Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=М801.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Моисеенко С. В. 
Пути модификации и повышения стабильности свойств фотополимерных печатных форм (ФПФ) / С. В. Моисеенко // Культура народов Причерноморья. - 2004. - № 52, т. 2. - С. 145-148. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Троценко В. И. 
Ионно-плазменная обработка тонкой медной фольги для прецизионных печатных плат / В. И. Троценко, Н. М. Дронь, О. Л. Курбатова, В. Л. Розмологов // Систем. технології. - 2002. - № 1. - С. 59-66. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Розглянуто особливості застосування методу іонно-плазмової обробки в технології виготовлення надтонкої мідної фольги та виробництві багатошарових друкованих плат. Вивчено умови іонно-плазмового реактивного розпилювання неорганічної плівки на поверхню фольги та залежність фізико-хімічних властивостей фольги від умов розпилювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нерода Т. В. 
Моделі та методи моделювання зображень хімічних виразів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.02 / Т. В. Нерода; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Розроблено інформаційну модель процесу синтезу зображень хімічних виразів, яка враховує поліграфічні атрибути об'єктів видання III - IV рівня складності та забезпечує формалізацію основних етапів проектування автоматизованого редактора хімічних виразів. Створено математичні моделі та методи моделювання екранних координат реперних точок зображень моноциклів довільної конфігурації та насиченості з позиціюванням у циклічних сполуках карбо- та гетероатомів, що враховують співвідношення графічних компонентів зображення хімічних структур, значення кегля шрифту основного тексту видання та у разі підготовки друкованої продукції спеціального призначення забезпечують поліграфічне оформлення цих видань з дотриманням національних стандартів України. Удосконалено методи кодування зображень хімічних виразів для комп'ютерно-видавничих систем, які виконують побудову кодової моделі розімкненої структури, що має вигляд списків, та кодової моделі замкненої структури - матриць, елементи яких на відміну від інших описують геометрично-позиційні характеристики окремих фрагментів зображення, що забезпечує збереження зображень таких виразів та їх наступне редагування. Наведено об'єктну модель зображень хімічних виразів, яка зберігає топологію та поліграфічні атрибути окремих компонентів і відношень між ними, що забезпечує автоматичне опрацювання їх редактором цих виразів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.125 с116 + З970.62-015.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ріпецький Р. Й. 
Технологія автоматизованого компонування текстів математичних формул в процесі випуску складних видань : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Р. Й. Ріпецький; Укр. акад. друкарства. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Розв'язано задачу комп'ютерного компонування математичних формул під час підготовки математичних видань. На відміну від звичайного тексту математична формула має складну структуру, що визначає особливості її кодування. Запропоновано структурний метод опису математичних формул, що грунтується на основних засадах математичної лінгвістики. Наведено ієрархічні рівні формул різної складності, розроблено металінгвістичну мову опису математичних формул, у якій моделі конструкцій викладено з використанням нормальної нотації Бекуса. Розроблено систему алгоритмів поліграфічного опрацювання математичних формул, яка містить аналіз тексту формули та перевірку її структури, розрахунок кеглів і присвоєння шрифтів, визначення границь дробових та індексних виразів. На базі системи алгоритмів реалізовано динамічну модель компонування математичних формул і перевірено її ефективність. Розроблено математичну модель процесу верстання сторінок тексту, що містять математичні формули, в основі якої - утворення простих і складених блоків та сумування їх вертикальних розмірів. Запропоновано методи підвищення надійності програмного забезпечення за результатами тестування та визначення рівня налагодженості системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.125-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Базилюк К. Ф. 
Удосконалення технологічних процесів одержання фотополімерних друкарських форм : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / К. Ф. Базилюк; Укр. акад. друкарства. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Систематизовано патентні, літературні та експериментальні дані про фотополімеризаційноздатні матеріали (ФПМ) і форм на їх основі. Створено бази даних відповідно до систематизованої інформації. Розроблено інформаційно-пошукову систему керування наведеними базами. Досліджено параметр розчинності як характеристику сумісності полімерів з розчинниками та пластифікаторами. Запропоновано математичні моделі областей розчинності для певних типів полімерів, які апробовано під час дослідження розчинності полівінолового спирту. Розроблено методику оцінювання світочутливості ФПМ, які мають найбільший вплив на формування трапецієподібного профілю найменшого друкувального елемента рельєфного зображення форми. Проаналізовано залежність величини експозиції, необхідної для формування стійкого друкувального елемента форми, від концентрації та типу фотоініціатора у складі ФПМ. Розроблено метод розрахунку оптимальної концентрації фотоініціатора, необхідної для формування стійкого друкувального елемента.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.115.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мервінський Р. І. 
Фізико-хімічні основи технології формування макро- та мікрорельєфних носіїв інформації з фотополімеризаційноздатних матеріалів на основі олігоефіракрилатів : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.05.01 / Р. І. Мервінський; Укр. акад. друкарства. - Л., 1999. - 36 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженням впливу структури фотополімеризаційноздатних матеріалів (ФПМ) на основі олігоефіракрилатів і олігокарбонатметакрилатів, які використовуються в технологіях макро- (фотополімерні друкарські форми) і мікрорельєфних (оптичні диски) засобів збереження і тиражування інформації (ЗЗІ), на їх фізичні, фізико-хімічні та технологічні властивості. Наявність низькосиметричних надмолекулярних утворень, обумовлених хімічною природою олігомерів, впливає на кінетику фотохімічного формування (ФХФ), визначає нелінійно-оптичні властивості досліджених ФПМ, фізико-механічні та експлуатаційні властивості виробів з них. Теоретичні й експериментальні дослідження складових композицій показали, що під час ФХФ ФПМ і виробів з них основну структуроутворюючу роль відіграють фрагменти, що містять спряжені pi-електрони (фталатні або малеїнатні групи олігомерів). Оцінено розміри надмолекулярних утворень і мікропустот (вільних об'ємів) в залежності від складових композицій, режимів ФХФ і впливу зовнішніх полів різної природи. Встановлено закономірності змін енергетичного стану олігомер-полімерних матриць при введенні фото- (пігменти для друкарських фарб) та електроактивних (сегнетоелектрики) наповнювачів. Для адекватного опису властивостей фотополімеризаційноздатних фарб пропонується використання співвідношень Крамерса-Кроніга, нормованих на спектральну чутливість ока. Доведено доцільність додаткових обробок виробів для ЗЗІ у високочастотному електромагнітному полі, що дозволяє прискорити процес термообробки на 2-3 порядки, поліпшити експлуатаційні властивості і ресурс працездатності. Проведені дослідження дозволяють прогнозува

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.115.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сельменська (Гуменюк) З. М. 
Інтенсифікація технології виготовлення друкарських форм з фотополімеризаційноздатних матеріалів із використанням магнітної обробки : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.01 / З. М. Сельменська (Гуменюк); Укр. акад. друкарства. - Л., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

На основі проведених досліджень зміни властивостей фотополімеризаційноздатних матеріалів при обробці рідких фотополімеризаційноздатних композицій магнітним полем, встановлено, що дія магнітного поля викликає перебудову і впорядкування структури фотозатвердженого матеріалу на різних морфологічних рівнях, що приводить до утворення щільно упакованої та стійкої до тривалих циклічних навантажень однорідної регулярної сітки, і таким чином, сприяє поліпшенню механічних і деформаційних властивостей фотополімерних друкарських форм. Проведені лабораторні дослідження фотополімерних друкарських форм на основі оброблених магнітним полем рідких фотополімеризаційноздатних композицій підтверджені результатами виробничих випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.115.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Криштопайтіс В. В. 
Класична типографіка друкованих видань в умовах цифрового набору: функціональні та естетичні аспекти : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / В. В. Криштопайтіс; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Запропоновано визначення нового поняття "посткласика", яке передбачає його розуміння як стилістику дизайну в епоху постмодернізму, що запозичила класичну форму домодерністської парадигми. Висвітлено передумови й етапи становлення посткласики друкованих видань, окреслено варіанти її практичного застосування. Перспективи подальшого розвитку посткласики в Україні розглянуто у контексті формування сучасної проектної культури та співвіднесено з характерними прикладами типографіки у видавничому просторі країн СНД (Росії, Білорусії), Європи, Скандинавії, США, Австралії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.139.1 + З970.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коханівський О. П. 
Підготовка складних видань у системі Latex : навч. посіб. / О. П. Коханівський; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2010. - 137 c. - Бібліогр.: с. 136-137 - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти технології підготовки до друку (у системі Latex) складних видань, що містять велику кількість формул, графіків, таблиць та іншого ілюстраційного матерілу. Наведено інформацію про умовні конструкції, блоки рівнянь, плаваючі та довгі таблиці, префіксні модифікувальні команди, особливості складання радіотехнічних схем.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.12 я73 + Ч617.154.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Василишин Д. В. 
Технологія набору та верстки : навч. посіб. / Д. В. Василишин, О. М. Василишин. - Л. : Укр. акад. друкарства, 2011. - 270 c. - Бібліогр.: 84 назв. - укp.

Наведено загальні відомості про технологію набору та друкарські шрифти, правила набору простого (суцільного) й ускладненого тексту, таблиць та форм документацій, акцидентних робіт, коректури та коректурних знаків. Увагу приділено технології верстки книжкових, журнальних та газетних видань, технічним правилам верстки, зокрема, імпортуванню тексту у видавничий пакет, його редагування, розміщення і модифікації графічних об'єктів під час верстки, а також правилам формування спуску полос, визначення формату, об'єму і структури видання.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гавенко С. Ф. 
Стійкість до здирання елементів шрифту Брайля під час цифрового і термографічного способів друку / С. Ф. Гавенко, М. Т. Лабецька // Упаковка. - 2013. - № 3. - С. 38-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено якість рельєфних елементів шрифту Брайля, нанесених на папір і картон цифровим і термографічним способами друку. Показано, що елементи шрифту Брайля, нанесені цифровим способом друку, є більш стійкими до здирання, ніж нанесені термографічним способом. Проаналізовано та систематизовано фактори впливу на якість елементів шрифту Брайля, нанесених цифровим способом друку.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.104.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Андріїв І. В. 
Обгрунтування основних параметрів комп'ютерного формування тексту / І. В. Андріїв, В. М. Сеньківський; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2001. - № 3. - С. 52-57. - укp.

Проаналізовано основні вихідні параметри процесів комп'ютерного опрацювання текстової інформації. Наведено технологічні вимоги та запропоновано математичні моделі, що обгрунтовують способи та методи їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.139.1 + З970.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ющик О. В. 
Особливості додрукарської технології "комп'ютер-друкарська форма" / О. В. Ющик; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2003. - № 6. - С. 84-87. - укp.

Висвітлено технологічні особливості впровадження у виробництво додрукарської технології "комп'ютер - друкарська форма".


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.139.1 + З970.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Скиба В. М. 
Вплив підготовки поверхні пробільних елементів на їх тиражну якість / В. М. Скиба, Т. Г. Осипова; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2011. - № 3. - С. 298-302. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено структурну модель утворення оксидної плівки пробільних елементів і визначено її хімічний склад. Встановлено зміну стабільності оксидної плівки під впливом факторів друкарського процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.104.2

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Токарь О. В. 
Технология оценки качества шрифта на допечатной стадии полиграфической подготовки / О. В. Токарь, М. А. Зильберглейт // Технологія і техніка друкарства. - 2014. - № 3. - С. 30-35. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Дана характеристика методов оценки удобочитаемости шрифта, изложена технология комплексной оценки качества шрифта, которая состоит из определения удобочитаемости и эстетики шрифта, классификации и прогнозирования восприятия шрифтов.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.104.11 + Ч611.626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кохановський В. О. 
Паралельна підготовка друкованого науково-технічного документа та його електронних версій / В. О. Кохановський // Технологія і техніка друкарства. - 2015. - № 1. - С. 69-77. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що на сьогодні переважана частка інформації у Web представлена у форматі HTML (HyperText Markup Language). Використання HTML для публікацій матеріалів із великою кількістю математичних текстів наразі є досить обмеженою. Класичний спосіб відтворення формул у вигляді графічного зображення має ряд суттєвих недоліків і суперечить сучасній концепції, згідно з якою дані повинні бути відділені від форми. Для конвертації пропонується конвертор TeX4HT, який для будь-якої команди чи процедури Latex надає можливість визначити відповідний еквівалент мовою розмітки, що використовується вихідним документом (наприклад, HTML, XHTML, MathML). Для конвертора написано стильовий і конфігураційний файли, за допомогою яких можна одержати електроні версії у форматах PDF і HTML+MathML.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.139.1 + З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Благодір О. Л. 
Вплив одночасної дії УФ-опромінення і магнітного поля у процесах реєстрації інформації / О. Л. Благодір, О. М. Величко, Т. Г. Осипова // Технологія і техніка друкарства. - 2015. - № 4. - С. 39-34. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено дослідження одночасного впливу УФ-опромінювання і магнітного поля, створеного електромагнітом з регулюванням сили струму, на твердіння фотополімеризаційноздатних шарів на основі олігоефіракрилатів. Модельна установка складалася з П-подібної конструкції електромагніта, лампи ЛУФ-80 та підставки для розміщення опромінювальних об'єктів. Дослідження структурних змін в модельних зразках проводили за допомогою метода інфрачервоної спектроскопії багаторазового повного порушеного внутрішнього відбивання. Встановлено ефективність дії магнітного поля, заданого струмом в 1 а, практично незалежно від напрямку його взаємодії з потоком УФ-опромінення. Результати дослідження сприяють розробленню пристроїв будь-якої конфігурації для закріплення фотополімеризаційноздатних шарів комбінуючи УФ-опромінення і оброблення магнітним полем. Задаючи параметри відстані до об'єктів, часу і потужності джерел УФ-опромінювання і магнітного поля можливо розрахувати продуктивність процесу для прогнозування керування товщиною сирих шарів УФ-лаків і УФ-фарб, застосовуючи системи з анілоксовими валиками як накочуванням, так і камер-ракельним способом.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.115.4 + М86/87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Базилюк К. Ф. 
Моделювання світлочутливості фотополімеризаційноздатних матеріалів / К. Ф. Базилюк, М. Ф. Ясінський, В. В. Шибанов // Поліграфія і вид. справа. - 2019. - № 1. - С. 63-69. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропонований розрахунковий метод визначення величини експозиції фотополімеризаційноздатного матеріалу, необхідного для формування прихованого рельєфного зображення на фотоформі. На відміну від використовуваних сьогодні досліджуваних методів визначення величини необхідного часу експонування, такий метод дає змогу істотно скоротити витрати для оцінки величини експонування. Крім того, на підставі цього методу створена програма розрахунку часу експонування залежно від різних параметрів фотоформи. Найбільш відповідальною стадією технологічного процесу виготовлення фотополімерних друкарських форм (ФПФ), що визначає їх якість, є опромінювання фотополімеризаційноздатних пластин (ФПП), протягом якого відбувається фотоініційована полімеризація в шарі фотополімеризаційноздатної композиції (ФПК) і, як наслідок, формування прихованого рельєфного зображення, яке потім проявляється на стадії вимивання ФПФ. Тривалість процесу опромінювання (тобто величина експозиції) залежить, зокрема, від світлочутливості ФПК, спектрального складу та інтенсивності світла, якості й складності фотоформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.173.2 + М913

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Цуца Н. М. 
Формування фотополімерного рельєфу друкарський форм з олігомерів : Дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Н. М. Цуца; Українська академія друкарства. - Львів, 1996. - 168 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.115.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50738 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського