Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=З810.427$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Гупал А. М. 
Байесовская процедура - оптимальная процедура распознавания и преобразования информации / А. М. Гупал, И. В. Сергиенко // Пробл. упр. и информатики. - 2001. - № 3. - С. 5-15. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Показано, що байєсівська процедура розпізнавання є субоптимальною для незалежних ознак і розподілу ланцюга Маркова. Отримано оцінку похибки процедури розпізнавання залежно від кількості ознак і розмірів навчальної вибірки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вагис Г. А. 
Эффективность байесовской процедуры распознавания / Г. А. Вагис, А. М. Гупал, И. В. Сергиенко // Кибернетика и систем. анализ. - 2001. - № 1. - С. 71-77. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Наведено оцінку зверху похибки процедури розв'язання задач класифікації та розпізнавання залежно від числа ознак і об'єму навчальної вибірки. Доведено субоптимальність байєсівського підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Белецкий Б. А. 
Сложность байесовской процедуры индуктивного вывода. Дискретный случай / Б. А. Белецкий, А. А. Вагис, С. В. Васильев, Н. А. Гупал // Пробл. упр. и информатики. - 2006. - № 6. - С. 55-70. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Исследовано поведение индуктивных процедур в зависимости от состава обучающей выборки (ОВ). Показано, что если в ОВ отсутствует информация о каком-либо классе объектов либо статистика относительно априорных вероятностей классов, то любая процедура работает непредсказуемо плохо и ее погрешность строго положительна. Дана оценка погрешности байесовской процедуры распознавания в зависимости от размеров ОВ и количества признаков. Доказана субоптимальность байесовского подхода, определена сложность класса задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Докукин А. А. 
Тестирование приближенных методов поиска оптимального алгоритма вычисления оценок / А. А. Докукин // Искусств. интеллект. - 2006. - № 2. - С. 298-300. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Исследованы приближенные методы оптимизации алгоритма вычисления оценок (АВО). Целью является быстрое построение корректных полиномов простой структуры над АВО для задачи распознавания. Для этого необходимо максимизировать высоту простых слагаемых. Предложены три различные схемы такой оптимизации, которые исследуются на модельных задачах. На основе лучшей из них строится финальный АВО, качество работы которого на реальных задачах не уступает известным методам.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427 + В173

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вагіс О. А. 
Дослідження байєсівських процедур розпізнавання, побудованих на основі однорідних ланцюгів Маркова : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / О. А. Вагіс; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. - К., 2004. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427 + Е0*725.111.3 в661.8 + Е0*725.112.1 в661.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Рубльов Б. В. 
Квадратичне розпізнавання множин та дослідження гладких метрик : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Б. В. Рубльов; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 34 c. - укp.

Створено теоретичні засади побудови еліпса мінімальної площі, еліпсоїда мінімального об'єму (ЕМО), трикутника найбільшої площі. Розроблено алгоритми побудови еліпса мінімальної площі (ЕМП) та трикутника найбільшої площі на евклідовій площині, а також ЕМО та симплексу найбільшого об'єму у скінченновимірному просторі, а також їх наближень. Побудовані алгоритми за скінченну кількість дій дозволяють побудувати точний ЕМП та ЕМО. Визначено, що під час переходу від однієї дії до наступної не відбувається нагромадження похибки. Розроблено метод побудови за скінченну кількість кроків еліптичних і сферичних дискримінантних функцій шляхом зведення цієї проблеми або до задачі квадратичного програмування, або до методу побудови ЛДФ. Для побудови ЛДФ розглянуто два методи - геометричний і зведення до задачі лінійного програмування, для останньої наведено алгоритм її розв'язання з лінійними витратами. Визначено метрику дотичних, проведено дослідження її властивостей, розглянуто збіжності послідовностей фігур у цій метриці. Показано, що вона є гладкою; мажорує у відповідному класі фігур (на площині) метрику неперервно диференційованих функцій. Розроблено програмні комплекси, що реалізують зазначені алгоритми, а також висвітлено їх практичне застосування під час розв'язання актуальних задач народного господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.115,0 + З810.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шлезингер М. И. 
Анализ алгоритмов диффузии для решения оптимизационных задач структурного распознавания / М. И. Шлезингер, К. В. Антонюк // Кибернетика и систем. анализ. - 2011. - 47, № 2. - С. 3-20. - рус.

Виконано формальний аналіз алгоритму, відомого у структурному розпізнаванні як алгоритм дифузії, який теоретично мало досліджений. Виявлено придатність алгоритму для оптимізації функції від багатьох дискретних аргументів, поданої як сума доданків, залежних лише від двох аргументів. Доведено, що за певних умов зупинки алгоритм дає наближений розв'язок певних підкласів задач вказаного формату з довільною заздалегідь заданою ненульовою похибкою. Множина задач, що наближено розв'язується алгоритмом, містить у собі всі так звані ациклічні і супермодулярні задачі, для яких відомі алгоритми розв'язку, і деякі інші задачі, для яких алгоритми розв'язку не були відомі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ващук Ф. Г. 
Проблема оцінки складності логічних дерев розпізнавання та загальний метод їх оптимізації / Ф. Г. Ващук, Ю. А. Василенко, І. Ф. Повхан, Л. С. Повхан // Искусств. интеллект. - 2011. - № 1. - С. 141-146. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему оцінки складності логічних дерев класифікації та розроблено універсальний підхід їх оптимізації. Проаналізовано зв'язок логічних функцій і логічних дерев розпізнавання, на основі якого запропоновано досить простий спосіб мінімізації логічних дерев. Важливими перевагами даного способу мінімізації дерев є те, що з ним відносно просто працювати за великої кількості аргументів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бармак О. В. 
Характеристика для вибору моделей у ансамблі класифікаторів / О. В. Бармак, Ю. В. Крак, Е. А. Манзюк // Проблеми програмування. - 2018. - N 2/3 (спец. вип.). - С. 171-179. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено аналіз досліджень і підходів практичного застосування ансамблів та визначено характерні фактори впливу на комбінацію моделей. Фактори несуть визначальний характер і притаманні комбінаціям застосувань. Обгрунтовано необхідність використання ознак моделей, які характерні тільки для ансамблів. Встановлено характерні особливості ансамблів та визначено необхідність розробки специфічних характеристик застосувань в розрізі комбінації рішень з визначення їх характерних ознак. Ці ознаки, а саме точність і відмінність здійснюють визначальний вплив на вибір та застосовність рішень в ансамблях і надають змогу вибрати найбільш дієву комбінацію. Запропоновано до використання таку характеристику рішення в ансамблі як відмінність певного рангу за параметром точності. Ця характеристики моделей дозволяє здійснювати їх вибір та характеризує модель в ансамблі. Вона застосовна тільки у випадку комбінації моделей. Вказує на відмінність однієї моделі від іншої та враховує точність моделі. Застосовується для моделей різної природи. Дозволяє визначити глибину відмінності моделей та надає змогу поєднуватись і з іншими відомими характеристиками класифікаторів. Особливість її полягає в тому, шо вона дозволяє надати оцінку використання рішень в ансамблі та здійснювати вибір рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського