Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Х911.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Нікітіна-Дудікова Г. Ю. 
Міжнародне й національне законодавство як основа дотримання правового статусу дитини та розслідування вчиненого щодо неї злочину проти статевої свободи та статевої недоторканості / Г. Ю. Нікітіна-Дудікова // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 2. - С. 88-93. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей має невтішну тенденцію до збільшення кількісних характеристик. Відповідно, у разі вчинення відносно дитини злочину проти статевої свободи та статевої недоторканості, ажливо забезпечити дотримання прав та свобод дитини як найбільш незахищеної категорії громадян, а також гарантувати виконання завдань кримінального провадження, а саме, забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування злочину і належний судовий розгляд кримінального провадження. Правовий статус дитини, потерпілої у кримінальному провадженні щодо вчиненого злочину проти статевої свободи та статевої недоторканості, має ряд особливостей, адже окрім загального статусу потерпілого у кримінальному провадженні, дитина має додаткові гарантії, володіє спеціальним правовим статусом. На підставі вивчення національного та міжнародного законодавства зроблено висновок, що термін "дитина" використовується під час тлумачення правового статусу особи, яка не досягла 18-річного віку і є потерпілою від злочину проти статевої свободи та статевої недоторканості. Дитина користується всіма правами та свободами людини, а також має визначені законодавством обов'язки. Важливо, що правовий статус дитини є спеціальним, оскільки дитина має й додаткові правові гарантії, що захищають її права, свободи та законні інтереси. Процес розслідування злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей здійснюється у визначеному кримінальним процесуальним законодавством порядку. За результатами проведених досліджень правові джерела, які формують правові засади розслідування злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей, об'єднані у групи: міжнародні нормативно-правові акти, які закріплюють основи правового статусу дітей, визначають засади кримінального провадження щодо вчинених відносно них злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості; нормативно-правові акти України, які закріплюють основи правового статусу дітей, визначають засади кримінального провадження щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей; судова практика судових інстанцій, які тлумачать джерела права та роз'яснюють правозастосування за вказаних вище умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 + Х894.9(4УКР)311.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Концептуальні положення механізму захисту прав дітей: український та зарубіжний контекст = Koncepcia právnej úpravy mechanizmu ochrany práv dieťata: ukrajinský a zahraničný kontext = Conceptual provisions of the children`s rights mechanism: ukrainian and foreign context : колект. монографія / M. Ondicova, P. Krasna, M. Hullova, А. Собакарь, К. Бахчев, Р. Опацький, Л. Р. Наливайко, В. Мороз, В. Плетенець, Н. Павлова; ред.: Л. Р. Наливайко; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Academy of police forces in Bratislava. - Дніпро : ДДУВС, 2021. - 129 c. - укp. - slo. - англ.

Комплексно досліджено правові засади, форми реалізації та напрями удосконалення механізмів захисту дітей у міжнародному та національному контексті. З'ясовано соціальну обумовленість захисту дітей як одного із пріоритетних завдань політики держави, оскільки діти є найбільш незахищеними та вразливими. Розкрито стан наукового аналізу та правового забезпечення захисту прав дітей. Визначено поняття та розкрито зміст профілактичної роботи з неповнолітніми, що постраждали від насильницьких проявів, методику розслідування окремих кримінальних правопорушень, особливості роботи працівників поліції щодо захисту прав та законних інтересів дітей, проаналізовано їх повноваження в цій сфері. Вивчено зарубіжний досвід правового забезпечення захисту прав дітей та визначено шляхи його впровадження в Україні. Здійснено аналіз процесуального порядку отримання інформації щодо насильницьких посягань, надано пропозиції щодо внесення законодавчих змін з метою покращення процесуальних засад здійснення захисту прав дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.1 + Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стешенко В. М. 
Правовий захист прав дітей та підлітків і безпечний інформаційний простір : навч. посіб. / В. М. Стешенко; Co-funded by the Erasmus+ Programme of the Europ. Union. - Харків : Лисенко І.Б., 2019. - 386 c. - Бібліогр.: с. 314-386 - укp.

Наведено докладний аналіз правових норм міжнародного та внутрішньодержавного характеру про правовий захист усіх основних прав дітей і підлітків в Україні. Висвітлено права й обов'язки батьків, опікунів і піклувальників щодо дітей, питання усиновлення, правові механізми захисту прав дітей і підлітків в Україні. Розглянуто міжнародний досвід щодо захисту прав дітей і підлітків. Додатково вміщено глосарій, у якому наведено 200 легальних визначень із міжнародних договорів, законів України та підзаконних актів, що регулюють правовий захист прав дітей і підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.1 я73 + Х911.42 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Навроцький О. О. 
Сучасне розуміння організаційно-правових засад забезпечення прав і законних інтересів дітей / О. О. Навроцький // Держава та регіони. Сер. Право. - 2017. - Вип. 3. - С. 35-38. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено змістовну характеристику організаційно-правових засад забезпечення прав і законних інтересів дітей. Встановлено, що організаційно-правові засади забезпечення прав та законних інтересів дитини містять обов'язкові та факультативні складові. До обов'язкових складових організаційно-правових засад забезпечення прав і законних інтересів дитини слід віднести правову основу, якою регламентовано забезпечення прав і законних інтересів дитини; пріоритетні напрями публічного адміністрування прав і законних інтересів дитини; принципи, на яких побудовано адміністративно-правове регулювання забезпечення прав та законних інтересів дитини та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сірант М. М. 
Механізми міжнародного права щодо захисту прав дитини / М. М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 824. - С. 164-168. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання механізму захисту прав дитини як однієї з проблем міжнародного права та особливості її застосування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 + Х915.212.025.927

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лінник Н. В. 
Міжнародно-правовий захист економічних прав дитини : монографія / Н. В. Лінник; НАН України, Київ. ун-т права. - О. : Фенікс, 2013. - 173 c. - (Міжнар. право). - Бібліогр.: с. 142-171 - укp.

Проаналізовано теоретичні та міжнародно-правові аспекти економічних прав дитини, основні види та засоби їх захисту та реалізації. Визначено місце економічних прав дитини у системі її міжнародно-правового статусу, надано поняття економічних прав дитини, їх основні види. Досліджено міжнародний досвід гарантування економічних прав дитини, визначено програмний механізм їх забезпечення. Зазначено, що система захисту економічних прав дитини, що діє на трьох рівнях: міжнародному, регіональному та національному, має свої переваги і вади. Це й конвенційний та інституційний механізми забезпечення та захисту економічних прав дитини, системи судового захисту, де питання економічних прав дитини є одними з найбільш складних і поширених, національні та міжнаціональні структури, такі як мережа дитячих омбудсманів тощо. Є надія, що подальший розвиток міжнародного права дозволить людству констатувати захищеність дітей не лише у сфері економіки, але й в інших сферах життя суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42

Шифр НБУВ: ВА772145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Опацький Р. М. 
Ювенальна політика в Україні: теорія, правова основа, інституалізація : монографія / Р. М. Опацький; ред.: С. М. Алфьоров; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Запоріжжя : Дике Поле, 2013. - 463 c. - Бібліогр.: с. 425-463 - укp.

Висвітлено адміністративно-правові засади формування та реалізації ювенальної політики в Україні. Визначено поняття та специфіку ювенальної політики як об'єкта адміністративно-правової реалізації. Розглянуто елементи адміністративно-правового механізму та засади формування і реалізації ювенальної політики в Україні. Систематизовано основні напрями адміністративної діяльності державних установ та громадських організацій, на підставі дослідження їх функцій. Проаналізовано зарубіжний досвід та сформульовано передумови та пріоритетні його запозичення в Україні. Охарактеризовано основні напрями оптимізації адміністративно-правової реалізації ювенальної політики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.1 + Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА771695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гриник І. 
Питання захисту прав дитини у сучасному міжнародному та вітчизняному законодавстві / І. Гриник // Молодь і ринок. - 2013. - № 4. - С. 109-113. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто проблему захисту прав дитини. Подано загальну характеристику основних міжнародно-правових документів, спрямованих на захист прав дитини. Зроблено стислий аналіз закріплення прав дитини у вітчизняному законодавстві. Зазначено, що міжнародні документи цінні як джерела національного законодавства. Права та свободи людини, і дитини зокрема, складаюсть основу громадянського суспільства та сучасної цивілізації.

Рассмотрена проблема защиты прав ребенка. Представлена ​​общая характеристика основных международно-правовых документов, направленных на защиту прав ребенка. Сделан краткий анализ закрепления прав ребенка в отечественном законодательстве. Зазначено, что международные документы ценны как источники национального законодательства. Права и свободы человека, и ребенка в частности, составляют основу гражданского общества и современной цивилизации.

Consider the problem of child protection. Submitted general description of the main international legal instruments aimed at protecting the rights of the child. A brief analysis of the vesting child domestic legislation. Specified that international instruments are valuable as sources of national legislation. Noted that human rights and freedoms, and in particular child constitute foundation for civil society and modern civilization.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.1 + Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Градецька Н. М. 
Міжнародне співробітництво в галузі охорони прав дітей та запобігання злочинності неповнолітніх / Н. М. Градецька // Держава та регіони. Сер. Право. - 2012. - Вип. 1. - С. 153-158. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання змісту та забезпечення прав, свобод і законних інтересів дитини, що є результатом співпраці держав. Проаналізовано існуючі міжнародно-правові засоби захисту прав дітей та заходи запобігання злочинності неповнолітніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Радченко Б.  
Інститути громадянського суспільства у захисті прав дитини / Б. Радченко, І. Дубровський; ред.: В. С. Бондаренко ; Ін-т соц. безпеки України. - Х. : Коваленко В. Ф., 2012. - 143 c. - укp.

Розглянуто проблему участі неурядових організацій як інститутів громадянського суспільства у захисті прав дитини. Подано інформацію про трудові відносини, розв'язання конфліктів поміж роботодавцями та найманим персоналом. Описано соціально-політичні відносини, групові конфлікти у стадії загострення міжконфесійного, міжетнічного, партійно-політичного змісту, зіткнення громад з владними інституціями на грунті екологічних проблем, приватизації, землевідводів і забудови територій тощо. Увагу приділено сімейним відносинам, питанням посередництва та примирення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 + С5*666*457

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Градецька Н. М. 
Проблеми дітей та захист їх прав у збройних конфліктах / Н. М. Градецька // Держава та регіони. Сер. Право. - 2012. - Вип. 2. - С. 232-237. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано актуальні проблеми дітей, що виникають за умов збройних конфліктів, розглянуто питання захисту та забезпечення прав дітей у нормах міжнародного гуманітарного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ковчина І. М. 
Основи соціально-правового захисту особистості : навч.-метод. посіб. / І. М. Ковчина; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 296 c. - укp.

Викладено основні теоретичні положення соціально-правового захисту особистості (СПЗО) в Україні та закордонних країнах, зокрема, дітей, молоді та їх сімей. Висвітлено основні завдання діяльності соціальних педагогів (СП) щодо забезпечення СПЗО. Розглянуто основні законодавчі акти, що захищають права та інтереси дітей, понятійний апарат СПЗО. Розкрито соціально-правові особливості дії освітньої законодавчої бази. Увагу приділено соціальному захисту прав неповнолітніх нормами законодавства про працю, житлових прав дітей та молоді, прав і державної допомоги дітям-інвалідам і дітям-чорнобильцям, а також соціально-правовому захисту школярів. Описано технології соціально-правової роботи з сім'єю, соціально-правового консультування дітей та молоді, молодих сімей, соціально-правової діяльності СП з "важкими" підлітками та їх сім'ями.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*148:Ч30 + Х809(4УКР)342 я73 + Х911.42-3 + Ч312.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гуріч В. О. 
Організаційно-методичні умови діяльності соціальних педагогів із забезпечення прав дитини : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / В. О. Гуріч; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Луганськ, 2011. - 20 c. - укp.

Розкрито сутність поняття "забезпечення прав дитини", зміст практичної діяльності соціального педагога з охорони прав неповнолітніх з урахуванням психолого-педагогічних особливостей сприйняття дитиною правових норм як регулятивів поведінки. Обгрунтовано організаційно-методичні умови діяльності соціальних педагогів з забезпечення прав дитини. Розроблено зміст, форми та методи підготовки соціальних педагогів до забезпечення прав дитини, програму та навчально-методичні матеріали спецкурсів "Актуальні проблеми соціально-правового захисту дитинства", "Основи соціально-правового захисту дитинства", "Основи адвокатування прав дитини", соціально-педагогічну технологію забезпечення дитячих прав за участі батьків і працівників відповідних соціальних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Х809(4УКР)342 + Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лінник Н. В. 
Міжнародно-правовий захист економічних прав дитини : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Н. В. Лінник; Одес. юрид. акад. - О., 2011. - 20 c. - укp.

Визначено місце економічних прав дитини у системі її міжнародно-правового статусу, надано поняття економічних прав дитини, їх основні види. Основну увагу приділено інструментам міжнародно-правового захисту економічних прав дитини, що включає діяльність міжнародних організацій, існуючі міжнародні договори й імплементацію міжнародних стандартів економічних прав дитини до національних законодавств, а також гарантуванню економічних прав дитини як необхідної умови їх успішної реалізації. Виділено види попередження порушень економічних прав дитини: імплементація стандартів прав дитини; створення протекційного законодавства; розробка та впровадження національних програм, спрямованих на покращання умов реалізації економічних прав дитини та створення ефективної правозастосовної практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горошнікова І.  
Правова соціалізація дітей-сиріт: теоретико-методичне та нормативно-правове забезпечення : навч.-метод. посіб. / І. Горошнікова; Бердян. держ. пед. ун-т. - Мелітополь : Вид. будинок ММД, 2011. - 161 c. - Бібліогр.: с. 159-161. - укp.

Висвітлено теоретичні засади формування правової соціалізації дітей-сиріт підліткового віку. Уточнено зміст поняття "правова соціалізація", визначено критерії та показники її сформованості. Посібник містить діагностичний матеріал для вивчення рівня правової соціалізації підлітків та ряд міжнародних і національних правових документів, ознайомлення з якими є відправним у процесі правової соціалізації. Це, зокрема, Конвенція про права дитини, Європейська конвенція про здійснення прав дітей, Конвенція про контакт з дітьми, Європейська конвенція про усиновлення дітей, Конституція України, Закон України "Про охорону дитинства", Закон України "Про освіту", Сімейний кодекс України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42-3 + Х809(4УКР)151-3 + Х839(4УКР)011.211.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Яцишин М. М. 
Міжнародні стандарти правової підтримки соціально незахищених неповнолітніх / М. М. Яцишин, С. Ю. Чернета // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 17. - С. 111-115. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано норми міжнародно-правових документів щодо стандартів соціально-правового захисту та підтримки соціально незахищених неповнолітніх. Розглянуто окремі норми міжнародно-правових актів, які є актуальними для системи соціального захисту України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 + Х911.31 + Х819(4УКР)151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Комарук І. А. 
Шляхи вирішення питань, пов'язаних з міжнародним усиновленням: Гаазька Конвенція про захист дітей та співпрацю щодо міжнародного усиновлення від 29 травня 1993 року / І. А. Комарук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 48. - С. 572-577. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено положення Гаазької Конвенції про захист дітей та співпрацю щодо міжнародного усиновлення від 29 травня 1993 р., встановлення правової природи відносин, на які поширюють свою дію зазначені положення Конвенції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42-3 + Х934

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Євсюкова М. В. 
Українське законодавство та Факультативний протокол до Конвенції ООН про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії : порівняльно-прав. аналіз / М. В. Євсюкова, А. М. Орлеан, А. Є. Санченко, С. М. Зеленський, О. І. Богданюк; ред.: О. М. Бандурка, К. Б. Левченко; Представництво Дит. фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжнар. жіноч. правозахис. центр "Ла Страда - Україна", ВР України, Харк. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2010. - 195 c. - Бібліогр.: с. 185-195 - укp.

Висвітлено зміст положень Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії, що доповнює Конвенцію ООН про права дитини та положення національного законодавства в даній сфері. Проаналізовано норми вітчизняного законодавства відповідно до положень Факультативного протоколу, визначено прогалини, що існують в українському законодавстві з даних питань, подано рекомендації з їх усунення та розробки досконалого законодавства в сфері захисту дітей від торгівлі людьми, втягнення в заняття проституцією та вироблення порнографічної продукції. Увагу приділено аналізу інших міжнародних документів і закордонного законодавства в сфері протидії торгівлі людьми, сексуальній експлуатації та насильства щодо дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х881.9(4УКР)113.4 + Х915.232-923.4-3 + Х911.42-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО30873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лісовець О. В. 
Соціально-правовий захист дітей та молоді : навч.-метод. посіб. / О. В. Лісовець, М. П. Мельник; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин, 2010. - 212 c. - укp.

Висвітлено питання соціально-правового захисту дітей і молоді, показано особливості реалізації їх прав в Україні. Проаналізовано теоретичні та практичні засади діяльності міжнародних інституцій щодо захисту прав особистості. Охарактеризовано вітчизняні нормативно-правові акти щодо розвитку громадської активності молоді. Увагу приділено механізмам і технологіям надання допомоги дітям і молоді у випадку порушення їх прав, а також проблемам складання процесуальних документів-звернень.

Освещены вопросы социально-правовой защиты детей и молодежи, показаны особенности реализации их прав в Украине. Проанализированы теоретические и практические основы деятельности международных институций по защите прав личности. Охарактеризованы отечественные нормативно-правовые акты, касающиеся развития общественной активности молодежи. Уделено внимание механизмам и технологиям оказания помощи детям и молодежи при нарушении их прав, а также проблемам составления процессуальных документов-обращений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 я73 + Х809(4УКР)342 я73 + Ч312 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Опольська Н. М. 
Критерії ефективності механізму забезпечення прав та свобод дитини / Н. М. Опольська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 70-76. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 + Х803.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського