Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3,23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Фан Динь Тан 
Проблема "Восток-Запад": Рефлексия и синкретизм / Фан Динь Тан; Нац. муз. акад. Украины им. П.И.Чайковского. - К., 1998. - 113 c. - Библиогр.: 221 назв. - рус.

Исследуются аспекты восточно-западных художественных взаимосвязей вдоль так называемой евразийской диагонали. Рассмотрены явления неосинкретизма и ориенталистики, ритуально-магические истоки синкретизма на Дальнем Востоке, а также натурфилософские и дуалистические представления в иероглифике как основе перманентности дальневосточной культуры. Раскрыта сущность художественной рефлексии и синкретизма как проявлений западных и восточных творческих ориентаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(5)-183(4) + Ю3,232 + Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ільїн В. В. 
Український гуманізм: тотожність раціонального та ірраціонального (три ступені сходження до істини) / В. В. Ільїн; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. - К., 1999. - 412 c. - Бібліогр.: 125 назв. - укp.

Проаналізовано шляхи розвитку українського теоретичного гуманізму, розкрито його джерела, теоретичні ідеї та сутність. Простежено християнські витоки його моральності, своєрідність самовизначення. Розглянуто здобутки українського гуманізму з позицій слов'янського світогляду та української духовності на прикладі тріади персоналій: Б.Паскаль - Г.Сковорода - П.Юркевич. Доведено, що українська філософська думка співзвучна західноєвропейським філософським концепціям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр) в9 + Ю3,230 + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петрова О. М. 
Про деякі філософські передумови абстрактного живопису Василя Кандинського / О. М. Петрова // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Теорія та історія культури. - 2005. - Т. 40. - С. 77-80. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Понад століття триває робота, присвячена пошукам спільного у філософії Сходу та Заходу. В цьому аспекті запропоновано аналіз абстрактного живопису В. Кандинського з погляду філософії "ніщо" в її дзен-буддистському трактуванні. Автор керується теоретичними міркуваннями В. Кандинського щодо розуміння ним білого кольору як "Великого мовчання", тотожного "Всеосяжному універсуму" даосизму.


Ключ. слова: В. Кандинський, абстрактний живопис, дзен-буддистське трактування, даосизм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,232 + Щ143(4РОС)6-238 + Щ143(4РОС)5/6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Теор.,іст.культ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кононенко Т. В. 
Екзистенціальний вибір і любов як аксіологічні функції особистості : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.04 / Т. В. Кононенко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз у межах феноменологічної методології базових цінностей особистості, свободи і любові на матеріалі західноєвропейської екзистенціальної та російської релігійної філософії XIX - XX ст. Досліджено категорію екзистенціального вибору, систематизовано матеріал про психологічні типажі, запропоновані західноєвропейськими екзистенціалістами. Розглянуто динаміку розвитку філософії любові, зокрема, концепції андрогінізму в західноєвропейській і російській філософських традиціях. Акцентовано увагу на проблемі сублімації особистих цінностей, показано багатоступеневість процесу сублімації. Розроблено ідею взаємодоповнюваності ціннісних систем західноєвропейської екзистенціальної філософії, екзистенціальної психології та російської релігійної філософії, що породжує ідею інтегрування культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю217.2 + Ю3,232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевцов С. В. 
Освіта як об'єкт історико-філософського аналізу в контексті інтеграції культур : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / С. В. Шевцов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2000. - 18 c. - укp.

Зроблено комплексний аналіз феномену освіти як способу і форми інтеграції в контексті впливу епохи Просвітництва на російську філософсько-педагогічну думку XIX - XX ст. в культурно-онтологічному, мотиваційно-інтенціональному, герменевтико-комунікативному аспектах. Феномен освіти як спосіб інтеграції культур розкриває соціокультурну динаміку імплантації сцієнтистської та антропологічної установок Просвітництва в російську освіту. Як форма інтеграції, освіта містить у собі аспект трагічності, зумовлений напруженістю та конфліктністю впливу західного Просвітництва на російську філософсько-педагогічну думку XIX - XX ст., репресивним характером культури, а також драматичністю буття освіченої людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю3,232 + Ч30 в2:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бушкова В. В. 
Основні тенденції взаємодії української та американської культур (соціально-філософський вимір) : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / В. В. Бушкова; АПН України. Ін-т вищ. освіти. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено сучасні процеси та тенденції взаємодії української та американської культур на підставі соціально-філософського обгрунтування сутності та домінуючих орієнтацій цих культур. Проаналізовано концептуальні підходив у сучасній західній культурології до визначення поняття "культура" в теоретико-методологічному аспекті визначено фундаментальні складові та загальні категорії культури, з'ясовано соціальні ознаки пріоритетних чинників міжкультурних інтеракцій. Процес взаємодії культур розглянуто, по-перше, як безпосередньо комунікативний діалог представників різних культурних соціумів і, по-друге, в площині взаємовпливів і трансформацій контактуючих систем світоглядних, етнічних, соціонормативних культурних цінностей. Розкрито зміст і сутність української та американської соціокультурних парадигм з експліцитним або імпліцитним комунікативним потенціалом. Здійснено компаративно-прогностичний аналіз комунікативного діалогу української та американської культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,23 + Ю6*671.321(4УКР)-(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стешенко А. С. 
Традиція та новація в українській філософії кінця XVIII - початку ХХ століття : автореф. дис... канд. філософ. наук / А. С. Стешенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 16 c. - укp.

Здійснено історико-філософське дослідження категорії традиції та новації в українській філософії кінця XVIII - початку XX ст. Розкрито суть, основні тенденції становлення та розвитку категорій "традиція" і "новація" як категорій, з якими взаємопов'язана ретрансляція досягнутого, його оновлення та модифікація, звернення до них в історії вітчизняної та соцільно-політичної думки у творчості М.Костомарова як категорій історичного пізнання; культури (П.Куліш, М.Гоголь); обгрунтування їх світоглядного змісту у контексті національної ідеї (Т.Шевченко). Здійснено ретроспективний аналіз ролі та значення категорій традиції та новації у творчості В.Липинського з застосуванням цих категорій як категорій філософії історії, використання їх у суспільно-політичній доктрині Д.Донцова; історико-філософського пізнання у творчості Д.Чижевського. На підставі компаративного аналізу доведено необхідність використання категорій "традиції" та "новації" у взаємозв'язку культури та філософії для поглибленого розгляду історії філософії України на засадах плюралізму, діалогічності потрактування історико-філософського процесу в його гуманістичних вимірах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,231 + Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ільїн В. В. 
Український філософський гуманізм: контамінація раціонального та ірраціонального : Автореф. дис... д-ра філос. наук : 09.00.05 / В. В. Ільїн; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2000. - 35 c. - укp.

Проаналізовано генезу українського філософського гуманізму та вирішено проблему тотожності раціонального та ірраціонального в контексті соціокультурологічних чинників як умови синтезу структурних компонентів вітчизняного теоретичного мислення в цілісну систему. Висунуто тезу про те, що кордоцентрична традиція на основі "софійності" та "іманентної трансцендентності" обумовила включення екзистенційно-персоналістських інтенцій української філософської думки в концептуальні виміри світової інтелектуальної культури, визначила інтроспективні емпатії особистості в активації гуманістично-духовних ініціацій єдності української нації. Визначені особливості національної історико-філософської традиції в акцентах на пріоритеті особистісного начала, автономії внутрішнього духовного світу людини дають можливість зробити висновок про евристичну універсальність гуманістичних констант української філософії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)43-401 + Ю3,232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рассоха І. М. 
Філософська думка Фінікії : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / І. М. Рассоха; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2015. - 39 c. - укp.

Зазначено, що філософія вперше в людській історії виникла у Фінікії в IX - VIII ст. до н. е. У той час Фінікія була "ранньокапіталістичним" центром "світу-економіки", як Афіни V - IV ст. до н. е., міста Північної Італії XIV - XVI ст. або Англія XVIII ст. Показано, що мислителі Фінікії були першими, хто створив філософію природи, зокрема Мох створив теорію атомів. Санхунйатон був першим, хто висунув раціональну теорію генезису релігії та став засновником соціальної філософії. Математика як наука чисел з'явилася вперше в Фінікії. Вчення фінікійських філософів були запозичені разом з фінікійською писемністю древніми греками та дійшли до нас у викладі Ліна, Ферекіда, Фалеса та Піфагора. Піфагорійці запозичили також той соціальний інститут, в якому філософія вперше склалася як окрема форма суспільної свідомості - "школи учнів пророків", зокрема, послідовників Моха. Духовний імпульс з Фінікії був сприйнятий усім культурно близьким їй регіоном Передньої Азії, зокрема, пророками Іудеї. Зазначено, що у Біблії містяться раціонально-філософські тексти (книги Еклезіаста, Іова, почасти Іони і Ісайї), час створення ядра яких слід датувати IX - VII ст. до н. е. Пізніше фінікійці потрапили під владу Ассирії і персів і потім самі сприйняли грецьку культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Скоблик В. П. 
Взаємозв'язки цивілізацій Заходу і Сходу в культурно-історичній концепції А.Дж.Тойнбі : Дис...канд.іст.наук:07.00.03 / В. П. Скоблик; Ужгородський університет. - Ужгород, 1993. - 213 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Вел)6-8 Тойнбі А. Дж. + Ю3(4Вел)6-678.7 + Ю3,232

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41667 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Скоблик В. П. 
Взаємозв'язки цивілізацій Заходу і Сходу в культурно-історичній концепції А.Дж.Тойнбі : Дис...канд.іст.наук:07.00.03 / В. П. Скоблик; Ужгородський університет. - Ужгород, 1993. - 213 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Вел)6-8 Тойнбі А. Дж. + Ю3(4Вел)6-678.7 + Ю3,232

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41667 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Скоблик В. П. 
Взаємозв'язки цивілізацій Заходу і Сходу в культурно-історичній концепції А.Дж.Тойнбі : Дис...канд.іст.наук:07.00.03 / В. П. Скоблик; Ужгородський університет. - Ужгород, 1993. - 213 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Вел)6-8 Тойнбі А. Дж. + Ю3(4Вел)6-678.7 + Ю3,232

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41667 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Братасюк М. Г. 
Етно- національне відчуження як філософська проблема (іст.-філос. аспект) : Дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / М. Г. Братасюк; Тернопільський педагогічний інститут. - Тернопіль, 1995. - 462 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,231 + Ю3(4УКР)5/6 + Ю6*425

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49464 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Скоблик В. П. 
Взаємозв'язки цивілізацій Заходу і Сходу в культурно-історичній концепції А.Дж.Тойнбі : Дис...канд.іст.наук:07.00.03 / В. П. Скоблик; Ужгородський університет. - Ужгород, 1993. - 213 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Вел)6-8 Тойнбі А. Дж. + Ю3(4Вел)6-678.7 + Ю3,232

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41667 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського