Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю811.136$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Лугуценко Т. В. 
Діалектика естетичного та економічного у соціокультурних проявах людської життєтворчості : автореф. дис... канд. філософ. наук / Т. В. Лугуценко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2007. - 16 c. - укp.

Досліджено проблему естетики економічного, описано механізм прояву естетичного в ціннісних орієнтаціях, який розкриває взаємозв'язок естетичних та економічних потреб в аспекті їх ціннісного змісту. Розглянуто механізми утворення зацікавленості (зокрема економічної) людини в естетичних потребах у різних сферах діяльності (в художній творчості та мистецтві). Проаналізовано вплив естетичного на економічні сторони буття людини в соціальній реальності (повсякденній, економічній та духовній) та художній практиці та доведено його пріоритетне значення у процесі актуалізації "комплементації" естетичного й економічного. Розкрито сутність, структуру та поведінку "людини естетичної" та "людини економічної" на різних рівнях буття. Досліджено розвиток людини у напрямку "homo estheticus" у контексті енвайронментальної естетики. На підставі визначення співвідношення та взаємовпливу естетичного й економічного в рекламі виокремлено естетичну сферу сучасного буття реклами як універсальної культури. З використанням останніх досягнень у галузі філософсько-естетичної рефлексії проведено дослідження реклами як феномену, онтологічно вкоріненого у людському бутті, як універсального механізму відтворення та регулювання світовідчування, зокрема естетичного. З'ясовано, що різновекторна спрямованість мотивації естетичного й економічного у бутті людини призводить до змін її внутрішнього світу й обумовлює необхідність пошуку компромісів ("естетизації економічного" й "економізації естетичного"), які проявляються в художній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + У01 а1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Журба М. А. 
Естетична доцільність як феномен імперативності (на аналізі економічної діяльності) : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.08 / М. А. Журба; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2008. - 16 c. - укp.

Запропоновано концепцію ролі естетичної імперативності в життєдіяльності людини. Проаналізовано онтологічну суть і механізм дії естетичної імперативності на підставі результатів дослідження естетичних напрацювань представників німецької класичної та сучасної філософії. Розглянуто феномен прояву естетичного імперативу в економічному нормативі. Виявлено амбівалентність естетичного простору у контексті єдності краси та квазікраси, яка більш достеменно розкриває саме естетичні детермінанти економічного буття. Висвітлено питання щодо побудови людиною техносфери. Це дозволило використати певні факти зі сфери архітектури, художньої літератури, живопису, дизайну, реклами, кіно з метою висвітлення прояву естетичної імперативності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + Ю814

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Богданова Н. Г. 
Естетична свідомість студентської молоді в сучасній Україні в контексті глобалізаційно-інформаційного аналізу : Автореф. дис... канд. філос. наук / Н. Г. Богданова; Ін-т вищ. освіти АПН України. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз особливостей формування естетичної свідомості студентської молоді в період глобалізації й інформаційної революції. Визначено місце та роль естетичного серед духовних пріоритетів молоді. Доведено, що естетична свідомість є могутнім чинником ціннісних орієнтацій людей, їх спілкування та практичної діяльності, що реалізується за принципами краси, гармонії, досконалості. Руйнація або обмеження естетичного спотворює образ життєвого світу людини, але й руйнує її внутрішню духовну сутність, а згортання, зміцнення естетичного як елемента свідомості людини спонукає її до творчості в усіх сферах суспільної практичної діяльності, обумовлює життєдіяльність за законами краси. Проаналізовано чинники руйнівного впливу на духовний світ молоді, обгрунтовано можливості, напрями та заходи організаційно-управлінського та виховного процесів збереження та зростання в духовному світі студентської молоді дійсних естетичних цінностей. Особливу увагу приділено аналізу методів, засобів, технологій залучення студентів до активної участі в мистецько-творчому житті суспільства, активізації форм їх естетичної самодіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю811.136 + Ю481.355

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ісаєв В. Д. 
Естетична імперативність цивілізації та культури : монографія / В. Д. Ісаєв, М. А. Журба; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2009. - 187 c. - Бібліогр.: с. 171-186. - укp.

Запропоновано концепцію ролі естетичної імперативності в життєдіяльності людини. Проаналізовано онтологічну сутність і механізм дії естетичної імперативності на підставі дослідження естетичних напрацювань представників німецької класичної та сучасної філософії. Розкрито феномен прояву естетичного імперативу в економічному нормативі. Виявлено амбівалентність естетичного простору в контексті єдності краси та квазікраси, яка розкриває естетичні детермінанти економічного буття. Увагу приділено аналізу шляхів, якими людина будує техносферу та проявам естетичної імперативності в області архітектури, художньої літератури, живопису, дизайну, реклами, кіно.

Предложена концепция роли эстетической императивности в жизнедеятельности человека. Проанализированы онтологическая сущность и механизм действия эстетической императивности на основе исследования эстетических наработок представителей немецкой классической и современной философии. Раскрыт феномен проявления эстетического императива в экономическом нормативе. Выявлена амбивалентность эстетического пространства в контексте единства красоты и квазикрасоты, раскрывающая эстетические детерминанты экономического бытия. Уделено внимание анализу путей построения человеком техносферы и проявлениям эстетической императивности в области архитектуры, художественной литературы, живописи, дизайна, рекламы, кино.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136 + Ч111.1 + Ю6*671.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лустенко А. Ю. 
Естетика буденності : монографія / А. Ю. Лустенко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2011. - 355 c. - Бібліогр.: с. 344-355. - укp.

Увагу приділено осмисленню буденності, його естетичного змісту та традиції філософської рефлексії. Проаналізовано основні тенденції рефлексії буденності в культурі європейського середньовіччя й епохи Ренесансу, Нового часу, XIX - XX ст. Показано роль буденності в процесі генези й інобуття естетичних і світоглядних форм культури. Зазначено, що усвідомлення нелінійності та поліваріантності участі буденності в організмі культури є необхідною умовою для подальшого збереження та здійснення самого культурного буття, що здатне вмістити високі інтелектуальні запити та масові вимоги, окремі акти морального, духовного героїзму, творче піднесення та буденний плин життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лустенко А. Ю. 
Буденність як філософсько-естетичний феномен : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.08 / А. Ю. Лустенко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ, 2013. - 33 c. - укp.

Досліджено процес рефлексії феномену буденності за умов філософської традиції. Осмислено складники буденності в тематичному просторі давньогрецької філософії та естезис буденності в середньовічному філософському контексті, де буденність визначено як синтез сакральної та антропологічної реальності. Досліджено епістемічне підгрунтя концептуалізації буденності, які висуває новочасовий раціоналізм, буденність визначено як безпосередню даність природної й трансцендентальної реальності. Розглянуто засвоєння феномену буденності німецькою класичною філософією, у якій буденне визначено як область діяльності емпіричного розуму. Проаналізовано концептуалізацію буденності у філософії Гуссерля, Гайдеггера, Сартра як рефлексію базових засад конституювання феноменального світу та буття екзистенції, а також розглянуто естезис буденності за умов постмодерної культури. Досліджено та проаналізовано процес визначення буденності як об'єкта естетичної рефлексії, розглянуто становлення й трансформацію естетичних концептів буденності в ретроспективі історії художньої літератури. Висвітлено ключові етапи історії естетики й відповідні парадигми, які втілюють суттєві екзистенційні та змістовиражальні аспекти рефлексії буденності на естетичному просторі. Підкреслено, що процесуальність їх існування розкриває перспективу формування та трансформації парадигм естезису буденності. Висвітлено процес естетичного засвоєння буденності за умов парадигм класицизму, романтизму, реалізму, модерну та постмодерну. Розглянуто диференціацію феноменів буденного та трансцендентного в культурному й естетичному контекстах, обгрунтовано роль темпоральності в бутті й осмисленні буденності. Проаналізовано процес трансформації буденності в постінформаційному цивілізаційному контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Журба М. А. 
Естетика економічно доцільної діяльності як єдність краси і квазікраси / М. А. Журба // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 2. - С. 50-55. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розкрито сутність естетичної категорії краси у контексті економічних відносин. Виявлено провідні тенденції технократизму (філософії техніки) сучасного суспільства, який сприяє в процесі естетичного відтворення товарів споживання втраті цілісності речі як засобу задоволення людських потреб і створює новий простір взаємодії естетичної й економічної доцільності. Визначено соціальні детермінанти економічного відтворення естетичних творінь у сучасному технократичному суспільстві. Доведено, що взаємодія та єдність краси і квазікраси в діяльності людини зумовлена амбівалентністю економічних процесів.

Раскрыта сущность эстетической категории красоты в контексте экономических отношений. Выявлены ведущие тенденции технократизма (философии техники) современного общества, способствующего в процессе эстетического оформления товаров потребления утрате целостности вещи как средства удовлетворения человеческих потребностей и созданию нового пространства взаимодействия эстетической и экономической целесообразности. Определены социальные детерминанты экономического воссоздания эстетических творений в современном технократическом обществе. Доказано, что взаимодействие и единство красоты и квазикрасоты в человеческой деятельности обусловлено амбивалентностью экономических процессов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лугуценко Т. В. 
Класична й модерністська моделі взаємовідношень естетичного й економічного у мотивації / Т. В. Лугуценко // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2005. - № 2. - С. 37-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31-723 + Ю811.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського