Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф037.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Веймер Д. Л. 
Аналіз політики. Концепції і практика / Д. Л. Веймер, Е. Р. Вайнінг І. Дзюб, А. Олійник. - К. : Основи, 1998. - 655 c. - укp.

Наголошено, що аналіз політики як професії орієнтований на клієнта, крім того, порушено етичні проблеми, які випливають з такої орієнтації. Подано вичерпний розгляд підстав для державної політики, вказано на обмеженість ефективної державної політики, наведено загальні політичні рішення, що можуть стати вихідними пунктами для створення конкретних політичних альтернатив. Запропоновано практичні поради: як робити аналіз політики, зокрема, виокремлювати проблеми і вирішення, збирати інформацію, визначати витрати і вигоди, передбачати наслідки політики і впливати на політичну та організаційну здійсненість, а також розробляти програми з перспективами їх виконання. Розглянуто кілька прикладів щодо підходу експертів до проблем політики та різні підсумкові результати їх зусиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Розумний М.  
Політичний вибір України / М. Розумний; Наук. т-во "Гуманіт. колегія". - К. : Смолоскип, 1999. - 118 c. - укp.

Роботу присвячено проблемі політичного, економічного, соціального самовизначення України. Автор аналізує головні соціально-політичні тенденції, що виявили себе в період парламентських виборів 1998 р. та на початку президентської кампанії 1999 р., пропонує власне бачення шляхів подолання кризових ситуацій і депресивних явищ у сфері суспільної думки, моралі і комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Головинський К.  
Вплив особистісного фактора на зовнішню політику держави: важливість дослідження / К. Головинський // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 21-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні підходи до розгляду проблеми прийняття рішень політичними лідерами. Охарактеризовано методи аналізу особистості "на відстані", зокрема, розкрито основні постулати систематичного контент-аналізу вербальних проявів особи.


Ключ. слова: політичний лідер, зовнішня політика, особистісний фактор у політиці, модель особистості політика, вербальні прояви особи, операційний код особи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стоун Д.  
Парадокс політики. Мистецтво ухвалення політичних рішень / Д. Стоун; Пер.: О. Буценко. - К. : Видавн. дім "Альтернативи", 2000. - 304 c. - укp.

Зроблено аналіз політики, що стосується політичних переконань і суспільства. Розкрито аргументи та політичні вимоги, важливі для безперечного сприйняття. Доведено, що кожна норма аналізу, яка використовується для окреслення мети, визначення проблеми й оцінки політичних рішень, випливає з політики. Досліджено сучасні суперечливі проблеми: акції визнання, соціальну реформу, державне страхування здоров'я, виборчі права й політику в галузі кримінального права. Наведено оглядові таблиці, щоб висвітлити головні моменти. Відзначено, що загальні мета та засади, на яких грунтуються політичні конфлікти (рівність, ефективність, свобода та безпека), не можуть зводитися до простого критерію визначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бойко О.  
Еволюція суспільних поглядів та процесів: від ідеї оновленого Союзу до проголошення незалежності України (січень - серпень 1991 р.) / О. Бойко // Людина і політика. - 2001. - № 5. - С. 15-25. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Проаналізовано історичні події серпня 1991 р., внаслідок чого було проголошено Акт про незалежність України: розстановку політичних сил, їх плани та дії.


Ключ. слова: путч, демократи, незалежність
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Х2(4Укр)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стоун Д.  
Парадокс політики. Мистецтво вироблення політичних рішень / Д. Стоун. - 2-е вид., переробл. та доповн. - К. : Альтернативи, 2001. - 303 c. - укp.

Описано принципи, методи та інструменти політики. Висвітлено проблеми здійснення соціальної реформи, державного страхування здоров'я, виборчих прав та політики в галузі кримінального права. Доведено, що загальні цілі й засади, які лежать в основі політичних конфліктів, зокрема рівність, ефективність, свобода та безпека не можуть зводитися до простого критерію їх визначення, а вимагають окремого розгляду.

Описаны принципы, методы, инструменты, которые влияют на политику. Освещены проблемы социальной реформы, государственного страхования здоровья, избирательных прав и политики в области криминального права. Доказано, что общие цели и основания возникновения политических конфликтов, в частности, равность, эффективность, свобода и безопасность не могут сводиться к простому критерию их определения, а требуют отдельного рассмотрения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Головинський К. С. 
Фактор особистості у формуванні та здійсненні зовнішньої політики у сучасній міжнародній системі : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / К. С. Головинський; НАН України. Ін-т світ. екон. та міжнар. відносин. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Проаналізовано умови зростання фактора особистості у міжнародних відносинах та запропоновано шляхи дослідження психологічних особливостей політичних лідерів. Визначено механізми прийняття політичних рішень та рішень за умов зовнішньополітичної кризи. Розглянуто сучасні моделі прийняття рішень та можливості їх застосування для аналізу міжнародної політики. Простежено взаємозв'язки між внутрішньою та зовнішньою політикою держави, феноменом харизми та кризою, поведінкою лідера та функціонуванням його дорадчої системи. Зосереджено увагу на питаннях легітимності дій лідера у сфері зовнішньої політики. Умовою прогнозування дій лідера є науковий аналіз його особистості, зокрема, психологічних методів дослідження на відстані. Доведено, що особистість лідера перебуває під впливом системних та інституційних обмежень формальних і неформальних. Побудовано інтегрований психологічний портрет-модель лідера. Продемонстровано необхідність урахування фактора особистості на підставі аналізу зовнішньої політики окремо взятої держави за умов кризи та перехідного періоду. Вплив особистості на політику держави розглянуто на прикладі ситуації навколо колишньої федеративної Югославії та змін у зовнішній політиці Російської Федерації після приходу нового лідера країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф4(0)64 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Джервіс Р.  
Сприйняття в міжнародній політиці: адекватність та неадекватність / Р. Джервіс. - Х. : Каравела, 2003. - 463 c. - Бібліогр.: с. 454-458. - укp.

Розглянуто питання сприйняття навколишньої дійсності. Висвітлено психологічні чинники, що впливають на формування зовнішньої політики. Проаналізовано синтез психологічних теорій та відкриттів щодо сприйняття. Описано способи, за допомогою яких політики обробляють інформацію. Розкрито методи мінімізації помилок у сприйнятті в політиці.

Рассмотрены вопросы восприятия окружающей действительности. Освещены психологические факторы, влияющие на формирование внешней политики. Проанализирован синтез психологических теорий и открытий в области восприятия и ошибок в нем. Описаны способы, с помощью которых политики обрабатывают информацию. Раскрыты методы минимизации ошибок в восприятии в политике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0) + Ф037.3 + Ф053 + Ю935.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мирошниченко Ю. Р. 
Організаційно-правові засади підготовки та прийняття державно-політичних рішень : Моногр. / Ю. Р. Мирошниченко. - Х. : Вид. б. "Фактор", 2004. - 223 c. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Розглянуто проблему вдосконалення організаційно-правового механізму підготовки та прийняття державно-політичних рішень, описано їх особливості, проаналізовано світовий досвід. Висвітлено вплив прийнятих державно-політичних рішень на політичну ситуацію. Викладено підходи до процесу імплементації наведеного механізму до політичної системи України.

Рассмотрена проблема усовершенствования организационно-правового механизма подготовки и принятия государственно-политических решений, описаны их особенности, проанализирован мировой опыт. Изучено влияние принятых государственно-политических решений на политическую ситуацию. Изложены подходы к процессу имплементации приведенного механизма к политической системе Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА655072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кононенко Н.  
Механізм участі елітних груп в ухваленні політичних рішень / Н. Кононенко // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 287-301. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Бойко-Бойчук Л.  
Суть та можливості синергетичного підходу у дослідженнях політико-владної взаємодії на рівні територіальної громади / Л. Бойко-Бойчук // Наук. зап. ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2005. - Вип. 28. - С. 359-367. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 + Ф016 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Шаян О. Л. 
Розробка та впровадження політичних рішень у демократичному суспільстві : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Л. Шаян; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 16 c. - укp.

Досліджено основні етапи розробки та впровадження політичних рішень у демократичному суспільстві. Розкрито суть політичного рішення як важливого компонента сучасного політичного управління, з'ясовано кваліфікаційні ознаки політичного рішення. Здійснено комплексний аналіз структуротвірних елементів процесу розробки та впровадження політичних рішень, а також функціональних зв'язків між ними. Наведено етапну модель розробки та впровадження даних рішень у політичному суспільстві. Вивчено причини невпроваджуваності політичного рішення у демократичних суспільствах, якими є не тільки навмисно нечітке визначення меж політичної проблеми, оцінювання засобів її вирішення, а й розбіжність у баченні шляхів її розв'язання місцевою бюрократією та обраними особами, що перебувають під тиском локальних зацікавлених груп. Показано необхідність пристосування мультиплікаційних моделей до економіко-політичних особливостей кожної місцевості та вироблення гнучких схем взаємодії з місцевою бюрократією. Виявлено нові аспекти еволюції українського суспільства як багатокомпонентного об'єкта політичних рішень, якими є: тривала відсутність органічної пірамідально-ієрархічної структури, що має забезпечуватися власними державними та соціальними інститутами, які за теперішніх умов не остаточно сформовані; аморфність і недорозвиненість соціальної та політичної структур за різкого майнового розшарування населення, і як наслідок - невизначеність соціальних і політичних інтересів. Установлено інституційні причини, що заважають ефективному фукціонуванню владного механізму в Україні та запропоновано механізми їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Малярчук В. А. 
Міжнародна діяльність політичних партій України : Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В. А. Малярчук; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 2005. - 32 c. - укp.

Комплексно досліджено міжнародну діяльність політичних партій України. На підставі історіографічного аналізу та узагальнення теорій міжнародної політики висвітлено участь політичних партій у міжпарламентському співробітництві, партійне представництво в політичних групах парламентських асамблей міжнародних організацій, членство у міжнародних міжпартійних союзах. Міжпартійне співробітництво розглянуто як фактор зовнішньополітичної консолідації партійних еліт. Проаналізовано стан агрегування й артикуляції політичними партіями України суспільних інтересів щодо зовнішньої політики та партійний вплив на процес прийняття політичних рішень. Доведено, що залучення політичних партій до міжнародної партійно-політичної комунікації є передумовою демократичної трансформації національної партійної системи та важливим напрямом європейської інтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф4(4УКР)64 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Селіванов А.  
Політичні рішення Верховної Ради України та їх вплив на правове регулювання суспільних відносин / А. Селіванов // Право України. - 2005. - № 12. - С. 3-6. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Малярчук В. А. 
Міжнародна політика: простір партійного змагання і співробітництва : Моногр. / В. А. Малярчук; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К. : Юрид. думка, 2005. - 312 c. - укp.

Наведено результати дослідження міжпартійної полеміки з питань зовнішньої політики України, форм і методів міжнародної діяльності політичних партій, зокрема участі у двосторонньому міжпарламентському співробітництві Верховної Ради України у роботі політичних груп парламентських асамблей загальноєвропейських міжнародних організацій. Запропоновано критерії для аналізу ефективності та визначення демократичної перспективи розвитку міжпарламентських інституцій.

Приведены результаты исследования межпартийной полемики по вопросам внешней политики Украины, форм и методов международной деятельности политических партий, в частности участия в двухстороннем межпарламентском сотрудничестве Верховного Совета Украины в работе политических групп парламентских ассамблей общеевропейских международных организаций. Предложены критерии для анализа эффективности и определения демократической перспективы развития межпарламентских институций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф69(4УКР)28 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бойко-Бойчук Л. В. 
Синергетичний підхід у політичних дослідженнях (на прикладі аналізу політико-владної взаємодії у територіальних громадах в Україні) : Автореф. дис... канд. політ. наук / Л. В. Бойко-Бойчук; НАН України. Ін-т політ. етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. - К., 2006. - 20 c. - укp.

На підставі застосування синергетичного підходу у науковий обіг введено нові поняття ("фаза", "зона", "біфуркації", "точки ініціації самодезорганізації"), запропоновано класифікацію біфуркацій і параметрів порядку. Доведено, що процеси самоорганізації у територіальних громадах активізуються за допомогою впливу на точки (центри) її ініціації шляхом залучення громадськості до спільного управління територіальними громадами. Вперше обгрунтовано логіку синергетичного аналізу соціально-політичних систем, показано можливість застосування даного методу для дослідження кожної з чотирьох фаз еволюції системи. Запропоновано нові прийоми аналізу синергізмів у взаємодії суб'єктів політики у територіальних громадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 + Ф016.1 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кіянка І. 
Ідеї консенсусу і компромісу в процесі реалізації політичних рішень / І. Кіянка, В. Поліщук // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2006. - Вип. 17. - С. 85-92. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані із сутністю консенсусу та компромісу (КК), що займають вагоме місце в процесі реалізації політичних рішень. Особливо ці принципи є важливими для українського суспільства після "Помаранчевої революції", коли КК набрали характеру "політичного жесту" та стали необхідними для політичної системи. Спираючись на аналіз найпоширеніших визначень КК, сформульовано авторське розуміння складних теоретико-методологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мірошниченко Ю. Р. 
Функціональні характеристики і технологія прийняття державно-політичних рішень / Ю. Р. Мірошниченко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 32. - С. 227-233. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Х806.2-9в661.5 + Х810.111ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Поліщук В. 
Політичні рішення: cуть і особливості прийняття в міжнародних організаціях / В. Поліщук // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2006. - Вип. 18. - С. 56-60. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Хаврук І. А. 
Референдуми в перехідних демократіях (на прикладі України, Білорусі та Росії) : Автореф. дис... канд. політ. наук / І. А. Хаврук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2006. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження становлення та розвитку інституту референдуму в Україні, Республіці Білорусь і Російській Федерації як методу прийняття рішень з питань суверенітету, конституційних питань і засобу вирішення політичних конфліктів за умов функціонування систем перехідної демократії. Проаналізовано вплив референдумів на трансформаційні політичні процеси, розкрито їх роль як прояв народного суверенітету у період розпаду Радянського Союзу та здобуття й утвердження незалежності радянськими республіками. Розкрито зміст і політичний характер референдумів в утворених пострадянських країнах - Україні, Республіці Білорусь та Російській Федерації, встановлено їх комплексний вплив на формування політичної системи держави. Доведено суттєвий вплив на трансформаційні процеси реалізованих за умов перехідного суспільства референдумів, що були результатом політичних трансформацій та зумовлювали їх подальший розвиток і наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345416 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського