Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц65(4УКР)161$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Ковтун А. В. 
Обгрунтування можливості безпарашутного скидання вантажів при забезпеченні спеціальних операцій / А. В. Ковтун, В. О. Табуненко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2010. - Вип. 4. - С. 63-66. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено можливість проведення безпарашутного скидання вантажів під час виконання службово-бойових задач підрозділами внутрішніх військ. Наведено математичні вираження для визначення перевантажень об'єктів у разі ударів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц65(4УКР)161-5 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельничук С. Р. 
Методика використання НКПБ-7 на бойовому шляху для виконання десантування і бомбометання з літака АН-26 / С. Р. Мельничук, Н. А. Чепченко // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2016. - № 2. - С. 74-77. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Визначено основні питання, які виникають при використанні НКПБ-7 для виконання десантування та бомбометання. Розроблено методику використання НКПБ на бойовому шляху для вдосконалення практичних навичок штурмана, відображені розраховані прицільні схеми, на яких графічно показано падіння вантажу при простих метеоумовах і під впливом вітру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.31-91 + Ц65(4УКР)161-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романченко М. Ю. 
Використання можливостей тренажно-імітаційного комплексу "ВІРАЖ-РД" для виконання розрахунків та моделювання польоту транспортної авіації при виконанні бойового завдання / М. Ю. Романченко, М. С. Соломон // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2016. - № 2. - С. 81-84. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Впровадження в навчальний процес нових освітніх технологій таких як тренажно-імітаційний комплекс "ВІРАЖ-РД" та активне використання його інформаційних ресурсів є важливим напрямком підвищення якості підготовки фахівців. Використання комплексів подібного типу значно пришвидшує підготовку льотного складу і дозволяє повністю змоделювати бойові дії або окремий запланований політ. За сучасних умов характерними напрямками розвитку моделювання бойових дій варто вважати: створення штабних моделей згідно з системою оперативно-тактичних (тактичних) розрахунків; удосконалення існуючих систем, що забезпечують підтримку прийняття рішень; відпрацювання питань управління та взаємодії родів військ Повітряних сил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц65(4УКР)161-54 + Ц651.81 "Віраж-РД" + О5 р-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пашковський С. М. 
Особливості змін психофізіологічних якостей у військових льотчиків / С. М. Пашковський // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2017. - № 2. - С. 12-21. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На сучасному етапі розвитку авіації виконання професійних завдань відбувається на фоні дії факторів польоту, які є потенційними чинниками ризику для здоров'я авіаційного персоналу та безпеки польотів. Ці обставини визначають важливість, з одного боку, відбору для льотних спеціальностей осіб, найстійкіших до небезпечних умов діяльності, з іншого, раннього виявлення ризику виникнення захворювань, психосоматичних порушень, їх своєчасної корекції та профілактики розвитку станів, які становлять загрозу для здоров'я та безпеки польотів. Проблема оцінки функціонального стану осіб льотного складу є актуальною. Це пов'язано з тим, що боєздатність льотчиків значно залежить від їх функціонального стану та комплексу професійно важливих якостей. Мета дослідження - виявити психофізіологічні особливості вікової динаміки професійно важливих якостей сучасних військових льотчиків та вертольотчиків. Досліджено 250 чоловіків, у тому числі льотчиків і штурманів винищувальної, бомбардувальної, штурмової, транспортної та розвідувальної авіації 130 осіб (група I), військових вертольотчиків - 120 осіб (група II). Усіх представників льотного складу було розподілено на дві вікові підгрупи (до 40 років та старших за 40 років). Дослідження виконано за допомогою програмно-апаратного комплексу ПФІ-2 "Хронорефлексометр". Як у військових льотчиків, так і у вертольотчиків у віковому аспекті спостерігали гетерохронність динаміки змін професійно важливих психофізіологічних якостей. Це свідчить про нерівномірне згасання професійних можливостей льотчиків і вертольотчиків. З іншої сторони, стабільність деяких психофізіологічних характеристик з віком засвідчує їх важливість для льотної діяльності. Тому для оцінки професійно важливих якостей потрібно враховувати цей феномен як реальне свідчення потрібності кожної з психофізіологічних якостей для забезпечення успішності виконання професійної діяльності пілота. Висновки: сформульовано гіпотезу щодо пояснення феноменів вікових змін психофізіологічних якостей льотчиків і вертольотчиків з позиції теорії функціональних систем і системогенезу П. К. Анохіна. Обгрунтовано можливість використання вікових особливостей динаміки зміни професійно важливих психофізіологічних якостей у проведенні психофізіологічного моніторингу в цілях медичного супроводу військовослужбовців. Психофізіологічні резерви військових льотчиків і вертольотчиків є суттєво нерівномірними. Це пов'язано з різним рівнем тренованості психофізіологічних якостей у цих контингентів та з більш високим психоемоційним та фізичним навантаженням на організм льотчика під час виконання професійних обов'язків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р649 + Ц65(4УКР)161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Теоретичні основи досліджень у сфері логістики Повітряних Сил : [підручник] / О. В. Авраменко, В. П. Диптан, Д. І. Дуленко, В. І. Іванов, С. М. Коротін, Ю. М. Косков, О. О. Майстров, М. І. Миронюк, П. В. Опенько, В. В. Поліщук, О. О. П'явчук, А. Г. Салій, Ю. О. Сарапін, Б. Й. Семон, Є. О. Смиченко, В. В. Тюрін, О. С. Феськов, О. І. Шапран, П. М. Яблонський; Національний університет оборони України. - Київ : НУОУ, 2023. - 240 c. - Бібліогр.: с. 233-237 - укp.

Зазначено, що у підручнику об'єктом наукових досліджень визначено озброєння і військову техніку, як найбільш важливий елемент в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил. Акцентовано, що за своїм змістом і викладеним матеріалом підручник відповідає сучасному рівню розвитку науки та техніки у галузі логістичного забезпечення Повітряних Сил, з огляду на надходження новітніх зразків озброєння та військової техніки від країн-партнерів в рамках міжнародної матеріально-технічної допомоги. Викладено основні методи системних досліджень, що використовуються при плануванні, розробці, експлуатації та відновленні озброєння та військової техніки. Наведено опис моделі життєвого циклу виробу озброєння та військової техніки. Розкрито положення марковського та напівмарковського випадкових процесів, особливості застосування дифузійно-монотонного та дифузійно-немонотонного розподілів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц65(4УКР)161-5 + Ц60(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського