Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч514(4/8)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Шинкарук О.  
Основні особливості регіональних систем відбору та орієнтації спортсменів у різних видах спорту [Електронний ресурс] / О. Шинкарук // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2001. - № 4. - С. 27-33. - Бібліогр.: 15 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2001/

Розглянуто питання організації, відбору й орієнтації спортсменів у різних країнах: США, Китаї, Росії, Латвії, Україні. Наведено порівняльну характеристику пропонованих систем спортивної селекції: критеріїв, оцінних шкал.

Рассмотрены вопросы организации, отбора и ориентации спортсменов в разных странах: США, Китае, России, Латвии, Украине. Дана сравнительная характеристика предлагаемых систем спортивной селекции: критериев, оценочных шкал.

Issues of organization, selection and orientation of athletes in different countries (USA, China, Russia, Latvia, Ukraine) are considered. Comparative characteristics of suggested systems of sports selection: criteria, estimation scales, are given.


Ключ. слова: регіональні системи, відбір, орієнтація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8)в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Максимова И. Б. 
Актуальность проблемы оздоровления нации как составляющий фактор профессиональной деятельности специалистов в области физической культуры и спорта / И. Б. Максимова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 5. - С. 69-71. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Научно обоснована значимость оздоровительной физической культуры для нации и для специалистов в области физической культуры и спорта, которые должны профессионально ориентировать население на здоровый образ жизни.

Науково обгрунтовано значущість оздоровчої фізичної культури для нації та для фахівців у галузі фізичної култури та спорту, які повинні професійно орієнтувати населення на здоровий спосіб життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мічуда Ю. П. 
Функціонування та розвиток сфери фізичної культури і спорту в умовах ринку : автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Ю. П. Мічуда; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2008. - 39 c. - укp.

Проведено теоретико-методологічний аналіз процесу функціонування та розвитку сфери фізичної культури та спорту за умов її інтеграції у систему сучасного ринку з застосуванням методологічного підходу, який передбачає розгляд функціонування та розвитку сфери фізичної культури та спорту у аспекті взаємодії систем різного порядку. Визначено закономірності функціонування та розвитку даної сфери за умов сучасного ринку. З'ясовано особливості ринку у сфері фізичної культури та спорту. Розглянуто зміст підприємництва у частині вищих спортивних досягнень, а також оздоровчої фізичної культури та масового спорту. Обгрунтовано концептуальні засади розвитку сфери фізичної культури та спорту в Україні за умов ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лукащук В. І. 
Індустрія спорту: історія та сучасність : монографія / В. І. Лукащук; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 480 c. - Бібліогр.: 412 назв. - укp.

Проаналізовано становлення та розвиток індустрії спорту (ІС) як соціальної системи. Доведено, що з розвитком ІС відбувається зміна форм диференціації, яка призводить до збільшення видів комунікації, появи нових ролей і статусів, виникнення нових організацій, формальних і неформальних правил та настанов, що більше ускладнює систему ІС. Розглянуто питання соціалізації у спорті, спортивного менеджменту та маркетингу. Розкрито причини та наслідки девіацій у спорті й визначено шляхи його гуманізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) + С5*675

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кириленко О. М. 
Інституціональні трансформації сучасного спорту : монографія / О. М. Кириленко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Рівне : Гедеон Прінт, 2011. - 521 c. - Бібліогр.: с. 464-519. - укp.

Досліджено основні тенденції та перспективи інституціональних трансформацій сучасного спорту. Проаналізовано основні етапи формування спорту як соціального інституту й інституційні напрями його розвитку за сучасних умов. Визначено основні інституційні моделі спорту як відмінні типи його структурної конфігурації, напрями інституціональних трансформацій спорту в постсоціалістичній Україні. Розглянуто основні прояви диспропорцій і деформацій в розвитку інституту спорту на сучасному етапі. Вивчено механізми включення (інклюзії) особистості в цінності та практики спортивної культури. Досліджено форми спортивної активності та споживання цінностей спорту за сучасних умов, фактори, що впливають на них. Розглянуто валеологічну концепцію спорту та фізичної культури, визначено фактори та перспективи переходу до нової моделі інституціального дизайну/змісту спорту як передумову та механізм вирішення ціннісного й організаційного конфлікту між професійним та оздоровчо-рекреативним спортом. Проаналізовано міжнародний досвід у сфері соціології фізичної активності й обгрунтовано важливість її розвитку для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Калитка С. В. 
Аналіз результатів у спортивній ходьбі на 20 км на іграх XXIX Олімпіади в Пекіні / С. В. Калитка // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2009. - № 1. - С. 83-86. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розкрито ефективність використання узагальнених і групових моделей для орієнтації та корекції тренувального процесу, змагальної діяльності під час підготовки спортсменів, які ще не досягли вершин спортивної майстерності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.116 + Ч514(4/8)90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Газнюк Л. М. 
Маркетингова діяльність у сфері фізичної культури та спорту як об'єкт соціального пізнання / Л. М. Газнюк, С. О. Разумовський // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2014. - № 1. - С. 12-16. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити соціальний зміст маркетингової діяльності в системі фізичної культури. Маркетингову діяльність у сфері фізичної культури і спорту розглянуто як об'єкт соціального пізнання. Показано значення комерційного й некомерційного маркетингу та його залежності від державної соціальної політики й суспільної думки. З'ясовано значення фізкультурно-спортивних послуг у системі напрямків соціальної політики реалізації соціальних програм. З'ясовано зміст маркетингової діяльності в системі фізичної культури, пов'язаний як із розв'язанням класичних питань маркетингу, так і з проблематики, що зумовлено специфікою фізичної культури та спорту як сфери соціальної діяльності. Висновки: ринок у сфері фізичної культури є біфуркальним і потребує особливого маркетингового підходу. Це пов'язано з тим, що необхідно дотримання балансу інтересів 2-х сторін: кінцевих споживачів (що не мають достатнього рівня платоспроможності) та спонсорів і меценатів, які сплачують за послуги, що надаються кінцевим споживачам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Приходько І. І. 
Організація і менеджмент фізичної культури : навч. посіб. для студентів напряму підгот. "Фіз. виховання" / І. І. Приходько; Харків. держ. акад. фіз. культури. - Харків : Цифр. друк. № 1, 2013. - 177 c. - Бібліогр.: с. 168-176 - укp.

Наведено матеріали щодо змісту наукової роботи у галузі фізичної культури і спорту, стратегічного планування та інвестиційної діяльності, економіки фізичної культури і спорту та діяльності училищ фізичної культури, трудового потенціалу фізкультурно-спортивних організацій та спортивного маркетингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гусєв А. В. 
Зв'язки з громадськістю у сфері спорту / А. В. Гусєв // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2014. - Вип. 1/2. - С. 183-187. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто сучасний спорт як прибуткову індустрію, що потребує відповідного PR-забезпечення. Зазначено, що нині він являє собою індустрію, до якої залучена величезна кількість людей, спортивних клубів, федерацій, громадсько-політичних об'єднань і бізнес-структур, тобто сучасний спорт - це масовий продукт, що має свій маркетинг, брендинг та PR.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) к94 + У9(4УКР)497.50-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лю Чжишуан 
Управленческие решения в государственных органах управления физической культуры / Лю Чжишуан, И. И. Приходько // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2015. - № 2. - С. 113-117. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Цель работы - совершенствование технологии управленческой деятельности функции принятия управленческого решения в вопросе выбора того или иного варианта. Проанализированы литературные источники, документы проведен организационный анализ. Рассмотрены разнообразные формы управленческих решений; предложена структура таких решений в форме приказов; проанализированы приказы, принятые совместно с областными органами управлениями; определено количество выполненных приказов; выявлены причины невыполненных приказов; обозначены типовые решения принятых приказов и их корректировка. Сделаны выводы, что необходимость принятия решений объясняется сознательным и целенаправленным характером человеческой деятельности, возникает на всех этапах процесса управления и составляет часть любой функции менеджмента. Совершенствование процесса принятия управленческих решений достигается за счет использования научного подхода, моделей и методов принятия решений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Заїченко Л. І. 
Спортивний клуб в системі господарсько-правових відносин : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Л. І. Заїченко; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Розроблено науково-теоретичні підходи та конкретні правові заходи господарського-правового забезпечення діяльності спортивних клубів. Обгрунтовано тезу про те, що діяльність в сфері фізичної культури і в сфері спорту може здійснюватися і на господарських, і на громадських засадах, що потребує розподілу законодавчого їх регулювання на принципово різних правових режимах. Встановлено, що спортивна діяльність у порівняні із фізкультурною діяльністю передбачає безпосередньо своєю метою підготовку до здійснення та, власне, здійснення спортивних досягнень, що відповідно кваліфікуються та фіксуються в процесі змагань, а тому за своїм суспільним значенням та природою передбачає суттєво більш складний та суперечливий комплекс суспільних інтересів, а відтак вимагає більш деталізованого та всебічного правового забезпечення, окремої правової та законодавчої інституалізації у формі спортивного права. З'ясовано напрями комерціалізації спортивних відносин, що мають бути суттєво вдосконаленими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901:Ч51 + Ч514(4/8)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шутєєв В. 
Масовий студентський спорт у вітчизняній та зарубіжній практиці / В. Шутєєв, Т. Шутєєва, А. Єфременко, О. Насонкіна, М. Марченков // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2017. - № 4. - С. 121-125. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - проведення порівняльного аналізу особливостей організації на особистість студентів. Проаналізовано спеціальну літературу, в якій розкриваються особливості організації вітчизняного та зарубіжного масового Союзу і який реалізується в сучасній Україні, передбачає для студентів обов'язкові заняття фізичними вправами в межах навчальної дисципліни "Фізичне виховання", а також заняття спортом за власним вибором на дозвіллі. Другий напрям, який є наслідком еволюції євро-американської цивілізації, передбачає створення для студентів умов і можливостей для вільного вибору ними видів рухової активності, як одної з форм їх дозвіллєвої діяльності. Проведений аналіз свідчить про те, що в Україні в студентському середовищі існує 4 можливих напрями впливу спорту на формування особистості студентів: спортизовані заняття з фізичного виховання в межах навчального процесу; спортивні секції; бюджетні спортивні клуби; спортивні клуби, які функціонують на комерційній основі. У закордонній практиці вплив спорту на формування особистості студентів реалізується через різноманітні форми клубної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч514(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Volchynskyi A. 
Introduction of folk physical culture traditions in the educational process of senior preschool children = Упровадження традицій народної фізичної культури в навчально-виховний процес старших дошкільників / A. Volchynskyi, Ya. Smal, O. Malimon, A. Kovalchuk // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 2. - С. 57-60. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Проаналізовано доцільність народної фізичної культури в навчально-виховному процесі дошкільних закладів, історичне значення та особливості застосування засобів народної фізичної культури в процесі фізичного й розумового розвитку старших дошкільників. Узагальнено великий досвід роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних дослідників та вказано пріоритетні напрями їх реалізації. Фундаментальна основа виховання й навчання турбота про здоров'я молодого покоління, тому, передусім, перед вихователями поставлено завдання вибору найбільш оптимальних засобів виховання та навчання дітей старшого дошкільного віку з метою покращення їхнього фізичного розвитку й стану здоров'я. Широке використання в дошкільному вихованні елементів традицій українського народу є вагомим засобом розвитку духовних і фізичних сил, самопізнання та відпочинку. Кожний народ, залежно від соціально-економічних умов свого розвитку, психологічного складу, світогляду, а також географічного місцезнаходження, протягом тривалого історичного часу творив самобутні види фізичних вправ, рухливих ігор, забав, розваг, удосконалював способи їх використання, які потім і ввійшли до складу своєрідних систем народної фізичної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) + Ч411.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мандюк А. Б. 
Зарубіжні системи фізичного виховання : курс лекцій / А. Б. Мандюк, Н. С. Сороколіт. - Львів : ЛДУФК, 2018. - 61 c. - Бібліогр.: с. 57-61 - укp.

Висвітлено питання організації шкільної освіти та шкільного фізичного виховання у Сполучених Штатах Америки, Англії, Польщі, Італії та Франції. Окреслено особливості освітнього процесу школярів за кордоном. Розглянуто специфіку укладання навчальних програм із фізичного виховання. Визначено пріоритетні напрями фізичного виховання школярів. Описано особливості іспиту з фізкультурної освіти; тестування рівня фізичної підготовленості й оцінювання навчальних досягнень учнів шкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4/8) я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського