Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(4УКР),301$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Устименко О. В. 
Запровадження міжнародної тимчасової адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей як частина миротворчої стратегії для України - один із громадських проектів реінтеграції / О. В. Устименко // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2018. - № 4. - С. 59-64. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлено результати роботи групи експертів українських аналітичних центрів, зокрема проект "Запровадження Міжнародної тимчасової адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей як частина миротворчої стратегії для України". У процесі цієї роботи виникла ідея не просто миротворчої місії, яка б створила безпекові умови для реалізації Мінських домовленостей, а двокомпонентної миротворчої місії, яка складалася б як із безпекової частини, так і з адміністративно-управлінської. Надано визначення терміну "Міжнародна тимчасова адміністрація" (МТА). Обгрунтовано політичну позицію України щодо можливого складу МТА. Визначено пріоритетні завдання МТА та умови, у разі виконання яких можливо формування законних органів місцевого самоврядування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.39(4УКР) + Ф4(4УКР),301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Яворська Г. М. 
Війна і мир у сучасних парадигмах безпекових досліджень / Г. М. Яворська // Стратегіч. пріоритети. - 2019. - № 1. - С. 110-116. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано місце понять "війна" і "мир" у сучасних дослідженнях з проблем безпеки. Розглянуто теоретичну проблему співвідношення фахових і посвcяк денно-ординарних уявлень про війну і мир. Аргументовано тезу про розмивання дихотомії "війна - мир" в умовах гібридної війни та продемонстровано, як це відбивається в сучасних парадигмах безпекових досліджень. Підходи до встановлення миру в контексті сучасних "студій миру" не вповні відповідають реаліям російської агресії проти України - з окупацією частини української території та продовженням "гарячого" конфлікту на сході України за участі російських регулярних збройних сил і місцевих проксі-угруповань. Пошуки миру в рамках конфліктологічних студій передбачають віднайдення компромісу, коли "переможцями" виявляються обидві сторони, натомість у рамках міждисцплінарних досліджень, присвячених війні, її метою є досягнення політичних цілей шляхом перемоги над противником. Перемога в умовах гібридної війни реалізується насамперед у когнітивному вимірі й передбачає унеможливити виконання нав'язуваних противником вимог (позбавлення України права на вибір зовнішньополітичного курсу). Якщо ж ми маємо справу з міждержавною війною, як у випадку російської агресії проти України, настанова на примирення сторін та компроміс з агресором наближується до настанови на капітуляцію та очікувано не отримує суспільної підтримки. Мета цієї війни є встановлення миру внаслідок перемоги України - як на когнітивному рівні, так і на рівні відновлення територіальної цілісності нашої держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф4(4УКР),301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Полумієнко С. К. 
Гібридна війна, її окремі передумови, стратегії та наслідки / С. К. Полумієнко // Вісн. НАН України. - 2017. - № 8. - С. 72-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні економічні, соціальні та технологічні передумови гібридної війни в Україні. Проведено порівняльний аналіз ресурсного потенціалу окремих країн, що найбільшою мірою впливають на ситуацію в Україні. Обговорено стратегії гібридної війни та їх можливі наслідки. Проаналізовано поточну ситуацію в Україні і зроблено спробу знайти передумови формування національної стратегії припинення війни та виходу з кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Негативні психологічні явища у політико-правовій сфері в умовах воєнного конфлікту : монографія / В. М. Духневич, О. М. Кочубейник, О. Ю. Осадько, З. Ф. Сіверс; ред.: В. М. Духневич; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. - Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2020. - 187 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Здійснено спробу рефлексії негативних психологічних явищ у системі "особистість - держава" в умовах воєнного конфлікту. Презентовано соціально-психологічну концепцію запобігання та протидії негативним психологічним явищам у політико-правовій сфері, пов'язаним зі збройним протистоянням на сході країни. Систематизовано й описано психологічний зміст проявів таких явищ. Розглянуто механіку соціального виробництва аномії у просторі комунікативного суспільства. Представлено концепцію дискурсивного виробництва аномії. Порушено проблематику соціального нігілізму й особливостей нігілістичного дискурсу в засобах масової комунікації. Проаналізовано смислотворчі обмеження особистості у сприйнятті політико-правової інформації. Запропоновано бачення напрямів і психологічних механізмів впливу ситуації гібридної війни в Україні на перебіг політико-правової ідентифікації громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5 + Ф4(4УКР),301 + Ю952.1-69 + С5*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850483 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського