Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю0 в05$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Остроухов В. В. 
Насилля як предмет філософських рефлексій / В. В. Остроухов. - К. : Укр. Центр духов. культури, 2000. - 92 c. - укp.

Розглянуто відображення проблем насилля в історії філософії. Розкрито поняття "зло" та "насилля" у релігійно-філософських концепціях, онтологічний сенс революції та насильства. Проаналізовано ніцшеанське заперечення теодиції та сенсу дихотомії "добра" і "зла" у релігійно-філософській традиції, поняття насилля і терору в філософії А.Камю, К.Юнга, Е.Фромма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.73 + Ю3 в9 + Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Остроухов В. В. 
Філософські проблеми дослідження насилля і терору / В. В. Остроухов. - К. : Укр. Центр духов. культури, 2000. - 246 c. - Бібліогр.: 181 назв. - укp.

Розглянуто тему трансформації моральної парадигми в суспільній свідомості різних народів у різні історичні періоди. Зроблено порівняльний аналіз специфічних аспектів та особливостей застосування насилля і терору тоталітаристськими диктатурами ХХ ст. Досліджено проблеми формування моральних вимірів насильства в релігійно-філософських концепціях, поняття насилля в філософії К.Юнга, Е.Фромма, М.Бердяєва, А.Камю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.73 + Ю3 в9 + Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кузь О. Н. 
Культура, философия, образование в стратегиях XXI века / О. Н. Кузь, В. А. Стрижко, П. В. Брунько, Т. Е. Гетало, И. В. Жеребятникова; Харьк. нац. экон. ун-т. - Х., 2006. - 260 c. - Библиогр.: с. 246-258 - рус.

Рассмотрены основные изменения в культуре на рубеже ХХ - ХХІ вв. Освещены проблемы взаимодействия культуры и цивилизации в глобализирующемся мире, отчуждения в постиндустриальном мире, символа в современной философии и культуре, деформации массового сознания в условиях глобализации. Обоснована позитивистская, иррационально-анторологическая и религиозная парадигма и проанализированы особенности их трансформации в современной европейской культуре. Предложены пути оптимального гуманистического преобразования кризиса современной системы образования в условиях жестко конкурирующего глобализирующего мультикультурного мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.1 + Ю0 в05 + Ч30 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Современное миропонимание: духовные аспекты развития науки ХХІ века : материалы науч.-практ. конф., 7 мая 2010 г., Днепропетровск / ред.: Ю. О. Шабанова, О. С. Пригунов, Т. В. Головченко; Нац. горн. ун-т, Днепропетр. ист. музей им. Д.И. Яворницкого, Муз. центр Е.П. Блаватской и её семьи. - Д. : Нац. гірн. ун-т, 2010. - 52 c. - укp. - укp.

Освещены философско-мировоззренческие основы современного миропонимания, а также проблемы формирования научной парадигмы XXI в. Раскрыто наследие Е.П. Блаватской в контексте становления научной парадигмы. Рассмотрены социокультурные аспекты духовного развития человечества. Освещены этические основы современной науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Семенков В. Е. 
О модусах социальной востребованности философского знания / В. Е. Семенков // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 2. - С. 58-65. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Предложено различать востребованность философского знания в пределах профессионального сообщества и востребованность философии у широкой аудитории. Это различие необходимо делать, т.к. успешность философского знания связана не только с содержательными характеристиками, но и с формой осуществления и предъявления той или иной философии прагматически ориентированной широкой интеллектуальной аудитории.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Валуйський О. О. 
Філософія суспільства : навч. посіб. / О. О. Валуйський; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ : КНТЕУ, 2013. - 327 c. - Бібліогр.: с. 321-327 - укp.

Реалізовано конструктивно-оновлювальну методологію, яка знайшла своє відображення у вітчизняній і зарубіжній соціально-філософській літературі. Увагу приділено аналізу сучасної методології виникнення та функціонування суспільного життя. Розкрито основні компоненти суспільства: суспільство як історично-закономірний процес і суспільство як цілісна соціальна система, технічні, економічні, технологічні чинники розвитку суспільства та його духовні виміри, процеси трансформації і модернізації суспільства, самореалізацію суб'єктів суспільного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мельник О. А. 
Шляхи удосконалення особистості в руслі християнської антропологічної традиції кінця XIX - початку XX століття / О. А. Мельник // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2013. - 18, Вип. 22, ч. 2. - С. 265-271. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено думку щодо розуміння взаємозв'язку духовності та особистості проповідниками кінця XIX - початку XX ст. Розглянуто особливості розуміння шляхів удосконалення особистості з точки зору християнської антропологічної традиції. Констатовано, що розуміння духовності задає структуру духовної реальності у системі людської життєдіяльності та зумовлює співмірність з нею становлення особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937 + Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Андрієнко О. В. 
Світоглядні універсалії демократичного суспільства : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / О. В. Андрієнко; НАПН України, Ін-т вищої освіти. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Проаналізовано світоглядні універсалії у контексті розвитку сучасного демократичного суспільства. Досліджено дефініцію поняття "світоглядна універсалія" у зв'язку з поняттями "світогляд", "картина світу", "ідеологія" тощо. Визначено структуру та функції світоглядних універсалій, а також різноманітні критерії їх класифікації. Акцентована увага на основних характеристиках світоглядних універсалій. Запропоновано новий підхід до особливостей функціонування демократичних універсалій у соціально-міфологічній, морально-релігійній та філософській світоглядних сферах. Визначено базові характеристики світоглядного виміру особистісного буття демократичного суспільства у сферах індивідуальної свідомості, політичного лідерства та гендерних відносин. Розкрито роль інформаційних і фінансово-економічних чинників у формуванні світогляду демократичного суспільства. Досліджено методологічні проблеми осмислення аксіологічного підгрунтя свободи, рівності, відповідальності, толерантності та соціальної справедливості як провідних демократичних універсалій. На основі соціально-філософського аналізу світогляду та основних тенденцій духовного, політичного та економічного розвитку сучасних східних і західних суспільств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05 + Ю217.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Добродум О. В. 
Віртуалізація релігійних та політичних відносин у США і Росії (соціально-філософський дискурс) : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / О. В. Добродум; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Проведено комплексне наукове соціально-філософське дослідження проблем взаємодії релігії та політики у США і Росії (оффлайн і онлайн). Охарактеризовано просторово-часову картину розвитку суспільного феномену віртуалізації як конвергентного процесу сучасного релігійного життя та основні тенденції релігіогенезу. Здійснено синтезування, системну експлікацію та концептуалізацію суспільних взаємовідносин релігії та політики у реальній і віртуальній сферах. Увагу приділено компаративістському аналізу оффлайнової та онлайнової проекцій найвпливовіших релігій вищезазначених країн. Висвітлено месіанізм та антимесіанізм, сакралізацію та десакралізацію США і Росії у реальному та віртуальному вимірах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215 + Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сідоркіна О. М. 
Духовний простір суспільства: соціально-філософський аспект / О. М. Сідоркіна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 51-53. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто питання визначення духовного простору як складової соціального простору, соціально-філософські аспекти умов та механізмів його формування і розвитку, вплив на сучасні загальноукраїнські суспільні процеси. Ддуховний простір як складова частина соціального простору визначено як специфічний простір духовної діяльності людства, який містить у собі результати культурно-історичних надбань, втілених у певних ціннісних нормах, правилах, мистецтві, релігії, науці та інших формах суспільної свідомості. До його складу входять такі підвиди простору, як релігійний простір, простір мистецтва та ін. Соціально-філософський аспект дослідження духовного простору полягає у вивченні особливостей та закономірностей формування духовної сфери певного соціуму за конкретних природних, соціальних та культурно-історичних умов. Сучасний стан і подальший напрямок розвитку духовного простору в українському суспільстві визначатиметься поглибленням процесів регіоналізації духовного простору українського суспільства. Це посилює роль і відповідальність існуючих демократичних інститутів державності у підтриманні миру і злагоди у суспільстві, налагодженні дієвого міжцивілізаційного спілкування та взаємозбагачення різних культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Поліщук О. 
Етос та естетичні основи міфотворчості в інтелектуальних і художніх практиках країн Східно-Центральної Європи / О. Поліщук // Укр. полоністика. - 2018. - Вип. 15. - С. 64-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Порушено питання про необхідність у сучасних умовах життя, особливо спільнот Східно-Центральних європейських країн, більш копітко дослідити особливу міфологему - міфологему "культурної винятковості" країни чи нації в інтелектуальних і художніх практиках. Здійснено аналіз її специфіки як соціально-культурного явища із врахуванням дилеми "мультикультуралізм- транскультура" і "глобалізм-локалізм". Серед новітніх міфів, які суттєво впливають на ціннісні орієнтації та стандарти життя конкретної спільноти, як стверджуємо, особливе місце має така міфологема, торкаючись "політики пам'яті". Вона покликана формувати з позицій локалізму громадську думку про унікальність країни чи нації та її культурних особливостей. Набуває популярності вона, передусім, у кризових умовах соціальних процесів у країні та її зносинах із іншими країнами, народам. Головне джерело її просування в соціумі - вплив масових комунікацій на громадську думку при символічному виробництві. Етос цього міфу спрямований на формування гордості за свою націю та її культуру, патріотизму в широкого загалу суспільства через звернення до історичних подій, особливих досягнень нації і т.п. Проте в XX - XXI ст. він має особливі риси: популяризацію його в суспільстві і масовій культурі забезпечують мас-медіа. Крім того, естетичні чи художні моменти мають значення при створенні і поширенні такого продукту при символічному обміні. Відтак стверджуємо про необхідність розгляду феноменів естезису та естезі в подібних новітніх міфах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05 + Ю252:Ш1(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Boichenko N. M. 
Incompatibility or convergence: human life as capital = Несумісність чи конвергенція: людське життя як капітал / N. M. Boichenko, Z. V. Shevchenko // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 17. - С. 7-17. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета роботи - виявлення спільної теоретичної основи для вивчення людського життя як капіталу та безумовної вищої цінності. Теоретичний базис дослідження базується на ціннісно-переглянутому структурному конструктивізмі, наданому французьким філософом і соціологом П. Бурдьє, критичному аналізі концепцій капіталу як втілення соціальних очікувань, біологістичної концепції цінності людського життя, а також концепцій його святості. Доведено, що не варто розглядати цінність людського життя лише як капіталу, натомість слід враховувати різні його ціннісні інтерпретації, особливо - під час формування соціальної ідентичності особистості. Причому в кожній із ціннісних систем цінність людського життя може бути визнана як безумовна, що не перешкоджає співіснуванню таких різних її ціннісних інтерпретацій у межах однієї соціальної ідентичності, яка тоді неминуче стає множинною соціальною ідентичністю. Людське життя не можна розглядати як результат інтегрування економічних очікувань у концепт "рекламного" капіталу: по-перше, очікування цілком можуть бути неадекватними; по-друге, самі по собі очікування не мають прямого стосунку до капіталу; по-третє, очікування зовсім не обов'язково призводять до розвитку; по-четверте, слід чітко відрізняти стихійні "очікування" від цінностей, які виражають стійку мотивацію людей як членів соціальних спільнот. Множинність можливих культурних умов, які утверджують безумовність цінності життя, свідчить про те, що ця безумовність завжди є релевантною, а не абсолютною. Множинну соціальну ідентичність можна використовувати для того, щоб краще захистити людське життя, додати йому цінності, а утвердження множинної соціальної ідентичності постає як спосіб підтвердження безумовної цінності людського життя у варіативні способи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05 + Ю711.522.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коляда І. Г. 
Інформаційно-освітній простір сучасного суспільства: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / І. Г. Коляда; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. - Одеса, 2021. - 19 c. - укp.

Теоретично осмислено феномен інформаційно-освітнього простору сучасного суспільства. Дослідження демонструє, що концептуалізація поняття відбувалася в напрямку від усвідомлення простору як онтологічної категорії до розуміння простору як соціальної категорії, з його визнанням частиною соціокультурного процесу. Розкрито положення, що досліджуваний простір є необхідним елементом інформаційного суспільства. Новий еволюційний виток у галузі інформаційних технологій трансформує інформаційне суспільство в суспільство знань та smart-суспільство. Ці характерні риси сучасного суспільства і визначають вектор розвитку інформаційно-освітнього простору. Глобалізація розширює межі інтерпретації феномену інформаційно-освітнього простору до явища освіти без кордонів. Суб’єктивність, гнучкість, фрагментарність та відкритість робить його динамічною структурою, придатною до конструювання та розвитку. Окреслено шляхи конструювання, які засвідчують можливість одночасного існування безлічі суспільних конструктів. Актуальним є розгортання національного інформаційно-освітнього простору та його інтеграція в світовий. Ці процеси перебувають під впливом небезпеки втрати своєї національної ідентичності та крос-культурної визначеності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Зінченко В. В. 
Інституційний вимір глобальних суспільних трансформацій : автореф. дис. ... д-ра філос. наук / В. В. Зінченко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2012. - 36 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453984 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського