Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш3(4УКР)-67$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Головецька Н.  
Український політичний анекдот на сторінках "Щоденників. 1923 - 1929" Сергія Єфремова / Н. Головецька // Нар. творчість та етнографія. - 2007. - № 5. - С. 23-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено класифікацію українського політичного анекдоту на сторінках "Щоденників" за ідейно-тематичним змістом, проаналізовано їх особливості, виявлено специфіку поетики та актуальність у сьогоденні. Підкреслено, що значення політичного анекдоту 1920-х рр. в часи його творення та побутування було надзвичайно велике, оскільки анекдот сприяв усвідомленню спільнотою своїх прагнень, цінностей та уподобань, збереженню культурної традиції, характеру й духу нації.

Приведена классификация украинского политического анекдота на страницах "Дневников" по идейно-тематическому содержанию, проанализированы их особенности, выявлена специфика поэтики и актуальность на сегодняшний день. Подчеркнуто, что значение политического анекдота 1920-х гг. во времена его творения и бытования было очень большое, поскольку анекдот содействовал осознанию обществом своих намерений, ценностей и предпочтений, сохранению культурной традиции, характера и духа нации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 + Ш3(4УКР)-67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кирчів Р. Ф. 
Етюди до студій над українським народним анекдотом : монографія / Р. Ф. Кирчів; Ін-т народознав. НАН України. - Л., 2008. - 265 c. - укp.

Висвітлено досвід найпопулярнішого та найпродуктивнішого виду української народної творчості - анекдоту - від давнини до сучасності. Охарактеризовано жанрову специфіку народного анекдоту, визначено його місце і функціональність у системі традиційно-побутової культури українців, шлях до визнання в українській фольклористиці, основні тематичні та сюжетні комплекси анекдотичної творчості. Особливу увагу приділено новітньому етапу розвитку народного анекдоту як яскравого виразника та чинника опозиційного ставлення людського духу до несправедливості, ідеологічної облуди та деспотії тоталітарних режимів ХХ ст., зокрема комуно-московського.

Освещен опыт наиболее популярного и продуктивного вида украинского народного творчества - анекдота - от древности до современности. Охарактеризована жанровая специфика народного анекдота, определены его место и функциональность в системе традиционно-бытовой культуры украинцев, путь к признанию в украинской фольклористике, основные тематические и сюжетные комплексы анекдотического творчества. Внимание уделено новейшему этапу развития народного анекдота как яркого выразителя и фактора оппозиционного отношения человеческого духа к несправедливости, идеологической лицемерности и деспотии тоталитарных режимов ХХ ст., в частности коммуно-московского.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-67

Шифр НБУВ: ВА723901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Каганов Ю. О. 
"Сміх крізь сльози": Радянська Україна у дзеркалі політичного анекдоту / Ю. О. Каганов // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 34. - С. 106-109. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано специфіку, роль і місце політичного анекдоту як породження, захисний механізм і форми протидії офіційній ідеології радянської доби. Акцентовано увагу на специфіці анекдотного жанру періоду "перебудови". Наведено приклади політичних анекдотів, що побутували напередодні здобуття Україною незалежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-67

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кожолянко О. Г. 
Календарні свята та обряди українців Буковини: семантика і символіка : [монографія] / О. Г. Кожолянко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, НАН України, Ін-т народознавства. - Чернівці : Друк Арт, 2014. - 607 c. - Бібліогр.: с. 432-484 - укp.

Вперше календарні свята й обряди українців Буковини досліджено як етнокультурне явище, що відображає форму втілення етнічної свідомості, загальноукраїнські риси та певні особливості, сформовані на основі історичного, соціально-економічного та культурного розвитку краю. На основі залучення різноманітних джерел показано витоки календарних свят та обрядів українців Буковини, охарактеризовано основні складники різдвяної, новорічної, водохрещенської, весняної, літньої, осінньої обрядовості. Показано семантику та символізацію календарних свят. Вперше, на основі буковинського етнологічного матеріалу, показано специфічні елементи календарної обрядовості українців Буковинського краю. Зазначено, що поряд з розглядом календарних свят українців, визначенням загальноукраїнських і локальних рис, розглянуто питання взаємозв'язку та взаємовпливу у сфері духовної культури найбільш чисельних етнічних груп краю - молдован і румунів. Введено до наукового обігу новий фактологічний матеріал, одержаний під час аналізу архівних даних і в результаті етнологічних експедиційних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР74ЧРН)-524.1 + Ш3(4УКР)-633 + Ш3(4УКР)-67

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бережний В. А. 
Динаміка функціонування анекдоту в кінці XX – на початку XXI століть : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.07 / В. А. Бережний; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ, 2020. - 18 c. - укp.

Вперше в українській фольклористиці комплексно досліджено динаміку функціонування анекдоту наприкінці XX - на початку XXI ст. Проаналізовано різні форми побутування анекдоту та кореляцію його функцій і комунікаційних можливостей у нових для жанру умовах. Досліджено трансформації функцій анекдоту в умовах змін форм побутування та трансляції жанру, для чого розроблено детальну класифікацію функцій з огляду на їх роль у комунікативному акті. Визначено комунікативні особливості анекдоту в усному функціонуванні, бажані риси адресата і адресанта та характеру взаємодії між ними. Розкрито специфіку анекдоту як складової сміхової культури та постфольклору. З'ясовано характер і форми трансформації жанру внаслідок поширення текстів у збірниках, журналах, газетах, на телебаченні, в інтернеті. Проведено порівняльний аналіз жанрів анекдоту та інтернет-мему, виявлено подібні та відмінні риси, схарактеризовано особливості взаємовпливу цих жанрів(візуалізація анекдоту і вербалізація інтернет-мему).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-67

Шифр НБУВ: РА444224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кімакович І. І. 
Традиційний анекдот у контексті сміхових явищ української культури : Дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / І. І. Кімакович; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - К., 1996. - 248 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-67

Шифр НБУВ: ДС50939 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського