Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (113)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш5(0)-336$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Новобранець О. Б. 
Драматургія обробок: основні риси і специфіка жанротворення : Навч.-метод. посіб. / О. Б. Новобранець; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 72 c. - Бібліогр.: с. 67-70. - укp.

Розглянуто одне з найцікавіших літературних явищ - драматургія обробок. Праця будується на великому і художньо-значущому літературному матеріалі (Софокл, Ж.Ануй, Б.Брехт, Леся Українка) і дає конкретні методичні поради щодо вивчення цього явища в школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.46 я7 + Ш5(0)-336 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жила С. О. 
Театр і література: мистецтвознавчі і педагогічні проблеми взаємин : Посіб. для вчителя / С. О. Жила; Черніг. облас. ін-т підвищ. кваліфікації та перепідготов. працівників освіти. - Чернігів, 2001. - 124 c. - Бібліогр.: с. 122-123. - укp.

Розглянуто шляхи встановлення взаємозв'язків між мистецтвом слова та театром. Запропоновано методичну систему роботи, яка сприяє поєднанню аналізу драми як особливого літературного тексту та твору, призначеного для сцени, а також визначенню доцільності можливих форм і методів звернення до театру в процесі літературної освіти та розвитку школярів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)р2 + Ш5(0)-336р2 + Щ330.174 + Щ334.3(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хоменко І. А. 
Оригінальна радіодрама : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., які навч. за спец. "Журналістика" / І. А. Хоменко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 2002. - 320 c. - Бібліогр.: с. 311-318. - укp.

Розглянуто питання, що стосуються оригінальної радіоп'єси, зокрема, ролі та значення даного мистецтва, особливості його створення. Розкрито суть поняття оригінальної радіоп'єси як драматичного твору, написаного спеціально і виключно для радіомовлення з урахуванням специфіки утворення звукового образу і технічних особливостей передачі інформації акустичними каналами.

Рассмотрены вопросы, касающиеся оригинальной радиопьесы, в частности, роли и назначения данного искусства, особенностей его создания. Раскрыто содержание оригинальной радиопьесы как драматического произведения, написанного специально и исключительно для радиовещания с учетом специфики создания звукового образа и технических особенностей передачи информации по аккустическим каналам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.469.3 я73 + Ч631.639 я73 + Ш6(4УКР)6-67 + Ш5(4УКР)6-336 я73-1 + Ш5(0)-336 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА634113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зорницький А. В. 
Драматургія та історико-культурний контекст : моногр. / А. В. Зорницький. - Житомир : ОП "Житомир. облдрук.", 2007. - 242 c. - Бібліогр.: с. 226-242. - укp.

Розглянуто розгорнуту систему зв'язків, які виникають між мистецтвом драматургії та культурним контекстом певної країни за конкретної історичної доби. Наведено результати дослідження особливостей драматургії американського автора Т.Уїльямса, а також явищ мистецького, соціального, національно- та регіонально-культурного життя США й окремих європейських країн у XX ст.

Рассмотрена развернутая система связей, возникающих между искусством драматургии и культурным контекстом определенной страны в конкретный исторический период. Приведены результаты исследования особенностей драматургии американского автора Т.Уильямса, а также ряда явлений культурной, социальной, национально- и регионально-культурной жизни США и отдельных европейских стран в XX в.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4Уїльямс,Т.536 + Ш5(0)-336 + Щ334.017 + Щ334.3(7США)6-074

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА689062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вітченко А. О. 
Організація краєзнавчої роботи старшокласників у процесі вивчення світової драматургії / А. О. Вітченко // Освіта на Луганщині. - 2006. - № 2. - С. 113-121. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто роль театрального краєзнавства в осягненні драматичних творів. Набуває актуальності проблема методичного забезпечення цього процесу за умов профілізації шкільної літературної освіти. Визначено принципи, зміст, підходи до організації театрального краєзнавства в школі, з'ясовано роль запропонованих методичних засобів у формуванні та розвитку інтерпретаційної компетенції старшокласників засобами драматичного мистецтва. Запропоновано методичну систему вивчення зарубіжної драматургії у контексті театральних інтерпретацій. Розроблена методика враховує досвід місцевих театрів у читанні класичної драматургії та пропонує підвищення читацької компетенції школярів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.44 + Ш5(0)-336р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вітченко А. О. 
Удосконалення професійної готовності вчителя до викладання світової драматургії / А. О. Вітченко // Освіта на Луганщині. - 2007. - № 1. - С. 126-133. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему систематизації методичної підготовки вчителя літератури до викладання зарубіжної драматургії у школі. Досліджено теоретико-технологічні підходи до вирішення даної проблеми, визначено шляхи та засоби підвищення вчительського професіоналізму в процесі вивчення драми як мистецького явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-336р20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Новобранець О. Б. 
Драматургія обробок: особливості поетики : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О. Б. Новобранець; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Розглядається проблема, що стосується типології принципів, прийомів і поетики одного із самобутніх явищ світової літератури - драматургії обробок. З'ясовано, що драматургія обробок є своєрідною літературною макросистемою родового порядку, оскільки вона включає в себе драматургійні обробки, створені як за принципами арістотелівської, так і неарістотелівської драми. При всій різноманітності видових параметрів поетика драматургії обробок має низку стабільних принципів, що визначають її сутність як родового явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.46 + Ш401.15 + Ш5(0)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Речка А. М. 
Жанрова специфіка "драми для читання" : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.06 / А. М. Речка; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Проаналізовано генезу жанрової специфіки "драми для читання", висвітлено особливості рецепції, а також взаємовплив "драми для читання" та театру. З'ясовано, що її головна ознака - відсутність зовнішньо вираженої дії. Досліджено поетику цього драматичного різновиду в аспекті його жанрових форм та композиційних прийомів. Визначено, що "драми для читання" слід розділяти на ліризовані, епізовані та драми-переробки, як правило, з прозових творів. Головними структурними чинниками, за якими п'єса трактується як "драма для читання", є монтаж і ремарка як основний, а не другорядний елемент твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.462 + Ш5(0)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вітченко А. О. 
Теорія і технологія формування інтерпретаційної компетенції старшокласників у процесі вивчення світової драматургії : автореф. дис... д-ра пед. наук : 13.00.02 / А. О. Вітченко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2008. - 40 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено технологію формування інтерпретаційної компетенції школярів VIII - XI класів у процесі вивчення світової драматургії. Визначено специфіку шкільного інтерпретаційного процесу, з'ясовано особливості тлумачення п'єс, розроблено систему методичних засобів, що забезпечує особистісний розвиток учня-інтерпретатора, сприяє осягненню драми як міжвидового мистецького явища. Запропоновано технологічну модель поетапного засвоєння інтерпретаційних знань, збагачення глядацького досвіду, формування виконавських умінь під час вивчення світової драматургії на уроках зарубіжної літератури, у позакласній та позашкільній роботі з предмета. Визначено місце та роль театрального краєзнавства, особистісного спілкування з професійними постановниками, сценічно-ігрової самодіяльності у системі формування інтерпретаційної компетенції старшокласників. Експериментально доведено, що розроблена технологія має істотні переваги у порівнянні з традиційною методикою, оскільки значно посилює роль особистості у процесі тлумачення драматичних творів, розширює естетичні функції школяра-інтерпретатора (читача, глядача, виконавця) та коло його художньо-творчого спілкування, активізує пошукову діяльність, сприяє розвитку спостережливості, відтворювальної та творчої уяви, асоціативного мислення, синхронності словесних і невербальних засобів комунікації й інших особистісних якостей, що має суттєве значення для удосконалення системи шкільної літературно-мистецької освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-336 р20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вітченко А. О. 
Теорія і технологія формування інтерпретаційної компетенції старшокласників у процесі вивчення світової драматургії : монографія / А. О. Вітченко. - Луганськ : Шико, 2007. - 326 c. - Бібліогр.: 486 назв. - укp.

Висвітлено теоретико-технологічні аспекти проблеми формування інтерпретаційної компетенції (ІК) старшокласників у процесі вивчення світової драматургії. Розкрито наукові та мистецькі засади інтерпретації драми як явища літератури і театру. Проаналізовано психолого-педагогічні умови шкільного інтерпретаційного процесу. Визначено компетентнісний підхід до викладання світової драматургії у школі. Описано технологію систематичного накопичення елементів інтерпретаційності, зокрема, читацької, глядацької, виконавської, що реалізується в єдності методів, видів та форм розвитку ІК старшокласників на основі драматичного мистецтва.

Освещены теоретико-технологические аспекты проблемы формирования интерпретационной компетенции (ИК) старшеклассников в процессе изучения мировой драматургии. Раскрыты научные и художественные основы интерпретации драмы как явления литературы и театра. Проанализированы психолого-педагогические условия школьного интерпретационного процесса. Определен компетентностный подход к преподаванию мировой драматургии в школе. Описана технология систематического накопления элементов интерпретационности, в частности, читательской, зрительной, исполнительской, реализуемой в единстве методов, видов и форм развития ИК старшеклассников на основе драматического искусства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-336р20

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вітченко А. О. 
Теоретичні засади вивчення світової драматургії як міжвидового мистецького явища / А. О. Вітченко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 4, ч. 1. - С. 274-280. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто актуальну методичну проблему вивчення драми як явища словесного та театрального мистецтва. Розкрито сутність міжвидового художнього підходу до викладання драматургії у школі. Визначено ефективні прийоми, види та форми роботи над драматичним твором на уроці світової літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-336 р20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Євченко Н. В. 
Змістове наповнення терміна "епізована драма" / Н. В. Євченко // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2005. - Вип. 22. - С. 193-195. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На матеріалі драматургічних творів Х.Д. Граббе "Наполеон, або Сто днів" і Г. Бюхнера "Смерть Дантона" розглянуто засоби епізації драми.

На материале драматургических произведений Х.Д. Граббе "Наполеон, или Сто дней" и Г. Бюхнера "Смерть Дантона" рассмотрены средства эпизации драмы.

The means of drama epization are regarded on the materials of dramatic works "Napoleon, or One Hundred Days" by H.D. Grabbe and "The Death of Danton" by G. Buchner


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.462в3 + Ш5(0)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Євченко О. В. 
Параболізація як принцип створення інтелектуалізму / О. В. Євченко // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 8. - С. 162-166. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проналізовано драмаантиутопію в контексті інтелектуальної літератури ХХ ст., розглянуто параболізацію як один із основних принципів створення інтелектуалізму, що зумовлює появу в художньому творі алегорії та притчовості, визначає засоби створення останньої.

Проанализирована драма-антиутопия в контексте интеллектуальной литературы ХХ века, рассмотрена параболизация как один из основных принципов создания интеллектуализма, обусловливающий появление в художественном произведении аллегории и притчевости, определяет средства создания последней.

The author analyzes a drama-antiutopia in the context of intellectual literature of the XX century and considers parabolization as one of the key principles of creating intellectualism. The author claims that the principle studied determines in a workof fiction the qualities of allegory and parable and describes the literary means of the latter.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401 + Ш5(0)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Васильєв Є. М. 
Інтертекстуальність у драматургії ХХ століття: Владімір Набоков і Ежен Йонеско / Є. М. Васильєв // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2006. - Вип. 26. - С. 89-92. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено інтертекстуальні та типологічні зв'язки драматургії В. Набокова й Е. Йонеско. Досліджено специфіку умовного та життєподібного в їх драматичних текстах.

Рассмотрены интертекстуальные и типологические связи драматургии В. Набокова и Э. Ионеско. Исследована специфика условного и жизнеподобного в их драматических текстах.

The article deals with the intertextual and typological links in V. Nabokov's and E. Ionesco's dramas. Specific character of conventionality and lifelikeness in their dramatic texts are researched.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.46 + Ш5(0)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Олексюк Г. В. 
Взаємодія словесного і музичного мистецтв у драматургічному творі: деякі теоретичні аспекти функціонування п'єси / Г. В. Олексюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2017/2018. - № 4/3. - С. 351-358. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено деякі теоретичні аспекти словесного та музичного мистецтв, їх синтез і функціональність у драматургічному творі. На прикладі української та світової драматургії доведено взаємозалежність літературних і музичних образів, їх органічну взаємодоповнюваність, зрештою, їх специфічність у створенні п'єси та вистави. Обгрунтовано закономірності появи певних стильових домінант таких художніх форм, та вказано на методологічні можливості у вивченні цих ідейно-естетичних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.045 + Ш5(0)-336 + Ш5(4УКР)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Капелюх Д. П. 
Поетика драматургічної ремарки : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Д. П. Капелюх; Житомирський державний університет імені Івана Франка. - Житомир, 2019. - 20 c. - укp.

Узагальнено й систематизовано розроблені в українському та зарубіжному літературознавстві підходи до спроб теоретичного означення, опису й систематизації типів ремаркового тексту в композиційній структурі драматургічного твору, окреслено головні змістовні та формальні ознаки ремаркового тексту, запропоновано й обґрунтовано теоретичні критерії для означення його художнього статусу та варіантних моделей його семантичної та структурної типологізації. Розроблено комплексну, системно-цілісну концепцію аналізу художньої парадигми ремаркового тексту драматургічного твору, обґрунтовану на матеріалі дослідження 415-ти творів 168-ми українських та зарубіжних письменників. Зазначено й обґрунтовано проблемні питання теоретичних засад вивчення поетики драматургічної ремарки. Виокремлено та класифіковано основні структурні типи авторських драматургічних ремарок, систематизовано семантичні різновиди форм їхньої сценічної реалізації. Досліджено та охарактеризовано принципи художньої організації та функціональні типи сценічної ремарки, розроблено й класифіковано семантичні моделі парасценічної ремарки драматургічного твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.46 + Ш5(0)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Науменко Н. 
Прийоми "сцени на сцені" - чинник іронічного формозмісту в літературному творі : монографія / Н. Науменко; Національний університет харчових технологій. - Київ : Сталь, 2023. - 192 c. - Бібліогр.: с. 169-186 - укp.

Проаналізовано твори української та зарубіжної літератур, у яких магістральним формозмістовим прийомом є "mise en abyme", більше відомий під назвою "сцена на сцені". Методом повільного прочитання установлено роль цього прийому у формуванні іронічного стилю драматичного або прозового тексту, сутність якої - розбудова специфічного двоїстого часопростору, де ігрові елементи міцно переплітаються з життєвими реаліями, а мистецтво постає як рушій творення та перетворення світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-336 + Ш5(4УКР)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського