Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Е422.151.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Vasyurenko Z. P. 
Cellular and lipopolysaccharide fatty acid compositions of the type strains of IKlebsiella pneumoniae, Klebsiella oxytoca/i, and IKlebsiella/i nonpathogenic species = Склад жирних кислот клітин і ліпополісахаридів типових штамів IKlebsiella pneumoniae, Klebsiella oxytoca/i та непатогенних видів IKlebsiella/i / Z. P. Vasyurenko, L. S. Opanasenko, G. M. Koval', A. I. Turyanitsa, N. M. Ruban // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 3. - С. 13-21. - Библиогр.: 48 назв. - англ.


Ключ. слова: Klebsiella, жирні кислоти клітин та ліпополісахаридів
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.18*725.137.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Коваль Г. М. 
Систематика та біологія бактерій роду Klebsiella : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.07 / Г. М. Коваль; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Встановлено, що за складом поліамінів і клітинних жирних кислот і особливостями метаболізму K. planticola, K. terrigena і K. oxytoca більш близькі, ніж K. pneumoniae subsp. rhinoscleromatis і K. pneumoniae subsp. ozaenae, до K. pneumoniae subsp. pneumoniae. Наведені дані свідчать не на користь включення K. rhinoscleromatis і K. ozaenae у вид K. pneumoniae як підвидів. Суттєві відмінності у складі жирних кислот ліпополісахаридів K. pneumoniae subsp. pneumoniae, з одного боку, і K. planticola, K. terrigena і K. oxytoca, з іншого, підтверджують наявність певної філогенетичної відстані між ними й обгрунтовують виділення сапрофітних клебсієл в окремі види. У сапрофітних клебсієл виявлено антилізоцимну активність і ентомопатогенні властивості. Досліджено ряд аспектів стимулюючої дії клебсієл на ріст і розвиток корисних рослин. Встановлено присутність у штамів всіх видів клебсієл антигенів мімікрії (споріднених з еритроцитами людини) та їх втрату за умов вирощування у тканинах рослин. Одержані дані доповнюють уявлення про механізм адаптації клебсієл до екологічних ніш та їх пластичність як патогенів і асоціантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.18*80,022 + Е422.151.18*99,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Kovtunovych G. 
Enhancing the internal plant colonization rate with endophytic nitrogen-fixing bacteria / G. Kovtunovych, O. Lar, V. Kordyum, D. Kleiner, N. Kozyrovska // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 4. - С. 300-305. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*731.612,025 + Е422.151.18 + П212.1-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Філоненко Г. В. 
Антибіотикорезистентність та здатність до біоплівкоутворення мікроорганізмів, виділених у дітей, які перебували у відділеннях кардіохірургічного стаціонару : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Г. В. Філоненко; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 22 c. - укp.

Доповнено на підставі проведених досліджень новітніми даними щодо видового складу спектра умовно-патогенних мікроорганізмів, виділених із різних біотопів дітей, їхні біологічні властивості та антибіотикорезистентність. Установлено особливості спектрів резистентності до антибіотиків клінічно вагомих збудників. Досліджено здатність штамів К.pneumoniae в умовах in vitro формувати біоплівку та розвивати стійкість до всіх груп антимікробних препаратів. За допомогою молекулярно-генетичного методу доведено, що резистентні до бета-лактамних антибіотиків штами К.рпеитопіае мають відповідні гени резистентності. Встановлено, що використання модифікованого поживного середовища кров'яний агар (КА) дало змогу прискорити процес ідентифікації вибагливих мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.7 + Е422.151.18 + Р733.514-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452647 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського