Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю948.28$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гриценок Л. І. 
Методичні питання психологічної реабілітації підлітків з ДЦП : Наук.-метод. посіб. / Л. І. Гриценок, Т. Д. Ілляшенко, Г. В. Ком'ягіна, І. Ф. Осетрова, Романенко , Н. С. Скрипка; АПН України. Укр. наук.-метод. центр практ. психології і соц. роботи, Київ. міська громад. орг. допомоги та сприяння дітям-інвалідам з дитинства "Церебрал". - К. : Ніка-Центр, 2002. - 39 c. - укp.

Висвітлено особливості інвалідизації хворих на дитячий церебральний параліч, зокрема, порушення формування особистості підлітків-інвалідів та фактори, що їх зумовлюють. Описано діагностичний інструментарій для вивчення особливостей пізнавальної діяльності та деяких особистісних рис дітей зазначеної категорії, суттєвих для їх ефективного входження в соціум. Визначено напрямки роботи психолога з питань психологічної реабілітації підлітків з ДЦП та їх батьків.

Освещены особенности инвалидизации больных на детский церебральный паралич, в частности нарушение формирования личности подростков-инвалидов и факторы, обуславливающие их. Описан диагностический инструментарий для изучения особенностей познавательной деятельности и некоторых личностных черт детей указанной категории, важных для их эффективного вхождения в социум. Определены направления работы психолога по вопросам психологической реабилитации подрстков с ДЦП и их родителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.6р + Ю948.28 + Р733.627.709.3-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р97566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Томчук М. І. 
Психологія адаптації до навчання студентів з особливими потребами : Моногр. / М. І. Томчук, Т. О. Комар, В. А. Скрипник. - Вінниця : Глобус-Прес, 2005. - 225 c. - Бібліогр.: с. 211-224. - укp.

Наведено огляд наукових досліджень з проблем соціальної адаптації та дезадаптації особистості, висвітлено концепції А.Адлера, З.Фройда, К.Юнга, Л.Виготського, О.Леонтьєва, С.Рубінштейна щодо визначення загальних закономірностей розвитку психіки людини. Розглянуто особливості соціально-психологічної адаптації студентів з обмеженими фізичними можливостями до навчання у вищому навчальному закладі. Проведено порівняльний аналіз психологічних механізмів, динаміки розвитку ціннісної, мотиваційної, пізнавальної сфер здорових студентів і студентів-інвалідів. Розроблено й експериментально апробовано засоби та методи психокорекційної та профілактичної роботи зі студентами з особливими потребами.

Приведен обзор научных исследований по проблемам социальной адаптации и дезадаптации личности, освещены концепции А.Адлера, З.Фрейда, К.Юнга, Л.Виготского, О.Леонтьева, С.Рубинштейна по изучению общих закономерностей развития психики человека. Рассмотрены особенности социально-психологической адаптации студентов с ограниченными физическими возможностями к обучению в высшем учебном заведении. Проведен сравнительный анализ психологических механизмов, динамики развития ценностной, мотивационной и познавательной сфер здоровых студентов и студентов-инвалидов. Разработаны и экспериментально апробированы средства и методы психокоррекционной и профилактической работы со студентами с особыми потребностями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю948.28 + Ч430.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА671701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Найдьонова Г.  
Особливості "Я-концепції" ампутантів / Г. Найдьонова // Соц. психологія. - 2006. - № 4. - С. 67-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено психологічні особливості "Я-концепції" осіб з ампутованою нижньою кінцівкою. Здійснено порівняльний аналіз взаємозв'язків компонентів "Я-концепції" у здорових осіб та осіб, що зазнали ампутації, залежно від статі.


Ключ. слова: ампутанти, "Я-концепція"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Демчук С. П. 
Зміст фізичного виховання в соціальній інтеграції та реабілітації школярів 15 - 16 років із церебральним паралічем : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту / С. П. Демчук; Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л., 2003. - 22 c. - укp.

Розроблено комплексну (психолого-педагогічної, фізичної та фізіотерапевтичної дії) програму соціальної інтеграції та реабілітації школярів віком 15 - 16-ти років з церебральним паралічем засобами фізичного виховання. Обгрунтовано можливість ефективного використання засобів фізичного виховання в системі комплексного застосування реабілітаційних заходів для оздоровлення даних школярів і здійснення соціально-педагогічного впливу на них. Виявлено ефективні методи та тести, які дають змогу визначити ступінь впливу розробленої програми на фізичний та психічний стан даних школярів, а також з'ясувати її оздоровчий, реабілітаційний та інтеграційний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шинкаренко О. Д. 
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки) : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.04 / О. Д. Шинкаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено особистісні особливості та сімейні стосунки жінок, що страждають від подружнього насильства. Сімейні стосунки за наявності синдрому побитої жінки розглянуто з точки зору теорії сімейних систем. Сім'ю вивчено як цілісний організм, в якому всі члени складають єдину систему взаємодії, тому поведінка одного неминуче впливає на поведінку іншого. Визначено, що даний синдром (Battered Woman Syndrome) проявляється специфічними порушеннями в афективній та когнітивній сферах, а також самосприйнятті. Розкрито механізм віктимізуючого впливу психотравмуючих факторів батьківсько-дитячих стосунків на особистість жінки та прийняття нею ролі жертви. Досліджено крос-культурні відмінності у сприйнятті, переживанні та використанні образливої поведінки у сім'ї в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю948.28 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Карімова Р. Б. 
Особливості порушень психічного розвитку дошкільників із церебрально-органічною патологією та основи їх комплексної корекції : Автореф. дис... д-ра психол. наук : 19.00.08 / Р. Б. Карімова; Ін-т спец. педагогіки АПН України. - К., 2002. - 40 c. - укp.

Розширено попередньо одержані дані про особливості та закономірності психічного розвитку дітей дошкільного віку з церебрально-органічною патологією. Вперше експериментально встановлено, що специфічні закономірності порушень психічного розвитку дошкільників зумовлені структурно-функціональним дефектом переважно лобних та тім'яно-скроневих відділів півкуль. У цьому разі своєрідність порушень психічного розвитку визначається локалізацією та глибиною органічного ураження та поліморфізмом похідних порушень. Одержано додаткові дані про найважливіші для сучасних умов негативні біосоціальні чинники, які впливають на розвиток дитини дошкільного віку, а також нові відомості про генезис біосоціальної дезінтеграції дошкільників у разі церебрально-органічної патології. Розроблено, апробовано та запроваджено теоретично обгрунтований алгоритм комплексного обстеження дітей з церебрально-органічною патологією на підставі результатів експериментально-психологічного, нейрофізіологічного та нейровізуального досліджень, що дозволило уточнити структурно-функціональну локалізацію ураження головного мозку у випадку церебрально-органічної патології в дошкільників. Експериментально встановлено особливості психічного розвитку дошкільників з церебрально-органічною патологією, що полягають у зниженні темпів їх розвитку, затримці формування електрогенезу, наявності вторинних порушень, які спричинюють недостатню сформованість емоційних, пізнавальних, рухових і мовленнєвих функцій, своєрідність яких за різних видів аномалій підтверджена нейрофізіологічними та нейровізуальними даними. Розроблено та експериментально

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5 + Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Комар Т. О. 
Особливості соціально-психологічної дезадаптації студентів з обмеженими можливостями та їх психокорекція : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т. О. Комар; Нац. акад. держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. - Хмельницький, 2005. - 20 c. - укp.

Уперше висвітлено суть соціально-психологічної дезадаптованості студентів з обмеженими можливостями, що має прояв у зміні цінностей, появі негативних психічних станів, зниженні мотивації досягнень та успішності навчання, загостренні окремих рис характеру та неадекватній поведінці особистості. Виявлено механізми їх соціально-психологічної дезадаптації та психологічного захисту. Уточнено поняття "дезадаптація", "дезадаптованість" студентів з обмеженими можливостями, розкрито зміст їх психологічного захисту. Розвинуто методи психодіагностики та психокорекції соціально-психологічної дезадаптованості студентів з особливими потребами та методичні рекомендації викладачам і керівникам ВНЗ щодо удосконалення роботи з ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю952.14 + Ч435.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Станіславський С. В. 
Психологічні особливості сприйняття сфер життєдіяльності хворими на незрощення губи та піднебіння юнацького віку : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.04 / С. В. Станіславський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 17 c. - укp.

На підставі аналізу показників психологічних характеристик індивідів із природженою вадою незрощення губи та піднебіння (НГП) у зіставленні зі здоровими виявлено суттєвий вплив даної патології на психологічну організацію особи юнацького віку. Проаналізовано соматичний, психологічний та соціальний аспекти розвитку особистості хворого на НГП. Аналіз психологічних якостей осіб експериментальної групи дозволив визначити факторну структуру їх особистості, у результаті чого встановлено, що близько третини усієї її дисперсії пояснюють типи, які визначають схильність особи до деструктивних дій. Доведено, що вплив даної природженої вади на розвиток особистості не є чітко визначеним, одностороннім, а визначає формування якісно різних особистісних типів. Визначено особливості сприйняття життєвого шляху особами із вадою незрощення, що дозволяє зробити висновок про розрізнення за ступенем актуальності у певних сферах життєдіяльності між суб'єктами контрольної та експериментальної виборок. Показано залежність актуальності сфер життєдіяльності хворого на НГП від його особистісного типу та виявлено основні актуальні та потенційні ускладнення соціального функціонування суб'єктів у кожній з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю983.511.302 + Ю983.723.5 + Р665.624.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мушкевич М. І. 
Психологічні особливості практичної роботи з дітьми, хворими на ДЦП / М. І. Мушкевич // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2009. - 14, вип. 6. - С. 65-71. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Надано опис практичної роботи з дітьми з ДЦП, запропоновано варіанти спеціально організованої психолого-педагогічно-соціальної допомоги. Вказано на важливу роль своєчасної та якісної психодіагностики, профілактики та корекції поведінкових, нервово-психічних і рухових розладів з метою успішної інтеграції в соціум дітей із ДЦП. Відзначено, що процес соціально-психологічної адаптації є неможливим без достатнього рівня розвитку психічної діяльності дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю949.241 с + Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мілушина М. О. 
Психологічні механізми формування комунікативних диспозицій у осіб з обмеженими фізичними можливостями (на матеріалах соціально-психологічного тренінгу) / М. О. Мілушина // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, Вип. 8. - С. 541-549. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати та зміст психолого-педагогічного експерименту, спрямованого на формування комунікативних диспозицій молоді з обмеженими фізичними можливостями. Одержані результати вказують на статистично достовірні зміни до та після тренінгу в учасників експериментальної групи, що доводить її ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бистрова Ю. О. 
Організація та зміст психолого-педагогічного забезпечення професійно-трудової соціалізації осіб з психофізичними порушеннями / Ю. О. Бистрова // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, Вип. 9. - С. 34-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено основні проблеми, завдання та шляхи психолого-педагогічного супроводу професійно-трудової соціалізації осіб з порушеннями здоров'я, їх систематизацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Загребельна О. О. 
Теоретичний аналіз компенсаторної діяльності обдарованих дітей старшого дошкільного віку з обмеженими можливостями / О. О. Загребельна // Наука і освіта. - 2010. - Спец. вип.: проект "Когніт. процеси та творчість". - С. 181-185. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено теоретичний аналіз історичних та сучасних поглядів, теорій та досліджень вітчизняних і закордонних психологів щодо проблеми обдарованості дітей старшого дошкільного віку з обмеженими можливостями у процесі компенсаторної діяльності. За допомогою досвіду спеціалістів Українського центру ортопедії та травматології дитячого і підліткового віку АМН України виявлено специфіку розвитку дітей з фізичними вадами. Зроблено висновок, що внаслідок обмеженості дій, дитина компенсує свій фізичний стан розумовим і досягає висот у навчанні і творчості, внаслідок цього вона швидше розвивається.

Представлен теоретический анализ исторических и современных взглядов, теорий и исследований отечественных и зарубежных психологов по проблеме одаренности детей старшего дошкольного возраста с ограниченными возможностями в процессе компенсаторной деятельности. С помощью опыта специалистов Украинского центра ортопедии и травматологии детского и подросткового возраста АМН Украины выявлена специфика развития детей с физическими недостатками. Сделан вывод, что вследствие ограниченности действий, ребенок компенсирует свое физическое состояние умственным и достигает высот в учебе и творчестве, вследствие этого он быстрее развивается.

Presented a theoretical analysis of historical and contemporary views, theories and research of domestic and foreign psychologists on the issue of gifted children under school age with disabilities in the process of compensatory activities. With the experience of specialists Ukrainian Center of Orthopedics and Traumatology of childhood and adolescence AMS of Ukraine specificity of development of children with disabilities. Concluded that due to limited action, the child compensates for his physical state of mental and reaches heights of learning and creativity, as a consequence it is growing rapidly.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю983.401.2 + Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Конопляста С. 
Вплив вроджених незрощень губи та піднебіння на психофізичний і мовленнєвий розвиток дитини / С. Конопляста // Дефектологія. - 2008. - № 2. - С. 27-33. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено вплив природженої патології щелепно-лицьової ділянки на психофізілогічний розвиток дитини. Розглянуто проблему мовленнєвого розвитку в дітей з природженими незрощеннями верхньої губи та піднебіння. Констатовано актуальність подальших наукових досліджень з цієї проблематики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ч437 + Р733.665.620.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Конопляста С. Ю. 
Розвиток мовлення дітей із вродженими незрощеннями губи та піднебіння як психолого-педагогічна проблема / С. Ю. Конопляста // Педагогіка і психологія. - 2008. - № 1. - С. 82-88. - укp.

Встановлено причини актуальності проблеми мовлення дітей із вродженими незрощеннями губи та піднебіння. Визначено умови, які сприяють вирішенню даної проблеми.

Установлены причины актуальности проблемы речевого развития детей с врожденными несрастаниями губы и неба. Определены условия, способствующие решению этой проблемы.

It has studied problems and tasks associated with correcting education and up-bringing of children having cleft lip and cleft palate as well as conditions of this work effectiveness.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ш141.4-917.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сейдаметова С. И. 
Личностные особенности женщин с ортопедическим дефектом травматического генеза / С. И. Сейдаметова // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2013. - 18, Вип. 22, ч. 3. - С. 121-129. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрены личностные особенности женщин с ортопедическим дефектом в виде одностороннего укорочения нижней конечности. Проведен сравнительный анализ вариантов личностных профилей у женщин с длительно существующим ортопедическим дефектом и у женщин с недавно приобретенным дефектом. Сделаны выводы относительно личностных трансформаций вследствие ортопедического дефекта травматического происхождения и их временные преобразования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сейдаметова С. И. 
Особенности отношения к физическому, психосоциальному функционированию и функциональному состоянию женщин с ортопедическим дефектом / С. И. Сейдаметова // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2013. - 18, вип. 23. - С. 236-244. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Рассмотрены особенности отношения женщин с ортопедическим дефектом к собственному физическому, психосоциальному функционированию и функциональному состоянию. В целом качество жизни женщин с ортопедическим дефектом значительно отклоняется от показателей нормы. С течением времени пониженное самочувствие становится перманентным, все дальше отдаляющимся от показателей "хорошего" субъективного состояния, плохое самочувствие в ранний период после получения травмы под влиянием приспособительных механизмов трансформируется в хронически протекающее состояние дискомфорта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю937.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Литвинова Н. Ю. 
Психологические особенности учащихся подросткового возраста, проживающих и обучающихся в ортопедическом санатории / Н. Ю. Литвинова // Проблеми інж.-пед. освіти. - 2012. - № 36. - С. 136-139. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Определены и проанализированы психологические особенности учащихся подросткового возраста, проживающих и обучающихся в ортопедическом санатории, которые необходимо учитывать в учебном процессе, разработано психологическое сопровождение таких учащихся.

Визначено та проаналізовано психологічні особливості учнів підліткового віку, що проживають і навчаються в ортопедичному санаторії, які необхідно враховувати в навчальному процесі, розроблено психологічний супровід таких учнів.

The psychological characteristics of teenage pupils that live and studying in orthopedic sanatorium, which must be considered in the learning process, are identified and analyzed. Psychological accompaniment of teenage pupils that live in orthopedic sanatorium is developed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402,2 + Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шувалова И. Н. 
В реабилитации мелочей нет! Особенности динамики психологического профиля студентов с ограниченными физическими возможностями / И. Н. Шувалова, Е. Ю. Бруннер // Гуманіт. науки. - 2005. - № 1. - С. 133-141. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Представлены данные исследования психологических особенностей студентов с физическими недостатками. Оценивали по показателям теста МРРI по 132-м шкалам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Романенко О. В. 
Антиципація в структурі психічної діяльності дітей з церебральним паралічем : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.08 / О. В. Романенко; НАПН України, Ін-т спец. педагогіки. - К., 2013. - 43 c. - укp.

Досліджено проблему стимулювання пізнавальної та особистісної активності дітей з церебральним паралічем шляхом визначення наукових засад діагностики та корекції її інтегрального показника - антиципації. Здійснено системний опис досліджуваного явища шляхом опрацювання основних рівнів методологічного знання та створення концептуальної моделі дослідження на основі поліпарадигмального підходу, що реалізовано в комплексній методики діагностики та корекції антиципації. Розглянуто результати порівняльного дослідження з розкриттям змістових і динамічних особливостей формування антиципації у дітей з церебральним паралічем від дошкільного до молодшого шкільного віку в сукупності базисних процесів, психологічних механізмів та проявів у різних видах діяльності, з урахуванням характеру вікових новоутворень. Зазначено, що на основі критерію зіставлення сформованості показників на різних рівнях психічного відображення визначено типологію порушень антиципаційних процесів уразі дітячого церебрального паралічу. Теоретично обгрунтовано, розроблено й апробовано систему психокорекційного впливу на розвиток антиципації, доведено ефективність корекції на основі експериментальної процедури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю983.511.3-222 + Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сербова О. В. 
Психологічні чинники економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / О. В. Сербова; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка . - Київ, 2014. - 22 c. - укp.

Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено модель зовнішніх і внутрішніх чинників економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями. Виявлено особливості та відмінності в темпах економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями та фізично здорових дітей, які обумовлені обставинами життя та особливостями індивідуально-психологічних та групових характеристик ціх груп дітей. Визначено способи, організаційні форми та умови, які дозволяють включити в економічні відносини дитину з обмеженими фізичними можливостями. Розроблено та апробовано комплексний діагностичний інструментарій для вивчення зовнішніх та внутрішніх чинників економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями. Удосконалено психодіагностичний інструментарій з вивчення змісту життєвих перспектив дітей з обмеженими фізичними можливостями та методи психологічної підтримки дітей з обмеженими фізичними можливостями та їх батьків. Подальшого розвитку набуло теоретичне розуміння та цілісне вивчення процесу економічної соціалізації дітей, уявлення щодо особливостей розвитку дітей з обмеженими фізичними можливостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю952.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404811 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського