Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Э372.24-11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Петрик В. М. 
Шляхи та механізми вдосконалення державно-церковних відносин в Україні (на прикладі новітніх релігійних об'єднань) : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Петрик; Донец. держ. акад. упр. - Донецьк, 2004. - 23 c. - укp.

Узагальнено світовий досвід державно-церковних відносин щодо виявлення, запобігання та припинення протиправної діяльності представників неокультів, а також провадження протекціоністської політики щодо традиційних церков як носіїв національної культури. Досліджено державно-церковні відносини у нашій державі та визначено духовно-релігійну складову національної безпеки України. З'ясовано ступінь загрози від протиправних діянь представників неокультів, що становлять небезпеку для держави, суспільства та окремих громадян. Надано науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою оптимізації системи державно-церковних відносин у нашій країні з урахуванням світового досвіду. Розроблено організаційно-методичні рекомендації щодо професійної діяльності державних службовців у процесі взаємодії з представниками новітніх релігійних організацій. Проаналізовано характерні ознаки неокультів та розроблено нову класифікацію цих об'єднань. Феномен культів досліджено з використанням напрацювань різних галузей знань: державного управління, релігіє- та правознавства, політології та психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)136 + Э372.24-115

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Підченко С. А. 
Місце Російської Православної Церкви в культурному та економічному житті Донбасу у 20-ті рр. ХХ ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. А. Підченко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто різноманітні аспекти життєдіяльності Російської Православної Церкви, її роль та участь у економічному та духовному житті суспільства Донбасу протягом 1920 рр. Визначено релігійність різних соціальних верств населення за соціальним становищем і відсоткове співвідношення вікових, статевих, культурних показників. Наведено ознаки, які характеризують релігійність і причини зниження кількісних показників віруючих у Донбасі наприкінці 1920 рр. Досліджено шляхи та методи залучення державою економічного потенціалу церкви для вирішення питань, пов'язаних з культурно-просвітніми, житлово-побутовими та матеріально-технічними потребами регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-55 + Э372.24-11 + Э372.09(4УКР5)-361-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петренко І. М. 
Шлюбно-сімейні відносини в православній повсякденній культурі Росії XVIII ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / І. М. Петренко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 34 c. - укp.

Досліджено вплив Церкви на родинні відносини мирян XVIII ст., вказано на обумовленість шлюбно-сімейних відносин інтересами Російської імперії. Показано процес втручання світської влади в шлюбно-сімейні відносини, який виявився в тому, що з початку XVIII ст. основним джерелом шлюбного права була не лише Кормча книга, а й постанови Синоду й укази імператорів, які коригували канонічне право. На основі першоджерел вивчено етику шлюбно-сімейних стосунків, норми поведінки. Увагу приділено конфліктним ситуаціям, що виникали у родинній сфері життя людей. Реконструйовано роль духовенства у повсякденних практиках мирян, вказано на їх тяжіння до усталених шлюбно-сімейних традицій протягом XVIII ст. З'ясовано, що парафіяльні ієреї не завжди сумлінно виконували свої обов'язки, порушували шлюбно-сімейні приписи, чим подавали негативні приклади мирянам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)47-7 + Э372.24-113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Довжук І. В. 
Російська православна церква в культурному та економічному житті Донбасу у 20-х рр. ХХ ст. : монографія / І. В. Довжук, С. А. Підченко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2012. - 135 c. - укp.

Розглянуто відносини Російської православної церкви та радянської держави. Висвітлено особливості Російської православної церкви у культурному житті Донбасу. Охарактеризовано використання економічного потенціалу даної церкви у господарському будівництві Донбасу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР55)-361-021 + Т3(4УКР55)61-55 + Э372.24-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рогова Н. В. 
Издания Московской Патриархии в военные годы (1941-1945 гг.) / Н. В. Рогова // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 9-я Междунар. конф. "Крым 2002". - 2002. - 2. - С. 862-864. - рус.

Зазначено, що у період Вітчизняної війни змінилися стосунки держави і церкви. Православна Церква відіграла значну роль в єднанні суспільства під час гітлерівської навали. Тимчасова лояльність держави стосовно церкви позитивно вплинула на активізацію її видавничої діяльності. Це позначилося як на поновленні періодичних видань, так і на виході у світ фундаментальних праць. Ситуація, що склалася у перші післявоєнні роки, не сприяла видавничій діяльності російської православної церкви.

В период Отечественной войны изменилось отношение государства и церкви. Православная Церковь сыграла значительную роль в единении общества во время гитлеровского нашествия. Временная лояльность государства по отношению к церкви оказала положительное влияние на активизацию ее издательской деятельности. Это выразилось как возобновление периодических изданий, так и в выходе в свет фундаментальных трудов. Ситуация сложившаяся в первые послевоенные годы не благоприятствовала издательской деятельности русской православной церкви.

During the Great Patriotic War, the religious policy of the USSR government changed. The Russian Orthodox Church played a significant role in uniting society during the Nazi invasion. Temporary government's tolerance for Church stimulated its publishing activity. Several periodical publications were renewed, and fundamental works were published. However, the situation in the post-war country was not as much favorable for the Orthodox Church's publishing.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4Рос)6 + Э372.24-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347001/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Цебенко С. Б. 
Соціально-економічні права людини в інтерпретації сучасного православ'я (на матеріалах соціальної доктрини Російської Православної Церкви) / С. Б. Цебенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 677-682. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-112 + Х803.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Вергелес К. М. 
Національне в контексті суспільного буття православ'я (на прикладі РПЦ) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / К. М. Вергелес; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2012. - 16 c. - укp.

З'ясовано національну специфіку російського православ'я за умов його суспільного буття. На основі аналізу запропонованого православними богословами та філософами бачення релігійно-суспільних відносин досліджено практику інтеграції РПЦ в життя сучасного суспільства. Визначено роль РПЦ у формуванні православної ідентичності росіян, яка в контексті розвитку політичної нації зводиться до пропаганди своєї соціальної доктрини як фактично державної ідеології, та використанні релігійного чинника у поширенні державно-церковної доктрини "Русского мира".


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-113.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бойков О. Ю. 
Роль російської православної церкви у житті буржуазії та селянства Південної України у кінці XIX - на початку XX ст. / О. Ю. Бойков, Г. В. Додонова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 38. - С. 49-53. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто позицію буржуазії і селянства Півдня України щодо ролі російської православної церкви в розвитку суспільних відносин наприкінці XIX - початку XX ст., оскільки в цей період відбувається процес модернізації суспільства, а ці основні верстви населення намагалися одержати можливість далі розвиватися у відповідності з традиційним для них життєвим укладом. Проаналізовано форми і ступінь впливу самої православної церкви на селянство і буржуазію в зазначений період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-112.6 + Т3(4УКР7)52-28/29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Спиридович Е. Н. 
Проблемы супружества и семьи в современном социальном учении Русской Православной Церкви / Е. Н. Спиридович // Проблеми соц. роботи: філософія, психологія, соціологія. - 2013. - № 1. - С. 206-209. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Укладення шлюбу та створення сім'ї є найважливішими подіями, які необхідні кожній людині для дійсного щастя. Часто шлюб і створення повноцінної сім'ї супроводжується зіткненням інтересів подружжя, небажанням поступатися, прощати. Розглянуто найбільш поширені складнощі, з якими стикаються люди, що одружилися, а також наведено думку Російської Православної Церкви з цих проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644 + Э372.24-113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Levchuk I. 
Problems of spiritual and religious re-education of prisoners in the prisons of the Russian Empire in the nineteenth century = Проблеми духовно-релігійного перевиховання в'язнів у тюрмах Російської імперії в ХIХ столітті / I. Levchuk // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 256-258. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено досвід духовно-релігійного перевиховання ув'язнених у в'язницях Російської імперії у XIX столітті. Проаналізовано діяльність священнослужителів в контексті духовно-релігійного перевиховання осіб, які вчинили протиправні діяння. Священик обов'язково був включений до персоналу в'язниці. Його обов'язки, що стосувалися богослужіння у церкві, і релігійно-моральний вплив на ув'язнених, були передбачені у статуті в'язниці. Священик був відповідальним за турботу про моральність ув'язнених. Він виконував багато функцій: судив у тюремній церкві, виконував усі церковні обряди (поховання, хрестини і т.д.); вів бесіди з ув'язненими на релігійні і моральні теми, викладав Закон Божий неповнолітнім ув'язненим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)47-628.414:Э + Х2(4РОС)51-628.414:Э + Э372.24-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського