Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (20)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф035$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Курас І. Ф. 
Політична система сучасної України: особливості становлення, тенденції розвитку / І. Ф. Курас, Ф. М. Рудич, Р. В. Балабан, О. В. Клинченко, Н. В. Кононенко. - К. : Парлам. вид-во, 1998. - 350 c. - Бібліогр.: с.325-342. - укp.

Досліджуються проблеми становлення та розвитку політичної системи сучасної України. Метод порівняльного аналізу, застосований колективом авторів, дозволив розкрити діалектичну взаємозалежність основних елементів політичної модернізації суспільства, вийти на прогнозні, часом парадоксальні висновки і оцінки щодо процесів владної структуризації, формування багатопартійної системи та ін. Розглядаються особливості трансформації політичних систем країн СНД і Балтії, Центральної та Східної Європи, стратегічні пріоритети зовнішньої політики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф61(4УКР)64 + Т3(4УКР)64-5 + С5*666*333.64

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА585246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каневський О. С. 
Розвиток теорії розподілу влади / О. С. Каневський; Севастоп. держ. техн. ун-т. - Севастополь, 1999. - 60 c. - укp.

Розглядається принцип розподілу влади в теоретичному і політико-прикладному аспектах. Здійснюється аналіз розвитку класичних моделей розподілу влади, їх універсальних і специфічних складових.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Каневський О. С. 
Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. С. Каневський; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Досліджується принцип розподілу влади у його теоретичному і політико-прикладному аспектах. Застосовується теоретико-методологічний аналіз класичних моделей розподілу влади. Висвітлюються їх загальні та специфічні складові. Аналізується процес розподілу ресурсів політичної діяльності та механізм "стримувань і противаг" у політичних системах Заходу. Розглядається досвід застосування принципу розподілу влади у СНД та основні труднощі формування демократичної політичної системи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Каневський О. С. 
Розподіл влади в США: історія і сучасність / О. С. Каневський; Севастоп. держ. техн. ун-т. - Севастополь, 1999. - 28 c. - укp. - рус.

Простежується функціонування системи розподілу влади і механізм "стримувань і противаг" у США від проголошення незалежності до теперішнього часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Каневський О. С. 
Принцип розподілу влади в механізмі сучасної демократичної держави / О. С. Каневський; Севастоп. держ. техн. ун-т. - Севастополь, 1999. - 52 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Виявлено тенденції змін співвідношення прерогатив гілок влади і розмежування ресурсів політичної діяльності. Велику увагу приділено основним моделям застосування принципу: "гнучкого" і "жорсткого" розподілу влади. Перша з них в обгрунтуванні доходить до ідеї Локка про тісну співпрацю і взаємодію гілок влади за верховенства однієї з них. Вона характерна для держав з парламентською формою правління і полягає у значному посиленні ролі урядової влади (яскравий приклад - Великобританія). Друга модель опирається здебільшого на концепцію Монтеск'є і його послідовників про рівновагу, незалежність та взаємоконтроль гілок влади (ця модель властива, наприклад, США та іншим країнам з президентською формою правління). На підставі аналізу досвіду застосування принципу розподілу влади в СНД окреслюються основні труднощі формування демократичної політичної системи на етапі переходу від тоталітаризму до демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Павленко Р.  
Парламентська відповідальність уряду: порівняльний аспект / Р. Павленко // Людина і політика. - 1999. - № 5. - С. 13-19. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено питання розподілу влади між різними гілками державної влади, зокрема, проблему політичної відповідальності уряду. Розглянуто види парламентської відповідальності, значення парламентської відповідальності уряду, наведено приклади відносин між урядом і парламентом у різних країнах світу. Наголошено на проблемах взаємодії уряду та парламенту в Україні, доведено, що "змішана система" в українському варіанті недосконала і потребує змін.


Ключ. слова: парламентська відповідальність уряду, уряд, парламент, політична структуризація суспільства
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х809(4Укр)62-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стратегія українського державотворення. Філософсько-політологічний та економічний аналіз. Філософія. Економіка. Політика. Освіта : Зб. наук. пр. / ред.: Л. В. Губерський; АПН України. Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. - К.; Полтава: АСМІ, 2000. - 198 c. - укp.

Розглянуто особливості пам'яткоохоронного руху в Україні 1917 - 1991 рр. та актуальні завдання збереження історико-культурної спадщини на сучасному етапі. Детально проаналізовано вплив сучасних політологічних концепцій свободи волі людини на формування громадянського суспільства в нашій державі. Значну увагу приділено антиконфліктним технологіям, українській глобалістиці, а також проблемам державного регулювання за умов перехідної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 я43 + Х8(4УКР) я43 + Ф035 я43 + Ф1(4УКР)64 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Власенко Д. Й. 
Соціальна ефективність ідеалізованих моделей адміністративно-командної системи : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. Й. Власенко; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2000. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням порівняльного аналізу альтернативних точок зору на адміністративно-командну систему, використання результатів аналізу для вироблення антикризових концепцій в Україні. Емпірично обгрунтовано твердження, що "класична" адміністративно-командна система володіла певним потенціалом, зникнення якого у 1960 - 70-і рр. стало однією з головних причин кризи радянської економіки у середині 1980-х рр. На підставі екстраполяції ідей моделі "бюрократичного корпоративізму" всебічно обгрунтовано і запропоновано заходи антикризового характеру, які виникають з концепції підвищення ролі бюрократичного апарату під час проведення модернізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кислий П.  
Становлення парламентаризму в Україні: На тлі світового досвіду / П. Кислий, Ч. Вайз. - К. : Абріс, 2000. - 414 c. - Бібліогр.: 172 назв. - укp.

Розглянуто широке коло проблем, які вирішує парламент стосовно державного будівництва, становлення демократії, заохочення народу до управління державою через своїх представників - депутатів, на підставі діяльності Верховної Ради України за 1991 - 1999 рр. Зроблено історичний огляд становлення парламентаризму у світі, законодавчої влади в Україні. Проаналізовано діяльність парламентських комітетів і народних депутатів у порівнянні з відповідними інституціями парламентів країн розвинутої демократії з метою використання їх багаторічного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.2 + Х809(4УКР)62 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Журавський В.  
Розвиток доктрини українського парламентаризму в XIX - на початку XX ст. / В. Журавський // Право України. - 2001. - № 5. - С. 37-41. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-1 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Гладкий С. О. 
Конституційний принцип плюралізму: джерела формування і юридичний зміст / С. О. Гладкий // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 14. - С. 11-18. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Ковальова О. 
Структурне домінування і його механізми / О. Ковальова // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 18. - С. 24-33. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Коппель О. А. 
Міжнародні системи. Світова політика : Навч. посіб. / О. А. Коппель, О. С. Пархомчук. - К. : ФАДА, ЛТД, 2001. - 224 c. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Узагальнено, систематизовано та науково осмислено складні явища та процеси міжнародного життя на базі широкого використання наукової та науково-методичної літератури з міжнародних відносин. Висвітлено особливості та основні напрями системного підходу в дослідженні міжнародних відносин, типології та структури міжнародних систем. Проаналізовано історичний розвиток міжнародних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)я73 + Ф035я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пахарєв А. Д. 
Парламентські вибори в Україні: проблеми формування партійної системи / А. Д. Пахарєв // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 18. - С. 397-403. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.2 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Ясюк В. М. 
Системи парламентського правління: питання класифікації в політико-правовій концепції Джованні Сарторі / В. М. Ясюк // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 15. - С. 585-592. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.31 + Х809(4/8)62 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Гелей С.  
Політико-правові системи світу : Навч. посіб. / С. Гелей, С. Рутар, О. Кендус; Укоопспілка. - Л., 2002. - 223 c. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проаналізовано структуру, функції, типи, критерії ефективності політичних систем світу, зокрема: США, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Швейцарії, Японії, КНР, Польщі, Прибалтики, Росії та України. Висвітлено структурні елементи політичної системи: державні органи, регіональні структури влади та місцевого самоврядування, партійну та виборчу системи, політичну культуру.

Проанализированы структура, функции, типы, критерии эффективности политических систем мира, в частности: США, Великобритании, Франции, Германии, Италии, Испании, Швейцарии, Японии, КНР, Польши, Прибалтики, России и Украины. Освещены структурные элементы политической системы: государственные органы, региональные структуры власти и местного самоуправления, партийная и избирательная системы, политическая культура.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-5я73 + Ф3(0)я73 + Ф035я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА632791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Клименко-Мудрий Я. В. 
Розвиток принципу розподілу влади у конституційному праві США / Я. В. Клименко-Мудрий // Вісн. Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. - 2002. - № 2. - С. 113-115. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США)6-2 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Шляхтун П. П. 
Парламентаризм : Слов.-довід. / П. П. Шляхтун. - К. : Парлам. вид-во, 2003. - 151 c. - укp.

На підставі основних положень українського та зарубіжного законодавства, а також численних літературних джерел наведено визначення та опис понад 700 понять, термінів і висловів, найбільш уживаних у теорії та практичній діяльності парламентаризму, що стосуються виборів (які є найважливішим засобом формування парламентів), політичних партій - головних суб'єктів виборчого процесу та парламентської діяльності.

С учетом основных положений украинского и зарубежного законодательства, а также многочисленных литературных источников приведены определения и описания более 700 понятий, терминов и высказываний, наиболее употребляемых в теории и практической деятельности парламентаризма, касающихся выборов (являющихся важнейшим средством формирования парламентов), политических партий - главных субъектов избирательного процесса и парламентской деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.2я212 + Ф035я2 + Ф052я2

Шифр НБУВ: ВА639826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лясота Л. І. 
Особливості процесу формування партійної системи в посткомуністичних країнах Центральної Європи / Л. І. Лясота // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 22. - С. 620-624. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Древаль Ю. Д. 
Парламентаризм у політичній системі України: (політико-правовий аналіз) : Моногр. / Ю. Д. Древаль; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2003. - 280 c. - укp.

На підставі узагальнення фактичного та аналітичного матеріалу комплексно висвітлено та проаналізовано основні здобутки та недоліки українського парламентаризму від початку його виникнення до сьогодення. Висвітлено проблеми політичного розвитку України, проведено порівняльний аналіз парламентарної та радянської моделей представництва.

На основании обобщения фактического и аналитического материала комплексно освещены и проанализированы основные достижения и недостатки украинского парламентаризма от начала его возникновения до настоящего времени. Освещены проблемы политического развития Украины, проведен сравнительный анализ парламентарной и советской моделей представительства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-1 + Ф035

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636038 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського