Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.24-315.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ковбасюк Л. А. 
Семантичний та функціональний аспекти одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва" в сучасній німецькій мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Л. А. Ковбасюк; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Запропоновано комплексний аналіз шляхів і механізмів утворення одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва". З'ясовано основу семантичного трансформування кольороназв, подано структурну та семантичну класифікацію. Виявлено культурно-національну специфіку досліджуваних одиниць. Визначено та розкрито номінативні, синтаксичні й прагматичні функції одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва". Проаналізовано синтаксичні функції, виявлено вплив зазначеної функції та позиції в структурі висловлення на актуалізацію значень полісемантичних одиниць вторинної номінації з компонентом "кольороназва". Досліджено прагматичні функції одиниць вторинної номінації у текстах, висвітлено їх взаємозв'язок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кійко С. В. 
Мовна і міжмовна омонімія в німецько-українських паралелях: лінгвосинергетичний аспект : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.04, 10.02.15 / С. В. Кійко; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. - Київ, 2015. - 32 c. - укp.

Встановлено структурні та функціональні характеристики внутрішньомовної німецької та міжмовної німецько-української омонімії в руслі синергетичної наукової парадигми. Висвітлено основні проблеми внутрішньомовної та міжмовної омонімії різних частин мови й описано процеси взаємодії елементів і підсистем, які дозволяють зменшити ентропію у процесі появі нових омонімів у лексичній системі німецької мови. Встановлено особливості омонімії похідних і складних слів та абревіатур. Проаналізовано граматичну міжчастиномовну омонімію. Систематизовано омонімію в мовленні та виявлено захисні механізми для усунення спричинених омонімією перешкод у процесі комунікації. Запропоновано нові підходи до розгляду явища міжмовної омонімії на матеріалі далекоспоріднених мов і простежено культурно-специфічну семантико-стильову еволюцію міжмовних омонімів у системі національних мов-носіїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.1 + Ш143.24-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кійко С. В. 
Синергетика омонімії як мовного, мовленнєвого і міжмовного явища : монографія / С. В. Кійко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Рута, 2016. - 531 c. - Бібліогр.: с. 425-469 - укp.

Приділено увагу встановленню структурних і функціональних характеристик внутрішньомовної німецької та міжмовної німецько-української омонімії в руслі синергетичної наукової парадигми. Висвітлено основні проблеми омонімії різних частин мови в синхронії та діахронії. Описано процеси взаємодії елементів і підсистем, які дозволяють зменшити ентропію за появи нових омонімів у лексичній системі німецької мови. Проаналізовано граматичну міжчастиномовну омонімію. Систематизовано омонімію в мовленні та виявлено захисні механізми для усунення спричинених омонімією перешкод у процесі комунікації. Запропоновано ряд нових підходів до розгляду явища міжмовної омонімії на матеріалі далекоспоріднених мов і простежено культурноспецифічну семантико-стильову еволюцію міжмовних омонімів у системі національних мов-носіїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.151 + Ш143.24-315.1 + Ш141.14-315.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803943 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського