Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш103.151$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Кузьменко Г. І. 
Омонімія: аспектологія, проблематика : Філол. розвідка з лексикології та стилістики / Г. І. Кузьменко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Вид. центр "Київ. ун-т", 2001. - 35 c. - укp.

На підставі узагальнення вітчизняного досвіду розглянуто проблеми окреслення та класифікації явища омонімії. Розроблено словник омонімів. Проаналізовано підсистеми в омонімії. Зроблено висновок, що омонімія виражає різні парадигми словозміни, співвіднесеність з лексико-граматичними розрядами та різні можливості сполучуваності слова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.151 + Ш141.4-315.1

Шифр НБУВ: Р90998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наливайко Ю. Ю. 
Синкретизм та омонімія: диференційні параметри / Ю. Ю. Наливайко // Лінгв. студії. - 2011. - Вип. 22. - С. 192-196. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Простежено особливості організації системи поліфункціональних граматичних форм парадигми полісемія - синкретизм - омонімія. Виділено основні диференційні параметри явищ синкретизму й омонімії на формальному, функціональному та семантичному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.272.1 + Ш103.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Демська О. М. 
До початків вивчення омонімії / О. М. Демська // Слов'ян. зб. : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 19. - С. 7-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблему омонімії, чи явище тотожності форми й відмінності змісту, наукове осмислення якої почалося лише у ХХ ст., у працях 1928, 1929 та 1931 рр. (Л. Булаховський "Из жизни омонимов", "De l'homonymie dans les langues slaves"; С. Карцевський "Du dualisme asymetrique du signe linguistique"; Б. Трнка "Bemerkungen zur Homonymie"), які започаткували студії над омонімією у славістиці. В аналізованих розвідках окреслено й кваліфіковано явище омонімії як таке, визначено основні напрями його дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.151 + Ш141-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кійко С. В. 
Синергетика омонімії як мовного, мовленнєвого і міжмовного явища : монографія / С. В. Кійко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Рута, 2016. - 531 c. - Бібліогр.: с. 425-469 - укp.

Приділено увагу встановленню структурних і функціональних характеристик внутрішньомовної німецької та міжмовної німецько-української омонімії в руслі синергетичної наукової парадигми. Висвітлено основні проблеми омонімії різних частин мови в синхронії та діахронії. Описано процеси взаємодії елементів і підсистем, які дозволяють зменшити ентропію за появи нових омонімів у лексичній системі німецької мови. Проаналізовано граматичну міжчастиномовну омонімію. Систематизовано омонімію в мовленні та виявлено захисні механізми для усунення спричинених омонімією перешкод у процесі комунікації. Запропоновано ряд нових підходів до розгляду явища міжмовної омонімії на матеріалі далекоспоріднених мов і простежено культурноспецифічну семантико-стильову еволюцію міжмовних омонімів у системі національних мов-носіїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.151 + Ш143.24-315.1 + Ш141.14-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лесько О. Н. 
Использование онтологии предметной области для снятия омонимии в естественно-языковых текстах / О. Н. Лесько, Ю. В. Рогушина // Проблеми програмування. - 2017. - № 2. - С. 61-71. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Разработан метод снятия различных видов омонимии в естественно-языковых текстах деловых, научных и правовых документов. Специфика метода заключается в том, что он не требует использования большого количества синтаксических правил и корпуса размеченных текстов, что значительно упрощает его реализацию и сокращает время, необходимое для создания и разметки корпуса текстов. Этот результат достигается как за счет использования онтологии предметной области, так и за счет особенностей синтаксических структур деловых, научных и правовых документов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.151 + Ш141.14-315.1 + З970.620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Овчаренко Н. І. 
Термінотвірний потенціал омонімії та паронімії / Н. І. Овчаренко // Теорет. й приклад. проблеми сучас. філології : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 11. - С. 72-79. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Робота продовжує цикл публікацій автора, присвячених дослідженню семантико-функціонального простору фахового терміна. Явища омонімії та паронімії на грунті термінології розглянуто в контексті семантичного словотворення. Окреслено джерела, специфіку формування і розмежування омонімії та паронімії як семантичних чинників термінологічних найменувань, їхню співвіднесеність із багатозначністю. Сформульовано мотивовану позицію щодо нормативних вимог до термінів. Спираючись на традиційне визначення омонімів та паронімів і дослідження попередників, авторка формує власне бачення цих явищ у сучасній термінології, кваліфікуючи їх як об'єктивну властивість мови, джерело та засіб упорядкування інформації у її лексичному складі. Наголошується на подібності омонімії і паронімії в галузевих термінологічних системах та загальновживаній мові і водночас акцентується увага на особливостях аналізованих явищ у фаховому мовленні. Окреслено причини сплутування омонімів, паронімів та багатозначних слів, які призводять до виникнення труднощів у фаховому спілкуванні. Зазначається, що омонімія та паронімія як чинники формування термінів пов'язані між собою відношеннями семантичного творення. Зміна семантичної структури термінів унаслідок їхнього переходу з лексико-семантичної парадигми в термінологічну пов'язана з набуттям диференційної семи, спільної з парадигмою терміна. Термінотворення засобами омонімії, паронімії та полісемії розглядаються як подібні. Зроблено висновок, що той самий мовний об'єкт слід розглядати з двох позицій: як сук упність взаємопов'язаних та взаємообумовлених семантичних одиниць, значення багатозначного слова; як набір смислів, позначений однією і тією самою звуковою оболонкою. Причини використання відомої зовнішньої форми з метою позначення іншого поняття пояснюються прагматичними чинниками. Зроблено висновок про те, що омонімія і паронімія термінів відзначаються специфічним функціонуванням у них семантичних ознак та відрізняються ступенем особливостей значення, структури і функціональності. Сформульовано мотивовану позицію щодо нормативних вимог до термінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.151 в3 + Ш103.152 в3 + Ш103.4:Ш103.15

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж74512 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського