Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=Д214.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Муравко С. В. 
Опыт автоматического распознавания аномалий на магнитных картах археологических памятников / С. В. Муравко, В. К. Демидов, К. М. Бондарь, Н. Н. Жуков // Геоінформатика. - 2014. - № 1. - С. 54-59. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Описан программный модуль автоматического распознавания аномалий на магнитных картах высокой детальности. Модуль является частью разрабатываемой автоматизированной системы интерпретации археолого-магнитометрических данных. Распознавание аномалий реализовано по методу ближайшего соседа на основании критериев, продиктованных практическим опытом качественной интерпретации. Программный модуль написан на языке программирования Python.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.29 + Т4 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Орлюк М. И. 
Результаты магнитометрических исследований Черниговской региональной магнитной аномалии / М. И. Орлюк, А. А. Роменец, М. И. Бакаржиева, А. В. Марченко, Т. В. Лебедь // Геодинаміка. - 2013. - № 1. - С. 160-167. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Исследована временная динамика Черниговской региональной магнитной аномалии на основании магнитометрических наблюдений 2008 - 2012 гг. За эти 4 года модуль индукции геомагнитного поля увеличился на 140 нТл. На этом фоне выделены незначительные временные изменения аномалий регионального и локального характера. Первые из них хорошо интерпретируются подмагничиванием источника магнитной аномалии, а вторые - предположительно флюидными процессами в геодинамически активных глубинных краевых разломах Днепровско-Донецкого рифта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зейгельман М. С. 
О природе магнитных аномалий над телами рудных габброидов Коростенского плутона (Украинский щит) / М. С. Зейгельман, Т. Л. Михеева, Н. В. Панченко // Геофиз. журн.. - 2011. - 33, № 1. - С. 114-127. - Библиогр.: с. 126-127 - рус.

Розглянуто методику та результати інтерпретації магнітних аномалій над тілами рудних габроїдів Коростенського плутону. Описано методику інтерпретації на прикладі двох об'єктів, збагачених фосфатно-титановою рудною мінералізацією. Побудовано моделі магнітоактивних джерел, наведено їх геологічне тлумачення. Сформовано низку висновків щодо зональної структури габроїдів, особливостей їх намагніченості, структури магнітних аномалій та їх можливих джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.29 + Д342(45УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Якимчук Ю. М. 
Аналітичне продовження магнітного поля на основі нової математичної моделі / Ю. М. Якимчук // Доп. НАН України. - 2002. - № 9. - С. 137-140. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

We consider the task of analytic extension of a magnetic field in the exterior domain relative to sources, based on a new mathematical model. The correspondence between mathematical and physical trial results can be only when the discrete field is initially defined, and when we have information about the gravity center.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Федорова Н. В. 
Магнитные аномалии и модель распределения намагниченности в земной коре приполярного и полярного секторов Уральского региона / Н. В. Федорова, А. Л. Рублев, А. А. Муравьев, В. В. Колмогорова // Геофиз. журн.. - 2017. - 39, № 1. - С. 111-122. - Библиогр.: 118 назв. - рус.

Розглянуто результати вивчення структурних особливостей аномального магнітного поля в межах приполярного і полярного секторів Уральського регіону. Виділено аномалії від різних шарів земної кори і побудовано карти аномальних полів. У межах осадових басейнів карту локальних аномалій використано для картування базит-ультрабазитових масивів у верхніх частинах фундаменту. Проведено інтерпретацію регіональних магнітних аномалій. Модель будови земної кори та її параметри грунтуються на результатах досліджень уздовж профілів ГСЗ. Зіставлення розрізів глибинної будови, одержаних за допомогою незалежних геофізичних методів за сейсмічними і магнітними даними, надало змогу розподілити консолідовану земну кору на 2 шари з різними магнітними властивостями. Верхній шар кристалічної земної кори не робить помітного внеску в регіональне магнітне поле і характеризується низькою середньою намагніченістю (менш як 0,3 А/м). У межах цього шару виділено локальні намагнічені джерела. Нижній шар кори намагнічений значно сильніше. За результатами двовимірного моделювання намагніченість цього базитового шару кори сягає 3 - 4 А/м. Середня глибина до верхньої поверхні шару становить 18 - 20 км. Одержані параметри використано для тривимірного моделювання. Досліджено модель з однорідною намагніченістю, що спрямована за сучасним геомагнітним полем. Для всього регіону побудовано верхню поверхню намагніченого шару, що надало змогу уточнити рельєф базитового шару в просторі між профілями ГСЗ. Визначено, що на Північному і Полярному Уралі в земній корі відбувається значне занурення базитового шару до глибини 26 - 30 км.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Орлюк М. І. 
Зв'язок радонових і магнітних аномалій на території Українського щита та міста Києва / М. І. Орлюк, А. Марченко, П. Яцевський // Геодинаміка. - 2018. - № 1. - С. 80-90. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Мета дослідження - виявлення на території України та м. Київ зв'язку між геомагнітними і радоновими аномаліями під час вивчення геоекологічної обстановки території та оцінки її екологічної безпеки. Геомагнітні та радонові аномальні поля є суттєвими геофізичними чинниками навколишнього середовища, які значною мірою визначають його екологічний стан. Спільний аналіз геомагнітних і радонових аномалій надасть змогу обгрунтованіше виділяти екологічно небезпечні зони, які не є такими за одним із цих факторів. Методика дослідження полягає в застосуванні дискримінантного виявлення кореляційно-генетичних зв'язків між даними про радоноактивність порід фундаменту, що отримана за польовими та лабораторними визначенням на невеликій площі, з аномальним магнітним полем і розломами, та подальшого поширення знайденої закономірності на всю територію вивчення. Результати: для території Українського щита виявлено кореляцію радонових та уранових аномалій із від'ємними магнітними аномаліями регіонального та локального класів і з розломами та зонами тріщинуватості, по яких радон надходить на земну поверхню. Максимальну кількість радону встановлено в геодинамічних активних зонах покривних відкладів, які пов'язані з розривними порушеннями в корінних породах. Виконано аналіз природних і техногенних магнітних і радонових аномалій на території Києва, а також у різних спорудах, приміщеннях і метрополітені. Наукова новизна дослідження визначається тим, що вперше на території України проведено сумісний аналіз магнітного поля з радоновими аномаліями та розломами. Показано, що як на регіональному, так і локальному рівні уранові, радонові аномалії та родовища пов'язані переважно з негативними аномаліями геомагнітного поля різних класів або приурочені до їх градієнтних зон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Орлюк М. І. 
Магнітні та радонові аномалії на території міста Києва: екологічний аспект / М. І. Орлюк, І. І. Онищук, А. О. Роменець, А. В. Марченко, П. О. Яцевський, І. М. Орлюк // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 1. - С. 227-250. - Бібліогр.: 244 назв. - укp.

Магнітні та радонові аномальні поля є суттєвими геофізичними чинниками довкілля, які великою мірою визначають його екологічний стан. Виявлення магнітних і радонових аномальних зон є актуальним завданням під час вивчення геоекологічної обстановки території та оцінці її екологічної безпеки. Найбільш небезпечним є ділянки, в межах яких локалізовано розломи, з якими у верхній частині розрізу земної кори пов'язані аномалії радону. Для території м. Київ розглянуто геологічну характеристику району дослідження, уточнено та доповнено схеми регіональних і супровідних розломів, розроблено карти модуля та аномалій модуля індукції геомагнітного поля, а також схему аномалій радону у воді та підгрунтовому повітрі. Показано зв'язок радонових аномалій з розломами та природними магнітними полями. Він полягає у тому, що радонові аномалії в основному корелюються з від'ємними і невеликими додатними значеннями аномального магнітного поля та пов'язані з потужними зонами тріщинуватості з активною флюїдно-динамічною активністю і розломами діагональної та ортогональної систем, які є зонами виділення радону в атмосферу. Радонові аномалії у підгрунтовому повітрі передусім контролюються Ірпінсько-Борщагівським, Пуща-Водицьким, Київським та Дарницьким розломами північно-західного - північного простягання і Петрівсько-Пухівським та Глевасько-Броварським північно-східного простягання. Для кількох станцій київського метрополітену встановлено перевищення екологічних норм магнітного поля та радонових аномалій, що пояснюється конструктивними особливостями будови приміщень метрополітену та їх знаходження в зонах розломів. Показано, що радонові аномалії є стабільними у просторі та часі, а магнітні аномалії, особливо в межах метрополітену, характеризуються значними змінами магнітного поля як у низько-, так і високочастотному спектрі їх коливань. Спільний аналіз схеми розломної тектоніки, магнітних і радонових аномалій надає змогу обгрунтованіше виділяти екологічно небезпечні зони на території Києва та поза його межами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.29(45УКР-2К)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського