Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(4РОС)6-696$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Павленко І. В. 
Феноменологія естетичної свідомості як проблема філософії мови Г. Г. Шпета : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / І. В. Павленко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2010. - 18 c. - укp.

Проведено історико-філософське дослідження принципових аспектів філософії мови, естетики та герменевтики Г.Шпета - одного з найбільш визначних російських філософів початку ХХ ст. Надано філософські внутрішні характеристики мови, що подані в філософії Г.Шпета як змістовні й естетичні феномени. Проведено аналіз феноменології Г.Шпета в контексті філософських семантичних теорій для виявлення зовнішніх і внутрішніх особливостей філософії мови й естетичної свідомості. Запропоновано й обгрунтовано нову періодизацію філософської еволюції Г.Шпета.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-696 + Ш100.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Григоришин С. В. 
Визначення ноематичного смислу у трансцендентальній феноменології Густава Шпета / С. В. Григоришин // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та релігієзнавство. - 2009. - Т. 89. - С. 23-28. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На базі аналізу праці Г. Шпета "Явище і смисл" розглянуто поняття ноематичного смислу в контексті співвідношення смислу, мови та логіки, й виявлено відмінності їх тлумачення від феноменології Е. Гусерля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-696 + Ю224.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Філос.реліг Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шевчук Д.  
Проблеми методології гуманітарного пізнання у творчості Густава Шпета : монографія / Д. Шевчук; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2012. - 199 c. - Бібліогр.: с. 178-199 - укp.

Досліджено методологічну проблематику в працях відомого російського філософа початку XX ст. Г. Шпета. Зазначено, що розробка методологічних принципів гуманітарного пізнання, здійснена мислителем, має важливе значення для сучасних дискусій, що стосуються цієї проблематики. Незакінченість і принципова відкритість його методологічного проекту надає можливість творчо та критично розвивати ідеї вченого, співвідносячи їх з тенденціями розвитку тих філософських напрямків, до яких він був причетний, а саме: феноменологією, герменевтикою, структуралізмом, семіотикою. Розроблена вченим концепція етнопсихології може бути важливим підгрунтям для вивчення проблем культурної ідентичності, методологічні принципи та визначення найважливіших категорій для етнопсихологічного вивчення народу дозволяє описати засади ідентифікації, осмислити психологічні передумови формування етнічної та національної ідентичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-696

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Григоришин С. В. 
Проблема співвідношення мови і мислення у трансцендентальній феноменології: Едмунд Гусерль, Макс Шелер, еустав Шпет : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / С. В. Григоришин; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. - К., 2012. - 15 c. - укp.

Розглянуто та проаналізовано тематизацію мови та мислення у структурі трансцендентальної свідомості на матеріалі текстів Е. Гусерля, М. Шелера і Г. Шпета. Центральну роль відведено аналізові й опису розрізнення загального й індивідуального сутнісних компонентів у структурі судження та смислу. З'ясовано роль мови в операціях редукцій і структурі інтенційності, а також виявлено специфіку мовного компонента судження та смислу. Базовими корелятами мови та мислення визначено поняття "судження ейдетичної загальності" та "ноематичний смисл" (Е. Гусерль), "індивідуально значущі сутності" й "індивідуально значущі висловлювання" (М. Шелер), "ноематичний смисл" і "ноетичне осмислення" (Г. Шпет). У природі та структурі індивідуальної сутності виявлено складники допредикативного досвіду, акту мислення та мовного вираження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-661 + Ю3(4РОС)6-696 + Ю212.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського