Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*18:С5*4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Александрова О. С. 
Конкуренція як принцип суспільного розвитку: соціально-філософський аналіз : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. С. Александрова; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2004. - 19 c. - укp.

Проведено соціально-філософське дослідження феномену конкуренції. Розглянуто методологічний аспект її дослідження як принципу соціального розвитку, соціального інституту, механізму саморегуляції соціуму, певного виду активності соціальних суб'єктів щодо досягнення кращих результатів у порівнянні з іншими завдяки доступу до володіння, розпорядження та використання обмежених суспільних благ. Визначено та проаналізовано категоріальний ряд, який визначає зміст конкуренції. Виявлено логіку саморозвитку даного феномену в історії становлення суспільства та знайдено об'єктивний критерій виділення етапів його генезису. Проаналізовано основні види конкуренції: співробітництво, змагання, партнерство, суперництво, конфлікт, конфронтація та війна. Зазначено, що соціальними функціями конкуренції є посередницька, регулювальна, контрольна, генерувальна, стимулювальна та захисна. Виявлено та досліджено фактори оптимізації розвитку конкуренції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Швецова А. В. 
Національний характер як предмет соціально-філософського аналізу : Автореф. дис... д-ра філос. наук : 09.00.03 / А. В. Швецова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 35 c. - укp. - рус.

Розроблено соціально-філософську концепцію національного характеру, виходячи із розуміння національного характеру як метафізичної ідеї, що створює умови розуміння певних культурно-історичних явищ, пов'язаних, насамперед, із духовно-психологічною єдністю нації як унікального, самостійного, цілісного суб'єкта історії. Доводиться, що таке розуміння національного характеру дозволяє здійснити своєрідну "персоналізацію" етнонаціональної спільноти у вигляді "людини культури" - ідеального людського типу, який створюється і відтворюється національною культурою, є бажаним для неї і виступає основою національної самоідентифікації окремих представників нації. Розглянуто історично визначені особливості українського національного характеру, окреслено головні аспекти його розвитку у зв'язку з проблемами побудови демократичного громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.22 + Ю6*18:С5*4 + С5*425 + Т597

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чистіліна Т. О. 
Ототожнення та розототожнення суб'єкта у вимірах соціальної філософії : автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. О. Чистіліна; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми ототожнення та розототожнення як механізми функціонування індивідуального соціального суб'єкта. Розкрито сутність феномена суб'єкта як явища соціальної реальності та як філософського концепту. Проаналізовано філософську рефлексію феномена суб'єкта. Розглянуто специфіку його формування як теоретичного конструкту, визначено причини й охарактеризовано основні етапи становлення суб'єктцентрованого західноєвропейського світогляду, показано роль ототожнення та розототожнення у даному процесі. Визначено підстави, що обумовлюють необхідність перегляду статусу індивідуального соціального суб'єкта за сучасних умов, розглянуто можливі шляхи його подальшого еволюційного розвитку. Обгрунтовано доцільність зміни епістемологічних стратегій суб'єкта на користь об'єктивації суб'єктивного. Виявлено виникнення за сучасних умов нової форми влади як сили ("надвлади"), якій протидіє "вислизаючий суб'єкт", проаналізовано актуальні проблеми їх протистояння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Медвєдєва Н. С. 
Проблема співвідношення тілесності та соціальності в людині і суспільстві : Автореф. дис... канд. філософ. наук / Н. С. Медвєдєва; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано необхідність вивчення проблеми співвідношення тілесності та соціальності в людині та суспільстві, базуючись на елементах багатомірності. Досліджено особливості даного співвідношення, починаючи від періоду соціоантропогенезу та в усі наступні епохи. Показано, що криза сучасного суспільства аналогічна тій, що існувала на етапі соціоантропогенезу. Виділено основні соціальні функції тілесності. Показано, що скінченність людської тілесності призводить до вироблення в суспільстві способів освоєння смерті, з кожним з яких пов'язана соціальна функція смерті. На підставі результатів дослідження показано, що проблема співвідношення тілесності та соціальності спричинює не лише значний інтерес, як мало розроблена сфера, але і відповідає соціальним запитам сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чернієнко В. О. 
Ідентичність соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. О. Чернієнко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2011. - 35 c. - укp.

Здійснено комплексний теоретико-методологічний аналіз феномену ідентичності соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій, в основу якого покладено уточнені концептуальні уявлення про сутність феномену ідентичності соціального суб'єкта та форми його прояву за умов сучасних соціокультурних трансформацій. Обгрунтовано сутність і розкрито особливості соціальних систем трансформативного типу. Досліджено динаміку маргінальної свідомості соціальних суб'єктів транзитивних суспільств, для яких оптимальним рішенням у справі соціокультурного транзиту вважається модернізація на основі власної національної ідентичності або модернізація без вестернізації. Доведено, що мультикультуралізм, як культурний плюралізм, з політики загравання з національними меншинами закономірно виростає до права соціальних суб'єктів на вибір власної ідентичності, що закріплюється правовою нормою свободи совісті, отже, відповідальністю за наслідки самовизначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Михайлов В. С. 
Людиновимірність соціально-філософської традиції Давнього Китаю і сучасність : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. С. Михайлов; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2010. - 20 c. - укp.

Вдосконалено теоретико-методологічні підходи до різноаспектного системного дослідження соціально-філософської й історіософської думки Давнього Китаю. Визначено основні принципи існування особистості в соціумі щодо поглядів давньокитайських філософів. Сформульовано принципові підходи до соціального та державного управління та підготовки управлінських кадрів відповідно до поглядів провідних філософських шкіл Давнього Китаю. Проаналізовано базові принципи китайської воєнної та політичної стратегії й обгрунтовано засади стратегічного мислення на перспективу в ракурсі їх критичного використання за умов сучасності. Розкрито погляди давньокитайских мислителів щодо усвідомлення сутності історичних процесів у контексті сучасного розуміння соціально-історичної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 г(5КИТ)3 + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузь О. М. 
Репрезентації суб'єктності в постсучасності : монографія / О. М. Кузь; Харк. нац. екон. ун-т. - Х. : ІНЖЕК, 2010. - 310 c. - Бібліогр.: с. 281-310. - укp.

Досліджено феномен соціальної суб'єктності, яка розглядається у взаємозв'язку з соціальною реальністю в контексті постсучасності. Виявлення сутності соціальної суб'єктності потребує пошуку аргументів на користь універсалізму ідеї суб'єкта незалежно від особливостей конкретної культури та соціальності. Ця ідея суб'єктності як такої є предметом філософської антропології, яка досліджує необхідні умови існування суб'єктних форм соціокультурного життя. Звернення до антропологічних констант дозволяє зберегти вкоріненість людини в трансцендентальному й залучити випадкове, ситуативне і з урахуванням теоретико-методологічної специфіки дати актуальне цілісне визначення соціальної суб'єктності, яким будуть послуговуватись прикладні науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 + Ю216.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Буяшенко В. В. 
Соціальне піклування в структурі життєдіяльності суспільства : монографія / В. В. Буяшенко. - К. : Асканія, 2010. - 351 c. - Бібліогр.: 211 назв - укp.

На основі комплексного теоретичного та соціально-філософського аналізу репрезентовано явище соціального піклування в контексті його генези в структурі життєдіяльності суспільства. Увагу приділено дослідженню різних аспектів розвитку соціального піклування з точки зору його укоріненості у структурах повсякденності, у соціокультурних традиціях, в інституційних вимірах суспільної життєдіяльності. Висвітлено проблеми соціальної політики та соціального піклування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + Ю6*18:С5*4 + У9(4УКР)272

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Буяшенко В. В. 
Соціальне піклування: сутність, структура, функції (соціально-філософський аналіз) : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / В. В. Буяшенко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 31 c. - укp.

Проведено аналіз явища соціального піклування в структурі життєдіяльності суспільства в трьох площинах: на рівні структури життєдіяльності суспільства, у просторі культури та функціонально-організаційному вимірі. Висвітлено специфіку соціального піклування, досліджено суперечливі властивості умов і чинників, детермінованих соціокультурним простором життя людей, які визначають конкретно-історичні форми та способи релізації соціального піклування. Зазначено, що об'єктом уваги соціального піклування є проблеми, пов'язані з порушенням принципу соціальної справедливості та дегуманізацією суспільної взаємодії, які детермінують його головну задачу соціального - гармонізацію суспільних відносин шляхом розробки та реалізації організаційно-економічних, науково-технічних, морально-правових засобів їх регулювання. Приділено увагу аналізу ролі людини, яку розглянуто як діючий суб'єкт (актор) в соціальній життєдіяльності. Зроблено висновок про те, що як явище соціальної взаємодії соціальне піклування - складне багатошарове утворення, якому притаманні характеристики, що, з одного боку, визначають його стійкість - відновлення соціальної справедливості, а з іншого - сприяють виникненню в ньому внутрішніх суперечностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 + С4(4УКР) + У9(4УКР)272

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бутченко Т. І. 
Соціальне проектування: проблема взаємозв'язку суспільних потреб і державних інтересів : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / Т. І. Бутченко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2011. - 35 c. - укp.

На підставі виявлення діалогічної субстанціональності соціального проектування, філософської рефлексії провідних рівнів механізму даної діяльності, закономірного характеру її становлення та розвитку розкрито основні детермінанти оптимізації проектного осмислення шляхів і форм будівництва української держави. Увагу приділено пошуку шляхів налагодження паритетної соціально-проектної моделі відновлення взаємозв'язку суспільних потреб і державних інтересів за конкретно-історичних умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 + Ю6*666*333 + Ф3(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Абаніна Н. С. 
Соціальний опір у самоорганізації суспільства : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н. С. Абаніна; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2010. - 16 c. - укp.

Наведено результати соціально-філософського дослідження соціального опору в самоорганізації суспільства. Розкрито етапи становлення соціального опору як соціально-філософського поняття. Уточнено визначення соціального опору в його онтологічних, гносеологічних, аксіологічних і праксеологічних аспектах. Проаналізовано вплив взаємозв'язку інновацій і соціального опору на міру життя та на процеси стабілізації та дестабілізації суспільства. Здійснено класифікацію станів взаємозв'язку інновацій і соціального опору. Визначено можливості оптимізації взаємозв'язку інновацій і соціального опору на шляху сталого розвитку України та світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 + Ю6*328.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бутченко Т. І. 
Соціально-політичне проектування: проблема взаємозв'язку суспільних потреб і державних інтересів : монографія / Т. І. Бутченко; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2011. - 280 c. - Бібліогр.: 54 назв - укp.

Висвітлено методологічні засади соціально-філософського аналізу соціально-політичного проектування. На підставі виявлення діалогічної сутності соціально-політичного проектування, філософської рефлексії провідних рівнів механізму цієї діяльності, закономірного характеру її становлення та розвитку розкрито провідні детермінанти оптимізації проектного осмислення шляхів і форм будівництва сучасної української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 + Ю6*666*333 + Ф3(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кузь О. М. 
Філософсько-антропологічний вимір соціальності: постсучасні конотації : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.04 / О. М. Кузь; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2011. - 36 c. - укp.

Розроблено антропоморфну мультиплікативну онтологічну модель соціальної реальності. Висвітлено антропо-онтологічна концепцію полісуб'єктності як наріжної конститутивної ознаки соціальності, антропо-онтологічний підхід у дослідженні розгортання суб'єктності в політико-правовій сфері. Здійснено осмислення антропо-онтологічної вкоріненості та визначеності відчуження і його сучасних / постсучасних форм прояву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4 + Ю216.21 + Ю223.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мцитурі В. Ю. 
Я та інший у внутрішньому світі та соціальній реальності: психоаналітична перспектива : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. Ю. Мцитурі; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2010. - 17 c. - укp.

Досліджено осмислення динаміки відносин Я та Іншого, які відображаються у взаємодії внутрішньої та зовнішньої соціальності. Сформовано понятійний апарат, спрямований на вивчення динаміки відносин Я-Інший, який опирається на поняття несвідомої фантазії та внутрішнього об'єкту. Визначено, що у межах внутрішньої соціальності диференціюється Я та самість як фантазійні комплекси, пов'язані з інтегруючим ядром і з внутрішніми об'єктними відносинами. Процес ідентифікації визначає формування та зміну репертуару ідентичностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.32 + Ю6*18:С5*4 + Ю932.2-953.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лепський М. А. 
Динаміки організації часу соціальним суб'єктом / М. А. Лепський // Ноосфера і цивілізація. - 2010. - Вип. 8/9. - С. 94-101. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено проблему диференціації суб'єкта діяльності за темпоральними домінантами визначення свого життя у процесі організації часу. Організація часу суб'єктом діяльності визначається у процесуальному, предметному та гносеологічному концептах часової динаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Синяков С. В. 
Методологические проблемы в российской философии истории конца - начала XX вв. / С. В. Синяков, Е. Ф. Сластенко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 25-32. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Раскрыто соотношение субъективного и объективного в историческом познании, проанализировано роль идеологических установок и концептуальных средств исследования как наиболее важных форм реализации активности субъекта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Попов С. М. 
Формування взаємовідносин у системі "природа - людина", "техніка - людина", "соціальна система - людина" / С. М. Попов // Ноосфера і цивілізація. - 2011. - Вип. 10/11. - С. 209-218. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано сутність взаємовідносин у системах природа - людина, техніка - людина, соціальна система - людина та окреслено коло проблем, що виникають у цих системах у зв'язку з відсутністю зворотних зв'язків. Розкрито поняттєво-категорійний апарат і теоретико-методологічні основи, що дозволяють проаналізувати складну сукупність взаємовідносин сучасного соціуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ю6*18:Ж + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Іріоглу Ю. О. 
Проблема суб'єктивності усно-історичних джерел / Ю. О. Іріоглу // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 32. - С. 74-79. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Надано погляд на ключову проблему усно-історичних досліджень - питання суб'єктивності усно-історичних джерел. На прикладі опрацювання усних оповідань болгар Північного Приазов'я, запропоновано напрями аналізу питання суб'єктивності та вірогідні шляхи розв'язання згаданої проблеми в процесі дослідницької діяльності із широким залученням усно-історичних джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211 + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Артеменко А. П. 
Топологія Я в мережевих структурах соціуму : монографія / А. П. Артеменко. - Х., 2013. - 343 c. - Бібліогр.: с. 298-343 - укp.

Розглянуто соціально-філософські аспекти проблеми ідентичності. Зроблено аналіз методологічних підходів до визначення й інтерпретації Я в філософській спадщині ХІХ - ХХІ ст. Досліджено сучасну методологію топологічного аналізу, яка є головним інструментом соціально-філософських досліджень, що дозволяє повернутись до ідеї ідентичності як здатності утворювати цілісну єдність. Наголошено, що топологія ідентичності дає можливість по-новому оцінити проблеми множинності й єдності Я, мінливості та сталості соціальних, культурних і правових критеріїв існування людини за умов глобалізації та мережевої структури суспільства. Установлено, що дослідження з топології ідентичності набувають з огляду на тотальну кризу політики мультикультуралізму, оскільки залучення іншокультурної складової до сталої системи суспільства потребує аналізу взаємозв'язку соціокультурного топосу та локальної культури, яка потрапила до умов нетрадиційного для неї оточення. Підсумовано, що топологія дозволяє розглянути вплив унікального на формування подій соціального світу в цілому, а разом з цим ми одержуємо можливість відстежувати процес глобалізації в іншому ракурсі. Проаналізовано зміни, що відбулись у сприйняттї глобалізації, викликані топологічним поєднанням просторів географічних локальностей мереж і потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Цзян Чунсінь 
Формування особистості у дискурсі китайської соціально-філософської думки : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Цзян Чунсінь; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано важливий процес формування особистості людини в контексті дискурсу китайської філософської думки. Запропоновано вирішення наукової проблеми, що виявляється у обгрунтуванні особливостей буття феномену особистості в китайському суспільстві на різних етапах його існування, що стало об'єктом філософської рефлексії і знайшло своє відображення у концепціях людини та суспільства, розроблених китайськими мислителями. Обгрунтовано феномен функціональної особистості, що є умовою існування китайського суспільства як органічного цілого, метою якого є збереження самоідентичності, тобто відсутності розвитку як процесу, що може призводити до вдосконалення та до спрощення. Показано, що метою існування функціональної особистості є виконання її функціональних обов'язків, а метою її індивідуального розвитку - покращення власної ефективності, яка сприяє якнайкращому виконанню цієї функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 г(5КИТ) + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400533 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського