Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(4Рос)51-578.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Тимошенко В. І. 
Теократична держава В.С.Соловйова (З історії політичної і правової думки) / В. І. Тимошенко // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2005. - Вип. 16. - С. 160-168. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)5 + Ю3(4РОС)51-578.4 + Х0в71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Саттон Д.  
Религиозная философия Владимира Соловьева. На пути к переосмыслению / Д. Саттон. - К. : Дух і Літера, 2008. - 304 c. - Библиогр.: с. 273-292 - рус.

Проанализированы жизненный путь, творческое и духовное наследие выдающегося русского философа В. Соловьева. В контексте вопросов о сути подлинной религиозной традиции исследованы его воззрения на нехристианские системы верований, в частности, буддизм, даосизм, ислам. Особое внимание уделено взглядам философа на проблемы христианской культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 + Ф1(4РОС)509 + Э210.0 + Ф055.256(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА707256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стокяло В. А. 
Про "цільне знання - вільну теософію" Володимира Соловйова / В. А. Стокяло // Наук. пр. ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2006. - № 1. - С. 121-125. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано гносеологічну концепцію В. Соловйова - "вільна теософія", - яка посідає важливе місце в філософсько-богословській системі мислителя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Литовченко Н. П. 
Проблеми національної психології у контексті теорії всеєдності В.С.Соловйова : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Н. П. Литовченко; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2004. - 18 c. - укp.

Вперше у вітчизняній філософії здійснено теоретичну реконструкцію поняття "національна психологія" у контексті теорії всеєдності В.Соловйова. Висвітлено вплив ідей слов'янофілів на формування поглядів мислителя щодо проблем національної психології. Визначено характерні особливості універсалістських принципів концепції В.Соловйова, що впливають на співвідношення національного та всесвітнього у національній психології. З'ясовано, що зміст основних елементів національної психології у філософії В.Соловйова обумовлюється синкретизмом, розкривається у хіліазмі та визначається ствердженням християнського гуманізму у суспільному житті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 + Ю958 + Т597.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бичков'як О. В. 
Єдність істини, добра і краси у філософії В.С.Соловйова : Автореф. дис... канд. філософ. наук / О. В. Бичков'як; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено процес формування у філософії В.С.Соловйова ідеї єдності істини, добра та краси, розкрито особливості інтелектуального, морального й естетичного вимірів даної єдності, визначено релігійний зміст кожного з них. Висвітлено погляди В.С.Соловйова на єдність істини, добра та краси у контексті західноєвропейської філософської думки та показано оригінальність його вчення. Визначено місце істини, добра та краси у структурі світоглядних орієнтацій сучасної людини, встановлено значення вчення російського мислителя у формуванні духовності засобами навчально-виховного процесу. Розглянуто неподільний зв'язок істини, добра та краси з поняттям любові. Обгрунтовано твердження, що любов є центром та одночасно синтезуючим початком для єдності цих трьох понять. Доведено, що істина, добро та краса є основою формування духовності, тому впровадження даних понять у виховний процес сприяє становленню всебічно розвиненої особистості та її гармонійному розвитку. З'ясовано, що для В.С.Соловйова будь-яке пізнання є глибоко суб'єктивним, а в пізнанні істина ніколи не проявляється у чистому вигляді, вона завжди осмислюється людською особистістю, що надає свободу й активність у пізнанні. Встановлено, що процес пізнання не є пасивним сприйняттям божествених ідей, це - зустрічний процес, точка перетину двох світів, процес боголюдський, а істиною може бути лише благо та краса. Обгрунтовано твердження, що повна істина цілісна. Зроблено висновок, що проблема єдності істини, добра та краси у філософії В.С.Соловйова мала важливе онтологічне та гносеологічне значення для подальших рефлексій російської філософської думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Астахова Т. Г. 
Метафізична рефлексія взаємозв'язку духовного і тілесного у філософії В. С. Соловйова та М. О. Бердяєва (компаративний аналіз) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Т. Г. Астахова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено два протилежні підходи, або парадигми, у створенні нового варіанту "філософії життя", побудованої на фундаменті принципу Всеєдності та нового розуміння Абсолюту, що в сукупності визначають специфіку філософського дискурсу щодо розуміння взаємозв'язку духовного та тілесного. Взаємозв'язок духовного та тілесного завжди інтенціальний, тобто такий, що розмірковується, осмислюється. Передумовою даної інтенціальності є фактичний взаємовплив духовного та тілесного на рівні людини, особистості, суспільства. Аналіз даної проблеми показує, що зміст кожної з розглянутих парадигм виявляє свою паралельність щодо конкретних проявів вазаємозв'язку духовного та тілесного. Встановлено, що джерела софілогічного вчення B. C. Соловйова експлікуються у філософському контексті античності, зокрема, в онтології та психології Платона й Аристотеля, ученнях східнохристиянських містиків, здобутках філософії Нового часу, німецької філософії, позитивізмі О. Конта. Вони містять вихідні характеристики розуміння взаємозв'язку духовного та тілесного як специфічних сутностей, які можна розглядати як відносно самостійні й аналізувати в межах конкретних наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ю3(4РОС)51-578.4 + Ю3(4РОС)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Резникова М. О. 
Філософсько-правова концепція метафізичного вчення Вол. Соловйова : автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М. О. Резникова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 18 c. - укp.

Розрито суть евристичного характеру творчості Вол. Соловйова. Проведено аналіз особливостей філософсько-правової теорії російського філософа в контексті його релігійно-метафізичних відкриттів. Встановлено, що теорія Вол. Соловйова є тим фактором, який об'єднує еволюційно-історичну, логіко-раціональну, містичну, релігійну та наукову частини його творчості, а також реальним інструментом існування, формування й еволюції суспільства. У контексті некласичних методологічних і філософських відкриттів ХХ ст. з'ясовано, що у ході розробки філософсько-правової теорії Вол. Соловйов вже використовував багато філософських ідей, які пізніше були втілені в галузях психоаналізу, феноменології, екзистенціалізму, герменевтики, комунікативної філософії й інших філософських напрямків ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 + Х002в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Одарченко М.  
Філософія єдності В. С. Соловйова про особливості ісламу / М. Одарченко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 661. - С. 134-137. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 + Э38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Мазурик М.  
Моральна філософія В. Соловйова / М. Мазурик // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 723. - С. 51-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено моральну філософію В. Соловйова та його спроби вирішити проблему добра та зла. Зазначено, що російський філософ переносить акцент з етичного світогляду на моральну діяльність людини, сутністю якої стає втілення абсолютного добра. Відбувається переміщення точки тяжіння від розуміння Абсолюту як онтологічної реальності до його розуміння як ідеалу. Саме на нього повинна орієнтуватись будь-яка людська діяльність. Внаслідок нереалізованості ідеалу добра та досконалості у нашому світі виникає необхідність "виправдання" добра, що і намагається здійснити В. Соловйов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 + Ю702.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пастушенко Л.  
Соловйовська спадщина в інтерпретації Петра Кудрявцева / Л. Пастушенко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та релігієзнавство. - 2010. - Т. 102. - С. 54-59. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З'ясовано специфіку інтерпретації П. Кудрявцевим спадщини В. Соловйова, що увиразнюєтьcя у спробі показати нерозривну єдність його поетичного та містичного досвіду з філософською творчістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 + Ю3(4РОС)51-578.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Філос.реліг. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мелещук А. А. 
Інтерпретація ідей слов'янофілів та західників у творчості Володимира Соловйова : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / А. А. Мелещук; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2012. - 18 c. - укp.

Досліджено співвідношення філософських ідей слов'янофілів і західників з творчістю В. Соловйова. Здійснено аналіз філософських принципів побудови концепцій основних мислителів слов'янофільського напрямку та представників західництва, виявлено особливі риси їх філософських пошуків. Досліджено ідеї національної виключності у слов'янофілів та особливості її застосування у В. Соловйова. Проведено порівняльний аналіз специфічних філософських ідей слов'янофільства та західництва з його філософськими концепціями, що максимально враховує цілісність та органічність творчості цього філософа й її видозміни протягом часу, а також зміни в розвитку самого слов'янофільства та західництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Pohoreckyj W. 
Filozofia religii Włodzimierza Sołowjowa = Філософія релігії Володимира Соловйова / W. Pohoreckyj. - Tarnopol : Збруч, 2010. - 108 c. - Бібліогр.: с. 106-107 та в підрядк. прим. - пол.

Наведено відомості про видатного філософа XIX ст. В. Соловйова (1853 - 1900). Україна може вважати його своїм національним просвітителем не тільки за те, що він по материнській лінії походив з роду українського філософа Григорія Сковороди (1722 - 1794) і був учнем українського мислителя Памфіла Юркевича (1827 - 1874), а, що дуже знаменно, В. Соловйов продовжив філософську концепцію Києво-Могилянської академії, яка за своєю суттю стала першим етапом у розвитку професійної філософії в Україні. Адже богословські твори її засновника, Петра Могили, були насичені світоглядно-філософськими поняттями, категоріями та ідеями. Зазначено, що В. Соловйов ніби через роки бачив невтішну дійсність: розколи, протистояння, взаємні поборювання серед християн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Ю3(4РОС)51-578.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ228429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мелещук А. А. 
Історіософський дискурс західників і слов'янофілів в інтерпретації Володимира Соловйова : монографія / А. А. Мелещук. - Дніпро : Ліра, 2021. - 203 c. - Бібліогр.: с. 187-203 - укp.

Висвітлено співвідношення філософських ідей слов'янофілів і західників з творчістю Володимира Соловйова. Проаналізовано філософські принципи побудови концепцій основних представників слов'янофільського напряму і мислителів західництва, виявлено особливі риси їх філософських пошуків. Здійснено окремий аналіз ідеї національної виключності у слов'янофілів і особливості її застосування у Володимира Соловйова. Проведено порівняльний аналіз специфічних філософських ідей слов'янофільства і західництва з філософськими концепціями Соловйова, який максимально враховує цілісність і органічність його творчості і її видозміни протягом часу, а також зміни в розвитку самого слов'янофільства й західництва. Висвітлено роль релігії і церкви в історичному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)50-568 + Ю3(4РОС)51-578.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського