Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П032.37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Іутинська Г. О. 
Використання біостимуляторів для зменшення негативного впливу пестицидів на грунтову мікрофлору / Г. О. Іутинська, С. П. Пономаренко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 5. - С. 29-36. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив природних і синтетичних біостимуляторів на резистентність мікробних асоціацій грунту до пестицидів. Показано, що в присутності рістстимулюючих препаратів (івін, емістим, агростимулін) у складі природних мікробних асоціацій збільшується чисельність мікроорганізмів, резистентних до таких фунгіцидів, як фенпіклоніл, флуодіоксоніл, дифеноконазол. За умов сумісного застосування біостимуляторів з фунгіцидами в мікробних асоціаціях підвищується активність редокс-систем, які можуть ініціювати окисну деструкцію пестицидів.


Ключ. слова: мікробні асоціації, біостимулятори, фунгіциди, резистентність
Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Писаренко П. В. 
Наукове обгрунтування використання природних розсолів і мінералів в агроекосистемах : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / П. В. Писаренко; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. - К., 2003. - 30 c. - укp.

Запропоновано новий підхід до технології вирощування сільськогосподарських культур за допомогою природних розсолів та мінералів. Наведено результати дослідження реакції культурних рослин і бур'янів на зазначену обробку. Досліджено механізм дії природних розсолів і мінералів на рослини, фізико-механічні та хімічні властивості грунту, а також вплив на життєдіяльність грунтової мікрофлори. Вивчено можливість використання досліджених речовин у чистому вигляді та в суміші з пестицидами проти шкідливих організмів в агробіоценозах, а також установлено його ефективність з метою покращання якості органічних добрив та застосування їх як екологобезпечних замінників мінеральних добрив. На підставі теоретичних узагальнень, результатів експериментальних досліджень і прогнозних розрахунків проведено біоенергетичну та економічну оцінку запропонованих заходів стосовно використання природних розсолів і мінералів у землеробстві з метою зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище та підвищення якості сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Цвіліжевський В. І. 
Визначення масової частки залишків хлор- та фосфорорганічних пестицидів у грунті методом газової хроматографії / В. І. Цвіліжевський, Є. А. Трещун, А. С. Зєнкін // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2010. - № 3/8. - С. 28-31. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Встановлено умови проведення та вираховано метрологічні параметри методики виконання вимірювання масової частки залишків хлор- та фосфорорганічних пестицидів у грунті за допомогою методу газової хроматографії з однієї аліквоти зразка.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 в748 + П032.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дехтяренко О. М. 
Визначення впливу хлорорганічних пестицидів на грунтові екосистеми / О. М. Дехтяренко, Л. А. Пилипенко, В. М. Ісаєнко // Агроекол. журн.. - 2007. - № 2. - С. 57-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Наземцева Я. О. 
Моделювання міграції пестицидів у грунтах від джерел постійного забруднення / Я. О. Наземцева, Д. О. Лазненко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 4/10. - С. 12-15. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено процес міграції пестицидів у грунті. Визначено основні фактори впливу на переміщення стійких органічних забруднювачів у довкіллі; особливості даного процесу за наявності джерела постійного забруднення (території колишніх складів засобів захисту рослин). Розглянуто існуючі моделі міграції пестицидів в агроценозах, запропоновано фізичну модель переміщення забруднювача за наявності постійного джерела забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петрук Р. В. 
Комплексний метод переробки фосфорвмісних пестицидів до екологічно безпечних продуктів та рекультивації забруднених грунтів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Р. В. Петрук; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Розроблено комплексний метод реагентної переробки фосфоровмісних пестицидів до екологічно безпечних продуктів та рекультивації забруднених фунтів. Досліджено процес лужного гідролізу фосфоровмісних пестицидних препаратів на прикладі диметоат та золон і одержано екологічно безпечні корисні продукти. Обгрунтовано використання вторинних продуктів переробки непридатних пестицидів класу ФОС в якості мікродобрив для сільськогосподарської продукції та протизносних, антифрикційних і протизадирних присадок до індустріальних мастил. Встановлено закономірності двовекторного і експоненційного поширення та просякання пестицидних препаратів поблизу складів зберігання отрутохімікатів. Запропоновано практичні рекомендації відновлення і рекультивації забруднених пестицидами земель та хімскладів. Обгрунтовано ризики та еколого-економічні показники процесу переробки фосфоровмісних пестицидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 + П065.8 + Л33-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колєснікова Л. А. 
Агроекологічне обгрунтування допустимого рівня нафтового забруднення грунтів (на прикладі Полтавської області) : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Л. А. Колєснікова; Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т. - Дніпропетровськ, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше розроблено наукове положення щодо комплексного оцінювання грунтів нафтовими вуглеводнями й важкими металами з врахуванням результатів фітотестування та особливостей впливу нафтогазовидобувного родовища на сільськогосподарські угіддя. На основі узагальнення теоретичних і експериментальних даних вдосконалено систему екологічного нормування вмісту нафтопродуктів у грунтах, прилеглих до нафтогазовидобувних родовищ. Розроблено наукові підходи до апроксимації зрізів біооб'єктів складної будови гомотопними геометричними моделями у формі витянутого прямокутника для проведення морфометричного аналізу на прикладі вегетативних органів тест-рослин (проростків пшениці ярої), що дозволяє усунути недоліки геометричної трансформації реальної форми зрізу біоструктури й одержати об'єктивні кількісні показники та додаткову науково обгрунтовану інформацію про фітотоксичність і придатність забрудненого грунту до сільськогосподарського використання. Розроблено науково-методичні підходи щодо використання динаміки макро- і мікроморфометричних характеристик листкової пластинки тест-культури для встановлення можливих негативних ефектів впливу залежно від рівня нафтового забруднення грунту. Встановлено максимально допустимий поріг фітотоксичності у відношенні тест-рослини, що дозволило вдосконалити систему нормування і ввести, поряд із ТДК, порогове значення показника "фітотоксичність" для пшениці ярої на нафтозабруднених грунтах Полтавщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 + П038

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Собко В. І. 
Оцінювання забруднення ксенобіотиками грунтів сільсгоспугідь Буковини / В. І. Собко, О. О. Старовойтова, Т. М. Тиндюк // Агроекол. журн.. - 2014. - № 2. - С. 25-28. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто проблеми щодо забруднення грунтів сільських територій Буковини залишками пестицидів, впливу зруйнованих складів засобів захисту рослин як джерела забруднення навколишнього природного середовища стійкими хлорорганічними пестицидами і продуктами їх метаболізму. За результатами досліджень виявлено рівні забруднення грунтових проб, відібраних навколо складів отрутохімікатів у межах землекористування трьох населених пунктів. Досліджено шляхи міграції пестицидів, контури забруднення грунтів залишковими кількостями ДДТ та його метаболітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 + П038.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бондар О. С. 
Розроблення інгібіторів мікробної та кислотної корозії вуглецевих сталей на основі нітрогеновмісних гетероциклічних сполук : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.14 / О. С. Бондар; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Л., 2013. - 21 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.041 + К66-17 + П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403424 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Секун Н. П. 
Проблемы резистентности вредных организмов к пестицидам / Н. П. Секун // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 10. - С. 19-21. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто проблеми резистентності шкідливих членистоногих до пестицидів. Запропоновано головні заходи для її подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мекіч М. 
Ферментативна активність нафтозабруднених грунтів у процесі фіторекультивації рослинами кукурудзи (Zea mays L.) / М. Мекіч, Н. Джура, О. Терек // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 69. - С. 140-147. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Представлено результати дослідження ферментативної активності нафтозабруднених грунтів у процесі фіторекультивації рослинами кукурудзи (Zea mays L.). Встановлено, що нафтове забруднення призводить до змін активності усіх досліджуваних ферментів грунту. При цьому виявлено зростання активності каталази, дегідрогенази, поліфенолоксидази та протеази за впливу рослин кукурудзи, проте не встановлено достовірного впливу на активність ліпази. Отже, рослини Z. mays сприяють відновленню ферментативної активності нафтозабруднених грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 + П065.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Буньо Л. 
Стрептоміцети ризосферної зони осоки шорстковолосистої (Carex hirta L.) та їх антагоністичні властивості при нафтовому забрудненні грунту / Л. Буньо, О. Громико, О. Цвілинюк, О. Терек, В. Федоренко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 69. - С. 163-173. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

В умовах польового модельного досліду протягом трирічного періоду досліджено вплив сирої нафти на вміст стрептоміцетів у ризосфері й едафосфері рослин-фітомеліорантів Carex hirta L., які росли на дерново-підзолистому грунті м. Борислава. Зі збільшенням терміну деструкції нафти, на тлі падіння загальної кількості колонієутворювальних одиниць мікроорганізмів у ризосфері рослин C. hirta L. зростала кількість стрептоміцетів. На всіх етапах дослідження кількість стрептоміцетів у едафосфері рослин менша, ніж у ризосфері. Виділено 56 штамів стрептоміцетів із ризосферної зони C. hirta L. Досліджено їх антагоністичні властивості проти штамів бактерій Bacillus subtilis ATCC 31324, Micrococcus luteus ATCC 4698, Staphylococcus aureus ATCC 25923, Eschirichia coli ATCC 25922, Pseudomonas aeruginosa ATCC 27853 (F-51), Erwinia amylovora MI2, Pseudomonas piri MI9, Pseudomonas syringae MI1, а також грибів Candida famata VKM Y9 і Aspergillus awamori NF142. Найбільше стрептоміцетів (до 50 %), виділених як з фонового, так і з нафтозабрудненого грунту, пригнічували ріст грам-позитивних бактерій B. subtilis ATCC 31324 і M. luteus ATCC 4698. Великий відсоток (від 33,4 до 66,7 %) штамів актиноміцетів були антагоністами фітопатогенних грам-негативних бактерій P. piri MI9, P. syringae MI1 та E. amylowora MI2. Найменшою (до 19 - 25 %) була частка штамів, які пригнічували ріст грибів C. famata VKM Y9 і A. awamori NF142. Виявлено низку штамів стрептоміцетів з підвищеною чутливістю до макролідів та лінкоміцину, а також до beta-лактамних антибіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*80 + Е522.912.18*801.312 + П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Колєснікова Л. А. 
Аналіз фітотоксичності нафтозабруднених грунтів / Л. А. Колєснікова, М. П. Федюшко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2015. - № 1/2. - С. 41-43. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано токсичний вплив сирої нафти на анатомо-морфологічні показники листкової пластинки (ЛП) проростків пшениці ярої, вирощених на грунті з модельованим забрудненням. Встановлено три основні ефекти впливу сирої нафти на морфологію ЛП модельної тест-культури: стимуляція анаболічних процесів хлоренхіми; резистентність (стійкість проростків пшениці ярої до впливу нафтового забруднення грунту); фітотоксичний ефект, що викликає розвиток атрофії та деструкції клітин хлоренхіми й призводить до загибелі проростків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Самохвалова В. Л. 
Прогнозування мікроелементного статусу грунтової системи для ефективної ремедіації і використання / В. Л. Самохвалова, В. І. Лопушняк, А. І. Фатєєв, В. М. Горякіна, В. В. Шимель // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2015. - Вип. 84. - С. 55-63. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано спосіб прогнозування вмісту рухомих форм важких металів (ВМ) і мікроелементів (МЕ) у грунтовій системі на прикладі обстежених грунтів різного генезису у різних природно-кліматичних зонах України, забруднених грунтів у Харківській і Донецькій областях та інтенсивно удобрюваних (органо-мінеральна, органічна та мінеральна системи удобрення) грунтів у Львівській області. У розробленому методичному підході шляхом використання параметрів гідролітичної кислотності та групового складу гумусу (СГК/СФК) грунту в математичних моделях прогнозується вміст рухомих форм МЕ і/або ВМ у грунтах різних типів, чим забезпечується експресність оцінки та підвищення точності прогнозування мікроелементного статусу грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 + П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Banya A. R. 
Influence of surface-active rhamnolipid biocomplex and ethylthiosulfanilate on growth and biochemical values of plants in the oil contaminated soil = Влияние поверхностно-активного рамнолипидного биокомплекса и этилтиосульфанилата на ростовые и биохимические показатели растений на почве, загрязненной нефтью / A. R. Banya, O. Ya. Karpenko, V. I. Lubenets, V. I. Baranov, V. P. Novikov, O. V. Karpenko // Biotechnologia Acta. - 2015. - 8, № 5. - С. 71-77. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Цель работы - исследование влияния рамнолипидного биокомплекса и этилтиосульфанилата на растения гороха полевого и сорго при выращивании на загрязненной нефтью почве. Семена растений перед посевом обрабатывали растворами рамнолипидного биокомплекса или этилтиосульфанилата (0,01 г/л) и выращивали в емкостях с грунтом, искусственно загрязненным нефтью (5, 8 и 10 %). Влияние рамнолипидного биокомплекса и этилтиосульфанилата определяли по ростовым (масса, длина растений) и биохимическим параметрам (содержание пигментов фотосинтеза, пероксида водорода, малонового диальдегида). Показано стимулирующее влияние рамнолипидного биокомплекса и этилтиосульфанилата на ростовые показатели гороха полевого: масса побега достоверно увеличилась на 39 %, корня - на 26 % по сравнению с контролем. Для сорго наблюдался несколько меньший прирост показателей роста. Под влиянием рамнолипидного биокомплекса и этилтиосульфанилата у гороха и сорго также увеличивалось содержание пигментов фотосинтеза. Установлено, что при обработке рамнолипидным биокомплексом и этилтиосульфанилатом показатели оксидативных реакций растений по сравнению с контролем снижались: содержание пероксида водорода - в среднем на 15 и 16 % соответственно, малонового диальдегида - на 13,5 и 16 %. Результаты исследования свидетельствуют, что рамнолипидный биокомплекс и этилтиосульфанилат оказывают стимулирующее действие на растения гороха полевого и сорго, а также способствуют повышению адаптационной способности растений к неблагоприятным условиям. Это создает перспективы использования их и как эффективных и экологически безопасных веществ для интенсификации процессов фиторемедиации загрязненных почв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 + П127.253.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Іванків М. Я. 
Агротехнологічні заходи зниження рівня хлорорганічних пестицидів та їх похідних у грунтах / М. Я. Іванків, С. О. Вовк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 164-170. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено вміст та міграцію залишкових кількостей хлорорганічних пестицидів та їх похідних у грунті поблизу складів їх тривалого зберігання. Проведені дослідження показали, що хлорорганічні пестициди, а саме ДДТ та його метаболіти (ДДЕ, ДДД), ГХЦГ і ізомери (alpha-, beta-, gamma-ГХЦГ) здатні до міграції та акумуляції за профілем темно-сірого опідзоленого грунту, а також встановлено рівень його забруднення у разі перевищення якого стає неможливим одержання екологічно-чистої продукції. Апробовано ефективні агротехнологічні заходи з метою очищення забруднених грунтів і зниження негативного впливу на навколишнє середовище вказаних хлоровмісних пестицидів та їх похідних.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пирог Т. П. 
Деструкція комплексних з важкими металами нафтових забруднень за наявності поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii ІМВ В-7405 / Т. П. Пирог, Н. О. Антонюк, К. В. Панасюк, С. І. Антонюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 4. - С. 17-23. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено можливість використання поверхнево-активних речовин (ПАР) Nocardia vaccinii IMB B-7405 у вигляді культуральної рідини для деструкції комплексних із важкими металами нафтових забруднень. Встановлено, що після обробки культуральною рідиною штаму IMB B-7405 (об'ємна частка - 10 %) ступінь деструкції нафти у воді (3 - 6 г/л) за наявності суміші катіонів міді, кадмію і свинцю (0,1 - 1,0 мМ) на 25-ту добу становив 80 - 90 %. Інтенсифікація розкладання нафти за наявності ПАР зумовлена активацією природної нафтоокиснювальної мікробіоти, що засвідчило збільшення її чисельності до кінця експерименту на 2 - 3 порядки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 + Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Якимчук Р. А. 
Мутагенна активність забруднень грунту територій сховищ заборонених і непридатних до використання пестицидів / Р. А. Якимчук // Физиология растений и генетика. - 2016. - 48, № 2. - С. 146-157. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Досліджено вплив забруднень грунту територій сховищ заборонених і непридатних до використання пестицидів на частоту хромосомних мутацій у клітинах кореневої меристеми озимої пшениці. Виявлено зростання частоти аберантних клітин у 2,0 - 4,4 разу. Серед типів аберацій, індукованих пестицидними забрудненнями, переважають ацентричні фрагменти та дицентричні мости хроматидного типу. Встановлено, що рештки пестицидів у грунті здатні чинити анеугенну дію на клітини кореневої меристеми, а зростання рівня відстаючих хромосом і мікроядер у спектрі типів цитогенетичних порушень у порівнянні зі спонтанним можна використовувати як біоіндикатор забруднення навколишнього середовища мутагенами хімічної природи, зокрема й генотоксичними пестицидами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37 + П212.103-280.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Грудз В. Я. 
Вплив фільтраційного опору грунту на інтенсивність аварійних витоків із газопроводу / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, Н. Я. Дрінь, Я. М. Дем'янчук // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2015. - № 2. - С. 68-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто процес нестаціонарної фільтрації газу в грунті, викликаний появою аварійного витоку з газопроводу. Пропонується розрахувати першу і другу стадії нестаціонарної фільтрації у процесі формування ареалу загазованості. На основі математичних моделей отримано розрахункові залежності для прогнозування процесу формування поля розподілу тисків в пористому середовищі для кожної з фаз нестаціонарної фільтрації. Встановлено характер зміни величини масової витрати витоку в часі у ході нестаціонарної фільтрації, показано, як впливають властивості грунту (зокрема його проникність) на тривалість нестаціонарного процесу і величину витрати витоку. Після зіставлення аналітичних результатів з реальними внесено поправки до відомої формули Сен-Венана-Вентцеля з межею її адаптації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.03 + П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романюк О. 
Розробка методу оцінки токсичності нафтозабруднених грунтів / О. Романюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 72. - С. 93-100. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Уперше розроблено метод оцінювання токсичності нафтозабруднених грунтів з одночасним встановленням концентрації забруднювача, суть якого полягає у пророщуванні насіння тест-об'єктів у темноті, за умов термостатування 24 °C, у чашках Петрі на забрудненому грунті; визначенні початкових ростових параметрів на п'яту добу росту, розрахунку ефективної токсичності, встановленні вмісту нафти у грунті за величиною ефективної токсичності. Запропоновано оцінювати токсичність нафтозабруднених грунтів за величиною ефективної токсичності, що характеризує ефект сумарного впливу токсиканта на ростові параметри тест-об'єкта. Ефективну токсичність представлено як суму коефіцієнтів пригнічення схожості, росту кореня та пагона, зменшену на кількість врахованих параметрів. Доведено лінійний зв'язок між концентрацією нафти у грунті й ефективною токсичністю. Показано доцільність використання як тест-об'єктів: льону звичайного (Linum usitatissimum L.), соняшника однорічного (Helianthus annuus L.), гречки посівної (Fagopyrum vulgare St.).


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського