Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф015.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вівчарик М. М. 
Етнополітичні процеси в українському селі : Дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / М. М. Вівчарик; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - К., 1994. - 366 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Т3(4УКР)6-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49512 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Степико М. Т. 
Буття етносу: витоки, сучасність, перспективи (філософсько-методологічний аналіз) / М. Т. Степико; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К. : Знання, 1998. - 250 c. - Бібліогр.: с. 242-249. - укp.

Спираючись на досягнення вітчизняної та зарубіжної філософської і культурологічної думки, роботи сучасних західноєвропейських етнологів, автору вдалося створити оригінальну концепцію етногенезу, детально проаналізувати досвід людської життєдіяльності, який поряд із національною свідомістю, національною ідеєю, етнічною ментальністю й іншими чинниками є важливою детермінантою становлення та буття всіх націй. Аналізується своєрідність цивілізаційного поступу України в минулому та сьогоденні, окреслюються перспективи її культурно-господарського майбуття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в911 + С5*425*152.1 + Ф015.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сьомін С. В. 
Міжнародні християнські організації та національна безпека України / С. В. Сьомін; Рада нац. безпеки і оборони України. - К., 1999. - 266 c. - (Гуманіт. політика і духовна культура; Вип. 5). - Бібліогр.: 139 назв. - укp.

Здійснено спробу теоретичного обгрунтування національних інтересів України у духовно-релігійній сфері, а також ролі та місця міжнародних християнських організацій у контексті національної безпеки держави. Досліджено концептуальні підвалини світового місіонерського руху, міжнародного співробітництва у галузі міжцерковних відносин. Проаналізовано релігійну ситуацію в Україні та вплив на неї закордонних релігійних і місіонерських організацій, представництв новітніх нетрадиційних культів і течій. Відзначено, що духовно-релігійний аспект є складовою зовнішніх загроз пріоритетним національним інтересам, а саме: висунення територіальних претензій до України, втручання у її внутрішні справи, підтримка сепаратистських сил і рухів, переорієнтація українського суспільства на чужі для нації цінності, підрив національних позицій України тощо. Зроблено висновок: формування виваженої державно-церковної політики України та механізмів її реалізації неможливе без наукового аналізу процесів, що відбуваються на міжнародній арені загалом, в різних сферах суспільного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-6 + Э370.9(4УКР) + Ф015.29 + Т3(4УКР)64-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594468сл Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нагорняк Т. Л. 
Соціокультурний чинник політичної трансформації в Україні : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т. Л. Нагорняк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Доведено сутність соціокультурного чинника, що полягає в його здатності стосовно легітимації політичних інновацій в Україні на базі "традиційного" - загальноприйнятої в суспільстві соціокультурної парадигми. Визначено складові соціокультурного чинника: динаміку соціальної структури суспільства, зміни економічної, правової, екологічної та демографічної свідомості, трансформацію ціннісно-моральних орієнтацій і моделей поведінки, рівень впливу соціальних і політичних інститутів на державу. Доведено доцільність соціокультурного підходу до вивчення політичного процесу трансформації (складового етапу модернізації українського суспільства) й ефективність дослідження загальнодержавних і загальноцивілізаційних проблем через питання регіонального розвитку. Зроблено висновок стосовно головних чинників ефективності сучасних політичних процесів в Україні - поширення соціально-економічної бази реформувань і соціокульутурної легітимації в контексті демократизації політичних інститутів суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф024 + С5*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Смирнов С. А. 
Православ'я в контексті сучасних соціально-політичних процесів в Україні (90-ті роки) : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. А. Смирнов; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 2000. - 21 c. - укp.

Проаналізовано проблеми українського православ'я з урахуванням суспільно-політичних процесів в Україні, зокрема динаміки й еволюції внутрішньоцерковних процесів за умов незалежної України. Визначено причини контрадикторності, поляризації православної духовності. Висвітлено шляхи єднання православних церков як фактор національної інтеграції та консолідації суспільства. Розроблено новий підхід щодо з'ясування механізму інституалізації українського православ'я за умов суспільно-політичних перетворень у країні. Показано, що внаслідок демократичних перетворень, розпаду СРСР і утворення незалежної української держави, переходу українського суспільства від тоталітаризму до демократії, інституційний процес в українському православ'ї розвивається у природних, іманентно притаманних потребам релігійних організацій формах. Підсумовано, що дані, які характеризують церковно-інституційний процес в українському православ'ї, значною мірою визначаються особливостями політичного процесу та міжцерковними протиріччями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36-021 + Ф015.29 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сьомін С.  
Релігійна безпека України: неокульти як складова релігійного життя / С. Сьомін // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 22-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зроблено висновок, що за умов релігійного відродження в Україні Церкви намагаються не лише знайти якомога більше духовних прибічників серед людей, а й посісти чільне місце на політичному Олімпі. Зазначено, що можливість міжконфесійних і міжцерковних конфліктів становить загрозу національній безпеці України. Розкрито поняття релігійної складової національної безпеки України, проаналізовано основні об'єкти та принципи захисту національних інтересів нашої держави у духовно-релігійній сфері, висвітлено нетрадиційні для нашої країни релігійні вірування.


Ключ. слова: релігійна безпека, духовно-релігійний простір, багатоконфесійність, неокульти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э29(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Курас І. Ф. 
Релігія і політика в сучасній Україні ("Кесареве - кесарю, а Боже - Богу") / І. Ф. Курас, М. Ф. Рибачук, М. І. Кирюшко, П. І. Фещенко; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 2000. - 272 c. - Бібліогр.: с. 252-269. - укp.

Розглянуто роль релігійного фактора в українському політичному просторі, соціальні й особистісні умови взаємодії політики та релігії в сучасній Україні, суб'єктивні та об'єктивні прояви політизації церковно-конфесійного життя в Україні. Висвітлено світоглядні виміри політичного самовизначення особи, тенденцію інституалізації релігійно-політичного життя. Проаналізовано місце ісламу у політичній історії країни, визначено геополітичний контекст релігійно-політичних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)-110.0 + Ф015.29 + Т3(4УКР)64-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Салій К. І. 
Православно-церковний чинник у політичних процесах доби Гетьманщини : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / К. І. Салій; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Визначено місце та роль православного духовенства у національному відродженні українського народу в XVII - XVIII ст., процесах його самоідентифікації та формуванні національної ідеології. Сформульовано та класифіковано власні політичні дії представників українського православного духовенства. Проаналізовано вплив православного духовенства на формування міжнародної політики Гетьманщини та Російської імперії, визначено коріння сучасних колізій всередині православних конфесій України та запропоновано шляхи їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Т3(4УКР)46-55 + Э372.27-34-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бушкова В.  
Основні культурні відмінності в професійній діяльності українців та американців / В. Бушкова // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 58-62. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено культурні відмінності у сфері професійної діяльності між українцями й американцями за такими параметрами: режим життя, контроль процесів життєдіяльності, відстань від влади, джерела та міра професійного статусу, мотивація, стандарти життя. Українці й американці є різними, але їх сприйняття професійної діяльності та життя, в цілому, відповідають культурним традиціям суспільств, в яких вони живуть.


Ключ. слова: українці, американці, професійна діяльність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Білоус А. О. 
Політична стратегія вирішення державно-церковних відносин у період системної трансформації українського суспільства / А. О. Білоус, О. В. Рублюк // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 16. - С. 492-495. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э29(4Укр)-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Сохацька Є. І. 
Іван Огієнко - будівничий нації (за матеріалами "Нашої культури") / Є. І. Сохацька // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2002. - Вип. 9. - С. 32-34. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто статті журналу "Наша культура" (Варшава, 1935 - 1937 рр.) культурно-мистецької тематики. Стверджено, що редактор і видавець журналу І. Огієнко дбав по духовний розвиток нації, її національної свідомості. Журнал увійшов в історію української духовності як могутній фактор консолідації нації.

Рассмотрены статьи журнала "Наша культура" (Варшава, 1935 - 1937 гг.) культурно-искусствоведческой тематики. Аргументировано, что редактор и издатель журнала И. Огиенко заботился о духовном развитии нации, поддержке ее национального сознания. Журнал вошел в историю украинской духовности как могущественный фактор консолидации нации.

Ivan Ogiyenko, the editor of the magazine "Our Culture" (Warsaw, 1935-1937) cared about spiritual development of the nation, supported its national consciousness. This is proved by a number of cultural articles published in the above - mentioned magazine.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11г(7Кан=Ук)д + Ф015.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кирюшко М.  
Індивідуальна релігійність як засіб морального регулювання політичної поведінки особи / М. Кирюшко // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2003. - Вип. 23. - С. 314-323. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Перевезій В. О. 
Стосунки Церкви і засобів масової інформації в умовах розбудови громадянського суспільства в Україні / В. О. Перевезій // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 21. - С. 624-630. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + Ф015.29 + Ф036

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кирюшко М.  
Мусульмани в українському суспільстві: соціальні орієнтації та політичні погляди / М. Кирюшко // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2003. - Вип. 24. - С. 339-352. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э380.9(4УКР) + Ф015.29 + С5*332.1-723.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Дементьєва В. В. 
Трансформація політичних функцій церкви у контексті сучасного державотворення в Україні : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В. В. Дементьєва; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Узагальнено та поглиблено теоретичні та методологічні положення дослідження політичних функцій церкви, показано їх трансформацію в історичній ретроспективі, а також у контексті сучасного становлення державності в Україні. Відзначено, що вплив церкви на політичний процес не вичерпується тільки ідеологічним впливом, релігійний чинник за сучасних умов відіграє значну роль у забезпеченні легітимності інститутів політичної влади і політичних керівників. Зауважено, що ефективність легітимації залежить від масштабності бази соціальної підтримки, у даному випадку - від здатності церкви як соціального та духовного інституту легітимації влади формувати в масовій свідомості позитивне ставлення до будь-яких політичних дій. Зазначено, що стан церковно-політичної взаємодії, процеси в цій сфері можуть не тільки забезпечити стабільне політичне керівництво в суспільстві, але здатні протидіяти, блокувати і навіть руйнувати засади цього керівництва. Проаналізовано духовний і ціннісний потенціал церкви. Виявлено можливості його реалізації в державному будівництві. Одночасно вивчено діяльність церкви як політичного суб'єкта, розглянуто всі сторони церковних конфліктів і на базі наявних знань запропоновано систему заходів для регулювання державно-церковної взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э370.9(4УКР)-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пашук А.  
Українська церква і незалежність України : Моногр. / А. Пашук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 364 c. - Бібліогр.: с. 359-363. - укp.

Розглянуто політичну роль Української Церкви в розвитку державно-політичного, духовно-культурного та релігійного життя українського народу. З урахуванням історичних подій показано драматичну роль Церкви від прийняття християнства до сьогодення, коли український народ усвідомив свою національну та державно-політичну незалежність. Визначено причини ліквідації Греко-Католицької Церкви, висвітлено перспективи Української Церкви.

Рассмотрена политическая роль Украинской Церкви в развитии государственно-политической, духовно-культурной и религиозной жизни украинского народа. С учетом исторических событий показана драматическая роль Церкви с периода принятия христианства до настоящего времени, когда украинский народ осознал свою национальную и государственно-политическую независимость. Определены причины ликвидации Греко-Католической Церкви, освещены перспективы Украинской Церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР) + Ф015.29 + Ф1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС39088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Куліш І. В. 
Ісламський фундаменталізм: релігійно-політична сутність і форми прояву (на матеріалах Арабської Республіки Єгипет) : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / І. В. Куліш; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 18 c. - укp.

У філософсько-релігієзнавчому контексті досліджено сутність та форми прояву ісламського фундаменталізму. Обгрунтовано, що основними критеріями виділення фундаменталізму як самостійної ідейної течії є трактування власних вимірів соціуму у відповідності з чистим ісламським зразком - ранньомусульманською общиною і переміщенням цього історичного образу в майбутнє. За своєю сутністю ісламський фундаменталізм є трансформацією релігійної віри в ідеологію, особливостями якої є тоталітарність, дихотомічне сприйняття світу, великий орієнтаційний та мобілізаційний потенціал, активістський характер, місіонерський експансіонізм, перевага моралізаторства над людським виміром, ідеологічна неоднорідність. Доведено, що нині ісламська опозиція фундаменталістського спрямування існує в усіх державах, де є прибічники ісламу. У ряді країн (Алжирі, Єгипті, Ізраїлі, Лівані) фундаменталісти намагаються примусити владу прийняти їх програму. Підкреслено, що фундаменталістським акціям терористичного чи кримінального характеру повинна даватись відсіч з боку силових структур, акцент має бути перенесений з боротьби проти фундаменталізму на коректне контролювання цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-113.1 + Ф055.2 + Ф043.23 + Ф015.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гуцало С. 
Світоглядна культура особистості в арабських країнах (на прикладі деяких світоглядних проблем класичної арабської філософії VII - XI століть) / С. Гуцало // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 28. - С. 9-29. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ю3(0)415.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Варбанець П. 
Модель ліберального ісламу в Туреччині як перспектива синтезу традиції і модерніті / П. Варбанець // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 28. - С. 113-131. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э380.9(5ТУР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Рибачук М.  
Церква як інститут громадянського суспільства / М. Рибачук // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 274-287. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського