеспечения. Цель работы - апробация метода ван Вестендорпа на примере контрацептивов, установление их потребительской ценности для дальнейшего принятия рациональных решений относительно совершенствования системы обеспечения противозачаточными средствами украинских потребителей-женщин. В исследовании использован маркетинговый метод ван Вестендорпа на основе анкетирования квотной выборки женщин репродуктивного возраста одного из регионов Украины. Основные расчуты проведены в среде программного обеспечения MS Excel 2010. Опрос 420 женщин позволил определить максимальные диапазоны готовности платить (точки граничной дешевизны и дороговизны) для всех существующих фармацевтических видов контрацепции (гормональной, негормональной, медицинских изделий) в возрастных и доходных квотах. Установлено, что ценовая чувствительность зависит от социально-экономических показателей. Выводы: установленные максимальные диапазоны готовности платить значительно ниже рыночных цен на контрацептивы. Исключение составляют дешевые и распространённые противозачаточные средства (аэрозоль и мужской презерватив), что подтверждает необходимость использования маркетинговых методов исследования для удовлетворения потребностей потребителей-женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + У9(4УКР)421.525.1-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Назаркіна В. М. 
Теоретико-прикладне обґрунтування соціально-економічної системи ціноутворення на лікарські засоби на засадах оцінки технологій охорони здоров'я : автореф. дис. ... д-ра фармацевт. наук : 15.00.01 / В. М. Назаркіна; Національний фармацевтичний університет. - Харків, 2021. - 44 c. - укp.

Розроблено теоретичні, методичні та науково-практичні засади удосконалення системи ціноутворення на лікарські засоби (ЛЗ) на засадах оцінки технологій охорони здоров’я (ОТОЗ, англ. Health Technology Assessment – НТA), що сприятиме підвищенню доступності ліків для населення України та їх раціональному застосуванню. Обґрунтовано теоретико-прикладні підходи щодо розробки моделі ціноутворення на ОЛЗ у контексті упровадження ОТОЗ. Запропоновано узагальнену модель референтного ціноутворення на препарати інсулінів, що передбачає обґрунтування вибору країн, критеріїв розподілу препаратів на референтні групи (РГ) та методики визначення РЦ, упровадження якої дозволяє суттєво підвищити доступність ОЛЗ. Розроблено бізнес-процес формування реєстру РЦ (цін відшкодування) та стандартну операційну процедуру (СОП) формування цін на препарати інсуліну. Розроблено науково-методичні підходи щодо удосконалення надання фармацевтичної допомоги хворим за умов реалізації пілотних проєктів та урядових програм із референтного ціноутворення та відшкодування вартості ЛЗ. Систематизовано та узагальнено сучасні науково-методичні підходи, розроблено структуру та зміст проєкту галузевого стандарту з ОТОЗ. Запропоновано концептуальні засади щодо механізмів забезпечення реалізації програми упровадження ОТОЗ. Розроблено порядок проведення ОТОЗ, який покладено в основу проєкту постанови «Про затвердження Порядку проведення державної оцінки медичних технологій», затвердженої КМУ 23.12.2020 р. № 1300. Запропоновані методичні підходи до проведення цінової та фармакоекономічної оцінки ЛЗ для лікування соціально важливих хвороб, таких, як ССЗ, ЦД, захворювання дихальних шляхів тощо. Розроблено кваліфікаційну характеристику та освітню програму підготовки фахівців з ОТОЗ із урахуванням міжнародного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Власенко І. О. 
Аналіз асортименту пероральних цукрознижувальних препаратів, що підлягають реімбурсації в Україні / І. О. Власенко // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 5. - С. 35-46. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Підвищення доступності фармацевтичного забезпечення для населення є найважливішим завданням урядів країн, особливо в умовах реформування системи охорони здоров'я. Тому, враховуючи, що відшкодування вартості лікарських засобів збільшує їх доступність, актуальним є аналіз оновленого переліку цукрознижувальних препаратів, які підлягають реімбурсації. Мета роботи - здійснити аналіз асортименту пероральних цукрознижувальних препаратів для лікування цукрового діабету 2 типу, які підлягають відшкодуванню в Україні, та вивчити їх доступність. Об'єктами дослідження слугували дані Державного реєстру лікарських засобів, Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Використовували бібліосемантичний, маркетинговий, аналітичний, графічний, узагальнювальний аналізи та математичні розрахунки. Проведено аудит цукрознижувальних препаратів, за винятком інсулінів, для лікування хворих на цукровий діабет 2 типу, вартість яких підлягаї відшкодуванню за програмою державних гарантій. Відшкодуванню підлягає тільки три лікарські засоби за МНН - метформін, глібенкламід та гліклазид. Кількість торгових назв становить 51 цукрознижувальний препарат як українського, так і закордонного виробництва, причому більшість (76,9 %) становлять вітчизняні лікарські засоби. Таблетки препаратів метформіну, гліклазиду та глібенкламіду представлено достатнім асортиментом 40, 8, 3 відповідно, у різних дозуваннях та фасуванні (N 30, N 60, N 90, N 120). Відсутні пролонговані форми метформіну, хоча їх зареєстровано на фармацевтичному ринку України. Повному відшкодуванню підлягають 3 препарати глібенкламіду, 1 препарат із 8 - гліклазиду та 13 із 40 лікарських засобів - метформіну. Інші потребують співоплати пацієнта. Виконано розрахунки доплати БОВ препаратів, які частково підлягають реімбурсації, з урахуванням дозування та фасування. Доплата за БОО становить для гліклазиду від 0,111 до 2,510 грн., а для метформіну - від 0,105 до 1,576 грн. Доплата за цукрознижувальні препарати іноземного виробництва більша, ніж вітчизняного. Для підвищення доступності лікарських засобів та впровадження сучасних схем лікування необхідно розширити перелік цукрознижувальних препаратів, що підлягають відшкодуванню, зокрема і за рахунок пролонгованих форм метформіну та інноваційних препаратів, які рекомендовано застосовувати на початку лікування, що запобігають розвитку ускладнень серцево-судинних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р415.160.23-52 + У9(4УКР)421.525.1-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського