Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Д113$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Халявина Л. Я. 
Обновленная версия широтного ряда наблюдений на призменной астролябии в Полтаве / Л. Я. Халявина, Е. Н. Кислица, Т. Е. Борисюк, Н. М. Заливадный // Кинематика и физика небес. тел. - 2001. - 17, № 4. - С. 372-382. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проведено ревізію 37-річного (1964,5 - 2000,9) широтного ряду, отриманого зі спостережень на призмовій астролябії в Полтаві, з метою уточнення результатів. Використано координати високоточного каталога HIPPARCOS, а також враховано вплив нестабільності інструментальної системи, викликаної недостатньою точністю відтворення параметрів установки астролябії після ремонтно-профілактичних робіт. Схема приведення ряду до однорідної системи складається з розбивання ряду на окремі фрагменти, усередині яких інструментальна система є стабільною; вирівнювання масиву спостережень для кожного окремого фрагмента за допомогою модифікованого ланцюгового методу; визначення величини стрибків інструментальної системи на межах сусідніх інтервалів; "зшивання" ряду шляхом з урахуванням систематичних поправок, визначених на попередньому етапі. Проведено аналіз низькочастотних варіацій широти, який виявив стійкі гармоніки з періодами 3,2 і 9 років. Тренду, обумовленого віковим рухом полюса, немає. Отримані результати свідчать про необхідність переобробки ряду в системі каталогy FK6, а також притягнення даних про варіації широти Полтави, отриманих іншими інструментами. Ревізія широтного ряду, отриманого за допомогою призмової астролябії, підвищує потенціал даних широтних спостережень, а також геофізичних вимірів, накопичених у ПГО, для розв'язання задач регіональної та еволюційної геодинаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6с0 + Д113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заблоцький Ф. Д. 
Моделювання впливу атмосфери на астрономогеодезичні виміри в полярних регіонах : Дис... д-ра техн. наук. 05.24.01 / Ф. Д. Заблоцький; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2002. - 267арк. c. - укp.

Установлено особливості просторово-часових змін показника заломлення повітря в полярних регіонах і вплив представлення межового шару атмосфери на величину астрономічної рефракції та атмосферної затримки за результатами супутникових віддалемірних спостережень. Розроблено алгоритми обчислення інтегрального кута астрономічної рефракції. За аномаліями астрономічної рефракції оцінено придатність таблиць рефракції для полярних регіонів. Установлено величину впливу температурної інверсії на астрономічну рефракцію. Наведено моделі атмосфери для її визначення на Антарктичному узбережжі та в Центральній Антарктиді. Розроблено способи визначення кута астрономічної рефракції за вертикальної рефракції. Установлено, що позатропосферна частина вологої складової зенітної затримки у GPS виміри в полярних регіонах, в літній період, сягає 20 % і більше від її повної величини. Розроблено моделі атмосфери для визначення зенітної тропосферної затримки на станціях Антарктичного узбережжя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС76183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пилип'юк Р.  
Дослідження точності реєстрації моментів спостереження світил в азимутальних методах геодезичної астрономії / Р. Пилип'юк // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2007. - Вип. 1. - С. 124-128. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено вплив різних факторів на результати реєстрації моментів спостережень у найбільш використовуваних на практиці методах визначення високоточних астрономічних азимутів. Показано залежність величини цих помилок як від азимутів вертикалів зірок, так і від їх зенітних відстаней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Новікова Ю.  
Про визначення астрономічних азимутів / Ю. Новікова, А. Гожий // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2007. - Вип. 1. - С. 129-130. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Звернено увагу на необхідність продовжувати вдосконалення методів визначення астрономічного азимуту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Денисов О.  
Про точність координат пункту при визначеннях азимута напряму / О. Денисов, І. Тревого // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2007. - Вип. 2. - С. 55-56. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Выполнен анализ точности предварительных координат пункта наблюдений при определениях азимута выбранного направления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пилип'юк Р.  
Точність визначення напрямку GPS-методом / Р. Пилип'юк // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2009. - Вип. 1. - С. 137-140. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Одержано формули для визначення точності азимута напрямку вектора, одержаного з GPS-спостережень. За даними модельної GPS-мережі визначено похибки азимутів напрямів як в геоцентричній, так і в горизонтній системах координат. Установлено, що точність орієнтування векторів мережі залежить від азимутів напрямків та довжини вектора. Зіставлення за точністю визначення азимутів за допомогою GPS-методом із методами геодезичної астрономії показало, що за належної організації робіт, ці методи дозволяють визначати азимути напрямків із наближено однаковою точністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Заблоцький Ф. Д. 
Моделювання впливу атмосфери на астрономогеодезичні виміри в полярних регіонах : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.24.01 / Ф. Д. Заблоцький; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2002. - 35 c. - укp.

Визначено особливості просторово-часових змін показника заломлення повітря в полярних регіонах і вплив представлення граничного шару атмосфери на величину астрономічної рефракції та атмосферної затримки під час супутникових віддалемірних спостережень. Розроблено алгоритми обчислення інтегрального кута астрономічної рефракції, за її аномаліями оцінено придатність таблиць рефракції для полярних регіонів. Встановлено величину впливу температурної інверсії на астрономічну рефракцію. Наведено моделі атмосфери для її визначення на Антарктичному узбережжі та в Центральній Антарктиді. Запропоновано способи визначення кута астрономічної рефракції за спостереженнями Сонця на великих зенітних відстанях і коефіцієнта земної вертикальної рефракції. Встановлено, що позатропосферна частина вологої складової зенітної затримки у GPS виміри в полярних регіонах в літній період сягає 20 % і більше від її повної величини. Розроблено моделі атмосфери для визначення зенітної тропосферної затримки на станціях Антарктичного узбережжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Паляниця Б.  
Дослідження аналітичних моделей тропосферної затримки / Б. Паляниця // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2010. - Вип. 1. - С. 122-124. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Описано дослідження функцій відображення, що використовуються в аналітичних моделях розрахунку атмосферних поправок у спутникові GPS виміри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пандул И.  
Применение астрономических азимутов в маркшейдерско-геодезических работах / И. Пандул, Ю. Корнилов, В. Потюхляев, А. Зубов // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2011. - Вип. 1. - С. 273-275. - Библиогр.: 1 назв. - рус.

Приведены перечни маркшейдерско-геодезических работ при отработке месторождений открытым и подземным способами. Дан пример ориентирования опорных маркшейдерско-геодезических сетей путем определения азимута методом наблюдения ярких звезд, который не требует составления эфемерид и применения звездного хронометра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пандул И.  
Приближенное определение широты и азимута по неизвестным звездам / И. Пандул, В. Колгунов // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2012. - Вип. 2. - С. 173-176. - рус.

Предложен новый оригинальный способ определения астрономического азимута направления без знания координат места, звездного времени и экваториальных координат звезд. Азимут определяется по двойным измерениям зенитных расстояний наблюдаемой звезды и горизонтальных направлений на нее. Приведены теоретическое обоснование способа, методику измерений, последовательность производства полевых работ. Исследованы выгоднейшие условия наблюдений. Подана схема журнала наблюдений. Предлагаемый способ позволит шире внедрить определения астрономических азимутов в практику топографических и прикладных геодезических работ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зазуляк П. 
Алгоритм неперервного вейвлет-перетворення на сфері / П. Зазуляк, В. Нікулішин // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2013. - Вип. 2. - С. 21-24. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено алгоритм неперервного вейвлет-перетворення на сфері з використанням рівнопроміжної (за меридіанами) азимутальної проекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нефедкина Т. В. 
Новые аспекты восполнения данных 3D наблюдений продольных волн для оптимизации азимутального анализа / Т. В. Нефедкина, Е. В. Мезенцев, Р. Ф. Меликов // Геоінформатика. - 2009. - № 1. - С. 34-42. - Библиогр.: 17 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Лазоренко-Гевель Н. 
Геостатистичне моделювання результатів агроекологічного моніторингу грунтів Київської області / Н. Лазоренко-Гевель // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2014. - Вип. 1. - С. 98-102. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Описано теорію та практику застосування геоінформаційних і геостатистичних методів для аналізу даних агроекологічного моніторингу грунтів Київської області. Зроблено висновок, що стан грунтів характеризується деякою стабільністю. Якість грунтів Київської області змінюється від задовільної (на півночі) до кризової (на півдні та південному сході).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.1 + П038.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бурак К. О. 
Технологія розпланувальних робіт і виконавчих знімань з використанням TPS / К. О. Бурак // Геодез., картогр. і аерофотознімання : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2011. - Вип. 75. - С. 53-57. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Впервые получены формулы для оценки точности разбивки точек способом измерений относительно базовой линии. Научно обоснованы сфера применения предлагаемого способа и методика работ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пилип'юк Р. Р. 
Розробка способу визначення високоточного азимута із спостережень зірок у вертикалі земного предмета : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / Р. Р. Пилип'юк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2013. - 19 c. - укp.

Розроблено новий спосіб розрахунку азимута за визначеною різницею зенітних відстаней пари зірок, що спостерігаються у вертикалі земного предмета. Одержано практичні результати розв'язання науково-практичної задачі з визначення високоточного азимута. Наведено новий спосіб геодезичної астрономії, в якому за результатами опрацювання спостережень пар зірок у вертикалі земного предмета можна визначити азимут напрямку на цей предмет. Уперше запропоновано методику дослідження впливу психо-фізіологічного стану спостерігача, що грунтується на визначенні його коефіцієнта ентропії. Уперше визначено рівняння, що дозволяє оцінити вплив стану спостерігача на результати азимутальних спостережень. Удосконалено і застосовано спосіб спостережень зірок шляхом координування їх положення в полі зору зорової труби, що дозволяє застосувати комп'ютерне опрацювання, підвищити точність визначення їх зенітних відстаней і використовувати функції регресії для фільтрації можливих похибок спостережень. Розвинено теорію й алгоритм вирівнювання результатів спостережень для визначення азимута шляхом складання системи лінійних рівнянь поправок за різницями виміряних зенітних відстаней пари зірок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ходоровский А. Я. 
Анализ зависимости количества выделяемых систем линеаментов от ширины интервала группирования / А. Я. Ходоровский, А. А. Апостолов // Доп. НАН України. - 2014. - № 9. - С. 79-85. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Баран П. І. 
Електронний рівнево-маятниковий метод вимірювання кренів споруд / П. І. Баран // Вісн. геодезії та картографії. - 2012. - № 6. - С. 10-13. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Описана методика организации наблюдений и обработки данных об измерении кренов сооружений, полученных с помощью электронных датчиков (уровенных или маятниковых), размещенных на разных ярусах. Для одновременного определения коэффициентов параболы аппроксимации общих изменений крена и его азимута используется метод наименьших квадратов, масштабы которых позволяют отслеживать динамику деформационного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рачковський О. М. 
Визначення географічної широти за вимірюванням горизонтальних координат Сонця / О. М. Рачковський, Ц. А. Криськов // Вісн. астрон. шк.. - 2000. - 1, № 1. - С. 109-112. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано метод визначення географічної широти місця земної поверхні у довільний час дня за допомогою теодоліта горизонтальних координат (h, A) центра Сонця. За результатами вимірювань та значенням схилення центра Сонця, на момент спостереження, побудовано паралактичний трикутник. Його розв'язок дає формулу для обчислення географічної широти. Застосування даного методу показало, що середнє значення широти м.Кам'янця-Подільського 48 °42' +- 6'.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Білокриницький С. М. 
Геодезична астрономія : навч. посіб. / С. М. Білокриницький; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Рута, 2014. - 95 c. - Бібліогр.: с. 95 - укp.

Розглянуто теоретичні положення визначення істинного азимута астрономічним способом і системи координат, що застосовуються в астрономії, а також вимірювання часу в астрономії та способи визначення астрономічних азимутів. На практичних прикладах показано порядок спостережень і обчислень при визначенні азимута за висотою та годинним кутом Сонця, за годинним кутом Полярної зірки і за висотами яскравих зірок з різною точністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Самчук І. М. 
Виявлення похованих антиклінальних структур за допомогою аналізу карт азимутів падіння порід / І. М. Самчук // Геоінформатика. - 2016. - № 4. - С. 13-19. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано методику обробки геофізичних карт, побудованих за сейсмічними відбивальними горизонтами. В її основу покладено принцип азимутального відображення поверхонь. На прикладі родовищ, виявлених у ранньопермських відкладах Орчиківської депресії Дніпровсько-Донецької западини, доведено ефективність методики та запропоновано перспективні ділянки для пошуку покладів вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.3 + Д453.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського